2021-12-03   05:16:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2019-2020, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 12/10

Document
Resultat
UGP 1
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 0.69 450 2:24.01
50m: 32.99
100m: 1:10.14
(37.15)
150m: 1:48.64
(38.50)
200m: 2:24.01
(35.37)
2 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening 0.84 426 2:26.74 +2.73
50m: 32.92
100m: 1:10.44
(37.52)
150m: 1:49.12
(38.68)
200m: 2:26.74
(37.62)
3 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 0.76 320 2:41.40 +17.39
50m: 34.69
100m: 1:15.29
(40.60)
150m: 1:58.80
(43.51)
200m: 2:41.40
(42.60)
4 Cornelia Sörqvist 2007 Åmåls Simsällskap 308 2:43.38 +19.37
50m: 1:19.11
100m: 1:19.11
()
150m: 2:02.03
(42.92)
200m: 2:43.38
(41.35)
5 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap 0.77 304 2:44.07 +20.06
50m: 35.18
100m: 1:16.35
(41.17)
150m: 2:01.28
(44.93)
200m: 2:44.07
(42.79)
6 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 0.69 298 2:45.21 +21.20
50m: 36.70
100m: 1:19.70
(43.00)
150m: 2:04.38
(44.68)
200m: 2:45.21
(40.83)
7 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 0.92 297 2:45.36 +21.35
50m: 36.93
100m: 1:18.55
(41.62)
150m: 2:02.08
(43.53)
200m: 2:45.36
(43.28)
8 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund 0.93 279 2:48.98 +24.97
50m: 39.57
100m: 1:22.65
(43.08)
150m: 2:06.86
(44.21)
200m: 2:48.98
(42.12)
9 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund 0.81 250 2:55.20 +31.19
50m: 41.28
100m: 1:24.81
(43.53)
150m: 2:10.76
(45.95)
200m: 2:55.20
(44.44)
10 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund 0.82 242 2:56.99 +32.98
50m: 39.83
100m: 1:23.47
(43.64)
150m: 2:09.78
(46.31)
200m: 2:56.99
(47.21)
11 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 0.92 227 3:00.84 +36.83
50m: 42.17
100m: 1:30.21
(48.04)
150m: 2:18.10
(47.89)
200m: 3:00.84
(42.74)
12 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 0.73 227 3:00.91 +36.90
50m: 37.75
100m: 1:24.86
(47.11)
150m: 2:15.52
(50.66)
200m: 3:00.91
(45.39)
13 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Strömstads Simförening 0.88 225 3:01.42 +37.41
50m: 40.17
100m: 1:26.26
(46.09)
150m: 2:13.88
(47.62)
200m: 3:01.42
(47.54)
14 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 0.76 223 3:01.97 +37.96
50m: 38.71
100m: 1:23.12
(44.41)
150m: 2:12.92
(49.80)
200m: 3:01.97
(49.05)
15 Hilda Karlsson 2007 Åmåls Simsällskap 0.83 222 3:02.34 +38.33
50m: 40.57
100m: 1:25.55
(44.98)
150m: 2:13.86
(48.31)
200m: 3:02.34
(48.48)
16 Kajsa Witthof 2007 S 77 Stenungsund 0.90 213 3:04.73 +40.72
50m: 42.15
100m: 1:29.00
(46.85)
150m: 2:17.19
(48.19)
200m: 3:04.73
(47.54)
17 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap 0.85 200 3:08.62 +44.61
50m: 40.82
100m: 1:29.58
(48.76)
150m: 2:19.98
(50.40)
200m: 3:08.62
(48.64)
18 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim 0.82 197 3:09.62 +45.61
50m: 40.90
100m: 1:30.72
(49.82)
150m: 2:21.80
(51.08)
200m: 3:09.62
(47.82)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda  Wassblad 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.72 499 2:19.22
50m: 31.77
100m: 1:06.47
(34.70)
150m: 1:43.03
(36.56)
200m: 2:19.22
(36.19)
2 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.96 484 2:20.60 +1.38
50m: 32.33
100m: 1:08.04
(35.71)
150m: 1:44.55
(36.51)
200m: 2:20.60
(36.05)
3 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 0.77 434 2:25.76 +6.54
50m: 32.54
100m: 1:10.48
(37.94)
150m: 1:48.81
(38.33)
200m: 2:25.76
(36.95)
4 Elin Ha 2006 Göteborg Sim 0.69 431 2:26.12 +6.90
50m: 34.04
100m: 1:11.38
(37.34)
150m: 1:49.02
(37.64)
200m: 2:26.12
(37.10)
5 Maja Borg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.66 399 2:29.99 +10.77
50m: 34.87
100m: 1:13.24
(38.37)
150m: 1:52.18
(38.94)
200m: 2:29.99
(37.81)
6 Sofia Tranberg 2006 Trollhättans Simsällskap 0.70 382 2:32.13 +12.91
50m: 33.73
100m: 1:12.61
(38.88)
150m: 1:53.19
(40.58)
200m: 2:32.13
(38.94)
7 Ines Norlander 2006 Göteborg Sim 372 2:33.47 +14.25
50m: 1:14.65
100m: 1:14.65
()
150m: 1:55.26
(40.61)
200m: 2:33.47
(38.21)
8 Thea Eriksson 2006 Åmåls Simsällskap 351 2:36.44 +17.22
50m: 1:15.46
100m: 1:57.11
(41.65)
150m: 1:57.11
()
200m: 2:36.44
(39.33)
9 Ella Cedergren 2006 Föreningen Uddevalla Sim 0.85 341 2:37.94 +18.72
50m: 34.69
100m: 1:15.05
(40.36)
150m: 1:57.38
(42.33)
200m: 2:37.94
(40.56)
10 Ebba Kjellberg 2006 Föreningen Uddevalla Sim 337 2:38.67 +19.45
50m: 1:16.27
100m: 1:16.27
()
150m: 1:57.66
(41.39)
200m: 2:38.67
(41.01)
11 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.81 326 2:40.39 +21.17
50m: 35.87
100m: 1:16.64
(40.77)
150m: 1:59.15
(42.51)
200m: 2:40.39
(41.24)
12 Vilma Thorpman 2006 Åmåls Simsällskap 0.89 311 2:42.97 +23.75
50m: 36.21
100m: 1:17.70
(41.49)
150m: 2:01.04
(43.34)
200m: 2:42.97
(41.93)
13 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim 0.80 288 2:47.06 +27.84
50m: 37.82
100m: 1:21.12
(43.30)
150m: 2:04.51
(43.39)
200m: 2:47.06
(42.55)
14 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.79 271 2:50.50 +31.28
50m: 36.93
100m: 1:20.44
(43.51)
150m: 2:06.72
(46.28)
200m: 2:50.50
(43.78)
15 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.76 270 2:50.65 +31.43
50m: 37.97
100m: 1:21.36
(43.39)
150m: 2:06.52
(45.16)
200m: 2:50.65
(44.13)
16 Achazia Hilvano 2006 Trollhättans Simsällskap 0.70 249 2:55.47 +36.25
50m: 35.46
100m: 1:18.79
(43.33)
150m: 2:07.16
(48.37)
200m: 2:55.47
(48.31)
17 Freja  Simonsson 2006 Strömstads Simförening 0.98 218 3:03.36 +44.14
50m: 38.98
100m: 1:24.91
(45.93)
150m: 2:14.50
(49.59)
200m: 3:03.36
(48.86)
18 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 1.05 218 3:03.39 +44.17
50m: 41.47
100m: 1:28.77
(47.30)
150m: 2:18.07
(49.30)
200m: 3:03.39
(45.32)
19 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap 0.68 212 3:05.00 +45.78
50m: 40.12
100m: 1:27.17
(47.05)
150m: 2:18.02
(50.85)
200m: 3:05.00
(46.98)
20 Molly Dahlbäck 2006 Göteborg Sim 0.74 200 3:08.83 +49.61
50m: 41.50
100m: 1:29.66
(48.16)
150m: 2:20.61
(50.95)
200m: 3:08.83
(48.22)
21 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap 0.78 128 3:38.62 +1:19.40
50m: 2:44.25
150m: 2:44.25
(2:44.25)
200m: 3:38.62
(54.37)
- Elvira Axelsson-Larsholt 2006 Strömstads Simförening 0.78 DSQ
- Ava Abasi 2006 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.89 639 2:08.18
50m: 29.01
100m: 1:01.25
(32.24)
150m: 1:34.74
(33.49)
200m: 2:08.18
(33.44)
2 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.81 535 2:15.99 +7.81
50m: 31.52
100m: 1:06.30
(34.78)
150m: 1:41.53
(35.23)
200m: 2:15.99
(34.46)
3 Amanda Cederqvist 2005 Simklubben S02 0.78 519 2:17.35 +9.17
50m: 30.61
100m: 1:05.30
(34.69)
150m: 1:41.36
(36.06)
200m: 2:17.35
(35.99)
4 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 0.80 518 2:17.45 +9.27
50m: 31.08
100m: 1:05.70
(34.62)
150m: 1:41.78
(36.08)
200m: 2:17.45
(35.67)
5 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 0.73 457 2:23.27 +15.09
50m: 31.16
100m: 1:07.68
(36.52)
150m: 1:46.23
(38.55)
200m: 2:23.27
(37.04)
6 Frida Rångeby 2005 S 77 Stenungsund 0.67 456 2:23.43 +15.25
50m: 32.68
100m: 1:09.32
(36.64)
150m: 1:47.42
(38.10)
200m: 2:23.43
(36.01)
7 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.76 450 2:24.09 +15.91
50m: 33.29
100m: 1:09.71
(36.42)
150m: 1:47.21
(37.50)
200m: 2:24.09
(36.88)
8 Filippa Höglund 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.77 419 2:27.55 +19.37
50m: 34.03
100m: 1:11.84
(37.81)
150m: 1:50.54
(38.70)
200m: 2:27.55
(37.01)
9 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim 0.67 394 2:30.51 +22.33
50m: 34.43
100m: 1:11.96
(37.53)
150m: 1:51.40
(39.44)
200m: 2:30.51
(39.11)
10 Ellen Bergman 2005 S 77 Stenungsund 388 2:31.29 +23.11
50m: 1:13.12
100m: 1:52.69
(39.57)
150m: 1:52.69
()
200m: 2:31.29
(38.60)
11 Annamaria Girnus de Sousa 2005 Föreningen Uddevalla Sim 0.90 383 2:31.96 +23.78
50m: 33.91
100m: 1:12.34
(38.43)
150m: 1:52.85
(40.51)
200m: 2:31.96
(39.11)
12 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 0.75 378 2:32.61 +24.43
50m: 34.06
100m: 1:12.64
(38.58)
150m: 1:52.17
(39.53)
200m: 2:32.61
(40.44)
13 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim 0.83 340 2:38.15 +29.97
50m: 35.46
100m: 1:14.58
(39.12)
150m: 1:55.76
(41.18)
200m: 2:38.15
(42.39)
14 Lina Back 2005 S 77 Stenungsund 0.73 338 2:38.47 +30.29
50m: 35.25
100m: 1:15.59
(40.34)
150m: 1:57.63
(42.04)
200m: 2:38.47
(40.84)
15 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim 338 2:38.53 +30.35
50m: 1:15.03
100m: 1:15.03
()
150m: 1:56.74
(41.71)
200m: 2:38.53
(41.79)
16 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap 0.67 333 2:39.23 +31.05
50m: 34.99
100m: 1:15.69
(40.70)
150m: 1:58.63
(42.94)
200m: 2:39.23
(40.60)
17 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap 0.72 331 2:39.53 +31.35
50m: 35.48
100m: 1:15.45
(39.97)
150m: 1:57.81
(42.36)
200m: 2:39.53
(41.72)
18 Moa Blomberg 2005 Föreningen Uddevalla Sim 326 2:40.37 +32.19
50m: 1:16.25
100m: 1:16.25
()
150m: 1:58.18
(41.93)
200m: 2:40.37
(42.19)
19 Linnéa Brüdigam 2005 Kungälvs Simsällskap 306 2:43.78 +35.60
50m: 1:18.94
100m: 1:18.94
()
150m: 2:02.66
(43.72)
200m: 2:43.78
(41.12)
20 Alva Anell 2005 S 77 Stenungsund 0.77 305 2:43.98 +35.80
50m: 36.38
100m: 1:18.77
(42.39)
150m: 2:02.20
(43.43)
200m: 2:43.98
(41.78)
21 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim 0.86 233 2:59.24 +51.06
50m: 39.00
100m: 1:25.33
(46.33)
150m: 2:13.38
(48.05)
200m: 2:59.24
(45.86)
22 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 0.99 152 3:26.70 +1:18.52
50m: 44.19
100m: 1:37.05
(52.86)
150m: 2:33.25
(56.20)
200m: 3:26.70
(53.45)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 1.01 512 2:17.96
50m: 31.41
100m: 1:05.99
(34.58)
150m: 1:42.03
(36.04)
200m: 2:17.96
(35.93)
2 Moa Rödin 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.66 483 2:20.66 +2.70
50m: 32.53
100m: 1:07.97
(35.44)
150m: 1:44.57
(36.60)
200m: 2:20.66
(36.09)
3 Hilda Eriksson 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.83 479 2:21.11 +3.15
50m: 32.79
100m: 1:08.64
(35.85)
150m: 1:45.66
(37.02)
200m: 2:21.11
(35.45)
4 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 0.77 473 2:21.64 +3.68
50m: 33.12
100m: 1:08.68
(35.56)
150m: 1:44.95
(36.27)
200m: 2:21.64
(36.69)
5 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim 0.94 457 2:23.27 +5.31
50m: 32.69
100m: 1:08.72
(36.03)
150m: 1:45.66
(36.94)
200m: 2:23.27
(37.61)
6 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 0.75 379 2:32.53 +14.57
50m: 33.70
100m: 1:12.36
(38.66)
150m: 1:52.87
(40.51)
200m: 2:32.53
(39.66)
7 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim 0.96 338 2:38.41 +20.45
50m: 36.02
100m: 1:59.15
(1:23.13)
150m: 2:38.41
(39.26)
200m: 2:38.41
()
8 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim 0.80 329 2:39.82 +21.86
50m: 35.82
100m: 1:15.70
(39.88)
150m: 1:57.60
(41.90)
200m: 2:39.82
(42.22)
9 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim 0.84 300 2:44.83 +26.87
50m: 36.84
100m: 1:19.20
(42.36)
150m: 2:03.25
(44.05)
200m: 2:44.83
(41.58)
- Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 0.75 DSQ
- Lia Bromander 2004 Simklubben S02 DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
Gren 1, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Back 2002 S 77 Stenungsund 0.68 534 2:16.05
50m: 30.11
100m: 1:04.28
(34.17)
150m: 1:40.18
(35.90)
200m: 2:16.05
(35.87)
2 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim 0.80 460 2:23.01 +6.96
50m: 32.56
100m: 1:08.64
(36.08)
150m: 1:45.87
(37.23)
200m: 2:23.01
(37.14)
3 Ida Norlander 2003 Göteborg Sim 0.70 409 2:28.65 +12.60
50m: 33.78
100m: 1:10.71
(36.93)
150m: 1:49.31
(38.60)
200m: 2:28.65
(39.34)
4 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 1.11 384 2:31.86 +15.81
50m: 34.86
100m: 1:13.27
(38.41)
150m: 1:53.31
(40.04)
200m: 2:31.86
(38.55)
5 Emilia Simonsson 2002 Föreningen Uddevalla Sim 0.82 344 2:37.47 +21.42
50m: 34.54
100m: 1:14.15
(39.61)
150m: 1:56.20
(42.05)
200m: 2:37.47
(41.27)
6 Liv Johansson 2002 Göteborg Sim 0.72 321 2:41.13 +25.08
50m: 35.45
100m: 1:15.62
(40.17)
150m: 1:58.46
(42.84)
200m: 2:41.13
(42.67)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-20 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Alsop 2001 Föreningen Uddevalla Sim 0.63 481 2:20.85
50m: 31.87
100m: 1:08.04
(36.17)
150m: 1:44.87
(36.83)
200m: 2:20.85
(35.98)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:46:45
2019-10-12 10:52:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner