2021-04-18   14:36:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 16.00

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sparekassen Thy Cup 2019    Udskriftsdato  27 september 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:50   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2019         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bundgaard  2007  213  36.99        1:20.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.79                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007  202  38.81        1:21.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.12                 
                     
Tobais Slotta Sunde  2007  185  36.58        1:24.34   
  Vågsbygd SLK  1:35.46                 
                     
Angus Halle  2007  170  39.38        1:26.67   
  Odder Svømmeklub  1:35.86                 
                     
Kasper Lisberg  2007  158  39.29        1:28.78   
  Odder Svømmeklub  1:36.13                 
                     
Linus Klarskov Vidovic  2007  153  42.24        1:29.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.77                 
                     
Konradas Juska  2007  147  40.38        1:30.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.41                 
                     
Storm Jensen  2007  141  42.49        1:32.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.00                 
                     
Casper Holm Andersen  2007    139  42.63        1:32.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.14                 
                     
10  Nicklas Lorentzen  2007    128  43.08        1:35.16   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.23                 
                     
11  Rasmus Norup  2007    119  44.02        1:37.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Noah Kristensen  2007              DNS   
  Vågsbygd SLK  1:41.39                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Hansen  2006  351  31.55        1:08.13   
  Thisted Svømmeklub  1:09.80                 
                     
Tristan Jensen  2006  268  33.54        1:14.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.16                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006  265  35.25        1:14.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.47                 
                     
Andreas Laursen  2006  196  38.35        1:22.67   
  Swim Team Neptun  1:23.03                 
                     
Oliver Bauer Skymoen  2006  177  38.83        1:25.58   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:23.96                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005  457  28.84        1:02.42   
  Thisted Svømmeklub  1:01.00                 
                     
Oskar Erklev  2005  411  30.41        1:04.64   
  Vågsbygd SLK  1:04.50                 
                     
Kristian Kjær  2005  407  29.51        1:04.86   
  Thisted Svømmeklub  1:03.99                 
                     
Mathias Nybro Laursen  2005  391  29.52        1:05.71   
  Swim Team Neptun  1:08.18                 
                     
Sigurd Wemmelund  2005  328  31.18        1:09.71   
  Herning Svømmeklub  1:08.16                 
                     
Casper Boest  2005  322  30.87        1:10.08   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:09.76                 
                     
Mads Drechsler  2005  320  32.51        1:10.23   
  Holstebro Svømme Club  1:13.22                 
                     
Kasper Winsnes  2005  298  33.31        1:11.93   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:16.64                 
                     
Søren Winther Hald  2005    291  33.80        1:12.53   
  Struer Svømmeklub  1:11.98                 
                     
10  Oscar Nilsen Hostvedt  2005    289  34.02        1:12.68   
  Bergkameratene-Svømming  1:11.47                 
                     
11  Mikkel K. Kristensen  2005    289  34.07        1:12.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.34                 
                     
12  Frederik Laursen  2005    267  34.40        1:14.58   
  Svømmeklubben Nord  1:16.70                 
                     
13  Frederik Harbo  2005    257  33.97        1:15.56   
  Thisted Svømmeklub  1:19.46                 
                     
14  Andreas Lindgaard Nielsen  2005    239  35.95        1:17.42   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:16.92                 
                     
15  Michael Jansen  2005    236  35.84        1:17.79   
  Ullensakersvømmerne  1:16.50                 
                     
16  Sivert Hammerstad  2005    235  36.33        1:17.86   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:16.60                 
                     
17  Simon Gallacher  2005    225  34.68        1:18.94   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:30.46                 
                     
18  Oliver Bennetsen  2005    225  34.46        1:18.96   
  Herning Svømmeklub  1:13.23                 
                     
19  David Ommundsen  2005    205  37.23        1:21.51   
  Vågsbygd SLK  1:24.33                 
                     
20  Morten Håbesland Klausen  2005    103  43.78        1:42.50   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:50.88                 
                     
21  Simon Bjørkmann Dahl  2005    95  46.19        1:45.01   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004  517  27.77        59.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.01                 
                     
Mats-Andre Andreassen  2004  442  29.65        1:03.08   
  Grimstad Svømmeklubb  1:01.89                 
                     
Asger Mathiasen  2004  411  29.58        1:04.64   
  Thisted Svømmeklub  1:09.28                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004  401  30.05        1:05.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.28                 
                     
Viktor Enevold Sørensen  2004  400  30.77        1:05.21   
  Thisted Svømmeklub  1:03.86                 
                     
Julian Rennesund  2004  397  30.04        1:05.38   
  SK Poseidon  1:08.76                 
                     
Gustav Hansen  2004  385  30.18        1:06.06   
  Thisted Svømmeklub  1:07.16                 
                     
Andreas Torp  2004  385  30.15        1:06.08   
  Svømmeklubben Nord  1:08.69                 
                     
Simon Kruse Holm  2004    325  31.56        1:09.90   
  Odder Svømmeklub  1:14.67                 
                     
10  Emil Jaworski  2004    323  31.95        1:10.06   
  Svømmeklubben Nord  1:11.16                 
                     
11  Mathias Frahm Feldtmose  2004    293  33.50        1:12.33   
  Svømmeklubben Nord  1:12.93                 
                     
12  Eirik Karlsen  2004    247  34.65        1:16.60   
  Bergkameratene-Svømming  1:13.79                 
                     
13  Aleksander Hille  2004    211  37.81        1:20.73   
  Vågsbygd SLK  1:20.74                 
                     
14  Sondre Marki Jensen  2004    169  38.73        1:26.84   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:43.65                 
                     
15  Laurits Romvig Schou  2004    123  42.28        1:36.55   
  Herning Svømmeklub  1:37.61                 
                     
Håkon Walsø Finnøen  2004              DNS   
  Glitre SK  1:02.68                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Nickelsen  2003  735  24.39        53.26   
  Herlev Svømning  51.55                 
                     
Valdemar Brøns  2003  580  27.10        57.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.84                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  572  27.07        57.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.95                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002  561  26.96        58.28   
  Svømmeklubben S 68  56.26                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002  554  27.62        58.51   
  Aalborg Svømmeklub  56.17                 
                     
Sofus Bolwig Balladone  2002  554  27.31        58.52   
  Agfs Svømmeafdeling  57.96                 
                     
Mads Kloster  2002  533  27.64        59.30   
  Thisted Svømmeklub  59.29                 
                     
Andreas Håbesland Klausen  2002  501  28.09        1:00.50   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:02.33                 
                     
Titus Victor Phillipson  2002    495  27.60        1:00.76   
  Kristiansand Svømmeallianse  59.75                 
                     
10  Ivar Mosqueira Forbord  2003    490  28.77        1:00.96   
  Glitre SK  1:01.56                 
                     
11  Lucas Rennesund  2002    469  29.16        1:01.86   
  SK Poseidon  1:01.50                 
                     
12  Mathias Somogyi Hoseth  2003    442  29.16        1:03.08   
  Ullensakersvømmerne  1:03.37                 
                     
13  Mathias Knudsen  2003    441  29.05        1:03.13   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.36                 
                     
14  William Sloth  2003    426  29.78        1:03.85   
  Lyseng IF  1:02.86                 
                     
15  Emil Frydenholm  2002    426  29.88        1:03.88   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.63                 
                     
16  Daniel Gallacher  2002    411  30.14        1:04.62   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:03.08                 
                     
17  Ole Einar Ueland  2003    403  29.93        1:05.06   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:00.03                 
                     
18  Eirik Vinje Olsen  2003    394  30.49        1:05.57   
  SK Poseidon  1:05.18                 
                     
19  Theo Munz-Kløve  2003    390  30.60        1:05.80   
  Bergkameratene-Svømming  1:04.35                 
                     
20  Haakon Handegaard  2003    387  31.24        1:05.94   
  Ullensakersvømmerne  1:05.14                 
                     
21  Axel Hvam  2003    364  31.51        1:07.30   
  Swim Team Neptun  1:07.78                 
                     
22  Sebastian Eriksen  2003    349  31.19        1:08.25   
  Ullensakersvømmerne  1:08.88                 
                     
23  Gustav Hjerrild-Jensen  2003    308  32.20        1:11.18   
  Svømmeklubben Nord  1:11.75                 
                     
24  Nicklas Bager  2003    297  32.42        1:11.99   
  Thisted Svømmeklub  1:11.20                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Victor B. Bromer, 0.52.82, Aalborg, 2014 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Krøyer Svendsen  1997  645  25.87        55.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  55.31                 
                     
Nicolas Blanch  1997  608  26.30        56.74   
  Aalborg Svømmeklub  54.07                 
                     
Frans Johannessen  1992  592  26.91        57.25   
  Esbjerg Svømmeklub  55.20                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999  588  26.77        57.38   
  Esbjerg Svømmeklub  56.91                 
                     
Jakob Mose  2000  576  27.21        57.77   
  Esbjerg Svømmeklub  57.92                 
                     
Martin H. Abel  2001  562  27.05        58.26   
  Esbjerg Svømmeklub  56.02                 
                     
Christian Holm Jørgensen  1999  555  27.20        58.48   
  Esbjerg Svømmeklub  55.91                 
                     
Ole Marius Rist Jensen  2001  514  28.01        1:00.01   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:00.04                 
                     
Trym Vejlgaard Sørensen  2001    499  28.24        1:00.59   
  Glitre SK  59.84                 
                     
10  Julian S. Solås Klok  1999    498  27.66        1:00.64   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Rune Nørgaard  2000    489  28.43        1:01.01   
  Aalborg Svømmeklub  58.54                 
                     
12  Valdemar Kjærgaard  2001    471  28.54        1:01.77   
  Agfs Svømmeafdeling  59.90                 
                     
13  Aksel Skrydstrup  2001    447  29.73        1:02.87   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:02.38                 
                     
14  Anton Borg Hjort  2000    422  29.11        1:04.07   
  Lyseng IF  59.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 september 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner