Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Sparekassen Thy Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
17:00 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
9 |
281 |
42.54 |
1:29.76 |
2:16.88 |
|
3:01.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Stine Sembsmoen-Schleis |
2008 |
7 |
254 |
41.17 |
1:28.97 |
2:19.55 |
|
3:08.10 |
|
|
Bergkameratene-Svømming |
3:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ylva Magdalena Fjellstad |
2008 |
6 |
212 |
47.81 |
1:39.23 |
2:31.86 |
|
3:19.93 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiril Austvik Fuglestein |
2008 |
5 |
208 |
47.19 |
1:39.75 |
2:32.32 |
|
3:21.23 |
|
|
Vågsbygd SLK |
3:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilde Maagøe |
2007 |
9 |
447 |
36.06 |
1:15.44 |
1:56.35 |
|
2:35.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
7 |
418 |
39.28 |
1:19.99 |
2:00.90 |
|
2:39.40 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
6 |
363 |
38.19 |
1:21.29 |
2:04.62 |
|
2:47.01 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
5 |
355 |
39.64 |
1:22.24 |
2:06.00 |
|
2:48.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pedersen |
2007 |
4 |
339 |
40.39 |
1:24.49 |
2:10.55 |
|
2:50.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
3 |
236 |
46.35 |
1:36.90 |
2:26.59 |
|
3:12.93 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Falka Tind |
2006 |
9 |
493 |
36.36 |
1:15.59 |
1:54.23 |
|
2:30.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
7 |
486 |
34.38 |
1:11.85 |
1:51.26 |
|
2:31.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
6 |
479 |
37.30 |
1:16.99 |
1:55.30 |
|
2:32.37 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Live Korstadhagen |
2006 |
5 |
453 |
35.93 |
1:15.65 |
1:56.00 |
|
2:35.16 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Bach |
2006 |
4 |
443 |
38.21 |
1:17.24 |
1:56.87 |
|
2:36.34 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
3 |
427 |
37.12 |
1:16.90 |
1:58.05 |
|
2:38.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Håkonsson |
2006 |
2 |
409 |
37.27 |
1:17.81 |
2:00.26 |
|
2:40.60 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luanna Russo |
2006 |
1 |
375 |
38.23 |
1:21.07 |
2:04.14 |
|
2:45.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
351 |
40.82 |
1:23.89 |
2:07.14 |
|
2:48.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maria Naas Gullhav |
2006 |
|
338 |
39.86 |
1:23.55 |
2:08.00 |
|
2:51.12 |
|
|
Lørenskog-Rælingen KK |
2:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
|
323 |
41.37 |
1:25.54 |
2:10.41 |
|
2:53.64 |
|
|
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
|
309 |
41.18 |
1:25.78 |
2:11.87 |
|
2:56.25 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
|
251 |
44.76 |
1:32.53 |
2:21.14 |
|
3:09.01 |
|
|
Herning Svømmeklub |
3:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
224 |
46.32 |
1:37.32 |
2:28.11 |
|
3:16.24 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
190 |
50.05 |
1:43.02 |
2:36.01 |
|
3:27.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mari Riiser Javnes |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 50m |
|
Vågsbygd SLK |
2:44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
9 |
542 |
34.54 |
1:11.04 |
1:48.88 |
|
2:26.19 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
7 |
538 |
33.99 |
1:11.34 |
1:49.38 |
|
2:26.56 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samantha Pepevnik |
2005 |
6 |
522 |
34.89 |
1:12.25 |
1:50.70 |
|
2:28.06 |
|
|
SK Poseidon |
2:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
5 |
517 |
33.85 |
1:11.23 |
1:50.17 |
|
2:28.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stine Mejdahl |
2005 |
4 |
509 |
35.23 |
1:13.18 |
1:51.82 |
|
2:29.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Iversen |
2005 |
3 |
467 |
35.93 |
1:14.82 |
1:54.81 |
|
2:33.66 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Gonzalez |
2005 |
2 |
365 |
39.25 |
1:22.47 |
2:05.75 |
|
2:46.76 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Louise Lauridsen |
2005 |
1 |
352 |
38.98 |
1:22.02 |
2:05.68 |
|
2:48.74 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
351 |
39.97 |
1:22.39 |
2:06.15 |
|
2:48.92 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Matilde Olaussen |
2005 |
|
346 |
40.68 |
1:23.42 |
2:06.65 |
|
2:49.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
2:54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Alexandra Hagen |
2005 |
|
286 |
41.05 |
1:26.43 |
2:14.14 |
|
3:00.78 |
|
|
Elverum Svømming |
2:53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
|
284 |
40.55 |
1:26.83 |
2:14.21 |
|
3:01.18 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:53.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
9 |
602 |
33.27 |
1:08.58 |
1:44.65 |
|
2:21.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ingrid Elise Borgstrøm |
2004 |
7 |
588 |
33.47 |
1:09.00 |
1:46.12 |
|
2:22.26 |
|
|
Randaberg IL |
2:18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
6 |
542 |
35.40 |
1:12.92 |
1:50.39 |
|
2:26.19 |
|
|
Lyseng IF |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
5 |
536 |
34.47 |
1:11.04 |
1:48.88 |
|
2:26.77 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julianne Sandal Søbakk |
2004 |
4 |
511 |
35.32 |
1:12.67 |
1:51.12 |
|
2:29.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sofie Maagøe |
2003 |
3 |
491 |
35.88 |
1:13.75 |
1:52.49 |
|
2:31.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
2 |
468 |
36.04 |
1:15.00 |
1:54.89 |
|
2:33.48 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maiken Rinnan Pedersen |
2004 |
1 |
452 |
35.63 |
1:14.41 |
1:55.04 |
|
2:35.36 |
|
|
Glitre SK |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
423 |
36.75 |
1:16.28 |
1:57.86 |
|
2:38.80 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:44.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
408 |
37.93 |
1:17.81 |
1:59.03 |
|
2:40.74 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oline Nordnes Skaret |
2003 |
|
397 |
38.21 |
1:19.54 |
2:01.54 |
|
2:42.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:52.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
389 |
38.44 |
1:19.31 |
2:02.45 |
|
2:43.24 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
387 |
38.75 |
1:19.36 |
2:01.72 |
|
2:43.54 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:42.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Jul Christensen |
2004 |
|
382 |
38.68 |
1:19.83 |
2:02.26 |
|
2:44.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
321 |
41.85 |
1:26.05 |
2:10.59 |
|
2:54.13 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alice Fossen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. 75m |
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Mie Ø. Nielsen, 2.08.56, Aalborg, 2013 |
Løbssponsor: Nordvestjysk El Service |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Bierre |
2000 |
9 |
720 |
32.00 |
1:05.32 |
1:39.23 |
|
2:12.97 |
|
|
Herlev Svømning |
2:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
7 |
697 |
32.45 |
1:07.00 |
1:42.24 |
|
2:14.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
6 |
658 |
32.10 |
1:06.22 |
1:41.26 |
|
2:17.03 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Sørensen |
2002 |
5 |
626 |
32.52 |
1:07.29 |
1:42.77 |
|
2:19.32 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
4 |
607 |
32.78 |
1:08.72 |
1:44.35 |
|
2:20.77 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oda Kristine Borgstrøm |
1999 |
3 |
577 |
33.91 |
1:09.90 |
1:46.53 |
|
2:23.20 |
|
|
Randaberg IL |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thea Søe Bach |
2002 |
2 |
575 |
33.39 |
1:09.73 |
1:46.58 |
|
2:23.38 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anne Rasmussen Sand |
2000 |
1 |
389 |
38.49 |
1:19.55 |
2:01.86 |
|
2:43.27 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
|
377 |
36.40 |
1:18.85 |
2:02.94 |
|
2:44.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Amalie Vinther |
1995 |
|
233 |
47.25 |
1:36.00 |
2:25.35 |
|
3:13.71 |
|
|
Lyseng IF |
3:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
28 september 2019 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:00 |
|