2020-02-23   21:51:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.71        1:06.48   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.81        1:07.40   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    32.84        1:07.91   
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.40        1:10.12   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    34.49        1:11.88   
Frida Caroline Knudsen  2007  GTI    1:12.19        1:12.19   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.73        1:12.97   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.60        1:13.49   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    36.23        1:13.92   
10  Ida Marie Frederiksen  2008  Sigma Swim    35.23        1:14.02   
11  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    36.07        1:14.38   
12  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    35.84        1:14.67   
13  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.14        1:15.40   
14  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub    38.02        1:17.02   
15  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    37.38        1:17.07   
16  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    38.43        1:17.59   
17  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub    37.77        1:17.66   
18  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim    37.92        1:17.71   
19  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    38.12        1:17.85   
20  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    37.13        1:18.09   
21  Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub    38.95        1:18.57   
22  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Svømmeklub    37.46        1:18.92   
23  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    38.37        1:19.12   
24  Nina Griffin  2007  Gentofte Svømme Klub    37.40        1:19.30   
25  Mille Giolbas  2006  GTI    39.05        1:19.70   
26  Signe C. H. Naaby  2007  GTI    38.52        1:21.13   
27  Liva Wissing  2006  Sigma Swim    39.19        1:21.64   
28  Christine Dalsgaard  2007  Sigma Swim    40.02        1:22.04   
29  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub    39.67        1:22.17   
30  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim    40.22        1:22.51   
31  Charlotte Dreyer Riis  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.94        1:23.60   
32  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.40        1:24.57   
33  Mollie Kaustrup Lindemose  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.11        1:25.00   
34  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.50        1:26.42   
35  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub    41.95        1:26.44   
36  Smilla Hauge  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.69        1:27.58   
37  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.98        1:30.57   
38  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub    43.07        1:30.84   
39  Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening    45.84        1:31.96   
40  Filippa Redestam  2008  Helsingør Svømmeklub    44.47        1:34.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark