2021-12-05   16:06:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM 25m VSSF 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 - Söndag EM 20/10

Document
Resultat
DM/JDM VSSF
Plats: Skövde Arena Arrangör: VSSF & Skövde SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 20 okt 2019
Gren 35, 4X50m Medley Damer Seniorer - Final
DR 1:50.12 Göteborg Sim 1900 Göteborg Sim SWE Göteborg 2009-11-28
JDR 1:56.26 Göteborg Sim 1900 Göteborg Sim SWE Stockholm 2014-11-22
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Skövde SS 20 Skövde Simsällskap 680 1:56.40
Trine Forss 2003 AD8403 29.45 29.45
Hilja Schimmel 2003 AV3603 32.16 1:01.61
Nikki Brockmar 1999 AR2299 28.60 1:30.21
Vera Fransson 2001 AB7401 26.19 1:56.40
2 SK Laxen 17 Simklubben Laxen 630 1:59.39 +2.99
Wilma Svensson 2002 BK8402 31.02 31.02
Moa Bergdahl 2003 BB8603 33.37 1:04.39
Mellie Wijk 2002 AM1602 27.69 1:32.08
Petronella Ottosson 2002 AN8802 27.31 1:59.39
3 Uddevalla Sim 18 Föreningen Uddevalla Sim 624 1:59.77 +3.37
Sofia Abrahamsson 2005 AB8605 30.33 30.33
Lovisa Alsop 2001 AJ9601 33.02 1:03.35
Matilda Torén 2001 AO1601 29.09 1:32.44
Marit Cuperus 2002 BD0202 27.33 1:59.77
4 Kungsbacka SS 17 Kungsbacka Simsällskap 586 2:02.28 +5.88
Thura Snorradottir 2003 CE3203 31.27 31.27
Lina Dahlgren 2005 AD8805 32.99 1:04.26
Tina Hopmark 2002 BE9602 30.44 1:34.70
Thindra Hackwitz 2003 BG9403 27.58 2:02.28
5 SK Laxen Lag 2 17 Simklubben Laxen 571 2:03.40 +7.00
Tilde Morin 2002 AM5202 30.41 30.41
Elsa Jonsson 2004 AN0404 34.68 1:05.09
Emilia Karlberg 2002 AM0602 29.89 1:34.98
Josephine Ålenius 2002 AY2402 28.42 2:03.40
6 SK Elfsborg 16 Simklubben Elfsborg 566 2:03.72 +7.32
Tindra Aminoff 2003 AU5403 32.09 32.09
Sofia Åstedt 2003 AF1403 33.99 1:06.08
Linn Thid 2003 AG5803 30.48 1:36.56
Thilda Häll 2005 AE5205 27.16 2:03.72
7 Göteborg Sim 17 Göteborg Sim 553 2:04.68 +8.28
Lucie Hanquet 2003 CC2403 32.14 32.14
Viola Berlin 2002 BO9602 35.02 1:07.16
Hannah Hemberg 2002 AD2402 29.73 1:36.89
Johanna Edgren 2004 AZ5604 27.79 2:04.68
8 Varbergs Sim 18 Föreningen Varbergs Sim 552 2:04.77 +8.37
Filippa Sjögren 2006 AD6406 32.48 32.48
Linnéa Englund 2003 AI5403 32.96 1:05.44
Clara Balslev 2001 AE7601 30.98 1:36.42
Cornelia Almqvist 2002 AJ6602 28.35 2:04.77
9 Mölndals ASS 19 Mölndals Allmänna Simsällskap 542 2:05.54 +9.14
Clara Sjöstedt 2003 BG6603 32.22 32.22
Sara Nyqvist 2003 BG4603 37.70 1:09.92
Boiana Gradinarska 2004 AJ5204 28.46 1:38.38
Ida Swegmark 2000 AZ6600 27.16 2:05.54
10 Skövde SS Lag 2 16 Skövde Simsällskap 539 2:05.75 +9.35
Sofia Henningsson 2004 AH8204 33.09 33.09
Malin Vestman 2003 AL5803 35.38 1:08.47
Linn Suchomel 2003 AD2203 30.09 1:38.56
Ida Kristiansson 2004 AX8204 27.19 2:05.75
11 SK Elfsborg Lag 2 15 Simklubben Elfsborg 527 2:06.69 +10.29
Elsa Sjöström 2006 AA0206 32.12 32.12
Linnea Hyvönen 2005 AB2405 34.75 1:06.87
Sofie Persson 2004 AB5804 30.96 1:37.83
Amanda Böhrén 2005 AU8405 28.86 2:06.69
12 Göteborg Sim Lag 2 15 Göteborg Sim 513 2:07.84 +11.44
Linnea Högstedt 2004 BK2404 32.84 32.84
Ebba Egnell 2005 AX3805 35.48 1:08.32
Sara  Hopmark 2004 AJ7204 31.14 1:39.46
Saga Johannesson 2005 AE3705 28.38 2:07.84
13 SK S02 18 Simklubben S02 507 2:08.36 +11.96
Ella Holmqvist 2005 AY3405 32.59 32.59
Klara Sillerström 2003 BR1603 36.58 1:09.17
Alexandra Tómasdóttir 2001 BZ1001 31.41 1:40.58
Amanda Cederqvist 2005 AY2405 27.78 2:08.36
14 SK S02 Lag 2 16 Simklubben S02 500 2:08.95 +12.55
Lia Bromander 2004 AZ4604 32.53 32.53
Lova Skanse 2003 BS0203 35.89 1:08.42
Ellen Vråmo 2004 BF8604 31.74 1:40.16
Elsa Dittmer 2005 BR3805 28.79 2:08.95
15 Uddevalla Sim Lag 2 17 Föreningen Uddevalla Sim 493 2:09.54 +13.14
Hilda Eriksson 2004 AO5204 33.71 33.71
Evelina Wester 2004 AO6204 34.81 1:08.52
Emilia Ström 2002 AD0602 33.01 1:41.53
Moa Rödin 2004 BH8404 28.01 2:09.54
16 Mölndals ASS Lag 2 17 Mölndals Allmänna Simsällskap 489 2:09.91 +13.51
Tuva Gustavsson 2004 AF5604 32.72 32.72
Saga Janzén 2002 AB9802 37.40 1:10.12
Matilda Lundberg 2005 AY6605 30.48 1:40.60
Olivia Sandberg 2003 BH0403 29.31 2:09.91
17 Skövde SS Lag 3 16 Skövde Simsällskap 443 2:14.26 +17.86
Nikita Kapron 2003 AL2803 33.85 33.85
Felicia  Kvarnstedt 2005 AY2805 39.06 1:12.91
Linnea Melin 2005 AX1605 33.29 1:46.20
Isabella Wahlström 2003 BR1403 28.06 2:14.26
Grenen officiell:  2019-10-20 15:10:36
2019-10-20 15:10:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Skövde Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner