2020-07-12   15:43:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  10:08   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Viltoft Andersen  2000    432  31.65        1:04.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:02.70                 
                     
Jonathan L Kristensen  2000    409  32.50        1:05.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.33                 
                     
Ruben Nørgaard  2002    378  31.85        1:07.60   
  Svømmeklubben Nord  1:05.61                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Rank Nørgaard  2003    351  34.13        1:09.24   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.19                 
                     
Marcus Albæk  2004    341  33.65        1:09.93   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:10.16                 
                     
Nicklas Bager  2003    319  34.10        1:11.49   
  Thisted Svømmeklub  1:11.67                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Jørgensen  2005    447  30.90        1:03.92   
  Thisted Svømmeklub  1:04.96                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    446  31.54        1:03.93   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.47                 
                     
Kristian Kjær  2005    425  31.76        1:04.99   
  Thisted Svømmeklub  1:04.58                 
                     
Inas Ilic  2005    352  34.00        1:09.17   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.41                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006    342  33.83        1:09.83   
  Aabybro Idrætsforening  1:10.85                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    337  33.80        1:10.19   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.54                 
                     
William Hansen  2006    293  35.60        1:13.59   
  Thisted Svømmeklub  1:13.24                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005    269  36.78        1:15.65   
  Svømmeklubben S 68  1:15.83                 
                     
Gustav Dyrbye  2006    262  36.35        1:16.33   
  Thisted Svømmeklub  1:17.14                 
                     
10  Bastian Stausholm Larsen  2005    257  37.07        1:16.80   
  Aabybro Idrætsforening  1:18.93                 
                     
11  Sebastian Braad Bjørn  2006    250  37.43        1:17.57   
  Svømmeklubben Nord  1:18.69                 
                     
12  William Elliot Lumholtz  2006    229  39.77        1:19.78   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.03                 
                     
13  Kristian Ølgaard  2005    214          1:21.67   
  Aars Svømmeklub  1:29.75                 
                     
14  Christian Andersen  2006    210  39.39        1:22.15   
  Svømmeklubben Nord  1:23.03                 
                     
15  Noah Markussen  2006    145  1:32.91        1:32.91   
  Aars Svømmeklub  1:37.34                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigurd S. Kristensen  2008    228          1:19.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.80                 
                     
William Bundgaard  2007    218  38.98        1:21.16   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.77                 
                     
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    199  40.55        1:23.68   
  Svømmeklubben Søhesten  1:23.03                 
                     
Andreas Bindslev  2008    195  40.55        1:24.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.23                 
                     
Ludvig Møller  2007    171  43.99        1:27.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:38.04                 
                     
Ivan Pedersen  2008    169  44.10        1:28.36   
  Thisted Svømmeklub  1:30.07                 
                     
Anton Shishkin  2008    129  46.54        1:36.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:39.80                 
                     
Carl-Emil Sørensen  2007    110  49.60        1:41.73   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.47                 
                     
Hjalte Nymann Bukholt  2007    91  50.98        1:48.52   
  Brønderslev SK08  1:51.54                 
                     
10  Lucas Frahm Feldtmose  2008    91  52.64        1:48.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:53.10                 
                     
Christian D. Randorff  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Frederik Jensen  2007              DSQ  SW 4.4 
  Aabybro Idrætsforening  1:50.09                 
                     
Frederik Vesterby  2008              DSQ  SW 6.4 
  Thisted Svømmeklub  1:39.07                 
                     
Magnus Manstrup  2008              DSQ  SW 6.4 
  Aabybro Idrætsforening  2:10.00                 
                     
Tim Carstensen  2007              DSQ  SW 4.4 
  Svømmeklubben Søhesten  1:27.75                 
                     
 
Løb 1, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Abrahamsen  2009    114  49.45        1:40.73   
  Aabybro Idrætsforening  1:36.66                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:08 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Sofie Hansen  2001    368  36.56        1:16.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.02                 
                     
Katrine Kristensen  1997    314  39.24        1:20.92   
  Svømmeklubben Søhesten  1:12.97                 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Jørgensen  2004    435  35.17        1:12.61   
  Svømmeklubben S 68  1:13.41                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    412  36.27        1:13.90   
  Svømmeklubben Nord  1:13.39                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    382  36.85        1:15.79   
  Svømmeklubben Nord  1:13.46                 
                     
Zille Haarh Svendsen  2004    361  37.25        1:17.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.16                 
                     
Camilla Kjær  2003    359  37.33        1:17.37   
  Thisted Svømmeklub  1:18.52                 
                     
Laura Rønn Danielsen  2004    355  37.03        1:17.68   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.11                 
                     
Maja M S Sørensen  2004    267  41.27        1:25.43   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.18                 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    475  34.58        1:10.52   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.78                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    441  35.37        1:12.28   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.55                 
                     
Ida Overgaard Thomassen  2005    419  35.84        1:13.49   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:15.05                 
                     
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    419  35.88        1:13.51   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.24                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    415  35.88        1:13.76   
  Brønderslev SK08  1:14.97                 
                     
Linea Lodberg Klein  2005    387  36.40        1:15.47   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:21.31                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    381  36.87        1:15.89   
  Brønderslev SK08  1:16.06                 
                     
Therese J Helt  2006    348  38.47        1:18.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.77                 
                     
Aia Caroline Abel  2006    344  38.19        1:18.47   
  Svømmeklubben Nord  1:16.29                 
                     
10  Hannah Vixø Momme  2005    340  37.72        1:18.83   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:23.23                 
                     
11  Frederikke Sørensen  2006    309  39.74        1:21.35   
  Thisted Svømmeklub  1:20.93                 
                     
12  Frida Juliansdottir  2005    309  38.83        1:21.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:26.01                 
                     
13  Ida Kold Dalsgaard  2005    308  40.27        1:21.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:23.71                 
                     
14  Carla Brix Rasmussen  2006    303  41.75        1:21.93   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.36                 
                     
15  Emma Ploug Rasmussen  2005    253          1:26.91   
  Svømmeklubben S 68  1:27.95                 
                     
16  Julie Bertelsen  2005    245  43.19        1:27.87   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.48                 
                     
17  Sofia Jørgensen  2006    212  45.13        1:32.28   
  Svømmeklubben S 68  1:25.73                 
                     
18  Amalie Kristensen  2006    205  44.61        1:33.20   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:31.95                 
                     
19  Reinike Veenstra  2006    196  46.55        1:34.64   
  Svømmeklubben S 68  1:35.85                 
                     
20  Alma Nielsen  2005    174  48.04        1:38.57   
  Aars Svømmeklub                   
                     
21  Isabella Vinkler Valbjørn  2005    173  46.85        1:38.75   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:41.18                 
                     
22  Andrea Ramløse  2006    156  50.40        1:42.01   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:40.36                 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    430  35.22        1:12.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.26                 
                     
Victoria Amdi Brinkmann  2007    374  37.44        1:16.32   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.48                 
                     
Livia Weidick Frische  2007    364  37.21        1:17.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.34                 
                     
Emilie Pedersen  2007    351  36.91        1:17.96   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.85                 
                     
Amalie Kirkegaard  2007    319  38.75        1:20.51   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.24                 
                     
Neya Damgaard  2007    287  40.61        1:23.34   
  Brønderslev SK08  1:26.56                 
                     
Nikoline Hedelund Madsen  2007    278  40.66        1:24.26   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.28                 
                     
Emma Andersen  2007    265  41.85        1:25.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:27.12                 
                     
Sarah Frandsen  2007    264  1:25.72        1:25.72   
  Svømmeklubben Søhesten  1:28.12                 
                     
10  Caitlin Holbæk Lundager  2007    263  41.36        1:25.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:28.90                 
                     
11  Nadia Bager  2008    257  42.16        1:26.45   
  Thisted Svømmeklub  1:25.75                 
                     
12  Freja Lucassen  2007    250  43.50        1:27.30   
  Aars Svømmeklub  1:33.19                 
                     
13  Nicoline Aa Høeg  2008    244  42.49        1:28.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.97                 
                     
14  Mia Plougman  2007    242  43.31        1:28.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.40                 
                     
15  Lise Ingeborg Christiansen  2007    234  43.16        1:29.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:27.81                 
                     
16  Mathilde Christiansen  2007    205  45.26        1:33.31   
  Svømmeklubben S 68  1:36.83                 
                     
17  Laura Norup  2008    193  45.75        1:35.18   
  Aalborg Svømmeklub  1:38.23                 
                     
18  Mathilde Lucassen  2007    192  46.08        1:35.32   
  Aars Svømmeklub  1:40.77                 
                     
19  Mia Glerup Nielsen  2007    190  46.39        1:35.69   
  Aars Svømmeklub  1:37.48                 
                     
20  Signe Laursen  2008    178  47.39        1:37.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:37.92                 
                     
21  Nicoline Ravn Mortensen  2008    173  47.56        1:38.59   
  Aabybro Idrætsforening  1:43.67                 
                     
22  Ida Larsen  2007    173  48.34        1:38.65   
  Svømmeklubben Nord  1:41.95                 
                     
23  Mathilde Kloster  2007    147  50.44        1:44.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:53.79                 
                     
24  Karoline Skjøtt  2008    144  49.97        1:44.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:40.18                 
                     
25  Vita Aster Andersen  2007    128  51.25        1:48.96   
  Aars Svømmeklub  1:56.83                 
                     
Caroline K. Sørensen  2008              DSQ  sw 6,4 
  Thisted Svømmeklub  1:26.39                 
                     
Sofie Callsen  2008              DSQ  sw 4.4 
  Aabybro Idrætsforening  1:31.03                 
                     
 
Løb 2, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Sander Andersen  2009    217  44.54        1:31.44   
  Thisted Svømmeklub  1:32.71                 
                     
Ida Gjelstrup  2009    211  45.14        1:32.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.31                 
                     
Amanda Pedersen  2009    184  48.93        1:36.66   
  Thisted Svømmeklub  1:42.64                 
                     
Johanne Øland Frøkjær  2009    170  46.66        1:39.26   
  Thisted Svømmeklub  1:41.92                 
                     
Clara Nielsen  2009    168  47.94        1:39.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:42.71                 
                     
Ella Bærentsen  2009    113  54.06        1:53.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.12                 
                     
Hilde Jørgensen  2009    105  57.03        1:56.45   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.23                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hedeby Madsen  2002    434  31.00  1:04.47  1:37.16    2:11.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:11.85                 
                     
Niklas T. Kristiansen  2000    415  30.87  1:05.48  1:40.19    2:13.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:13.14                 
                     
David Johansen  2001    406  30.30  1:03.19  1:38.45    2:14.19   
  Svømmeklubben Søhesten  2:13.01                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    345  32.21  1:07.89  1:44.78    2:21.60   
  Aars Svømmeklub  2:07.38                 
                     
Kim Møller Nielsen  1992    319  33.87  1:10.29  1:47.94    2:25.43   
  Aars Svømmeklub  2:19.41                 
                     
David Tuan V. Valbjørn  2002    315  32.35  1:10.16  1:49.39    2:25.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:29.19                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Danilo Møller  2004    414  30.04  1:03.85  1:39.07    2:13.23   
  Svømmeklubben Nord  2:13.93                 
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    411  29.28  1:02.90  1:38.53    2:13.56   
  Aars Svømmeklub  2:06.38                 
                     
Kris Jensen  2004    395  30.29  1:04.27  1:39.25    2:15.35   
  Aars Svømmeklub  2:17.86                 
                     
Esben Kilde Johansen  2004    380  32.36  1:07.15  1:42.75    2:17.09   
  Svømmeklubben Søhesten  2:23.80                 
                     
Jens Mejdahl  2003    335  32.59  1:09.65  1:47.79    2:23.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:27.63                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    311  33.31  1:10.17  1:49.39    2:26.52   
  Aabybro Idrætsforening  2:29.75                 
                     
Oliver Feldthusen  2003    253  34.01  1:13.50  1:54.87    2:37.05   
  Brønderslev SK08  2:31.00                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    565  28.00  58.32  1:29.63    2:00.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:01.09                 
                     
Karl Anton Kristensen  2005    472  29.90  1:02.31  1:35.39    2:07.55   
  Svømmeklubben S 68  2:14.67                 
                     
Kristian Kjær  2005    458  29.81  1:02.56  1:35.16    2:08.86   
  Thisted Svømmeklub  2:10.33                 
                     
Elmer Oosterhof  2005    382  31.96  1:06.93  1:42.17    2:16.86   
  Aars Svømmeklub  2:22.97                 
                     
Philip Vesterby  2005    336  32.58  1:09.80  1:46.94    2:22.82   
  Thisted Svømmeklub  2:22.49                 
                     
Valentin Thordal  2005    334  32.94  1:09.39  1:46.24    2:23.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:24.69                 
                     
Mathias Johansen  2005    322  32.76  1:09.60  1:48.23    2:24.91   
  Aars Svømmeklub  2:27.79                 
                     
Rasmus Olsen  2006    313  33.35  1:10.62  1:48.91    2:26.24   
  Thisted Svømmeklub  2:30.07                 
                     
Kristian Ølgaard  2005    245  32.43  1:12.67  1:56.26    2:38.79   
  Aars Svømmeklub  2:49.34                 
                     
10  Mikkel P. Christensen  2006    187  38.41  1:22.33  2:08.71    2:53.53   
  Aars Svømmeklub  2:57.41                 
                     
11  Marcus Nørtoft  2006    145  41.18  1:30.47  2:21.86    3:08.76   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Elias Bock Johansen  2005              DSQ  SW 4.4 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:27.13                 
                     
Sebastian Eliasen  2006              DSQ  SW 4,4 
  Svømmeklubben Nord  2:44.87                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Eriksen  2007    288  34.20  1:13.38  1:53.01    2:30.30   
  Thisted Svømmeklub  2:32.25                 
                     
Rasmus Norup  2007    231  37.14  1:19.65  2:03.51    2:41.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:48.82                 
                     
Lucas Skjødt Broe  2007    226  37.57  1:19.36  2:02.09    2:42.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:46.22                 
                     
Sigurd S. Kristensen  2008    226  37.24    2:42.94    2:42.94   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.77                 
                     
Lukas Bøgh Worup  2007    213  38.14  1:21.31  2:05.19    2:46.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:49.64                 
                     
Casper Holm Andersen  2007    202  38.05  1:20.83  2:05.99    2:49.27   
  Aalborg Svømmeklub  3:06.78                 
                     
Andreas Bindslev  2008    184  38.28  1:23.03  2:09.67    2:54.59   
  Aalborg Svømmeklub  3:00.99                 
                     
Karl Emil Malle  2008    174  39.51  1:24.93  2:12.47    2:57.75   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Gustav Ø. Pedersen  2008    149  42.49  1:30.23  2:19.93    3:07.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:58.53                 
                     
10  Thor Hvolby  2007    148  44.56  1:34.90  2:25.37    3:07.44   
  Svømmeklubben Nord  3:28.74                 
                     
11  Albert Brandt-Petersen  2008    136  41.47  1:31.59  2:23.52    3:13.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Lucas Frahm Feldtmose  2008    113  43.68  1:36.99  2:31.62    3:25.50   
  Aalborg Svømmeklub  3:58.89                 
                     
13  Edvin Smajic  2008    106  47.46  1:43.98  2:39.75    3:29.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian D. Randorff  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ludvig Møller  2007              DSQ  sw 10.3 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Abrahamsen  2009    149  43.27  1:33.04  2:22.49    3:07.23   
  Aabybro Idrætsforening  3:06.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Møller Winther  2002    312  37.33  1:18.50  2:01.33    2:42.70   
  Svømmeklubben Nord  2:48.72                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    292  37.24  1:18.64  2:02.82    2:46.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.20                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    484  32.11  1:07.33  1:43.94    2:20.61   
  Svømmeklubben Nord  2:20.04                 
                     
Emma Rask Sørensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  2:45.54                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    529  32.09  1:06.11  1:40.95    2:16.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.37                 
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005    438  32.84  1:09.76  1:47.95    2:25.38   
  Thisted Svømmeklub  2:26.38                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    432  32.99  1:10.13  1:48.51    2:25.99   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Line Gjelstrup  2006    430  32.67  1:09.46  1:47.91    2:26.30   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.85                 
                     
Luanna Russo  2006    409  33.92  1:11.14  1:50.53    2:28.76   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.06                 
                     
Frida Juliansdottir  2005    404  34.87  1:12.90  1:52.13    2:29.32   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:34.88                 
                     
Emma Ploug Rasmussen  2005    320  38.69  1:20.47  2:02.66    2:41.38   
  Svømmeklubben S 68  3:01.64                 
                     
Ida Jensen  2006    319  37.94  1:18.86  2:00.98    2:41.55   
  Svømmeklubben S 68  2:52.22                 
                     
Sara Kokholm  2005    291  37.87  1:20.33  2:04.56    2:46.54   
  Svømmeklubben S 68  2:57.88                 
                     
10  Ellen Brix Rasmussen  2006    270  38.11  1:21.46  2:07.71    2:50.65   
  Aabybro Idrætsforening  2:58.10                 
                     
11  Christina Markussen  2005    261  38.44  1:22.81  2:09.56    2:52.79   
  Aars Svømmeklub  2:57.93                 
                     
12  Sofia Jørgensen  2006    241  39.71  1:24.20  2:11.80    2:57.24   
  Svømmeklubben S 68  2:40.90                 
                     
13  Reinike Veenstra  2006    207  42.18  1:29.26  2:19.27    3:06.53   
  Svømmeklubben S 68  3:04.26                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karen Sørensen  2007    421  33.34  1:11.19  1:49.95    2:27.26   
  Thisted Svømmeklub  2:33.59                 
                     
Emilie Hundahl Gravesen  2007    361  35.85  1:15.12  1:55.55    2:35.00   
  Thisted Svømmeklub  2:50.43                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    324  37.52  1:17.85  2:00.15    2:40.69   
  Aalborg Svømmeklub  2:58.43                 
                     
Nadia Bager  2008    318  37.85  1:19.74  2:01.37    2:41.62   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Clara Kornum  2007    264  37.78  1:22.51  2:09.23    2:51.97   
  Svømmeklubben Søhesten  2:56.96                 
                     
Frederikke Novin  2008    261  40.95  1:25.37  2:10.97    2:52.70   
  Aalborg Svømmeklub  3:06.55                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    247  40.23  1:24.89  2:11.33    2:55.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:58.44                 
                     
Nicoline Aa Høeg  2008    236  38.50  1:25.03  2:14.47    2:58.48   
  Aalborg Svømmeklub  3:11.46                 
                     
Sofie Jeppesen  2007    224  41.11  1:28.11  2:16.56    3:01.66   
  Aabybro Idrætsforening  3:24.72                 
                     
10  Ingeborg Gro Næser  2007    221  40.75  1:27.87  2:15.78    3:02.63   
  Svømmeklubben Nord  3:02.16                 
                     
11  Josefine S. Overgaard  2007    203  41.27    3:07.60    3:07.60   
  Svømmeklubben Nord  3:10.40                 
                     
12  Alissa Stegenborg  2008    198  41.78  1:29.37  2:19.77    3:09.32   
  Aalborg Svømmeklub  3:20.90                 
                     
13  Laura Norup  2008    190  43.08  1:34.52  2:25.17    3:12.00   
  Aalborg Svømmeklub  3:17.12                 
                     
Signe Laursen  2008              DSQ  sw 4.4 
  Aalborg Svømmeklub  3:08.82                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Gjelstrup  2009    227  41.84  1:28.89  2:16.17    3:01.00   
  Aalborg Svømmeklub  3:09.31                 
                     
Ema Ilic  2009    191  41.25  1:31.17  2:23.03    3:11.47   
  Aalborg Svømmeklub  3:11.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan L Kristensen  2000    511          27.19   
  Aalborg Svømmeklub  27.36                 
Scott Stegenborg  2000    436          28.67   
  Aalborg Svømmeklub  28.63                 
Ruben Nørgaard  2002    376          30.12   
  Svømmeklubben Nord  29.93                 
Niklas T. Kristiansen  2000    372          30.22   
  Aalborg Svømmeklub  29.44                 
David Tuan V. Valbjørn  2002    350          30.84   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.14                 
Andreas Rask Sørensen  1999    333          31.37   
  Aars Svømmeklub  31.05                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    514          27.15   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  27.32                 
Emil Jaworski  2004    399          29.54   
  Svømmeklubben Nord  29.46                 
Marcus Albæk  2004    369          30.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.91                 
Mads Sander Andersen  2004    366          30.40   
  Thisted Svømmeklub  31.23                 
Jacob Aagaard Andersen  2004    350          30.85   
  Brønderslev SK08  31.81                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    349          30.87   
  Svømmeklubben Nord  31.60                 
Nicklas Bager  2003    338          31.21   
  Thisted Svømmeklub  31.07                 
Malte P Iversen  2004    331          31.44   
  Aalborg Svømmeklub  33.03                 
Jonas Abildgaard  2003    313          32.03   
  Aabybro Idrætsforening  31.82                 
10  Frederik P Justesen  2003    302          32.40   
  Aalborg Svømmeklub  33.06                 
11  Danilo Møller  2004    280          33.22   
  Svømmeklubben Nord  32.80                 
12  Malte Sæderup Nielsen  2004    264          33.88   
  Svømmeklubben Nord  35.33                 
13  Oliver Feldthusen  2003    226          35.66   
  Brønderslev SK08  35.36                 
Ivan Hjermitslev  2004              DSQ  SW4.4 
  Brønderslev SK08  49.88                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marcus Juul Jørgensen  2006    322          31.70   
  Aalborg Svømmeklub  32.19                 
Mikkel K. Kristensen  2005    315          31.95   
  Aalborg Svømmeklub  32.32                 
Sebastian Dalgaard  2005    305          32.31   
  Svømmeklubben S 68  32.30                 
Mads Mølgaard  2006    298          32.56   
  Aabybro Idrætsforening  34.34                 
Mathias Ø. Barslev  2006    293          32.73   
  Aabybro Idrætsforening  31.19                 
Valentin Thordal  2005    269          33.67   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.52                 
Christian Andersen  2006    267          33.74   
  Svømmeklubben Nord  32.12                 
Gustav Dyrbye  2006    265          33.85   
  Thisted Svømmeklub  34.64                 
Nikolaj Rytger Knudsen  2006    253          34.36   
  Aars Svømmeklub  34.05                 
10  Christian Bakke  2006    249          34.57   
  Thisted Svømmeklub  37.89                 
11  Christian Stilling  2006    239          35.04   
  Thisted Svømmeklub  35.24                 
12  Sebastian Braad Bjørn  2006    230          35.47   
  Svømmeklubben Nord  42.00                 
13  William Elliot Lumholtz  2006    226          35.66   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.18                 
14  Rasmus Olsen  2006    220          35.99   
  Thisted Svømmeklub  33.96                 
15  Mikkel Rubæk  2006    193          37.62   
  Aabybro Idrætsforening  38.85                 
16  Mikkel P. Christensen  2006    158          40.18   
  Aars Svømmeklub                   
Sebastian Jørgensen  2005              DSQ  SW 8.3 
  Thisted Svømmeklub  26.43                 
William Hansen  2006              DSQ  SW 4.4 
  Thisted Svømmeklub  30.40                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Jensen  2007    225          35.76   
  Aalborg Svømmeklub  37.08                 
Sebastian Porsborg  2007    211          36.49   
  Aabybro Idrætsforening  38.94                 
Mads Poulsen  2007    204          36.91   
  Aabybro Idrætsforening  37.57                 
Casper Eriksen  2007    192          37.64   
  Thisted Svømmeklub  37.18                 
Noah Jonasen  2007    182          38.34   
  Thisted Svømmeklub  38.83                 
Jacob Bundgaard  2007    177          38.73   
  Svømmeklubben S 68  39.87                 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    169          39.33   
  Aalborg Svømmeklub  38.41                 
Christopher Andre Meyer  2007    156          40.34   
  Thisted Svømmeklub  40.52                 
Lucas Skjødt Broe  2007    150          40.85   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.05                 
10  Victor Vixø Momme  2007    144          41.49   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  42.69                 
11  Ivan Pedersen  2008    108          45.67   
  Thisted Svømmeklub  46.26                 
12  Lucas Kroer  2007    106          45.84   
  Svømmeklubben Søhesten  54.28                 
13  Frederik Vesterby  2008    100          46.71   
  Thisted Svømmeklub  48.32                 
14  Arthur Kæseler Nielsen  2007    98          47.13   
  Thisted Svømmeklub  1:00.37                 
15  Carl-Emil Sørensen  2007    90          48.44   
  Aalborg Svømmeklub  44.63                 
16  Frederik Jensen  2007    38          1:04.25   
  Aabybro Idrætsforening  1:02.20                 
Sander Drews  2008              DSQ  SW 8.2 
  Brønderslev SK08  1:10.91                 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munk Fuglsang  2009    101          46.61   
  Svømmeklubben S 68  52.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Sofie Hansen  2001    443          31.97   
  Aalborg Svømmeklub  31.65                 
Signe Møller Winther  2002    290          36.82   
  Svømmeklubben Nord  37.67                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Bundgaard  2003    402          33.03   
  Svømmeklubben S 68  33.56                 
Camilla Kjær  2003    384          33.52   
  Thisted Svømmeklub  31.97                 
Sofie Jakobsen  2003    370          33.93   
  Svømmeklubben S 68  33.33                 
Mille Fischer Hovalt  2004    354          34.44   
  Svømmeklubben Søhesten  34.48                 
Ida Kristensen  2004    308          36.10   
  Thisted Svømmeklub  35.94                 
Sisse Ø. Nielsen  2003    253          38.50   
  Svømmeklubben Søhesten  37.67                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    438          32.08   
  Aalborg Svømmeklub  32.33                 
Pernille Petersen  2006    407          32.88   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.61                 
Cecilie Michaelsen  2005    401          33.05   
  Svømmeklubben S 68  33.83                 
Linea Lodberg Klein  2005    389          33.38   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  33.89                 
Elisabeth Leegaard Larsen  2005    389          33.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.09                 
Cassandra Spring  2005    387          33.43   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.70                 
Amalie Nyvang Jensen  2005    350          34.57   
  Thisted Svømmeklub  36.26                 
Astrid Jensen  2005    335          35.09   
  Svømmeklubben Nord  34.83                 
Frida Juliansdottir  2005    331          35.21   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.67                 
10  Selma Nygreen Sakic  2006    323          35.53   
  Svømmeklubben S 68  34.84                 
11  Katrine Bager  2006    305          36.21   
  Thisted Svømmeklub  36.50                 
12  Laura Sofie Renneberg  2005    301          36.37   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.73                 
13  Sofie Maarbjerg Toft  2006    205          41.32   
  Aars Svømmeklub                   
14  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    177          43.40   
  Svømmeklubben Nord  48.98                 
15  Isabella Vinkler Valbjørn  2005    147          46.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  44.13                 
16  Freja Møller Winther  2006    134          47.64   
  Svømmeklubben Søhesten  54.86                 
Carla Brix Rasmussen  2006              DNS   
  Aabybro Idrætsforening  35.81                 
Amalie Kristensen  2006              DSQ  SW 8.3 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  41.30                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    474          31.26   
  Aalborg Svømmeklub  31.96                 
Therese Baird  2007    352          34.50   
  Thisted Svømmeklub  33.46                 
Freja Jørgensen  2008    333          35.15   
  Thisted Svømmeklub  35.71                 
Patricia Nættermann  2007    298          36.50   
  Svømmeklubben S 68  37.82                 
Karen Sørensen  2007    284          37.06   
  Thisted Svømmeklub  36.31                 
Lise Ingeborg Christiansen  2007    280          37.23   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  39.85                 
Nikoline Michaelsen  2007    276          37.43   
  Svømmeklubben S 68  36.95                 
Neya Damgaard  2007    264          37.97   
  Brønderslev SK08  40.56                 
Victoria Amdi Brinkmann  2007    261          38.13   
  Aalborg Svømmeklub  38.73                 
10  Nikoline Hedelund Madsen  2007    258          38.26   
  Aalborg Svømmeklub  39.28                 
11  Signe Broe Larsen  2007    249          38.75   
  Brønderslev SK08  57.90                 
12  Sarah Frandsen  2007    242          39.10   
  Svømmeklubben Søhesten  41.57                 
13  Isabella Bertelsen  2007    239          39.24   
  Aalborg Svømmeklub  39.00                 
14  Nadia Bager  2008    226          40.01   
  Thisted Svømmeklub  39.55                 
15  Emma Andersen  2007    225          40.04   
  Aalborg Svømmeklub  40.04                 
16  Josefine S. Overgaard  2007    215          40.66   
  Svømmeklubben Nord  42.10                 
17  Amanda Holmberg  2007    203          41.45   
  Aars Svømmeklub  43.16                 
18  Iben Thomasen  2008    201          41.56   
  Brønderslev SK08  43.89                 
19  Caitlin Holbæk Lundager  2007    196          41.93   
  Aalborg Svømmeklub  41.61                 
20  Sofie Callsen  2008    189          42.41   
  Aabybro Idrætsforening  43.76                 
21  Caroline K. Sørensen  2008    185          42.76   
  Thisted Svømmeklub  41.66                 
22  Alma Nygreen Sakic  2008    169          44.09   
  Svømmeklubben S 68  44.94                 
23  Mathilde Christiansen  2007    154          45.45   
  Svømmeklubben S 68  44.36                 
24  Nicoline Ravn Mortensen  2008    142          46.67   
  Aabybro Idrætsforening  48.88                 
25  Ingeborg Gro Næser  2007    135          47.45   
  Svømmeklubben Nord  54.82                 
26  Sofie Jeppesen  2007    134          47.53   
  Aabybro Idrætsforening  45.99                 
27  Emilie Hundahl Gravesen  2007    122          49.05   
  Thisted Svømmeklub  53.29                 
28  Emilie Hermansen  2008    99          52.60   
  Brønderslev SK08                   
29  Emma Bertelsen  2008    72          58.45   
  Svømmeklubben Nord                   
Ida Jørgensen  2007              DNS   
  Aars Svømmeklub                   
Mia Plougman  2007              DSQ  SW4.4 
  Aalborg Svømmeklub  40.79                 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Nielsen  2009    176          43.50   
  Aalborg Svømmeklub  42.74                 
Karoline Sander Andersen  2009    169          44.01   
  Thisted Svømmeklub  42.93                 
Johanne Øland Frøkjær  2009    153          45.50   
  Thisted Svømmeklub  47.12                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    107          51.30   
  Svømmeklubben Nord                   
Amanda Pedersen  2009    91          54.15   
  Thisted Svømmeklub  51.90                 
Sofie Boelskift Jensen  2009    83          55.69   
  Brønderslev SK08                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Emil Viltoft Andersen  2000    485  1:03.14  2:16.27  3:27.06  4:40.35  9:23.99   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  9:41.62      5:53.21  7:05.30  8:16.66       
                     
Mikkel Hedeby Madsen  2002    423  1:10.20  2:25.29  3:40.72  4:56.86  9:50.69   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  9:42.97      6:08.86  7:22.75  8:38.98       
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    324  1:14.59  2:36.51  3:58.67  5:21.50  10:45.11   
  Aars Svømmeklub        6:44.55  8:06.84  9:28.44       
                     
Kim Møller Nielsen  1992    294  1:19.80  2:43.71  4:08.54  5:34.38  11:06.79   
  Aars Svømmeklub  10:48.97      7:00.49  8:25.98  9:48.63       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Oscar Pedersen  2004    411  1:05.25  2:18.81  3:34.55  4:50.16  9:56.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  10:31.72      6:06.46  7:23.36  8:40.95       
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    341  1:10.25  2:27.05  3:47.45  5:09.01  10:34.20   
  Aars Svømmeklub  9:40.74      6:30.10  7:51.60  9:13.26       
                     
Jens Mejdahl  2003    291  1:17.37  2:41.53  4:07.43  5:34.00  11:08.78   
  Aalborg Svømmeklub  12:54.47      7:01.57  8:26.46  9:51.30       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Inas Ilic  2005    540  1:05.78  2:15.71  3:24.91  4:34.12  9:04.28   
  Aalborg Svømmeklub  9:04.14      5:42.18  6:50.53  7:59.23       
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005    518  1:06.54  2:16.96  3:26.68  4:36.73  9:12.08   
  Aalborg Svømmeklub  9:57.22      5:45.07  6:54.30  8:03.66       
                     
Elmer Oosterhof  2005    359  1:15.73  2:36.38  3:56.92  5:16.49  10:23.65   
  Aars Svømmeklub        6:35.90  7:53.59  9:09.59       
                     
Karl Anton Kristensen  2005              DSQ  sw 4.4 
  Svømmeklubben S 68  10:12.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Karoline Kjelstrup  2006  Aalborg Svømmeklub    1:10.24  2:23.02  3:36.90  4:50.56  9:38.96   
          6:03.80  7:16.39  8:28.59       
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:08.95  2:22.89  3:37.09  4:51.77  9:51.72   
          6:07.24  7:22.85  8:38.32       
Ida Kold Dalsgaard  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:14.92  2:34.84  3:54.22  5:13.37  10:24.69   
          6:31.71  7:50.43  9:09.21       
Hannah Vixø Momme  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:13.73  2:34.03  3:53.98  5:13.33  10:25.68   
          6:32.54  7:50.40  9:09.43       
Kirstine Jørgensen  2004  Svømmeklubben S 68    1:13.75  2:32.20  3:51.08  5:10.65  10:32.87   
          6:31.44  7:52.08  9:12.86       
Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub    1:13.56  2:32.77  3:53.02  5:13.74  10:40.38   
          6:34.81  7:56.52  9:19.24       
Naja Laitinen Wigard  2003  Svømmeklubben Nord    1:14.62  2:35.12  3:55.43  5:17.57  10:56.28   
          6:41.20  8:05.62  9:31.42       
Aia Caroline Abel  2006  Svømmeklubben Nord    1:20.40  2:44.53  4:10.48  5:37.24  11:15.46   
          7:04.16  8:30.36  9:56.89       
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68    1:20.14  2:44.12  4:09.64  5:36.27  11:20.63   
          7:03.69  8:30.12  9:57.01       
10  Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub    1:22.73  2:54.68  4:29.56  6:04.84  12:24.41   
          7:40.68  9:15.84  10:52.89       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  13:13   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Rask Sørensen  1999    384  35.14        1:16.46   
  Aars Svømmeklub  1:15.45                 
                     
David Tuan V. Valbjørn  2002    313  36.63        1:21.86   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.24                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    438  33.54        1:13.20   
  Svømmeklubben Nord  1:12.86                 
                     
Jacob Aagaard Andersen  2004    427  34.91        1:13.83   
  Brønderslev SK08  1:16.92                 
                     
Lars Riisgaard-Jensen  2004    394  34.80        1:15.83   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:23.08                 
                     
Mads Sander Andersen  2004    383  36.27        1:16.52   
  Thisted Svømmeklub  1:17.97                 
                     
Sebastian B Lehmann  2004    383  36.06        1:16.57   
  Aalborg Svømmeklub  1:18.61                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    381  36.15        1:16.69   
  Aabybro Idrætsforening  1:16.90                 
                     
Malte P Iversen  2004    323  38.11        1:20.99   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.09                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    243  42.17        1:29.08   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.27                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inas Ilic  2005    411  35.43        1:14.76   
  Aalborg Svømmeklub  1:17.01                 
                     
Sebastian Jørgensen  2005    387  36.01        1:16.25   
  Thisted Svømmeklub  1:13.73                 
                     
Philip Vesterby  2005    343  37.47        1:19.40   
  Thisted Svømmeklub  1:19.94                 
                     
William Elliot Lumholtz  2006    322  38.80        1:21.13   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:22.86                 
                     
William Hansen  2006    310  38.39        1:22.10   
  Thisted Svømmeklub  1:22.86                 
                     
Christian Stilling  2006    292  39.62        1:23.78   
  Thisted Svømmeklub  1:25.56                 
                     
Elias Bock Johansen  2005    289  40.57        1:24.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:33.69                 
                     
Vilmer Damgaard  2006    259  38.88        1:27.16   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.28                 
                     
Bastian Stausholm Larsen  2005    259  41.15        1:27.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:34.19                 
                     
10  Sebastian Eliasen  2006    248  42.81        1:28.50   
  Svømmeklubben Nord  1:31.00                 
                     
11  Mathias Johansen  2005    247  40.15        1:28.61   
  Aars Svømmeklub  1:32.35                 
                     
12  Gustav Dyrbye  2006    236  42.21        1:29.90   
  Thisted Svømmeklub  1:32.03                 
                     
13  Nikolaj Rytger Knudsen  2006    198  45.00        1:35.28   
  Aars Svømmeklub  1:38.52                 
                     
14  Noah Markussen  2006    129  51.69        1:50.01   
  Aars Svømmeklub  1:51.01                 
                     
15  Sebastian Thielst  2005    93  58.70        2:02.32   
  Brønderslev SK08                   
                     
Silas Zinther  2006              DSQ  SW 7.1 
  Svømmeklubben Nord  1:49.77                 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Storm Jensen  2007    265  40.42        1:26.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:29.71                 
                     
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    224  43.70        1:31.56   
  Svømmeklubben Søhesten  1:42.62                 
                     
William Bundgaard  2007    218  44.23        1:32.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:39.26                 
                     
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    196  44.65        1:35.72   
  Aalborg Svømmeklub  1:53.73                 
                     
Christopher Andre Meyer  2007    195  45.47        1:35.77   
  Thisted Svømmeklub  1:36.56                 
                     
Ludvig Møller  2007    182  46.59        1:38.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.33                 
                     
Rasmus Norup  2007    177  46.66        1:38.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Karl Emil Malle  2008    144  50.42        1:46.04   
  Thisted Svømmeklub  1:47.26                 
                     
Arthur Kæseler Nielsen  2007    137  51.11        1:47.70   
  Thisted Svømmeklub  1:55.26                 
                     
10  Anton Shishkin  2008    136  50.67        1:48.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:56.48                 
                     
11  Albert Brandt-Petersen  2008    127  51.20        1:50.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Edvin Smajic  2008    87  58.92        2:05.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lucas Frahm Feldtmose  2008              DSQ  SW 7.6 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lukas Bøgh Worup  2007              DSQ  SW 7.1 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munk Fuglsang  2009    154  48.18        1:43.64   
  Svømmeklubben S 68  1:47.27                 
                     
Christian Abrahamsen  2009              DSQ  SW 7.1 
  Aabybro Idrætsforening  2:20.00                 
                     
Tobias Stausholm Larsen  2009              DSQ  SW 7.6 
  Aabybro Idrætsforening  2:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:13 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Kjær Bengtson  2002    246  46.92        1:39.51   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.50                 
                     
Signe Møller Winther  2002    243  46.54        1:39.91   
  Svømmeklubben Nord  1:36.85                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Bundgaard  2003    520  36.82        1:17.51   
  Svømmeklubben S 68  1:17.81                 
                     
Emma Rask Sørensen  2003    278  43.93        1:35.53   
  Aars Svømmeklub  1:37.71                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nana Starcke Jeppesen  2006    477  37.88        1:19.79   
  Svømmeklubben Søhesten  1:24.14                 
                     
Luanna Russo  2006    469  38.03        1:20.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.49                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    435  38.69        1:22.27   
  Svømmeklubben S 68  1:24.45                 
                     
Cassandra Spring  2005    398  40.43        1:24.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:28.22                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    397  39.91        1:24.80   
  Brønderslev SK08  1:24.19                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    393  41.13        1:25.11   
  Svømmeklubben Nord  1:25.98                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    393  40.21        1:25.12   
  Brønderslev SK08  1:26.13                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    384  41.33        1:25.79   
  Svømmeklubben S 68  1:25.90                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    353  40.96        1:28.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.06                 
                     
10  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    329  42.97        1:30.33   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.48                 
                     
11  Katrine Bager  2006    298  44.45        1:33.28   
  Thisted Svømmeklub  1:31.10                 
                     
12  Carla Brix Rasmussen  2006    274  45.98        1:35.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.64                 
                     
13  Frederikke Sørensen  2006    251  47.03        1:38.82   
  Thisted Svømmeklub  1:37.87                 
                     
14  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    243  47.80        1:39.84   
  Svømmeklubben Nord  1:44.81                 
                     
15  Ellen Brix Rasmussen  2006    243  47.90        1:39.90   
  Aabybro Idrætsforening  1:43.03                 
                     
16  Andrea Ramløse  2006    227  47.92        1:42.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:42.06                 
                     
17  Christina Markussen  2005    215  48.78        1:43.99   
  Aars Svømmeklub  1:47.16                 
                     
18  Freja Møller Winther  2006    205  49.92        1:45.59   
  Svømmeklubben Søhesten  1:48.79                 
                     
19  Isabella Vinkler Valbjørn  2005    204  49.51        1:45.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:42.19                 
                     
20  Ida Jensen  2006    197  50.25        1:47.09   
  Svømmeklubben S 68  1:52.40                 
                     
21  Alma Nielsen  2005    161  52.71        1:54.56   
  Aars Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007    450  37.95        1:21.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.87                 
                     
Emilie Pedersen  2007    347  41.56        1:28.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.17                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    278  44.28        1:35.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Karen Sørensen  2007    272  45.85        1:36.18   
  Thisted Svømmeklub  1:39.04                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    262  46.15        1:37.37   
  Svømmeklubben S 68  1:39.79                 
                     
Freja Jørgensen  2008    257  47.01        1:38.02   
  Thisted Svømmeklub  1:41.21                 
                     
Nicoline Aa Høeg  2008    222  48.17        1:42.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.99                 
                     
Isabella Bertelsen  2007    216  49.10        1:43.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:44.49                 
                     
Frederikke Novin  2008    210  50.91        1:44.78   
  Aalborg Svømmeklub  1:57.91                 
                     
10  Ingeborg Gro Næser  2007    198  50.87        1:46.93   
  Svømmeklubben Nord  1:53.44                 
                     
11  Amanda Holmberg  2007    196  50.00        1:47.19   
  Aars Svømmeklub  1:52.41                 
                     
12  Freja Lucassen  2007    190  50.24        1:48.47   
  Aars Svømmeklub  1:53.64                 
                     
13  Ida Larsen  2007    164  54.82        1:53.83   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
14  Helene Lavrsen  2008    161  53.28        1:54.53   
  Svømmeklubben Nord  1:52.38                 
                     
15  Emily Kastaniegaard  2007    155  52.30        1:55.97   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
                     
16  Karoline Skjøtt  2008    128  59.17        2:03.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Laura Norup  2008    126  57.90        2:04.25   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.45                 
                     
18  Mathilde Kloster  2007    100  1:01.94        2:13.96   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:18.46                 
                     
Mathilde Lucassen  2007              DSQ  SW 7.1 
  Aars Svømmeklub  1:52.94                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ema Ilic  2009    180  52.54        1:50.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.78                 
                     
Clara Nielsen  2009    168  52.96        1:52.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.32                 
                     
Ella Bærentsen  2009    128  57.90        2:03.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Hilde Jørgensen  2009    110  59.44        2:10.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hedeby Madsen  2002    360  32.63  1:10.05  1:50.68    2:32.13   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:29.31                 
                     
Niklas T. Kristiansen  2000    285  33.74  1:14.36  1:59.46    2:44.46   
  Aalborg Svømmeklub  3:01.60                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kris Jensen  2004    329  32.66  1:11.22  1:52.50    2:36.79   
  Aars Svømmeklub  2:34.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  13:41   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Kjær  2003    440  35.68  1:15.62  1:55.84    2:37.19   
  Thisted Svømmeklub  2:32.34                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Nyvang Jensen  2005    363  36.07  1:18.61  2:02.94    2:47.55   
  Thisted Svømmeklub  2:52.08                 
                     
Pernille Petersen  2006    334  35.47  1:17.69  2:06.34    2:52.34   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Linea Lodberg Klein  2005    307  37.83  1:23.18  2:11.16    2:57.30   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:56.12                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    299  37.24  1:21.64  2:09.12    2:58.75   
  Aalborg Svømmeklub  3:37.91                 
                     
Astrid Jensen  2005    246  38.65  1:25.03  2:17.01    3:10.64   
  Svømmeklubben Nord  3:09.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:41 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  16:09   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan L Kristensen  2000    489          25.70   
  Aalborg Svømmeklub  25.66                 
Scott Stegenborg  2000    466          26.12   
  Aalborg Svømmeklub  26.12                 
Ruben Nørgaard  2002    425          26.93   
  Svømmeklubben Nord  26.51                 
David Johansen  2001    361          28.45   
  Svømmeklubben Søhesten  27.49                 
Kim Møller Nielsen  1992    326          29.42   
  Aars Svømmeklub  29.20                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    495          25.61   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  24.57                 
Emil Jaworski  2004    454          26.36   
  Svømmeklubben Nord  26.72                 
Tobias Vestby Jensen  2003    435          26.73   
  Aars Svømmeklub  25.91                 
Rasmus Rank Nørgaard  2003    417          27.11   
  Aabybro Idrætsforening  26.58                 
Oscar Pedersen  2004    412          27.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  26.06                 
Danilo Møller  2004    381          27.93   
  Svømmeklubben Nord  28.22                 
Sebastian B Lehmann  2004    374          28.11   
  Aalborg Svømmeklub  28.98                 
Mads Sander Andersen  2004    372          28.15   
  Thisted Svømmeklub  27.69                 
Malte P Iversen  2004    360          28.46   
  Aalborg Svømmeklub  28.26                 
10  Nicklas Bager  2003    348          28.80   
  Thisted Svømmeklub  28.66                 
11  Frederik P Justesen  2003    333          29.21   
  Aalborg Svømmeklub  28.80                 
12  Jonas Abildgaard  2003    303          30.16   
  Aabybro Idrætsforening  29.27                 
13  Malte Sæderup Nielsen  2004    295          30.41   
  Svømmeklubben Nord  30.15                 
14  Oliver Feldthusen  2003    285          30.76   
  Brønderslev SK08  30.37                 
15  Ivan Hjermitslev  2004    224          33.32   
  Brønderslev SK08  36.44                 
Esben Kilde Johansen  2004              DSQ  SW 4.4 
  Svømmeklubben Søhesten  29.05                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    435          26.72   
  Aalborg Svømmeklub  26.66                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    423          26.97   
  Aalborg Svømmeklub  26.29                 
Karl Anton Kristensen  2005    407          27.33   
  Svømmeklubben S 68  28.27                 
Kristian Kjær  2005    394          27.62   
  Thisted Svømmeklub  29.01                 
Mathias Ø. Barslev  2006    339          29.05   
  Aabybro Idrætsforening  28.95                 
Mads Mølgaard  2006    338          29.06   
  Aabybro Idrætsforening  28.96                 
Kristian Ølgaard  2005    335          29.17   
  Aars Svømmeklub  30.37                 
Elmer Oosterhof  2005    322          29.55   
  Aars Svømmeklub  29.94                 
Valentin Thordal  2005    319          29.64   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.94                 
10  Elias Bock Johansen  2005    308          29.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.38                 
11  Rasmus Olsen  2006    302          30.17   
  Thisted Svømmeklub  29.74                 
12  Philip Vesterby  2005    290          30.59   
  Thisted Svømmeklub  31.14                 
13  Christian Andersen  2006    282          30.89   
  Svømmeklubben Nord  30.07                 
14  Nikolaj Rytger Knudsen  2006    281          30.91   
  Aars Svømmeklub  31.98                 
15  Christian Bakke  2006    270          31.34   
  Thisted Svømmeklub  31.81                 
16  Christian Stilling  2006    260          31.71   
  Thisted Svømmeklub  30.85                 
17  Sebastian Braad Bjørn  2006    257          31.86   
  Svømmeklubben Nord  33.02                 
18  Mikkel Rubæk  2006    226          33.23   
  Aabybro Idrætsforening  33.73                 
19  Noah Markussen  2006    201          34.58   
  Aars Svømmeklub  34.73                 
20  Vilmer Damgaard  2006    199          34.70   
  Aabybro Idrætsforening  34.58                 
21  Mikkel P. Christensen  2006    190          35.23   
  Aars Svømmeklub  35.30                 
22  Marcus Nørtoft  2006    163          37.04   
  Aars Svømmeklub                   
23  Silas Zinther  2006    127          40.24   
  Svømmeklubben Nord  37.64                 
24  Sebastian Thielst  2005    113          41.81   
  Brønderslev SK08  42.68                 
Sebastian Dalgaard  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  30.02                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    287          30.70   
  Aalborg Svømmeklub  30.74                 
Sebastian Porsborg  2007    262          31.65   
  Aabybro Idrætsforening  32.05                 
Jacob Bundgaard  2007    258          31.82   
  Svømmeklubben S 68  32.63                 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    248          32.21   
  Svømmeklubben Søhesten  32.14                 
Noah Jonasen  2007    241          32.52   
  Thisted Svømmeklub  34.94                 
Tim Carstensen  2007    228          33.15   
  Svømmeklubben Søhesten  35.05                 
Casper Eriksen  2007    224          33.32   
  Thisted Svømmeklub  32.71                 
Sigurd S. Kristensen  2008    214          33.84   
  Aalborg Svømmeklub  33.62                 
Mads Poulsen  2007    207          34.24   
  Aabybro Idrætsforening  35.03                 
10  Lucas Skjødt Broe  2007    205          34.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.86                 
11  Andreas Bindslev  2008    203          34.44   
  Aalborg Svømmeklub  34.19                 
12  Thor Hvolby  2007    199          34.69   
  Svømmeklubben Nord  36.38                 
13  Casper Holm Andersen  2007    197          34.77   
  Aalborg Svømmeklub  37.21                 
14  Lukas Bøgh Worup  2007    182          35.71   
  Aalborg Svømmeklub  36.07                 
15  Victor Vixø Momme  2007    179          35.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.49                 
16  Ivan Pedersen  2008    175          36.21   
  Thisted Svømmeklub  36.55                 
17  Christopher Andre Meyer  2007    162          37.09   
  Thisted Svømmeklub  39.07                 
18  Frederik Vesterby  2008    161          37.20   
  Thisted Svømmeklub  38.58                 
19  Anton Shishkin  2008    153          37.81   
  Aalborg Svømmeklub  39.42                 
20  Magnus Manstrup  2008    146          38.40   
  Aabybro Idrætsforening  38.50                 
21  Arthur Kæseler Nielsen  2007    144          38.58   
  Thisted Svømmeklub  38.72                 
22  Gustav Ø. Pedersen  2008    140          38.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.50                 
23  Lucas Kroer  2007    138          39.20   
  Svømmeklubben Søhesten  38.52                 
24  Karl Emil Malle  2008    134          39.50   
  Thisted Svømmeklub  38.52                 
25  Albert Brandt-Petersen  2008    133          39.60   
  Aalborg Svømmeklub  41.56                 
26  Carl-Emil Sørensen  2007    131          39.87   
  Aalborg Svømmeklub  38.17                 
27  Edvin Smajic  2008    104          43.08   
  Aalborg Svømmeklub  41.86                 
28  Frederik Jensen  2007    86          45.79   
  Aabybro Idrætsforening  44.35                 
29  Sander Drews  2008    85          45.90   
  Brønderslev SK08  46.38                 
Christian D. Randorff  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  45.77                 
Hjalte Nymann Bukholt  2007              DSQ  SW 4.4 
  Brønderslev SK08  44.17                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munk Fuglsang  2009    132          39.74   
  Svømmeklubben S 68  42.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:09 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Sofie Hansen  2001    427          30.43   
  Aalborg Svømmeklub  30.28                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    500          28.88   
  Svømmeklubben Nord  28.90                 
Kirstine Jørgensen  2004    454          29.82   
  Svømmeklubben S 68  29.44                 
Naja Laitinen Wigard  2003    393          31.30   
  Svømmeklubben Nord  29.53                 
Laura Rønn Danielsen  2004    388          31.43   
  Aalborg Svømmeklub  29.57                 
Ida Kristensen  2004    381          31.61   
  Thisted Svømmeklub  30.95                 
Sofie Jakobsen  2003    374          31.82   
  Svømmeklubben S 68  31.83                 
Maja M S Sørensen  2004    339          32.86   
  Aalborg Svømmeklub  32.47                 
Emma Rask Sørensen  2003    336          32.96   
  Aars Svømmeklub  32.75                 
Zille Haarh Svendsen  2004    335          32.99   
  Aalborg Svømmeklub  31.57                 
10  Mille Fischer Hovalt  2004    332          33.10   
  Svømmeklubben Søhesten  33.11                 
11  Sisse Ø. Nielsen  2003    275          35.22   
  Svømmeklubben Søhesten  34.08                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Jensen  2005    430          30.36   
  Svømmeklubben Nord  30.35                 
Mie Asmussen  2005    429          30.38   
  Svømmeklubben S 68  29.88                 
Ida Overgaard Thomassen  2005    429          30.39   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.12                 
Laura Sofie Renneberg  2005    411          30.84   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.12                 
Cecilie Michaelsen  2005    408          30.90   
  Svømmeklubben S 68  30.92                 
Pernille Petersen  2006    403          31.03   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.69                 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006    384          31.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  32.74                 
Amalie Nyvang Jensen  2005    383          31.57   
  Thisted Svømmeklub  30.88                 
Frida Juliansdottir  2005    383          31.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.88                 
10  Therese J Helt  2006    380          31.63   
  Aabybro Idrætsforening  32.34                 
11  Line Gjelstrup  2006    380          31.64   
  Aalborg Svømmeklub  33.23                 
12  Emma Ploug Rasmussen  2005    365          32.08   
  Svømmeklubben S 68  32.93                 
13  Frederikke Sørensen  2006    346          32.66   
  Thisted Svømmeklub  32.61                 
14  Katrine Bager  2006    341          32.82   
  Thisted Svømmeklub  32.41                 
15  Sara Kokholm  2005    333          33.05   
  Svømmeklubben S 68  34.28                 
16  Nana Starcke Jeppesen  2006    325          33.32   
  Svømmeklubben Søhesten  33.47                 
17  Sofia Jørgensen  2006    320          33.51   
  Svømmeklubben S 68  32.15                 
18  Julie Bertelsen  2005    305          34.06   
  Aalborg Svømmeklub  33.62                 
19  Ida Jensen  2006    298          34.31   
  Svømmeklubben S 68  34.48                 
20  Josefine Høgh  2005    296          34.39   
  Svømmeklubben S 68  33.52                 
21  Christina Markussen  2005    286          34.78   
  Aars Svømmeklub  34.98                 
22  Sofie Maarbjerg Toft  2006    279          35.05   
  Aars Svømmeklub  44.54                 
23  Amalie Kristensen  2006    249          36.42   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.96                 
24  Reinike Veenstra  2006    223          37.77   
  Svømmeklubben S 68  38.59                 
25  Freja Møller Winther  2006    195          39.51   
  Svømmeklubben Søhesten  37.79                 
26  Andrea Ramløse  2006    180          40.58   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  41.44                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007    485          29.17   
  Aalborg Svømmeklub  28.82                 
Therese Baird  2007    410          30.85   
  Thisted Svømmeklub  31.06                 
Patricia Nættermann  2007    386          31.48   
  Svømmeklubben S 68  31.30                 
Livia Weidick Frische  2007    375          31.78   
  Aalborg Svømmeklub  31.29                 
Amalie Kirkegaard  2007    364          32.09   
  Aalborg Svømmeklub  32.58                 
Signe Broe Larsen  2007    364          32.10   
  Brønderslev SK08  32.45                 
Nikoline Michaelsen  2007    353          32.42   
  Svømmeklubben S 68  31.89                 
Victoria Amdi Brinkmann  2007    351          32.49   
  Aalborg Svømmeklub  34.10                 
Freja Lucassen  2007    348          32.58   
  Aars Svømmeklub  35.06                 
10  Freja Jørgensen  2008    339          32.86   
  Thisted Svømmeklub  32.88                 
11  Silje Kjær Routhe  2008    336          32.97   
  Aalborg Svømmeklub  33.49                 
12  Nadia Bager  2008    335          33.00   
  Thisted Svømmeklub  33.92                 
13  Emilie Hundahl Gravesen  2007    325          33.32   
  Thisted Svømmeklub  36.50                 
14  Sarah Frandsen  2007    313          33.74   
  Svømmeklubben Søhesten  36.22                 
15  Lise Ingeborg Christiansen  2007    308          33.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.01                 
16  Caroline K. Sørensen  2008    298          34.31   
  Thisted Svømmeklub  36.22                 
17  Anna Skovhus Lydersen  2007    288          34.70   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.00                 
18  Neya Damgaard  2007    286          34.79   
  Brønderslev SK08  35.54                 
19  Clara Kornum  2007    283          34.90   
  Svømmeklubben Søhesten  35.05                 
20  Sofie Callsen  2008    279          35.08   
  Aabybro Idrætsforening  36.71                 
21  Ida Jørgensen  2007    275          35.24   
  Aars Svømmeklub  38.73                 
22  Frederikke Novin  2008    267          35.60   
  Aalborg Svømmeklub  35.72                 
23  Mia Plougman  2007    260          35.90   
  Aalborg Svømmeklub  36.98                 
24  Iben Thomasen  2008    259          35.96   
  Brønderslev SK08  37.17                 
25  Astrid O. Thomassen  2007    257          36.02   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  36.99                 
26  Amanda Holmberg  2007    254          36.18   
  Aars Svømmeklub  37.23                 
27  Caitlin Holbæk Lundager  2007    249          36.43   
  Aalborg Svømmeklub  35.54                 
28  Signe Laursen  2008    242          36.77   
  Aalborg Svømmeklub  37.41                 
29  Caroline Larsen  2007    239          36.90   
  Svømmeklubben Søhesten                   
30  Mia Glerup Nielsen  2007    235          37.11   
  Aars Svømmeklub                   
31  Mathilde Lucassen  2007    233          37.22   
  Aars Svømmeklub  42.17                 
32  Alissa Stegenborg  2008    231          37.37   
  Aalborg Svømmeklub  37.43                 
33  Sofie Jeppesen  2007    228          37.51   
  Aabybro Idrætsforening  36.62                 
34  Helene Lavrsen  2008    221          37.88   
  Svømmeklubben Nord  36.89                 
35  Ingeborg Gro Næser  2007    217          38.14   
  Svømmeklubben Nord  37.89                 
36  Vita Aster Andersen  2007    205          38.85   
  Aars Svømmeklub                   
37  Nicoline Ravn Mortensen  2008    192          39.74   
  Aabybro Idrætsforening  40.85                 
38  Emma Bertelsen  2008    179          40.66   
  Svømmeklubben Nord  45.66                 
39  Emilie Hermansen  2008    174          41.00   
  Brønderslev SK08                   
40  Ida Larsen  2007    173          41.10   
  Svømmeklubben Nord  42.35                 
41  Karoline Skjøtt  2008    145          43.56   
  Aalborg Svømmeklub  47.57                 
42  Mathilde Kloster  2007    145          43.63   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  56.09                 
Josefine S. Overgaard  2007              DNS   
  Svømmeklubben Nord  38.55                 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Gjelstrup  2009    221          37.91   
  Aalborg Svømmeklub  39.25                 
Karoline Sander Andersen  2009    196          39.41   
  Thisted Svømmeklub  38.05                 
Ema Ilic  2009    187          40.09   
  Aalborg Svømmeklub  41.13                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    182          40.40   
  Svømmeklubben Nord                   
Amanda Pedersen  2009    169          41.47   
  Thisted Svømmeklub  43.41                 
Ella Bærentsen  2009    163          41.94   
  Aalborg Svømmeklub  42.85                 
Johanne Øland Frøkjær  2009    159          42.32   
  Thisted Svømmeklub  42.92                 
Sofie Boelskift Jensen  2009    137          44.45   
  Brønderslev SK08  45.29                 
Hilde Jørgensen  2009    131          45.08   
  Aalborg Svømmeklub  44.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Viltoft Andersen  2000    468  1:03.92  2:20.50  3:56.66    5:03.29   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:09.23                 
                     
Mikkel Hedeby Madsen  2002    392  1:13.23  3:25.44  4:48.36    5:21.55   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:14.50                 
                     
Niklas T. Kristiansen  2000    326  1:16.99  2:43.10  4:22.98    5:42.15   
  Aalborg Svømmeklub  5:25.37                 
                     
 
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kris Jensen  2004    397  1:12.06  2:38.28  4:06.44    5:20.29   
  Aars Svømmeklub  5:17.39                 
                     
Jens Mejdahl  2003    306  1:24.70  2:54.49  4:30.81    5:49.43   
  Aalborg Svømmeklub  5:43.99                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    300  1:25.91  2:54.55  4:34.55    5:51.49   
  Aabybro Idrætsforening  6:00.59                 
                     
Jonas Abildgaard  2003              DSQ  SW 7.1 
  Aabybro Idrætsforening  6:27.35                 
                     
 
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    521  1:06.36  2:24.90  3:49.62    4:52.59   
  Aalborg Svømmeklub  4:54.98                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005    368  1:19.02  2:37.94  4:15.67    5:28.34   
  Aalborg Svømmeklub  5:21.48                 
                     
Bastian Stausholm Larsen  2005    340  1:15.53  2:44.79  4:24.80    5:37.09   
  Aabybro Idrætsforening  5:35.76                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006    327  1:20.51  2:46.02  4:25.04    5:41.61   
  Aalborg Svømmeklub  5:41.43                 
                     
Valentin Thordal  2005    300  1:22.91  2:54.12  4:33.99    5:51.68   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:44.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 16, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    528  1:16.42  2:37.15  4:07.05    5:20.20   
  Aalborg Svømmeklub  5:27.77                 
                     
Cassandra Spring  2005    477  1:21.09  2:42.58  4:14.49    5:31.40   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  5:38.28                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    419  1:21.71  2:51.61  4:28.76    5:45.84   
  Aalborg Svømmeklub  6:04.79                 
                     
Luanna Russo  2006    415  1:25.45  2:53.02  4:26.47    5:46.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Gjelstrup  2006    415  1:21.79  2:52.59  4:28.18    5:47.04   
  Aalborg Svømmeklub  5:47.66                 
                     
Katrine Bager  2006    407  1:22.96  2:49.53  4:29.42    5:49.18   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    387  1:28.53  2:58.76  4:35.05    5:55.29   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Hannah Vixø Momme  2005    377  1:27.28  2:59.48  4:41.03    5:58.16   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:00.82                 
                     
Elisabeth Leegaard Larsen  2005    376  1:22.88  2:56.38  4:38.25    5:58.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:09.74                 
                     
10  Aia Caroline Abel  2006    346  1:27.57  2:57.16  4:48.46    6:08.52   
  Svømmeklubben Nord  6:07.49                 
                     
11  Ida Kold Dalsgaard  2005    339  1:27.70  2:58.61  4:53.64    6:11.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  6:00.00                 
                     
12  Ellen Brix Rasmussen  2006    233  1:43.63  3:26.13  5:25.62    7:00.22   
  Aabybro Idrætsforening  6:30.00                 
                     
13  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    203  1:40.92  3:33.75  5:32.06    7:20.01   
  Svømmeklubben Nord  7:47.53                 
                     
Frederikke Sørensen  2006              DNF   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Rask Sørensen  1999    388          34.59   
  Aars Svømmeklub  34.21                 
David Tuan V. Valbjørn  2002    335          36.34   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.77                 
David Johansen  2001    274          38.85   
  Svømmeklubben Søhesten  38.43                 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    440          33.19   
  Svømmeklubben Nord  32.69                 
Jacob Aagaard Andersen  2004    419          33.72   
  Brønderslev SK08  34.24                 
Sebastian B Lehmann  2004    386          34.66   
  Aalborg Svømmeklub  37.89                 
Mads Sander Andersen  2004    359          35.51   
  Thisted Svømmeklub  35.22                 
Nicklas Bager  2003    326          36.67   
  Thisted Svømmeklub  38.98                 
Marcus Albæk  2004    271          38.99   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  46.41                 
Oscar Pedersen  2004    255          39.77   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.26                 
Ivan Hjermitslev  2004    186          44.19   
  Brønderslev SK08  45.45                 
Malte Sæderup Nielsen  2004    174          45.15   
  Svømmeklubben Nord  47.98                 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Vesterby  2005    356          35.60   
  Thisted Svømmeklub  35.55                 
Kristian Kjær  2005    347          35.90   
  Thisted Svømmeklub  35.06                 
William Elliot Lumholtz  2006    318          36.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.36                 
Mads Mølgaard  2006    305          37.49   
  Aabybro Idrætsforening  38.35                 
Christian Stilling  2006    288          38.23   
  Thisted Svømmeklub  38.36                 
Sebastian Eliasen  2006    283          38.45   
  Svømmeklubben Nord  39.22                 
Elias Bock Johansen  2005    280          38.56   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.73                 
Marcus Juul Jørgensen  2006    278          38.65   
  Aalborg Svømmeklub  38.28                 
Vilmer Damgaard  2006    251          40.02   
  Aabybro Idrætsforening  39.58                 
10  Mathias Johansen  2005    243          40.45   
  Aars Svømmeklub  40.33                 
11  Rasmus Olsen  2006    222          41.69   
  Thisted Svømmeklub  42.01                 
12  Christian Bakke  2006    209          42.52   
  Thisted Svømmeklub  43.51                 
13  Nikolaj Rytger Knudsen  2006    178          44.85   
  Aars Svømmeklub  44.54                 
14  Mikkel P. Christensen  2006    98          54.60   
  Aars Svømmeklub  58.12                 
15  Sebastian Thielst  2005    77          59.28   
  Brønderslev SK08  56.98                 
16  Silas Zinther  2006    75          59.63   
  Svømmeklubben Nord  51.73                 
17  Marcus Nørtoft  2006    48          1:09.29   
  Aars Svømmeklub                   
William Hansen  2006              DNS   
  Thisted Svømmeklub  38.03                 
Mikkel Rubæk  2006              DSQ  SW 4.4 
  Aabybro Idrætsforening  50.40                 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Porsborg  2007    311          37.25   
  Aabybro Idrætsforening  37.88                 
Storm Jensen  2007    241          40.54   
  Aalborg Svømmeklub  41.42                 
Jacob Bundgaard  2007    240          40.59   
  Svømmeklubben S 68  42.04                 
William Bundgaard  2007    192          43.76   
  Aalborg Svømmeklub  44.64                 
Christopher Andre Meyer  2007    190          43.92   
  Thisted Svømmeklub  46.17                 
Noah Jonasen  2007    172          45.37   
  Thisted Svømmeklub  46.73                 
Rasmus Norup  2007    169          45.61   
  Aalborg Svømmeklub  46.31                 
Tim Carstensen  2007    153          47.17   
  Svømmeklubben Søhesten  50.01                 
Casper Eriksen  2007    140          48.53   
  Thisted Svømmeklub  46.77                 
10  Gustav Ø. Pedersen  2008    139          48.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  47.51                 
11  Karl Emil Malle  2008    138          48.85   
  Thisted Svømmeklub  48.76                 
12  Victor Vixø Momme  2007    136          49.05   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  49.38                 
13  Thor Hvolby  2007    133          49.37   
  Svømmeklubben Nord  52.34                 
14  Ivan Pedersen  2008    130          49.79   
  Thisted Svømmeklub  55.48                 
15  Arthur Kæseler Nielsen  2007    129          49.92   
  Thisted Svømmeklub  53.38                 
16  Casper Holm Andersen  2007    122          50.79   
  Aalborg Svømmeklub  49.16                 
17  Magnus Manstrup  2008    116          51.68   
  Aabybro Idrætsforening  53.03                 
18  Frederik Vesterby  2008    116          51.72   
  Thisted Svømmeklub  54.33                 
19  Hjalte Nymann Bukholt  2007    77          59.20   
  Brønderslev SK08  1:03.30                 
20  Sander Drews  2008    56          1:05.64   
  Brønderslev SK08  1:07.84                 
Lucas Skjødt Broe  2007              DSQ  SW 4.4 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  46.78                 
Mads Poulsen  2007              DSQ  SW 7.1 
  Aabybro Idrætsforening  50.69                 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias Stausholm Larsen  2009    48          1:09.30   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.04                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  15:31   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Kjær Bengtson  2002    258          44.82   
  Aalborg Svømmeklub  43.04                 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Bundgaard  2003    550          34.85   
  Svømmeklubben S 68  34.61                 
Laura Rønn Danielsen  2004    346          40.66   
  Aalborg Svømmeklub  36.77                 
Sofie Jakobsen  2003    318          41.84   
  Svømmeklubben S 68  42.23                 
Maja M S Sørensen  2004    286          43.34   
  Aalborg Svømmeklub  44.82                 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006    562          34.60   
  Aalborg Svømmeklub  34.45                 
Cecilie Michaelsen  2005    427          37.91   
  Svømmeklubben S 68  37.52                 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    399          38.79   
  Svømmeklubben Nord  38.93                 
Linea Lodberg Klein  2005    381          39.37   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  39.57                 
Pernille Petersen  2006    377          39.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  42.85                 
Kristine Vestergaard  2005    364          39.99   
  Brønderslev SK08  38.64                 
Therese J Helt  2006    364          39.99   
  Aabybro Idrætsforening  40.50                 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    359          40.18   
  Aabybro Idrætsforening  40.77                 
Laura Sofie Renneberg  2005    333          41.19   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  41.33                 
10  Mie Asmussen  2005    316          41.91   
  Svømmeklubben S 68  41.70                 
11  Isabella Vinkler Valbjørn  2005