2021-03-03   07:34:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 12, 50 m fjärilsim fl C 11 och yngre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.56 493 30.85
2 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.47 311 35.97 +5.12
3 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.59 310 35.99 +5.14
4 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 308 36.09 +5.24
5 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 281 37.21 +6.36
6 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap 263 38.02 +7.17
7 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.62 263 38.03 +7.18
8 Saga Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.73 259 38.24 +7.39
9 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 240 39.18 +8.33
10 Isabell Wertheim 2008 Täby Sim +0.53 219 40.41 +9.56
11 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.69 203 41.43 +10.58
12 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 196 41.92 +11.07
13 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.91 194 42.11 +11.26
14 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.64 192 42.24 +11.39
15 Coral Carlsson 2008 Täby Sim +0.76 190 42.37 +11.52
16 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.57 185 42.71 +11.86
17 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim 177 43.42 +12.57
18 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 176 43.44 +12.59
19 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap 175 43.51 +12.66
20 Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 167 44.19 +13.34
21 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 160 44.87 +14.02
22 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap 157 45.16 +14.31
23 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.75 145 46.39 +15.54
24 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 140 46.88 +16.03
25 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim 131 47.89 +17.04
26 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening 127 48.39 +17.54
27 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening +0.52 122 49.03 +18.18
28 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim 115 50.11 +19.26
29 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim 105 51.53 +20.68
30 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap 103 51.94 +21.09
- Lea Holkedahl 2008 Turebergs Simklubb +0.31 DSQ
- Alva Björk 2008 Täby Sim +0.75 DSQ
Event official at: 2019-10-05 12:36:26
2019-10-05 12:36:29 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner