2020-07-02   09:08:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  12:59   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Laitinen Wigard  2003    431  37.61  1:17.39  1:58.03    2:37.84   
  Svømmeklubben Nord  2:35.01                 
                     
Zille Haarh Svendsen  2004    365  38.90  1:21.06  2:04.11    2:46.81   
  Aalborg Svømmeklub  2:40.39                 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    500  35.88  1:13.71  1:51.97    2:30.15   
  Aalborg Svømmeklub  2:33.12                 
                     
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    405  38.01  1:18.52  2:00.59    2:41.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:44.02                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    370  38.64  1:21.47  2:04.99    2:45.97   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Aia Caroline Abel  2006    362  40.92  1:23.71  2:05.98    2:47.26   
  Svømmeklubben Nord  2:43.90                 
                     
Therese J Helt  2006    347  40.52  1:23.24  2:07.88    2:49.58   
  Aabybro Idrætsforening  2:48.83                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    334  42.50  1:26.46  2:10.27    2:51.83   
  Svømmeklubben Nord  3:02.06                 
                     
Pernille Petersen  2006    325  39.78  1:24.57  2:10.33    2:53.34   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:47.48                 
                     
Reinike Veenstra  2006    189  50.36  1:42.28  2:35.14    3:27.63   
  Svømmeklubben S 68  3:27.34                 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Amdi Brinkmann  2007    405  39.53  1:21.18  2:02.45    2:41.07   
  Aalborg Svømmeklub  2:46.29                 
                     
Nikoline Michaelsen  2007    358  40.28  1:23.57  2:06.44    2:47.80   
  Svømmeklubben S 68  2:54.22                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007    341  40.32  1:24.10  2:08.56    2:50.64   
  Aalborg Svømmeklub  2:56.14                 
                     
Emma Andersen  2007    317  41.80  1:26.61  2:11.75    2:54.80   
  Aalborg Svømmeklub  3:08.84                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008    276  42.07  1:28.72  2:16.67    3:02.96   
  Thisted Svømmeklub  3:01.05                 
                     
Caitlin Holbæk Lundager  2007    263  44.30  1:32.22  2:20.19    3:06.01   
  Aalborg Svømmeklub  3:12.33                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    240  44.92  1:34.77  2:24.59    3:11.60   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:27.30                 
                     
Alissa Stegenborg  2008    220  46.09  1:36.79  2:28.07    3:17.40   
  Aalborg Svømmeklub  3:28.04                 
                     
Mathilde Kloster  2007    143  53.38  1:53.35  2:53.93    3:47.59   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda Pedersen  2009    189  50.77  1:43.84  2:36.13    3:27.52   
  Thisted Svømmeklub  3:50.49                 
                     
Ema Ilic  2009    172  49.52  1:45.32  2:41.93    3:34.15   
  Aalborg Svømmeklub  3:38.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark