2021-04-11   14:41:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.00

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sparekassen Thy Cup 2019    Udskriftsdato  29 september 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  12:07   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2019         
 
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gergely Besenyi  2007  308  35.86        1:12.35   
  Ullensakersvømmerne  1:15.55                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007  277  35.90        1:14.94   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.47                 
                     
David Bergmann  2008  248  36.85        1:17.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:20.22                 
                     
Storm Jensen  2007  234  38.66        1:19.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:20.76                 
                     
Kasper Lisberg  2007  221  39.40        1:20.79   
  Odder Svømmeklub  1:23.92                 
                     
Konradas Juska  2007  217  38.74        1:21.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:24.61                 
                     
Simon Voldmester  2007  205  39.87        1:22.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.55                 
                     
Angus Halle  2007  197  41.22        1:23.93   
  Odder Svømmeklub  1:25.37                 
                     
Rasmus Norup  2007    190  40.82        1:24.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.01                 
                     
10  Nicklas Lorentzen  2007    183  42.13        1:25.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.34                 
                     
11  Anton Wiuf  2008    175  42.49        1:27.37   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:33.35                 
                     
12  Linus Klarskov Vidovic  2007    171  42.21        1:27.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.10                 
                     
13  Albert Olesen  2008    166  43.16        1:28.91   
  Ikast Svømmeklub  1:35.04                 
                     
14  Ivan Pedersen  2008    159  43.67        1:30.07   
  Thisted Svømmeklub  1:38.04                 
                     
15  Laszlo Szephalmi  2007    157  45.31        1:30.42   
  Svømmeklubben S 68  1:34.49                 
                     
16  Noah Jonasen  2007    157          1:30.56   
  Thisted Svømmeklub  1:39.60                 
                     
17  Jonas Golczyk Jensen  2007    156          1:30.61   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
18  Zakarias L. Bjørn  2008    153  44.18        1:31.30   
  Ikast Svømmeklub  1:44.08                 
                     
19  Casper Holm Andersen  2007    153  45.04        1:31.31   
  Aalborg Svømmeklub  1:32.23                 
                     
20  Sofian Isaksen-Khalloul  2007    147  44.48        1:32.49   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:41.77                 
                     
21  Patrick Gadeberg  2007    142  45.89        1:33.63   
  Ikast Svømmeklub  1:42.40                 
                     
22  Frederik Billing  2008    139  46.44        1:34.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:36.04                 
                     
23  Albert Singer  2008    128  46.74        1:36.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.17                 
                     
24  Buster Watkin  2008    125  48.74        1:37.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.95                 
                     
25  Villum Alstrøm  2008    123  47.46        1:38.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:42.20                 
                     
26  Frederik Vesterby  2008    120  47.55        1:39.07   
  Thisted Svømmeklub  1:46.82                 
                     
27  Tobias Schwab  2009    119  47.87        1:39.12   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:44.25                 
                     
28  Magnus Kjær Holm  2008    106  50.76        1:43.09   
  Ikast Svømmeklub  1:43.11                 
                     
29  Maciej Dworzanski  2008    87  51.99        1:50.08   
  Svømmeklubben S 68  1:55.96                 
                     
30  Stian Valvik  2008    53  1:04.89        2:10.01   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Christopher Andre Meyer  2007              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Casper Eriksen  2007              DSQ  EFB v/25 m 
  Thisted Svømmeklub  1:24.66                 
                     
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Güsmer  2006  367  33.18        1:08.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.40                 
                     
Karl Korfix Barlebo  2006  297  35.50        1:13.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.31                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006  294  35.67        1:13.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.83                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006  291  36.30        1:13.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.95                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006  286  36.78        1:14.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:13.80                 
                     
Knut Zachrisson Prestegar  2006  276  36.07        1:15.03   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:24.22                 
                     
Gustav Dyrbye  2006  254  37.13        1:17.14   
  Thisted Svømmeklub  1:18.72                 
                     
Frederik Bak Mathiasen  2006  244  37.86        1:18.14   
  Struer Svømmeklub  1:19.06                 
                     
Rasmus Olsen  2006    235  38.41        1:19.11   
  Thisted Svømmeklub  1:22.07                 
                     
10  Halfdan Dahl Jespersen  2006    231  38.38        1:19.55   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.61                 
                     
11  Christian Bakke  2006    223  38.72        1:20.54   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Lasse Hjorth Jørgensen  2006    222  39.35        1:20.68   
  Herning Svømmeklub  1:17.90                 
                     
13  Christian Andersen  2006    204  40.10        1:23.03   
  Svømmeklubben Nord  1:26.34                 
                     
14  Andreas Laursen  2006    194  41.76        1:24.39   
  Swim Team Neptun  1:41.39                 
                     
15  Rasmus T Skalshøj  2006    152  44.83        1:31.53   
  Struer Svømmeklub                   
                     
16  Asbjørn Ottow Toftdal  2006    135  45.94        1:35.27   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Daniel Kristensen  2006    134  45.92        1:35.46   
  Ikast Svømmeklub  1:49.49                 
                     
18  Wiktor G. Maagaard  2006    109  50.70        1:42.12   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
19  August Heltborg  2006    101  50.65        1:44.83   
  Svømmeklubben S 68  1:44.21                 
                     
20  Gustav Visby  2006    67  55.24        1:59.94   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Silas Zinther  2006              DNS   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Vlad Nazarov  2006              DNS   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Erik Magnus Evensrud  2005  444  31.04        1:04.07   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:04.98                 
                     
Kristian Kjær  2005  433  31.35        1:04.58   
  Thisted Svømmeklub  1:05.29                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005  424  31.16        1:05.04   
  Thisted Svømmeklub  1:04.96                 
                     
Mikkel Andersen  2005  394  32.70        1:06.62   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:08.17                 
                     
Oskar Erklev  2005  383  32.87        1:07.26   
  Vågsbygd SLK  1:11.63                 
                     
Mads Drechsler  2005  372  33.12        1:07.94   
  Holstebro Svømme Club  1:07.05                 
                     
Mathias Nybro Laursen  2005  362  32.91        1:08.54   
  Swim Team Neptun  1:16.09                 
                     
Inas Ilic  2005  334  33.52        1:10.41   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.39                 
                     
Anton Karl Mårtensson  2005    316  34.64        1:11.71   
  Grimstad Svømmeklubb  1:09.85                 
                     
10  Kasper Winsnes  2005    294  35.57        1:13.48   
  Lørenskog-Rælingen KK                   
                     
11  Oscar Nilsen Hostvedt  2005    292  35.91        1:13.65   
  Bergkameratene-Svømming  1:15.00                 
                     
12  Sivert Hammerstad  2005    256  36.94        1:16.98   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:21.36                 
                     
13  Markus Halvorsen  2005    248  38.62        1:17.77   
  Grimstad Svømmeklubb  1:18.87                 
                     
14  Philip Vesterby  2005    227  39.78        1:20.11   
  Thisted Svømmeklub  1:19.67                 
                     
15  Oscar Skjoldhorne  2005    210  39.65        1:22.17   
  Bergkameratene-Svømming  1:26.72                 
                     
16  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005    198  39.95        1:23.81   
  Herning Svømmeklub  1:28.63                 
                     
Casper Boest  2005              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  1:07.18                 
                     
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004  503  29.29        1:01.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:04.40                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004  479  30.07        1:02.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.79                 
                     
Sebastian Jacobsen  2004  446  30.68        1:03.95   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.14                 
                     
Gustav Hansen  2004  441  30.20        1:04.17   
  Thisted Svømmeklub  1:04.39                 
                     
Lucas Rosenborg  2004  424  31.32        1:05.04   
  Lyseng IF  1:05.34                 
                     
Asger Mathiasen  2004  402  31.50        1:06.19   
  Thisted Svømmeklub  1:05.00                 
                     
Simon Kutsko Jensen  2004  381  32.70        1:07.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.32                 
                     
Neo Elias Maudal  2004  368  33.30        1:08.18   
  Glitre SK  1:08.85                 
                     
Mats-Andre Andreassen  2004    363  32.90        1:08.47   
  Grimstad Svømmeklubb  1:10.24                 
                     
10  Alexander Mortensen  2004    359  33.90        1:08.72   
  Herning Svømmeklub  1:10.02                 
                     
11  Christoffer Johannes Bamr  2004    359  32.74        1:08.76   
  Nedre Eiker Svømmeklubb  1:09.29                 
                     
12  Sondre Marki Jensen  2004    347  33.42        1:09.55   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:16.92                 
                     
13  Mads Sander Andersen  2004    344  32.99        1:09.71   
  Thisted Svømmeklub  1:11.41                 
                     
14  Simon Kruse Holm  2004    320  35.54        1:11.44   
  Odder Svømmeklub  1:17.19                 
                     
15  Andreas Torp  2004    318  33.69        1:11.60   
  Svømmeklubben Nord  1:09.75                 
                     
16  Danilo Møller  2004    297  35.65        1:13.19   
  Svømmeklubben Nord  1:12.41                 
                     
17  Stian Brunborg Ihle  2004    195  41.05        1:24.19   
  Lørenskog-Rælingen KK  1:28.16                 
                     
18  William Mikkelsen  2004    151  45.62        1:31.61   
  Thisted Svømmeklub  1:40.68                 
                     
Eirik Karlsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Bergkameratene-Svømming  1:22.14                 
                     
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Kloster  2002  601  27.58        57.90   
  Thisted Svømmeklub  56.34                 
                     
Valdemar Brøns  2003  570  28.72        58.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.32                 
                     
Ole Einar Ueland  2003  461  30.71        1:03.23   
  Kristiansand Svømmeallianse  1:00.72                 
                     
Emil Frydenholm  2002  436  31.50        1:04.46   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.27                 
                     
Andreas Imislund Aamodt  2003  411  32.51        1:05.71   
  SK Poseidon  1:07.93                 
                     
Mathias Knudsen  2003  404  32.12        1:06.08   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.64                 
                     
Sebastian Eriksen  2003  360  33.97        1:08.71   
  Ullensakersvømmerne  1:14.57                 
                     
Kasper Morseth Hallerud  2003  337  33.17        1:10.20   
  Bergkameratene-Svømming  1:11.30                 
                     
Nicklas Bager  2003    317  33.82        1:11.67   
  Thisted Svømmeklub  1:15.54                 
                     
 
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 
Petter Sjødal, 0.55.00, Norge, 2002 
Løbssponsor: Snedsted Turistfart 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Krøyer Svendsen  1997  590  28.04        58.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  57.84                 
                     
Martin H. Abel  2001  549  28.41        59.69   
  Esbjerg Svømmeklub  59.13                 
                     
Alexander Korsager Elkjær  2001  539  29.04        1:00.03   
  Lyseng IF  1:00.74                 
                     
Anton Borg Hjort  2000  521  28.27        1:00.73   
  Lyseng IF  58.01                 
                     
Valdemar Kjærgaard  2001  478  30.04        1:02.48   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.69                 
                     
Mads Holm  1998  476  30.46        1:02.60   
  Esbjerg Svømmeklub  1:01.77                 
                     
Lawrence Langley  2001  475  30.15        1:02.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.70                 
                     
Thomas Schiby  2001  474  31.30        1:02.69   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 september 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner