2021-03-09   11:29:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg Knatte Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Results
Tureberg Knatte Cup 2019
Place: Sollentuna sim & sporthall Organizer: Turebergs simklubb
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 5, 2019
Event 8, 50 m bröstsim fl C 11 och yngre - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 331 41.39
2 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap 304 42.58 +1.19
3 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.51 286 43.43 +2.04
4 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.63 270 44.27 +2.88
5 Saga Johansson 2008 Väsby Simsällskap +0.66 269 44.33 +2.94
6 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.80 261 44.81 +3.42
7 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap 258 44.97 +3.58
8 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.57 239 46.10 +4.71
9 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.95 239 46.14 +4.75
10 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.70 230 46.68 +5.29
11 Klara Uddeholt 2009 Spårvägen Simförening 226 46.98 +5.59
12 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap 226 47.01 +5.62
13 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.56 222 47.26 +5.87
13 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.57 222 47.26 +5.87
15 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb +0.61 220 47.41 +6.02
16 Coral Carlsson 2008 Täby Sim +0.63 220 47.42 +6.03
17 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.55 217 47.64 +6.25
18 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 212 47.98 +6.59
19 Isabelle Isufi Berlin 2008 Täby Sim +0.74 212 48.03 +6.64
20 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap 209 48.25 +6.86
21 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening +0.65 207 48.39 +7.00
22 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.68 202 48.76 +7.37
23 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 196 49.23 +7.84
24 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap 190 49.74 +8.35
25 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.56 189 49.88 +8.49
26 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening +0.77 187 50.03 +8.64
27 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap 186 50.10 +8.71
28 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 180 50.67 +9.28
29 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim 180 50.71 +9.32
30 Felicia Johansson 2008 Spårvägen Simförening +0.78 172 51.47 +10.08
31 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 171 51.50 +10.11
32 Maria Bebenek 2010 Täby Sim 171 51.53 +10.14
33 Ellen Rosander 2009 Danderyds Simförening +0.59 170 51.66 +10.27
33 Julia Dijkstra 2009 Danderyds Simförening 170 51.66 +10.27
35 Keita Ivanova 2008 Väsby Simsällskap 165 52.17 +10.78
36 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap +0.93 159 52.85 +11.46
37 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap 156 53.13 +11.74
38 Moa Malmström 2009 Väsby Simsällskap 156 53.17 +11.78
39 Emilia Alphjärta 2010 Väsby Simsällskap +0.61 156 53.18 +11.79
40 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.71 156 53.19 +11.80
41 Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening +0.70 153 53.53 +12.14
42 Ester Fritzson 2008 Väsby Simsällskap +0.72 149 53.98 +12.59
43 Alva Östberg 2010 Turebergs Simklubb 148 54.13 +12.74
44 Signe Sanneving 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 143 54.71 +13.32
45 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 137 55.54 +14.15
46 Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening +0.54 131 56.26 +14.87
47 Elly Lundström 2009 Täby Sim +0.42 131 56.30 +14.91
48 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.16 131 56.36 +14.97
49 Frederica Petterson 2009 Spårvägen Simförening +0.74 129 56.54 +15.15
50 Julia Sieppi 2008 Täby Sim 124 57.33 +15.94
51 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 122 57.68 +16.29
52 Linnea Melin 2011 Turebergs Simklubb +0.34 121 57.82 +16.43
53 Klara Mild 2009 Spårvägen Simförening 114 58.92 +17.53
54 Clara Elander 2008 Täby Sim 102 1:01.22 +19.83
55 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 102 1:01.27 +19.88
56 Julia Wertheim 2011 Täby Sim 100 1:01.61 +20.22
57 Lina Almayahi 2011 Väsby Simsällskap +0.44 98 1:02.06 +20.67
58 Lykke Palmborg 2009 Spårvägen Simförening 98 1:02.09 +20.70
59 Anna Olsson 2010 Täby Sim 96 1:02.51 +21.12
60 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening 95 1:02.62 +21.23
61 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 94 1:02.84 +21.45
62 Alice Lyrberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 94 1:02.90 +21.51
63 Agnes Östberg 2012 Turebergs Simklubb 93 1:03.07 +21.68
64 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 92 1:03.40 +22.01
65 Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap 91 1:03.53 +22.14
66 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 86 1:04.75 +23.36
67 Elin Smeds 2009 Väsby Simsällskap +0.76 72 1:08.83 +27.44
68 Sofie Arnö 2011 Turebergs Simklubb 67 1:10.34 +28.95
69 Leia Ekengren 2010 Turebergs Simklubb 64 1:11.34 +29.95
70 Emma Larsson 2009 Väsby Simsällskap 64 1:11.42 +30.03
71 Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb +0.44 62 1:12.08 +30.69
72 Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 55 1:15.25 +33.86
- Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Cornelia Orheden 2008 Väsby Simsällskap DSQ
- Isabell Wertheim 2008 Täby Sim DSQ
- Emma von Sydow 2009 Danderyds Simförening +0.85 DSQ
- Mira Berg Byström 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.77 DSQ
- Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim DSQ
- Isabella Billter 2009 Spårvägen Simförening DSQ
- Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening DSQ
- Cehline Eklund 2011 Väsby Simsällskap +0.62 DSQ
- Alva Lund 2011 Turebergs Simklubb DSQ
- Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap +0.68 DSQ
- Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap DSQ
- Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.79 DSQ
- Hedvig Flossing 2010 Täby Sim DSQ
- Alva Kaas 2009 Väsby Simsällskap DSQ
Event official at: 2019-10-05 11:56:35
2019-10-05 11:56:37 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner