Resultater for Sigma Allerød Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 30.09 | ||||||
3 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 30.17 | ||||||
4 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.36 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 31.31 | ||||||
2 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | GTI | 33.36 | ||||||
3 | Viktor Kristiansen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 34.69 | ||||||
4 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.94 | ||||||
5 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | GTI | 36.75 | ||||||
6 | Daniel Thilker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | ||||||
7 | Alexander Nielsen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.07 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Juhl Hansen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.81 | ||||||
2 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.57 | ||||||
3 | Marius Hedvang Segato | 2007 | GTI | 31.63 | ||||||
4 | Lukas Peacock | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.64 | ||||||
5 | Walter N Falborg Pedersen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.06 | ||||||
6 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.95 | ||||||
7 | Victor Bjørneborg | 2007 | GTI | 33.55 | ||||||
8 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.90 | ||||||
9 | William Bendixen | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.93 | ||||||
10 | Hubert Fosbøl | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.62 | ||||||
11 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | GTI | 37.70 | ||||||
12 | Storm Købke | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 37.82 | ||||||
13 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | GTI | 38.14 | ||||||
14 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.24 | ||||||
15 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.67 | ||||||
16 | Emil Schou | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.21 | ||||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 35.52 | ||||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 37.76 | ||||||
3 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.13 | ||||||
4 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 38.54 | ||||||
5 | Anders Christensen | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 40.34 | ||||||
6 | Rasmus Helmark | 2008 | GTI | 41.75 | ||||||
7 | Rafael Ha | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.25 | ||||||
8 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.00 | ||||||
9 | Clint Schrøder | 2008 | GTI | 49.58 | ||||||
10 | Julius Drachmann | 2008 | Sigma Swim | 49.61 | ||||||
11 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | GTI | 49.69 | ||||||
12 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.19 | ||||||
13 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 53.53 | ||||||
14 | Anton Kasten | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.08 | ||||||
15 | Jakob Matzen | 2008 | Sigma Swim | 1:00.35 | ||||||
- | Federico Chiappini | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.92 | ||||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.71 | ||||||
3 | Aksel Danielsen | 2009 | Sigma Swim | 41.65 | ||||||
4 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.75 | ||||||
5 | Niels Andreasen | 2009 | Hillerød Svømmeklub | 45.29 | ||||||
6 | Storm Krogh Kaastrup | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 49.43 | ||||||
7 | Peter Klitvang | 2010 | Sigma Swim | 49.78 | ||||||
8 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.57 | ||||||
9 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | GTI | 50.68 | ||||||
10 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | GTI | 53.28 | ||||||
11 | Mikkel Olsen | 2009 | GTI | 1:00.22 | ||||||
12 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | GTI | 1:00.31 | ||||||
13 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.13 | ||||||
- | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | GTI | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:31 |