2020-05-31   04:14:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  16:09   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan L Kristensen  2000    489          25.70   
  Aalborg Svømmeklub  25.66                 
Scott Stegenborg  2000    466          26.12   
  Aalborg Svømmeklub  26.12                 
Ruben Nørgaard  2002    425          26.93   
  Svømmeklubben Nord  26.51                 
David Johansen  2001    361          28.45   
  Svømmeklubben Søhesten  27.49                 
Kim Møller Nielsen  1992    326          29.42   
  Aars Svømmeklub  29.20                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    495          25.61   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  24.57                 
Emil Jaworski  2004    454          26.36   
  Svømmeklubben Nord  26.72                 
Tobias Vestby Jensen  2003    435          26.73   
  Aars Svømmeklub  25.91                 
Rasmus Rank Nørgaard  2003    417          27.11   
  Aabybro Idrætsforening  26.58                 
Oscar Pedersen  2004    412          27.22   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  26.06                 
Danilo Møller  2004    381          27.93   
  Svømmeklubben Nord  28.22                 
Sebastian B Lehmann  2004    374          28.11   
  Aalborg Svømmeklub  28.98                 
Mads Sander Andersen  2004    372          28.15   
  Thisted Svømmeklub  27.69                 
Malte P Iversen  2004    360          28.46   
  Aalborg Svømmeklub  28.26                 
10  Nicklas Bager  2003    348          28.80   
  Thisted Svømmeklub  28.66                 
11  Frederik P Justesen  2003    333          29.21   
  Aalborg Svømmeklub  28.80                 
12  Jonas Abildgaard  2003    303          30.16   
  Aabybro Idrætsforening  29.27                 
13  Malte Sæderup Nielsen  2004    295          30.41   
  Svømmeklubben Nord  30.15                 
14  Oliver Feldthusen  2003    285          30.76   
  Brønderslev SK08  30.37                 
15  Ivan Hjermitslev  2004    224          33.32   
  Brønderslev SK08  36.44                 
Esben Kilde Johansen  2004              DSQ  SW 4.4 
  Svømmeklubben Søhesten  29.05                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    435          26.72   
  Aalborg Svømmeklub  26.66                 
Morten H. Kobbelgaard  2005    423          26.97   
  Aalborg Svømmeklub  26.29                 
Karl Anton Kristensen  2005    407          27.33   
  Svømmeklubben S 68  28.27                 
Kristian Kjær  2005    394          27.62   
  Thisted Svømmeklub  29.01                 
Mathias Ø. Barslev  2006    339          29.05   
  Aabybro Idrætsforening  28.95                 
Mads Mølgaard  2006    338          29.06   
  Aabybro Idrætsforening  28.96                 
Kristian Ølgaard  2005    335          29.17   
  Aars Svømmeklub  30.37                 
Elmer Oosterhof  2005    322          29.55   
  Aars Svømmeklub  29.94                 
Valentin Thordal  2005    319          29.64   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.94                 
10  Elias Bock Johansen  2005    308          29.98   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  30.38                 
11  Rasmus Olsen  2006    302          30.17   
  Thisted Svømmeklub  29.74                 
12  Philip Vesterby  2005    290          30.59   
  Thisted Svømmeklub  31.14                 
13  Christian Andersen  2006    282          30.89   
  Svømmeklubben Nord  30.07                 
14  Nikolaj Rytger Knudsen  2006    281          30.91   
  Aars Svømmeklub  31.98                 
15  Christian Bakke  2006    270          31.34   
  Thisted Svømmeklub  31.81                 
16  Christian Stilling  2006    260          31.71   
  Thisted Svømmeklub  30.85                 
17  Sebastian Braad Bjørn  2006    257          31.86   
  Svømmeklubben Nord  33.02                 
18  Mikkel Rubæk  2006    226          33.23   
  Aabybro Idrætsforening  33.73                 
19  Noah Markussen  2006    201          34.58   
  Aars Svømmeklub  34.73                 
20  Vilmer Damgaard  2006    199          34.70   
  Aabybro Idrætsforening  34.58                 
21  Mikkel P. Christensen  2006    190          35.23   
  Aars Svømmeklub  35.30                 
22  Marcus Nørtoft  2006    163          37.04   
  Aars Svømmeklub                   
23  Silas Zinther  2006    127          40.24   
  Svømmeklubben Nord  37.64                 
24  Sebastian Thielst  2005    113          41.81   
  Brønderslev SK08  42.68                 
Sebastian Dalgaard  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  30.02                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Lorentsen Mikkelsen  2007    287          30.70   
  Aalborg Svømmeklub  30.74                 
Sebastian Porsborg  2007    262          31.65   
  Aabybro Idrætsforening  32.05                 
Jacob Bundgaard  2007    258          31.82   
  Svømmeklubben S 68  32.63                 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    248          32.21   
  Svømmeklubben Søhesten  32.14                 
Noah Jonasen  2007    241          32.52   
  Thisted Svømmeklub  34.94                 
Tim Carstensen  2007    228          33.15   
  Svømmeklubben Søhesten  35.05                 
Casper Eriksen  2007    224          33.32   
  Thisted Svømmeklub  32.71                 
Sigurd S. Kristensen  2008    214          33.84   
  Aalborg Svømmeklub  33.62                 
Mads Poulsen  2007    207          34.24   
  Aabybro Idrætsforening  35.03                 
10  Lucas Skjødt Broe  2007    205          34.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  35.86                 
11  Andreas Bindslev  2008    203          34.44   
  Aalborg Svømmeklub  34.19                 
12  Thor Hvolby  2007    199          34.69   
  Svømmeklubben Nord  36.38                 
13  Casper Holm Andersen  2007    197          34.77   
  Aalborg Svømmeklub  37.21                 
14  Lukas Bøgh Worup  2007    182          35.71   
  Aalborg Svømmeklub  36.07                 
15  Victor Vixø Momme  2007    179          35.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  38.49                 
16  Ivan Pedersen  2008    175          36.21   
  Thisted Svømmeklub  36.55                 
17  Christopher Andre Meyer  2007    162          37.09   
  Thisted Svømmeklub  39.07                 
18  Frederik Vesterby  2008    161          37.20   
  Thisted Svømmeklub  38.58                 
19  Anton Shishkin  2008    153          37.81   
  Aalborg Svømmeklub  39.42                 
20  Magnus Manstrup  2008    146          38.40   
  Aabybro Idrætsforening  38.50                 
21  Arthur Kæseler Nielsen  2007    144          38.58   
  Thisted Svømmeklub  38.72                 
22  Gustav Ø. Pedersen  2008    140          38.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  40.50                 
23  Lucas Kroer  2007    138          39.20   
  Svømmeklubben Søhesten  38.52                 
24  Karl Emil Malle  2008    134          39.50   
  Thisted Svømmeklub  38.52                 
25  Albert Brandt-Petersen  2008    133          39.60   
  Aalborg Svømmeklub  41.56                 
26  Carl-Emil Sørensen  2007    131          39.87   
  Aalborg Svømmeklub  38.17                 
27  Edvin Smajic  2008    104          43.08   
  Aalborg Svømmeklub  41.86                 
28  Frederik Jensen  2007    86          45.79   
  Aabybro Idrætsforening  44.35                 
29  Sander Drews  2008    85          45.90   
  Brønderslev SK08  46.38                 
Christian D. Randorff  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  45.77                 
Hjalte Nymann Bukholt  2007              DSQ  SW 4.4 
  Brønderslev SK08  44.17                 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Munk Fuglsang  2009    132          39.74   
  Svømmeklubben S 68  42.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark