2020-02-17   01:46:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2019   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  09:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2019         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.61        1:04.38   
Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    32.10        1:06.26   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.68        1:06.29   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim    31.82        1:06.65   
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim    33.48        1:09.57   
Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.08        1:09.74   
Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.02        1:10.17   
Peter Bjerre Olsen  2006  Gentofte Svømme Klub    34.21        1:10.37   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    35.34        1:11.05   
10  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    34.69        1:11.20   
11  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    34.72        1:11.32   
12  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    34.49        1:12.44   
13  Frederik Gersby  2006  Sigma Swim    35.41        1:12.67   
14  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.85        1:13.47   
15  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.96        1:14.15   
16  Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub    34.83        1:14.66   
17  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    36.86        1:15.00   
18  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.00        1:15.99   
19  Emil Espinoza  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.79        1:16.11   
20  Asger Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.86        1:18.60   
21  Johannes Framke  2006  Sigma Swim    38.50        1:18.97   
22  Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.68        1:20.34   
23  Christian Nimb  2006  Sigma Swim    39.34        1:20.58   
24  Frederik Luca Lamprecht  2006  GTI    39.10        1:21.88   
25  Andreas Ellgaard Svedal  2006  Gentofte Svømme Klub    42.00        1:25.47   
26  Mark Dimon  2006  GTI    43.22        1:29.68   
27  Damian Dembinski-Eker  2006  Hørsholm Svømmeforening    46.35        1:36.23   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  15 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark