Resultat för FynRundt 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit1
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2019 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 29.68 | 1:02.67 | |||||
2 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 30.11 | 1:07.45 | |||||
3 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.70 | 1:08.71 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.48 | 1:08.72 | |||||
5 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 35.53 | 1:13.28 | |||||
6 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 35.93 | 1:14.48 | |||||
7 | Pelle Svanberg Larsen | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 36.95 | 1:19.01 | |||||
8 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 37.95 | 1:20.34 | |||||
9 | Gustav Bøttiger | 2008 | H2Odense | 35.23 | 1:20.48 | |||||
10 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.73 | 1:21.53 | |||||
11 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | H2Odense | 38.65 | 1:24.04 | |||||
12 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.20 | 1:24.11 | |||||
13 | Cristian Nørregaard | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 40.48 | 1:24.64 | |||||
14 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 40.09 | 1:24.80 | |||||
15 | Martin Kjeldsen | 2007 | H2Odense | 39.47 | 1:26.69 | |||||
16 | Besian Selaci | 2007 | H2Odense | 40.49 | 1:27.44 | |||||
17 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | Frem Odense | 41.79 | 1:27.87 | |||||
18 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 42.37 | 1:28.54 | |||||
19 | Hjalmer Lunden | 2008 | H2Odense | 43.51 | 1:30.20 | |||||
20 | Anders Beier | 2007 | H2Odense | 43.78 | 1:32.83 | |||||
21 | Phillip Gram | 2006 | H2Odense | 43.36 | 1:33.71 | |||||
22 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | H2Odense | 43.68 | 1:35.82 | |||||
23 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | H2Odense | 45.93 | 1:37.22 | |||||
24 | Oliver Jørgensen | 2008 | Frem Odense | 46.23 | 1:37.34 | |||||
25 | Jannik Kjellerup | 2009 | Ringe Svømme Klub | 45.14 | 1:37.80 | |||||
26 | Emil Almind | 2008 | H2Odense | 45.79 | 1:38.09 | |||||
27 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | H2Odense | 46.68 | 1:39.85 | |||||
28 | Villads Birk | 2009 | H2Odense | 44.26 | 1:43.67 | |||||
29 | Aksel Damsted Lund | 2009 | Ringe Svømme Klub | 47.74 | 1:46.07 | |||||
30 | Felix Nørgaard | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 48.80 | 1:46.22 | |||||
31 | Anton Plauborg | 2010 | Ringe Svømme Klub | 48.11 | 1:46.29 | |||||
32 | Emil Borup | 2008 | Frem Odense | 51.82 | 1:47.27 | |||||
33 | Neset Demiral | 2009 | Frem Odense | 49.44 | 1:52.22 | |||||
34 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | H2Odense | 51.41 | 1:53.89 | |||||
35 | Filip Stadnicki | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 54.10 | 1:55.99 | |||||
36 | Otto Thuelund | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:06.29 | 2:20.81 | |||||
- | Bille Stokbæk | 2009 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Villads Bjørndal Hansen | 2010 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laurits Schou Petersen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |