2020-02-19   21:17:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.11   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            26.71   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim            26.96   
Daniel Bastholm  2005  GTI            27.01   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            27.13   
Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            27.24   
Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            27.45   
Magnus Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.59   
Christian Kjær Bollesen  2005  Lyngby Svømmeklub            28.70   
10  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.82   
10  Maximillian Udar  2006  Gentofte Svømme Klub            28.82   
12  Frederik Aarup-Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            28.88   
13  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening            29.04   
14  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            29.08   
15  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim            29.40   
16  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            29.44   
17  Jens Christian Koefoed  2006  Helsingør Svømmeklub            29.46   
18  Emil Szipli Pedersen  2006  GTI            29.48   
19  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.74   
20  Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim            29.85   
21  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            30.72   
22  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            30.83   
23  Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            31.31   
24  Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            31.39   
25  Anders Rye Gefke  2008  Helsingør Svømmeklub            31.48   
26  Carl Johan Møllenbach  2006  Gentofte Svømme Klub            31.75   
27  Hannibal Wamberg  2006  Gentofte Svømme Klub            32.31   
28  Carl S. Sørensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.36   
29  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub            32.50   
30  Oscar Berthelsen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.96   
31  Philip Schou Christiansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.09   
32  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub            35.38   
33  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.96   
34  Luca de Masi  2008  Helsingør Svømmeklub            36.88   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            33.94  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark