2021-04-20   13:42:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2019, Thisted

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.00

Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sparekassen Thy Cup 2019    Udskriftsdato  29 september 2019   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  15:26   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2019         
 
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2020 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thisted Drenge 3  2006  18  298          4:57.93   
  Thisted Svømmeklub  5:00.54                 
  Gustav Dyrbye  2006      37.26  1:18.04      1:18.04   
  Christian Stilling  2006      38.62  1:23.12      2:41.16   
  William Hansen  2006      32.34  1:09.72      3:50.88   
  Rasmus Olsen  2006      31.47  1:07.05      4:57.93   
                     
Aalborg Drenge 3  2006  14  255          5:13.87   
  Aalborg Svømmeklub  5:27.02                 
  Marcus Juul Jørgensen  2006      37.23  1:15.10      1:15.10   
  Storm Jensen  2007      40.09  1:25.62      2:40.72   
  William Bundgaard  2007      36.72  1:22.03      4:02.75   
  Nicklas Lorentzen  2007      33.66  1:11.12      5:13.87   
                     
Hovedstadens T1 Drenge 1  2006              DSQ  flere flyben v/125m 
  Hovedstadens Svømmeklub  4:40.63                 
  Tristan Jensen  2006      35.02  1:12.31      1:12.31   
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aarhus Swim Drenge 2A  2004  18  473          4:15.52   
  Aarhus Swim  4:13.30                 
  Lucas Rosenborg  2004      31.27  1:04.94      1:04.94   
  Frederik Lindholm  2004      32.88  1:11.79      2:16.73   
  Gustav Dalby Østerberg  2005      29.46  1:03.62      3:20.35   
  Mads Mikkelsen  2004      26.11  55.17      4:15.52   
                     
Aalborg Drenge 1  2004  14  462          4:17.59   
  Aalborg Svømmeklub  4:18.10                 
  Sebastian Jacobsen  2004      31.36  1:04.02      1:04.02   
  Morten H. Kobbelgaard  2005      34.04  1:13.91      2:17.93   
  Christoffer P. Voldbjerg  2005      28.88  1:02.53      3:20.46   
  Asgar Knakkergaard  2004      27.21  57.13      4:17.59   
                     
Thisted Drenge 1  2004  12  448          4:20.18   
  Thisted Svømmeklub  4:18.78                 
  Gustav Hansen  2004      30.33  1:04.37      1:04.37   
  Asger Mathiasen  2004      34.30  1:13.43      2:17.80   
  Kristian Kjær  2005      29.87  1:05.13      3:22.93   
  Sebastian Jørgensen  2005      26.85  57.25      4:20.18   
                     
Aalborg Drenge 2  2004  10  411          4:27.83   
  Aalborg Svømmeklub  4:29.12                 
  Simon Kutsko Jensen  2004      33.61  1:09.26      1:09.26   
  Inas Ilic  2005      33.98  1:13.43      2:22.69   
  Joost Rijkhoff  2004      31.02  1:08.38      3:31.07   
  Casper Johannesen  2004      27.02  56.76      4:27.83   
                     
Thisted Drenge 2  2004  341          4:44.89   
  Thisted Svømmeklub  4:42.08                 
  Mads Sander Andersen  2004      33.76  1:10.78      1:10.78   
  Philip Vesterby  2005      37.19  1:21.06      2:31.84   
  Viktor Enevold Sørensen  2004      30.95  1:07.77      3:39.61   
  Frederik Harbo  2005      30.29  1:05.28      4:44.89   
                     
Neptun Super Boys  2005  306          4:55.35   
  Swim Team Neptun                   
  Mathias Nybro Laursen  2005      34.22  1:10.31      1:10.31   
  Johan H Brorson  2006      38.18  1:21.67      2:31.98   
  Andreas Laursen  2006      36.33  1:19.98      3:51.96   
  Lucas Mogensen  2005      30.44  1:03.39      4:55.35   
                     
Aarhus Swim Drenge 2B  2005  298          4:58.16   
  Aarhus Swim  4:52.63                 
  Hjalte Nederby Staun  2006      37.35  1:17.58      1:17.58   
  David Kilsgaard Andersen  2005      34.49  1:14.18      2:31.76   
  Andreas Lindgaard Nielsen  2005      38.09  1:20.19      3:51.95   
  Simon Gallacher  2005      30.87  1:06.21      4:58.16   
                     
Herning Drenge  2004  291          5:00.27   
  Herning Svømmeklub                   
  Sebastian D. Rasmussen  2005      38.77  1:19.33      1:19.33   
  Sigurd Wemmelund  2005      38.69  1:22.93      2:42.26   
  Oliver Bennetsen  2005      34.86  1:17.69      3:59.95   
  Alexander Mortensen  2004      28.65  1:00.32      5:00.27   
                     
Nord Boys 2  2004    256          5:13.55   
  Svømmeklubben Nord  4:18.45                 
  Frederik Laursen  2005      37.06  1:15.48      1:15.48   
  Sebastian Eliasen  2006      43.22  1:33.00      2:48.48   
  Christian Andersen  2006      34.50  1:17.12      4:05.60   
  Malthe Sæderup Nielsen  2004      31.39  1:07.95      5:13.55   
                     
Vågsb.slk H1 Sr  2004              DSQ  esb v/175m 
  Vågsbygd SLK  4:52.75                 
  Noah Kristensen  2007      42.24  1:28.94      1:28.94   
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Esbjerg, 3.48.09, 2012 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Herrer 1  1995  18  634          3:51.83   
  Aalborg Svømmeklub  3:45.43                 
  Mathias Lindberg Laursen  2003      29.21  1:01.06      1:01.06   
  Janus Meinert  1995      29.72  1:04.48      2:05.54   
  Viktor B. Bromer  1993      24.63  52.89      2:58.43   
  Lawrence Langley  2001      25.75  53.40      3:51.83   
                     
Aarhus Swim Herre 1  2000  14  594          3:56.86   
  Aarhus Swim  3:52.11                 
  Alexander Korsager Elkjær  2001      29.50  59.93      59.93   
  Aksel Skrydstrup  2001      29.86  1:03.58      2:03.51   
  Oskar Lindholm  2001      26.91  59.32      3:02.83   
  Anton Borg Hjort  2000      25.27  54.03      3:56.86   
                     
SK Team Sør G1 Sr.  1999  12  563          4:01.11   
  Kristiansand Svømmeallianse  3:58.00                 
  Johannes Hope  1999      29.34  59.53      59.53   
  Julian S. Solås Klok  1999      30.52  1:07.36      2:06.89   
  Titus Victor Phillipson  2002      27.49  1:00.95      3:07.84   
  Birk Lee Johansen  2002      24.94  53.27      4:01.11   
                     
Ullensakersvømmer G1 Sr.  2003  10  462          4:17.55   
  Ullensakersvømmerne  4:19.00                 
  Michael Jansen  2005      32.87  1:07.20      1:07.20   
  Mathias Somogyi Hoseth  2003      32.05  1:08.83      2:16.03   
  Haakon Handegaard  2003      29.51  1:04.13      3:20.16   
  Sebastian Eriksen  2003      26.83  57.39      4:17.55   
                     
Nord Boys 1  2003  345          4:43.79   
  Svømmeklubben Nord  4:43.55                 
  Andreas Torp  2004      33.70  1:12.06      1:12.06   
  Gustav Hjerrild-Jensen  2003      34.88  1:17.36      2:29.42   
  Emil Jaworski  2004      32.33  1:12.37      3:41.79   
  Danilo Møller  2004      29.33  1:02.00      4:43.79   
                     
S68 Drenge 1  2002  176          5:55.33   
  Svømmeklubben S 68                   
  August Heltborg  2006      52.01  1:47.12      1:47.12   
  Laszlo Szephalmi  2007      46.99  1:40.73      3:27.85   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      27.75  59.67      4:27.52   
  Maciej Dworzanski  2008      41.81  1:27.81      5:55.33   
                     
SK Poseidon Lag 1              DNS   
  SK Poseidon  4:15.13                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Team Sør G2 Sr.              DNS   
  Kristiansand Svømmeallianse  4:08.00                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  29 september 2019 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner