2021-11-30   10:37:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM-JDM (25m) 2019, Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (25m) MSSF 2019
Plats: Lögarängsbadet Arrangör: Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019
Gren 2, 200m Medley Herrar Juniorer - Final
DR Senior 1:57.53 Linus Kanth 1991 Västerås SS SWE Stockholm SWE 2014-11-20
DR Junior 2:00.54 Linus Kanth 1991 Västerås SS SWE Keflavik ISL 2011-12-09
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.67 606 2:09.54
50m: 27.75
100m: 59.97
(32.22)
150m: 1:38.22
(38.25)
200m: 2:09.54
(31.32)
2 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.76 579 2:11.47 +1.93
50m: 28.25
100m: 1:02.03
(33.78)
150m: 1:40.44
(38.41)
200m: 2:11.47
(31.03)
3 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.63 534 2:15.10 +5.56
50m: 29.46
100m: 1:04.58
(35.12)
150m: 1:44.51
(39.93)
200m: 2:15.10
(30.59)
4 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.63 517 2:16.54 +7.00
50m: 28.86
100m: 1:02.33
(33.47)
150m: 1:44.17
(41.84)
200m: 2:16.54
(32.37)
5 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb +0.63 508 2:17.37 +7.83
50m: 29.84
100m: 1:05.44
(35.60)
150m: 1:44.58
(39.14)
200m: 2:17.37
(32.79)
6 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians +0.71 482 2:19.76 +10.22
50m: 30.42
100m: 1:06.97
(36.55)
150m: 1:49.52
(42.55)
200m: 2:19.76
(30.24)
7 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.59 476 2:20.35 +10.81
50m: 30.82
100m: 1:07.04
(36.22)
150m: 1:48.93
(41.89)
200m: 2:20.35
(31.42)
8 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.69 473 2:20.64 +11.10
50m: 30.23
100m: 1:08.10
(37.87)
150m: 1:47.14
(39.04)
200m: 2:20.64
(33.50)
9 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.62 452 2:22.83 +13.29
50m: 31.65
100m: 1:09.97
(38.32)
150m: 1:49.57
(39.60)
200m: 2:22.83
(33.26)
10 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.70 445 2:23.52 +13.98
50m: 32.73
100m: 1:10.36
(37.63)
150m: 1:51.23
(40.87)
200m: 2:23.52
(32.29)
11 Anton Svennberg 2002 Örebro Simallians +0.66 437 2:24.44 +14.90
50m: 29.79
100m: 1:09.76
(39.97)
150m: 1:49.17
(39.41)
200m: 2:24.44
(35.27)
12 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.58 419 2:26.46 +16.92
50m: 31.66
100m: 1:08.23
(36.57)
150m: 1:50.92
(42.69)
200m: 2:26.46
(35.54)
13 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.49 411 2:27.35 +17.81
50m: 31.93
100m: 1:12.40
(40.47)
150m: 1:53.11
(40.71)
200m: 2:27.35
(34.24)
14 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.67 409 2:27.60 +18.06
50m: 31.37
100m: 1:11.99
(40.62)
150m: 1:53.62
(41.63)
200m: 2:27.60
(33.98)
15 Leo Karlsson 2006 Hallsberg Kumla Simklubb +0.76 382 2:31.05 +21.51
50m: 32.13
100m: 1:12.22
(40.09)
150m: 1:56.79
(44.57)
200m: 2:31.05
(34.26)
16 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.69 378 2:31.51 +21.97
50m: 34.52
100m: 1:12.78
(38.26)
150m: 1:56.11
(43.33)
200m: 2:31.51
(35.40)
17 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.57 357 2:34.45 +24.91
50m: 33.98
100m: 1:09.64
(35.66)
150m: 1:57.03
(47.39)
200m: 2:34.45
(37.42)
18 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.55 328 2:38.90 +29.36
50m: 31.79
100m: 1:13.15
(41.36)
150m: 2:01.07
(47.92)
200m: 2:38.90
(37.83)
19 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.71 309 2:42.10 +32.56
50m: 32.07
100m: 1:09.61
(37.54)
150m: 2:02.93
(53.32)
200m: 2:42.10
(39.17)
Grenen officiell:  2019-10-05 10:14:22
2019-10-06 20:34:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner