2020-02-24   18:58:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 11, 8x50m Fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Sigma  2005  Sigma Swim            3:39.74   
  Tobias Rosengaard  2005      27.42        27.42   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      26.16        53.58   
  Hector Kaltoft  2006      26.52        1:20.10   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      27.29        1:47.39   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      27.61        2:15.00   
  Agnete Boelt  2006      27.94        2:42.94   
  Mille Frydendahl  2006      28.40        3:11.34   
  Astrid Mulipola  2006      28.40        3:39.74   
                     
Hovedstaden Mix  2005  Hovedstadens Svømmeklub            3:43.75   
  Gustav Steen Andersen  2006      27.45        27.45   
  Coco Li Fuhrmann  2006      27.94        55.39   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      27.79        1:23.18   
  Malu Melody Christensen  2006      28.05        1:51.23   
  Mikkel Andersen  2005      28.65        2:19.88   
  Isabella Pedersen  2007      28.05        2:47.93   
  Magnus Steen Andersen  2006      28.32        3:16.25   
  Falka Tind  2006      27.50        3:43.75   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:45.06   
  Casper Puggaard  2005      25.67        25.67   
  Sofie Ravn Herche  2007      27.64        53.31   
  Mads Sørensen  2005      28.12        1:21.43   
  Martine Damborg  2007      29.10        1:50.53   
  Lucas Svej  2005      28.55        2:19.08   
  Emma Hansen  2007      29.21        2:48.29   
  Martin Svendson  2005      28.20        3:16.49   
  Molly Namensen  2006      28.57        3:45.06   
                     
Gsc Mix  2005  Gladsaxe Svømmeklub            3:48.10   
  William Bendix Schmidt  2005      27.82        27.82   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.06        53.88   
  William Bogø Andersen  2005      27.27        1:21.15   
  Vincent Matras  2005      27.48        1:48.63   
  Kamma Rasmussen  2006      29.79        2:18.42   
  Jasmine Løkkegaard  2006      29.69        2:48.11   
  Ida Villemoes Poulsen  2007      29.15        3:17.26   
  Bianca Roos  2006      30.84        3:48.10   
                     
Gti Mix  2005  GTI            3:48.25   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      26.80        26.80   
  Emil Szipli Pedersen  2006      29.54        56.34   
  Frida Caroline Knudsen  2007      29.66        1:26.00   
  Mille Giolbas  2006      30.62        1:56.62   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      30.04        2:26.66   
  Cilas Madsen  2005      27.11        2:53.77   
  Julie Liv Madsen  2006      28.28        3:22.05   
  Daniel Bastholm  2005      26.20        3:48.25   
                     
Gentofte 8 Ball Mix  2005  Gentofte Svømme Klub            3:51.85   
  Laurits Boserup  2005      28.46        28.46   
  Liva la Cour  2006      29.06        57.52   
  August Arup Neergaard  2005      26.64        1:24.16   
  Frederik Aarup-Andersen  2006      28.34        1:52.50   
  Erik Schmidt  2005      28.07        2:20.57   
  Christine Stubbe Lundsby  2006      29.95        2:50.52   
  Stella Demuth Andersen  2006      31.27        3:21.79   
  Julie Heurlin Lunding  2006      30.06        3:51.85   
                     
Helsingør Mix  2006  Helsingør Svømmeklub            3:53.16   
  Linus Heinrichsen  2006      27.59        27.59   
  Jens Christian Koefoed  2006      28.93        56.52   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      24.65        1:21.17   
  Nicklas Reinstrup  2006      27.57        1:48.74   
  Caroline Haugland  2007      29.62        2:18.36   
  Olga Vejlby  2006      31.55        2:49.91   
  Ea Lund Havgaard  2007      31.83        3:21.74   
  Silvia Martinsen  2007      31.42        3:53.16   
                     
Red Stags Mix  2005  Hørsholm Svømmeforening            4:00.97   
  Illia Bulba  2005      27.70        27.70   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      29.18        56.88   
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      27.14        1:24.02   
  Gustav R. Christiansen  2006      31.19        1:55.21   
  Freja Mathilde Kaas  2006      30.32        2:25.53   
  Amalie Rose Søndergaard  2006      31.58        2:57.11   
  Astrid Hjuler Britze  2006      31.40        3:28.51   
  Thilde Hjortshøj  2006      32.46        4:00.97   
                     
Køge Jule Mix  2005  Køge Svømmeklub            4:01.49   
  Joachim Poulsen  2006      27.18        27.18   
  Stefan Helding Danielsen  2005      28.69        55.87   
  Storm Melgaard  2007      29.66        1:25.53   
  Laurits Poulsen  2006      30.50        1:56.03   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      30.06        2:26.09   
  Anne-Marie T. Kristensen  2007      31.51        2:57.60   
  Mejse Jakobsen  2007      32.92        3:30.52   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      30.97        4:01.49   
                     
10  Lyngby Royal Eclipse  2006  Lyngby Svømmeklub            4:02.46   
  Mathilde Severs  2006      28.51        28.51   
  Andreas Hammer Dohn  2006      28.10        56.61   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      30.45        1:27.06   
  Victoria Wiingaard  2006      30.98        1:58.04   
  Mads Emil Christiansen  2006      31.07        2:29.11   
  Marie Elster  2006      31.12        3:00.23   
  Rebecca Bell  2007      30.85        3:31.08   
  Mathias Hemmingsen  2007      31.38        4:02.46   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark