2020-04-03   08:41:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag FM 19/10

Document
Resultat
DM/JDM VSSF
Arrangör:
Plats: Skövde Arena VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 3, 400m Medley Damer Juniorer - Final
DR 4:41.13 Céline Bertrand 1995 Skövde SS SWE Göteborg 2013-11-24
JDR 4:41.13 Céline Bertrand 1995 Skövde SS SWE Göteborg 2013-11-24
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 632 5:01.63
50m: 32.55
100m: 1:09.01
(36.46)
150m: 1:48.83
(39.82)
200m: 2:27.81
(38.98)
250m: 3:08.95
(41.14)
300m: 3:51.13
(42.18)
350m: 4:27.07
(35.94)
400m: 5:01.63
(34.56)
2 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 623 5:03.10 +1.47
50m: 33.60
100m: 1:12.38
(38.78)
150m: 1:52.00
(39.62)
200m: 2:31.31
(39.31)
250m: 3:12.92
(41.61)
300m: 3:54.84
(41.92)
350m: 4:29.50
(34.66)
400m: 5:03.10
(33.60)
3 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap 612 5:04.95 +3.32
50m: 33.32
100m: 1:10.84
(37.52)
150m: 1:50.22
(39.38)
200m: 2:28.30
(38.08)
250m: 3:12.12
(43.82)
300m: 3:56.47
(44.35)
350m: 4:32.18
(35.71)
400m: 5:04.95
(32.77)
4 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap 604 5:06.30 +4.67
50m: 32.35
100m: 1:09.34
(36.99)
150m: 1:48.67
(39.33)
200m: 2:27.44
(38.77)
250m: 3:12.01
(44.57)
300m: 3:57.04
(45.03)
350m: 4:32.07
(35.03)
400m: 5:06.30
(34.23)
5 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim 582 5:10.09 +8.46
50m: 33.47
100m: 1:11.76
(38.29)
150m: 1:50.77
(39.01)
200m: 2:30.95
(40.18)
250m: 3:14.16
(43.21)
300m: 3:58.47
(44.31)
350m: 4:35.02
(36.55)
400m: 5:10.09
(35.07)
6 Sofia Henningsson 2004 Skövde Simsällskap 568 5:12.50 +10.87
50m: 34.89
100m: 1:14.30
(39.41)
150m: 1:55.03
(40.73)
200m: 2:35.81
(40.78)
250m: 3:17.93
(42.12)
300m: 4:01.85
(43.92)
350m: 4:37.19
(35.34)
400m: 5:12.50
(35.31)
7 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim 567 5:12.68 +11.05
50m: 33.36
100m: 1:12.23
(38.87)
150m: 1:53.78
(41.55)
200m: 2:33.75
(39.97)
250m: 3:18.93
(45.18)
300m: 4:04.43
(45.50)
350m: 4:39.01
(34.58)
400m: 5:12.68
(33.67)
8 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim 552 5:15.59 +13.96
50m: 34.84
100m: 1:15.23
(40.39)
150m: 1:56.13
(40.90)
200m: 2:35.47
(39.34)
250m: 3:19.10
(43.63)
300m: 4:03.48
(44.38)
350m: 4:40.46
(36.98)
400m: 5:15.59
(35.13)
9 Sara Nyqvist 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 549 5:16.19 +14.56
50m: 32.98
100m: 1:10.38
(37.40)
150m: 1:52.30
(41.92)
200m: 2:32.65
(40.35)
250m: 3:16.85
(44.20)
300m: 4:02.45
(45.60)
350m: 4:40.02
(37.57)
400m: 5:16.19
(36.17)
10 Selma Avdic 2003 Simklubben S02 546 5:16.78 +15.15
50m: 33.81
100m: 1:12.12
(38.31)
150m: 1:51.84
(39.72)
200m: 2:31.27
(39.43)
250m: 3:16.73
(45.46)
300m: 4:03.23
(46.50)
350m: 4:40.65
(37.42)
400m: 5:16.78
(36.13)
11 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 511 5:23.85 +22.22
50m: 35.81
100m: 1:17.67
(41.86)
150m: 2:01.59
(43.92)
200m: 2:45.04
(43.45)
250m: 3:26.49
(41.45)
300m: 4:09.87
(43.38)
350m: 4:47.04
(37.17)
400m: 5:23.85
(36.81)
12 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim 504 5:25.20 +23.57
50m: 34.87
100m: 1:15.91
(41.04)
150m: 1:57.87
(41.96)
200m: 2:38.86
(40.99)
250m: 3:24.99
(46.13)
300m: 4:11.26
(46.27)
350m: 4:49.01
(37.75)
400m: 5:25.20
(36.19)
13 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg 500 5:26.23 +24.60
50m: 33.86
100m: 1:13.34
(39.48)
150m: 1:56.09
(42.75)
200m: 2:37.78
(41.69)
250m: 3:26.01
(48.23)
300m: 4:14.53
(48.52)
350m: 4:52.52
(37.99)
400m: 5:26.23
(33.71)
14 Cornelia Sundqvist 2003 Simklubben Elfsborg 498 5:26.66 +25.03
50m: 33.41
100m: 1:12.31
(38.90)
150m: 1:56.66
(44.35)
200m: 2:39.80
(43.14)
250m: 3:26.61
(46.81)
300m: 4:14.79
(48.18)
350m: 4:51.68
(36.89)
400m: 5:26.66
(34.98)
15 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 480 5:30.50 +28.87
50m: 34.06
100m: 1:13.72
(39.66)
150m: 1:57.15
(43.43)
200m: 2:39.90
(42.75)
250m: 3:27.30
(47.40)
300m: 4:15.52
(48.22)
350m: 4:53.71
(38.19)
400m: 5:30.50
(36.79)
16 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 476 5:31.52 +29.89
50m: 32.84
100m: 1:13.69
(40.85)
150m: 1:55.16
(41.47)
200m: 2:37.11
(41.95)
250m: 3:25.44
(48.33)
300m: 4:14.16
(48.72)
350m: 4:53.56
(39.40)
400m: 5:31.52
(37.96)
17 Alexandra Tómasdóttir 2001 Simklubben S02 472 5:32.38 +30.75
50m: 34.84
100m: 1:16.86
(42.02)
150m: 2:00.70
(43.84)
200m: 2:43.48
(42.78)
250m: 3:30.41
(46.93)
300m: 4:18.64
(48.23)
350m: 4:56.46
(37.82)
400m: 5:32.38
(35.92)
18 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 460 5:35.22 +33.59
50m: 35.50
100m: 1:18.09
(42.59)
150m: 1:59.79
(41.70)
200m: 2:39.96
(40.17)
250m: 3:30.18
(50.22)
300m: 4:20.26
(50.08)
350m: 4:58.49
(38.23)
400m: 5:35.22
(36.73)
19 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 443 5:39.44 +37.81
50m: 35.64
100m: 1:17.40
(41.76)
150m: 2:04.29
(46.89)
200m: 2:48.65
(44.36)
250m: 3:33.71
(45.06)
300m: 4:20.96
(47.25)
350m: 5:01.18
(40.22)
400m: 5:39.44
(38.26)
20 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 443 5:39.46 +37.83
50m: 34.29
100m: 1:16.67
(42.38)
150m: 1:59.35
(42.68)
200m: 2:41.13
(41.78)
250m: 3:28.39
(47.26)
300m: 4:18.21
(49.82)
350m: 4:59.21
(41.00)
400m: 5:39.46
(40.25)
21 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 442 5:39.92 +38.29
50m: 34.08
100m: 1:13.30
(39.22)
150m: 1:58.10
(44.80)
200m: 2:42.02
(43.92)
250m: 3:29.66
(47.64)
300m: 4:19.18
(49.52)
350m: 5:00.28
(41.10)
400m: 5:39.92
(39.64)
22 Ellie Geigel 2003 Föreningen Varbergs Sim 437 5:41.03 +39.40
50m: 33.72
100m: 1:14.40
(40.68)
150m: 2:00.01
(45.61)
200m: 2:45.63
(45.62)
250m: 3:33.05
(47.42)
300m: 4:21.52
(48.47)
350m: 5:01.61
(40.09)
400m: 5:41.03
(39.42)
23 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 423 5:44.89 +43.26
50m: 36.05
100m: 1:20.80
(44.75)
150m: 2:04.27
(43.47)
200m: 2:46.34
(42.07)
250m: 3:34.72
(48.38)
300m: 4:23.12
(48.40)
350m: 5:04.40
(41.28)
400m: 5:44.89
(40.49)
- Hilda Eriksson 2004 Föreningen Uddevalla Sim DSQ
- Erica Ivansson 2003 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:50:58
2019-10-19 10:52:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner