2020-02-25   17:23:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  GTI            27.67   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.81   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            28.26   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            28.39   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            28.57   
Matilde Maagøe  2007  Hovedstadens Svømmeklub            28.81   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            29.09   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            29.70   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Køge Svømmeklub            29.95   
10  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim            30.13   
11  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.44   
12  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub            30.47   
13  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim            30.56   
14  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.62   
15  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            30.73   
16  Amalie Rose Søndergaard  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.86   
17  Naja O. K. Neergaard  2007  GTI            31.24   
18  Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub            32.00   
19  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim            32.01   
20  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.02   
21  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.20   
22  Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            32.48   
23  Malene Dithmar  2006  GTI            33.29   
24  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.67   
25  Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.03   
26  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            34.12   
27  Anna Bay-Jensen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.70   
27  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            34.70   
29  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            35.49   
30  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.83   
31  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.45   
32  Molly E. Schmidt-Nielsen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.09   
33  Rosamarie Grevelund  2007  Hørsholm Svømmeforening            37.99   
Mathilde V. Høyer  2007  Gentofte Svømme Klub            33.71  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark