Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 579 | 1:07.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.19 | |||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 504 | 1:10.98 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | 460 | 1:13.20 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:15.11 | |||||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 453 | 1:13.53 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.26 | |||||||||
5 | Trine Johansen | 2002 | 422 | 1:15.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.89 | |||||||||
6 | Pauline Marker | 2002 | 419 | 1:15.49 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.64 | |||||||||
7 | Maria Mortensen | 1999 | 407 | 1:16.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.68 | |||||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | 402 | 1:16.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
9 | Hanna Duhn | 2001 | 397 | 1:16.83 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:16.62 | |||||||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 389 | 1:17.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.36 | |||||||||
11 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 389 | 1:17.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
12 | Julie T. Sørensen | 2003 | 377 | 1:18.19 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:17.00 | |||||||||
13 | Sabrina Helper | 1998 | 374 | 1:18.38 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:18.93 | |||||||||
14 | Catharina Mundt | 1997 | 369 | 1:18.77 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.43 | |||||||||
15 | Felia Busk | 2000 | 365 | 1:19.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:25.07 | |||||||||
16 | Pipaluk Selbo | 2003 | 357 | 1:19.62 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:21.00 | |||||||||
17 | Bianca Skjerning | 2001 | 323 | 1:22.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.40 | |||||||||
18 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 320 | 1:22.59 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:22.00 | |||||||||
19 | Lynn Harmsen | 2002 | 318 | 1:22.75 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:21.81 | |||||||||
20 | Birte Mundt | 1998 | 315 | 1:23.01 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:22.12 | |||||||||
21 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 204 | 1:35.90 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:45.00 | |||||||||
22 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 187 | 1:38.71 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | ||||||||||
23 | Lina Ebeling | 2002 | 139 | 1:48.97 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:50.70 | |||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:16.85 | |||||||||
- | Marieke Haack | 2001 | DSQ | indadvendt.fød 50m | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:35.08 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 557 | 1:08.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 483 | 1:11.98 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 470 | 1:12.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 466 | 1:12.86 | ||||||
H2Odense | 1:19.36 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 452 | 1:13.63 | ||||||
H2Odense | 1:16.65 | |||||||||
6 | Svenja Niehaus | 2004 | 366 | 1:18.93 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:19.11 | |||||||||
7 | Sina Kamps | 2004 | 359 | 1:19.48 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:24.54 | |||||||||
8 | Nele Monse | 2005 | 356 | 1:19.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:20.79 | |||||||||
9 | Sina Duhn | 2004 | 342 | 1:20.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:27.25 | |||||||||
10 | Elena Küpers | 2004 | 337 | 1:21.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:23.94 | |||||||||
11 | Nikoline Thygesen | 2005 | 324 | 1:22.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:22.94 | |||||||||
12 | Lina Umbreit | 2004 | 321 | 1:22.45 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.74 | |||||||||
13 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 318 | 1:22.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.16 | |||||||||
14 | Kaja Lohuis | 2004 | 305 | 1:23.88 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.13 | |||||||||
15 | Rasmine Johansen | 2005 | 300 | 1:24.36 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:24.86 | |||||||||
16 | Anna Bouwkamp | 2004 | 291 | 1:25.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.28 | |||||||||
17 | Celina Marie Reher | 2004 | 242 | 1:30.62 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:29.19 | |||||||||
18 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 232 | 1:31.92 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:32.42 | |||||||||
19 | Pia Offermann | 2005 | 215 | 1:34.21 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:39.34 | |||||||||
20 | Anna Dørk | 2004 | 177 | 1:40.59 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:41.88 | |||||||||
- | Iben Aalund | 2004 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.92 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 510 | 1:10.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.30 | |||||||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 453 | 1:13.54 | ||||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 412 | 1:15.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.65 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 409 | 1:16.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.30 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 369 | 1:18.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 359 | 1:19.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.03 | |||||||||
7 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 354 | 1:19.83 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:22.16 | |||||||||
8 | Inken van Slooten | 2007 | 328 | 1:21.87 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.21 | |||||||||
9 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 307 | 1:23.74 | ||||||
Frem Odense | 1:23.86 | |||||||||
10 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 297 | 1:24.67 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:26.04 | |||||||||
11 | Joana Kalter | 2007 | 289 | 1:25.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.40 | |||||||||
12 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 284 | 1:25.90 | ||||||
Frem Odense | 1:27.01 | |||||||||
13 | Monica Munkbjerg | 2006 | 283 | 1:26.04 | ||||||
Frem Odense | 1:25.98 | |||||||||
14 | Dagmar Stahl | 2007 | 275 | 1:26.83 | ||||||
H2Odense | 1:27.82 | |||||||||
15 | Karoline Jørgensen | 2007 | 268 | 1:27.56 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:26.80 | |||||||||
16 | Celina Klæsøe | 2006 | 265 | 1:27.89 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:29.77 | |||||||||
17 | Frida Ploug | 2007 | 265 | 1:27.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.48 | |||||||||
18 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 265 | 1:27.95 | ||||||
Frem Odense | 1:31.76 | |||||||||
19 | Olivia Ferreira | 2006 | 262 | 1:28.22 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.74 | |||||||||
20 | Isla Barsewisch von | 2007 | 259 | 1:28.61 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:33.00 | |||||||||
21 | Lena Burkert | 2006 | 253 | 1:29.27 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:30.64 | |||||||||
22 | Olivia Funder | 2006 | 245 | 1:30.27 | ||||||
H2Odense | 1:31.23 | |||||||||
23 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 237 | 1:31.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:33.93 | |||||||||
24 | Helena Bett Andersen | 2007 | 237 | 1:31.30 | ||||||
Frem Odense | 1:29.56 | |||||||||
25 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 235 | 1:31.54 | ||||||
Frem Odense | 1:34.52 | |||||||||
26 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 231 | 1:32.00 | ||||||
H2Odense | 1:33.47 | |||||||||
27 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 1:32.79 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.04 | |||||||||
28 | Nele Ahuis | 2007 | 217 | 1:33.92 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:42.57 | |||||||||
29 | Merrit Pasternak | 2007 | 210 | 1:34.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.93 | |||||||||
30 | Viktoria Schiebener | 2006 | 209 | 1:35.17 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:43.30 | |||||||||
31 | Caroline Søgaard | 2006 | 205 | 1:35.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.15 | |||||||||
32 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 203 | 1:36.07 | ||||||
Frem Odense | 1:38.72 | |||||||||
33 | Stella Ulbrich | 2006 | 199 | 1:36.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:41.12 | |||||||||
34 | Bennedikte Kaae | 2006 | 197 | 1:37.06 | ||||||
Frem Odense | 1:36.02 | |||||||||
35 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 190 | 1:38.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:46.11 | |||||||||
36 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 190 | 1:38.26 | ||||||
Frem Odense | 1:47.46 | |||||||||
37 | Melina Blohm | 2007 | 165 | 1:42.83 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:56.70 | |||||||||
38 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 146 | 1:47.18 | ||||||
Frem Odense | 1:54.39 | |||||||||
39 | Luna Tanggaard | 2006 | 144 | 1:47.79 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
40 | Antonia Viemann | 2006 | 105 | 1:59.41 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:53.02 | |||||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | 1:45.87 | |||||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | DSQ | ej berør. 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Svenja Schmölders | 2006 | DSQ | ej ryglæg. 48m | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:35.92 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 335 | 1:21.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.98 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 278 | 1:26.49 | ||||||
Frem Odense | 1:27.59 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 272 | 1:27.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.04 | |||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 235 | 1:31.47 | ||||||
H2Odense | 1:32.11 | |||||||||
5 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 225 | 1:32.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 203 | 1:36.09 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.22 | |||||||||
7 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 190 | 1:38.29 | ||||||
Frem Odense | 1:46.89 | |||||||||
8 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 189 | 1:38.35 | ||||||
H2Odense | 1:45.54 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 183 | 1:39.53 | ||||||
Frem Odense | 1:40.86 | |||||||||
10 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 149 | 1:46.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.46 | |||||||||
11 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | 128 | 1:52.07 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:59.37 | |||||||||
12 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 93 | 2:04.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mille Lundgreen | 2010 | 92 | 2:05.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Kamille Caspersen | 2009 | DNF | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
- | Andrea Wagner | 2008 | DSQ | async arme 10m | ||||||
H2Odense | 1:44.66 | |||||||||
- | Ida Mertz Andersen | 2010 | DSQ | async arme 20m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Mertz Andersen | 2008 | DSQ | indad vendt. fød. 50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 611 | 1:06.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.19 | |||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 501 | 1:11.13 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | 465 | 1:12.92 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:15.11 | |||||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 449 | 1:13.79 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.26 | |||||||||
5 | Trine Johansen | 2002 | 432 | 1:14.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.89 | |||||||||
6 | Pauline Marker | 2002 | 421 | 1:15.35 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.64 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 580 | 1:07.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 490 | 1:11.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.46 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 486 | 1:11.85 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 485 | 1:11.91 | ||||||
H2Odense | 1:19.36 | |||||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | 460 | 1:13.19 | ||||||
H2Odense | 1:16.65 | |||||||||
6 | Svenja Niehaus | 2004 | 386 | 1:17.61 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:19.11 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 503 | 1:11.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.30 | |||||||||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 483 | 1:11.98 | ||||||
H2Odense | 1:16.11 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 432 | 1:14.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.30 | |||||||||
4 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 424 | 1:15.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.65 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 366 | 1:18.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.46 | |||||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 335 | 1:21.29 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.03 | |||||||||
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 362 | 1:19.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.98 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 301 | 1:24.31 | ||||||
Frem Odense | 1:27.59 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 270 | 1:27.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.04 | |||||||||
4 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 238 | 1:31.12 | ||||||
H2Odense | 1:32.11 | |||||||||
5 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 231 | 1:32.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 201 | 1:36.43 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 563 | 1:00.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.84 | |||||||||
2 | Sander Linde | 2002 | 541 | 1:01.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.78 | |||||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 538 | 1:01.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.94 | |||||||||
4 | Milan Monse | 2000 | 501 | 1:03.30 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:03.39 | |||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 495 | 1:03.58 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
6 | Felix Morshuis | 2003 | 455 | 1:05.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:06.50 | |||||||||
7 | Philip Mundt | 2002 | 444 | 1:05.91 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.23 | |||||||||
8 | Alfred Feldskov | 2003 | 442 | 1:06.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.51 | |||||||||
9 | Anders S. Andreasen | 1998 | 434 | 1:06.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
10 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 416 | 1:07.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:06.45 | |||||||||
11 | Marvin Beckemper | 1998 | 393 | 1:08.63 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.20 | |||||||||
12 | Jeppe Haurum | 2003 | 383 | 1:09.21 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:10.00 | |||||||||
13 | Tim Sandner | 2000 | 377 | 1:09.60 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.98 | |||||||||
14 | Jan Küpers | 2000 | 373 | 1:09.85 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.91 | |||||||||
15 | Christopher Plangemann | 2000 | 367 | 1:10.21 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:12.81 | |||||||||
16 | Lukas Bouwkamp | 2001 | 362 | 1:10.57 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:12.60 | |||||||||
17 | Tobias Petersen | 2003 | 346 | 1:11.63 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:20.00 | |||||||||
18 | Thomas Koning | 2001 | 283 | 1:16.58 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:17.37 | |||||||||
19 | Frederik Klüver | 1998 | 278 | 1:17.00 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:12.94 | |||||||||
20 | Eike Weimann | 2002 | 252 | 1:19.58 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:20.96 | |||||||||
21 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 241 | 1:20.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.04 | |||||||||
22 | Paul Mahler | 2001 | 231 | 1:21.96 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:20.62 | |||||||||
23 | Oliver Petersen | 2003 | 184 | 1:28.32 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:26.90 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 518 | 1:02.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.90 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 488 | 1:03.88 | ||||||
H2Odense | 1:03.64 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 440 | 1:06.13 | ||||||
H2Odense | 1:05.59 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 416 | 1:07.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.65 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 392 | 1:08.68 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
6 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 378 | 1:09.56 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
7 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 370 | 1:10.02 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
8 | Gustav Jørgensen | 2004 | 365 | 1:10.37 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:12.03 | |||||||||
9 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 363 | 1:10.51 | ||||||
H2Odense | 1:13.03 | |||||||||
10 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 362 | 1:10.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
11 | Johann Küpers | 2005 | 345 | 1:11.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:14.48 | |||||||||
11 | Oliver Londero | 2004 | 345 | 1:11.69 | ||||||
H2Odense | 1:15.06 | |||||||||
13 | Mathias Westergaard | 2004 | 313 | 1:14.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:17.35 | |||||||||
14 | Valdemar Petersen | 2004 | 266 | 1:18.20 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:14.35 | |||||||||
15 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | 221 | 1:23.09 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:26.41 | |||||||||
16 | Jannek Borgers | 2005 | 206 | 1:25.14 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:29.13 | |||||||||
- | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | DSQ | ej rygsv.50m | ||||||
H2Odense | 1:06.52 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 400 | 1:08.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 331 | 1:12.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.36 | |||||||||
3 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 325 | 1:13.13 | ||||||
H2Odense | 1:13.02 | |||||||||
4 | Julius Schier | 2006 | 323 | 1:13.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.22 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 254 | 1:19.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
6 | Anders Hansen | 2006 | 254 | 1:19.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.17 | |||||||||
7 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 253 | 1:19.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
8 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 239 | 1:20.99 | ||||||
H2Odense | 1:25.33 | |||||||||
9 | Marcus Berg | 2007 | 216 | 1:23.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
10 | Felix Niehaus | 2006 | 200 | 1:25.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.86 | |||||||||
11 | Jacob Landtved | 2006 | 174 | 1:30.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.93 | |||||||||
12 | Ben Strötker | 2007 | 171 | 1:30.59 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.12 | |||||||||
13 | Phillip Gram | 2006 | 165 | 1:31.63 | ||||||
H2Odense | 1:37.96 | |||||||||
14 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 162 | 1:32.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.07 | |||||||||
15 | Christoffer Andersen | 2006 | 160 | 1:32.57 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:36.71 | |||||||||
16 | Martin Kjeldsen | 2007 | 155 | 1:33.62 | ||||||
H2Odense | 1:35.72 | |||||||||
17 | Besian Selaci | 2007 | 152 | 1:34.14 | ||||||
H2Odense | 1:38.90 | |||||||||
18 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 149 | 1:34.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.62 | |||||||||
19 | Finn Thole | 2006 | 147 | 1:35.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:36.13 | |||||||||
20 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | 121 | 1:41.43 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:48.61 | |||||||||
21 | Casper Clausen | 2007 | 121 | 1:41.45 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:46.85 | |||||||||
22 | Erik Meyer | 2007 | 114 | 1:43.70 | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
- | Anders Beier | 2007 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | DSQ | ej berør.50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:35.23 | |||||||||
- | Anton Kaiser | 2006 | DSQ | ej berør.50m | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
- | Frederik Christensen | 2006 | DSQ | ej samt.ber. 75m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:47.92 | |||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | ej rygsv. 30m | ||||||
Frem Odense | 1:39.81 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bugra Karademir | 2008 | 178 | 1:29.36 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:33.71 | |||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 175 | 1:29.89 | ||||||
H2Odense | 1:29.02 | |||||||||
3 | Jano Schröder | 2009 | 166 | 1:31.46 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.23 | |||||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | 163 | 1:32.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.83 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 160 | 1:32.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.79 | |||||||||
6 | Neal Reineke | 2008 | 159 | 1:32.73 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.65 | |||||||||
7 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 145 | 1:35.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.79 | |||||||||
8 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 141 | 1:36.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.96 | |||||||||
9 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 137 | 1:37.48 | ||||||
H2Odense | 2:02.01 | |||||||||
10 | Rasmus Bjerre | 2008 | 130 | 1:39.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.33 | |||||||||
11 | Nikolas Temme | 2009 | 128 | 1:39.61 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:49.28 | |||||||||
12 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 125 | 1:40.46 | ||||||
H2Odense | 1:42.49 | |||||||||
13 | Jannik Kjellerup | 2009 | 113 | 1:43.84 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.09 | |||||||||
14 | Mathias Mygind | 2009 | 96 | 1:49.68 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:57.41 | |||||||||
15 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 87 | 1:53.45 | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
16 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 72 | 2:00.73 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Anton Plauborg | 2010 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | DSQ | ej rygsv. 50m | ||||||
Frem Odense | 1:53.78 | |||||||||
- | Hjalmer Lunden | 2008 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Max Strötker | 2009 | DSQ | ej rygsv 50m | ||||||
Waspo Nordhorn | 2:06.59 | |||||||||
- | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | DSQ | ej samt.berør.75m | ||||||
Frem Odense | 1:59.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 583 | 1:00.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.84 | |||||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 556 | 1:01.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.94 | |||||||||
3 | Sander Linde | 2002 | 530 | 1:02.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.78 | |||||||||
4 | Milan Monse | 2000 | 496 | 1:03.54 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:03.39 | |||||||||
5 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 469 | 1:04.71 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
6 | Felix Morshuis | 2003 | 452 | 1:05.50 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:06.50 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 545 | 1:01.55 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.90 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 495 | 1:03.58 | ||||||
H2Odense | 1:03.64 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 453 | 1:05.47 | ||||||
H2Odense | 1:05.59 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 431 | 1:06.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.65 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 415 | 1:07.41 | ||||||
H2Odense | 1:12.76 | |||||||||
6 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 395 | 1:08.52 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:10.01 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 443 | 1:05.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.76 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 356 | 1:10.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.36 | |||||||||
3 | Tobias Damsgaard | 2006 | 258 | 1:18.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.46 | |||||||||
4 | Anders Hansen | 2006 | 254 | 1:19.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.17 | |||||||||
5 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 241 | 1:20.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | DNF | |||||||
H2Odense | 1:13.02 | |||||||||
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | 190 | 1:27.47 | ||||||
H2Odense | 1:29.02 | |||||||||
2 | Bugra Karademir | 2008 | 184 | 1:28.32 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:33.71 | |||||||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | 182 | 1:28.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.83 | |||||||||
4 | Jano Schröder | 2009 | 175 | 1:29.86 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.23 | |||||||||
5 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 169 | 1:30.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.79 | |||||||||
6 | Neal Reineke | 2008 | 166 | 1:31.47 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:38.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 523 | 1:17.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
2 | Maria Mortensen | 1999 | 424 | 1:22.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.60 | |||||||||
3 | Bianca Skjerning | 2001 | 344 | 1:28.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.41 | |||||||||
4 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 201 | 1:46.41 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | ||||||||||
5 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 160 | 1:54.74 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:47.00 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kaja Lohuis | 2004 | 303 | 1:32.77 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:30.00 | |||||||||
2 | Malin Philippi | 2004 | 175 | 1:51.48 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:53.00 | |||||||||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | 1:37.03 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 542 | 1:16.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.44 | |||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 442 | 1:21.82 | ||||||
H2Odense | 1:23.08 | |||||||||
3 | Pia Offermann | 2005 | 270 | 1:36.40 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:39.64 | |||||||||
4 | Jördis Heide Elisabeth Wenzel Maier | 2005 | 111 | 2:09.40 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 2:00.00 | |||||||||
- | Annabell Gram Schade | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:49.77 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 548 | 1:16.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.23 | |||||||||
2 | Christine Mols | 2006 | 456 | 1:20.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.05 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 437 | 1:22.12 | ||||||
H2Odense | 1:23.81 | |||||||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | 427 | 1:22.80 | ||||||
H2Odense | 1:23.52 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 281 | 1:35.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:43.02 | |||||||||
6 | Luna Tanggaard | 2006 | 158 | 1:55.23 | ||||||
Frem Odense | 2:04.85 | |||||||||
7 | Caroline Søgaard | 2006 | 150 | 1:57.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.04 | |||||||||
- | Mille A. B. Buch | 2006 | DSQ | ej samt.berør. 75m | ||||||
H2Odense | 1:35.26 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 362 | 1:27.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 342 | 1:29.16 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.29 | |||||||||
3 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 258 | 1:37.93 | ||||||
Frem Odense | 1:39.05 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 242 | 1:39.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.20 | |||||||||
5 | Thea Keinicke | 2007 | 215 | 1:44.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.82 | |||||||||
6 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 212 | 1:44.44 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:44.26 | |||||||||
7 | Sofia Mortensen | 2007 | 210 | 1:44.80 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:48.03 | |||||||||
8 | Frederikke Wood | 2007 | 176 | 1:51.24 | ||||||
Frem Odense | 1:53.21 | |||||||||
9 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 164 | 1:53.79 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.27 | |||||||||
10 | Jorina Maartje Havemann | 2007 | 147 | 1:57.98 | ||||||
Tgv Drochtersen | 2:10.82 | |||||||||
- | Frederikke Lindharth | 2007 | DSQ | async ben 5m | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 284 | 1:34.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.16 | |||||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | 218 | 1:43.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.92 | |||||||||
3 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 177 | 1:51.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Mertz Andersen | 2008 | DSQ | async ben 20m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 137 | 2:00.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:07.60 | |||||||||
2 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 130 | 2:02.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:02.91 | |||||||||
3 | Ella Krogshede | 2009 | 105 | 2:11.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.34 | |||||||||
- | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | DSQ | async arme 17m | ||||||
Tgv Drochtersen | 2:18.53 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 66 | 2:33.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:43.41 | |||||||||
- | Ida Mertz Andersen | 2010 | DSQ | ej samt.berør. 100m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Mille Lundgreen | 2010 | DSQ | async ben 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Merle Petersen | 2011 | DSQ | ej samt.berør.25m | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 637 | 1:04.62 | ||||||
Næstved IF | 1:03.65 | |||||||||
2 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 589 | 1:06.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.01 | |||||||||
3 | Lauritz Bech | 1998 | 498 | 1:10.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.23 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 368 | 1:17.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 345 | 1:19.22 | ||||||
H2Odense | 1:23.04 | |||||||||
3 | Christoffer Mejdal | 2005 | 324 | 1:20.96 | ||||||
H2Odense | 1:23.37 | |||||||||
4 | William Romer Jørgensen | 2005 | 286 | 1:24.38 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:26.57 | |||||||||
5 | Mads Kristensen | 2005 | 273 | 1:25.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:27.36 | |||||||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | 261 | 1:26.96 | ||||||
H2Odense | 1:27.65 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Schier | 2006 | 303 | 1:22.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.43 | |||||||||
2 | Anders Hansen | 2006 | 237 | 1:29.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.35 | |||||||||
3 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | 194 | 1:36.00 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:44.39 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 213 | 1:33.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.89 | |||||||||
2 | Lau Lamberg | 2007 | 152 | 1:44.16 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:55.86 | |||||||||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 143 | 1:46.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.16 | |||||||||
4 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 101 | 1:59.37 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.09 | |||||||||
- | Erik Meyer | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tgv Drochtersen | 2:00.68 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 148 | 1:44.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:49.14 | |||||||||
2 | Marius Lundsfryd | 2008 | 140 | 1:46.98 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.74 | |||||||||
3 | Magnus Jeppesen | 2008 | 127 | 1:50.60 | ||||||
Frem Odense | 1:50.58 | |||||||||
4 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 87 | 2:05.38 | ||||||
Tgv Drochtersen | 1:59.66 | |||||||||
- | Bjarne Terpstra | 2008 | DSQ | async ben 55m | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
- | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | DSQ | async ben 65m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | DSQ | async ben 55m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 66 | 2:17.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:20.69 | |||||||||
2 | Albert Rønnov | 2009 | 21 | 3:18.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Filip Stadnicki | 2009 | DSQ | hænder bag hofte | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Neset Demiral | 2009 | DSQ | async arme 55m | ||||||
Frem Odense | 2:20.27 | |||||||||
- | Rasmus Bechsgaard | 2009 | DSQ | ej udadvendt føder | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Oliver Nielsen | 2010 | DSQ | flyben efter start | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:31 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 542 | 28.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.54 | |||||||||
2 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 492 | 29.03 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 27.59 | |||||||||
3 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 480 | 29.28 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.81 | |||||||||
4 | Thea Inge Madsen | 2003 | 479 | 29.29 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 28.78 | |||||||||
5 | Pauline Marker | 2002 | 465 | 29.58 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.28 | |||||||||
6 | Maria Mortensen | 1999 | 440 | 30.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.87 | |||||||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | 439 | 30.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | 29.26 | |||||||||
8 | Trine Johansen | 2002 | 432 | 30.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
9 | Julie T. Sørensen | 2003 | 427 | 30.44 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 29.79 | |||||||||
10 | Felia Busk | 2000 | 420 | 30.60 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.41 | |||||||||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 414 | 30.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.88 | |||||||||
12 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 411 | 30.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.54 | |||||||||
13 | Sabrina Helper | 1998 | 406 | 30.96 | ||||||
Waspo Nordhorn | 31.08 | |||||||||
14 | Hanna Duhn | 2001 | 395 | 31.24 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.87 | |||||||||
15 | Pipaluk Selbo | 2003 | 382 | 31.59 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 33.00 | |||||||||
16 | Lynn Harmsen | 2002 | 375 | 31.79 | ||||||
Waspo Nordhorn | 31.44 | |||||||||
17 | Birte Mundt | 1998 | 360 | 32.22 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.46 | |||||||||
18 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 345 | 32.69 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 32.50 | |||||||||
19 | Bianca Skjerning | 2001 | 342 | 32.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.90 | |||||||||
20 | Julie Krog Christensen | 2001 | 334 | 33.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
21 | Marieke Haack | 2001 | 331 | 33.12 | ||||||
Tgv Drochtersen | 33.92 | |||||||||
22 | Gesa Ehlers | 2001 | 322 | 33.43 | ||||||
Tgv Drochtersen | 33.86 | |||||||||
23 | Ea Thomsen | 2001 | 234 | 37.18 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.78 | |||||||||
24 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 167 | 41.57 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | ||||||||||
25 | Lina Ebeling | 2002 | 143 | 43.77 | ||||||
Tgv Drochtersen | 42.87 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 456 | 29.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.22 | |||||||||
2 | Svenja Niehaus | 2004 | 450 | 29.91 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.31 | |||||||||
3 | Sina Duhn | 2004 | 445 | 30.02 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.17 | |||||||||
4 | Sina Kamps | 2004 | 398 | 31.15 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.35 | |||||||||
5 | Elena Küpers | 2004 | 391 | 31.34 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.11 | |||||||||
6 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 338 | 32.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.43 | |||||||||
7 | Celina Marie Reher | 2004 | 322 | 33.43 | ||||||
Tgv Drochtersen | 33.19 | |||||||||
8 | Anna Bouwkamp | 2004 | 317 | 33.60 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.07 | |||||||||
9 | Lina Umbreit | 2004 | 311 | 33.82 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.72 | |||||||||
10 | Iben Aalund | 2004 | 310 | 33.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.51 | |||||||||
11 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 279 | 35.05 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.78 | |||||||||
12 | Anna Dørk | 2004 | 272 | 35.36 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.81 | |||||||||
13 | Anne Hansen | 2004 | 261 | 35.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.45 | |||||||||
- | Malin Philippi | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tgv Drochtersen | 45.00 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 495 | 28.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.88 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 446 | 30.01 | ||||||
H2Odense | 29.65 | |||||||||
3 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 439 | 30.16 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 30.24 | |||||||||
4 | Emma Nygaard | 2005 | 436 | 30.22 | ||||||
H2Odense | 30.70 | |||||||||
5 | Nikoline Thygesen | 2005 | 374 | 31.80 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.97 | |||||||||
6 | Nele Monse | 2005 | 364 | 32.11 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.59 | |||||||||
7 | Rasmine Johansen | 2005 | 353 | 32.42 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.05 | |||||||||
8 | Anna Ryet | 2005 | 346 | 32.66 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.49 | |||||||||
9 | Annabell Gram Schade | 2005 | 242 | 36.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
10 | Pia Offermann | 2005 | 221 | 37.88 | ||||||
Tgv Drochtersen | 38.78 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 514 | 28.61 | ||||||
H2Odense | 28.73 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 479 | 29.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.30 | |||||||||
3 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 464 | 29.61 | ||||||
H2Odense | 29.86 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 459 | 29.72 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.75 | |||||||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | 458 | 29.74 | ||||||
H2Odense | 30.50 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 400 | 31.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.75 | |||||||||
7 | Monica Munkbjerg | 2006 | 396 | 31.20 | ||||||
Frem Odense | 31.66 | |||||||||
8 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 350 | 32.53 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
9 | Liva Vangsgaard | 2006 | 326 | 33.31 | ||||||
Frem Odense | 32.39 | |||||||||
10 | Lena Burkert | 2006 | 313 | 33.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.04 | |||||||||
11 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 301 | 34.20 | ||||||
Frem Odense | 36.19 | |||||||||
12 | Celina Klæsøe | 2006 | 297 | 34.33 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.79 | |||||||||
13 | Olivia Funder | 2006 | 289 | 34.67 | ||||||
H2Odense | 36.49 | |||||||||
14 | Mille A. B. Buch | 2006 | 281 | 34.99 | ||||||
H2Odense | 35.39 | |||||||||
15 | Svenja Schmölders | 2006 | 267 | 35.57 | ||||||
Waspo Nordhorn | 36.57 | |||||||||
16 | Viktoria Schiebener | 2006 | 266 | 35.62 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.84 | |||||||||
17 | Stella Ulbrich | 2006 | 236 | 37.06 | ||||||
Waspo Nordhorn | 39.14 | |||||||||
18 | Caroline Søgaard | 2006 | 228 | 37.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
19 | Emily Knudsen | 2006 | 145 | 43.60 | ||||||
H2Odense | 45.43 | |||||||||
20 | Antonia Viemann | 2006 | 125 | 45.78 | ||||||
Tgv Drochtersen | 46.74 | |||||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | 42.26 | |||||||||
- | Olivia Ferreira | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | 35.78 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 431 | 30.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.89 | |||||||||
2 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 428 | 30.41 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 29.77 | |||||||||
3 | Inken van Slooten | 2007 | 373 | 31.83 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.75 | |||||||||
4 | Dagmar Stahl | 2007 | 363 | 32.13 | ||||||
H2Odense | 33.35 | |||||||||
5 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 341 | 32.80 | ||||||
Frem Odense | 34.81 | |||||||||
6 | Frida Ploug | 2007 | 336 | 32.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.34 | |||||||||
7 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 331 | 33.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.96 | |||||||||
8 | Karoline Jørgensen | 2007 | 317 | 33.61 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 32.70 | |||||||||
9 | Joana Kalter | 2007 | 315 | 33.70 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.04 | |||||||||
10 | Isla Barsewisch von | 2007 | 293 | 34.52 | ||||||
Waspo Nordhorn | 35.34 | |||||||||
11 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 283 | 34.89 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.44 | |||||||||
12 | Thea Keinicke | 2007 | 272 | 35.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.81 | |||||||||
13 | Sofia Mortensen | 2007 | 267 | 35.57 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 35.89 | |||||||||
14 | Helena Bett Andersen | 2007 | 248 | 36.48 | ||||||
Frem Odense | 35.68 | |||||||||
15 | Nele Ahuis | 2007 | 238 | 36.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 43.05 | |||||||||
16 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 237 | 37.03 | ||||||
H2Odense | 41.47 | |||||||||
17 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 237 | 37.04 | ||||||
Frem Odense | 38.62 | |||||||||
18 | Merrit Pasternak | 2007 | 233 | 37.24 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.07 | |||||||||
19 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 231 | 37.35 | ||||||
Frem Odense | 39.01 | |||||||||
20 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 205 | 38.86 | ||||||
Frem Odense | 39.94 | |||||||||
21 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 195 | 39.52 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 39.80 | |||||||||
22 | Melina Blohm | 2007 | 186 | 40.14 | ||||||
Tgv Drochtersen | 40.75 | |||||||||
23 | Jorina Maartje Havemann | 2007 | 115 | 47.13 | ||||||
Tgv Drochtersen | 50.38 | |||||||||
- | Frederikke Lindharth | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 38.76 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 342 | 32.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.39 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 332 | 33.10 | ||||||
Frem Odense | 33.15 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 322 | 33.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.30 | |||||||||
4 | Andrea Wagner | 2008 | 290 | 34.61 | ||||||
H2Odense | 39.07 | |||||||||
5 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 283 | 34.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.67 | |||||||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 283 | 34.90 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 36.73 | |||||||||
7 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 263 | 35.75 | ||||||
H2Odense | 36.85 | |||||||||
8 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 234 | 37.18 | ||||||
H2Odense | 37.41 | |||||||||
9 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 208 | 38.70 | ||||||
Frem Odense | 40.77 | |||||||||
10 | Luka Rose Svabo | 2008 | 185 | 40.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 180 | 40.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Mertz Andersen | 2008 | 81 | 52.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 197 | 39.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.43 | |||||||||
2 | Trine Larsen | 2009 | 196 | 39.47 | ||||||
Frem Odense | 53.66 | |||||||||
3 | Kamille Caspersen | 2009 | 144 | 43.68 | ||||||
Frem Odense | 52.27 | |||||||||
4 | Ella Krogshede | 2009 | 133 | 44.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
5 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | 120 | 46.39 | ||||||
Tgv Drochtersen | 52.52 | |||||||||
6 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 114 | 47.16 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 58.50 | |||||||||
7 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 114 | 47.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.89 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 144 | 43.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.36 | |||||||||
2 | Mille Lundgreen | 2010 | 134 | 44.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.34 | |||||||||
3 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 105 | 48.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.67 | |||||||||
4 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 94 | 50.40 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 53.64 | |||||||||
5 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 90 | 51.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.65 | |||||||||
6 | Ida Mertz Andersen | 2010 | 83 | 52.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Freja Kjellerup | 2010 | 33 | 1:11.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Krog | 2011 | 116 | 46.99 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.23 | |||||||||
2 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 83 | 52.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 51.92 | |||||||||
- | Merle Petersen | 2011 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 27.58 | ||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 28.32 | ||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 28.53 | ||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 28.60 | ||||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 28.97 | ||||||
6 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 29.08 | ||||||
7 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 29.09 | ||||||
8 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 29.32 | ||||||
9 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 29.46 | ||||||
10 | Pauline Marker | 2002 | Waspo Nordhorn | 29.55 | ||||||
11 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 29.66 | ||||||
12 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 29.70 | ||||||
13 | Thea Inge Madsen | 2003 | Agerskov Ungdomsskole | 29.75 | ||||||
14 | Sina Duhn | 2004 | Waspo Nordhorn | 29.85 | ||||||
15 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 29.95 | ||||||
16 | Svenja Niehaus | 2004 | Waspo Nordhorn | 29.98 | ||||||
17 | Emma Nygaard | 2005 | H2Odense | 30.01 | ||||||
18 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 30.23 | ||||||
19 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 30.33 | ||||||
20 | Elena Küpers | 2004 | Waspo Nordhorn | 30.73 | ||||||
21 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.11 | ||||||
22 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.12 | ||||||
23 | Inken van Slooten | 2007 | Waspo Nordhorn | 31.56 | ||||||
24 | Nele Monse | 2005 | Waspo Nordhorn | 31.59 | ||||||
25 | Sina Kamps | 2004 | Waspo Nordhorn | 31.61 | ||||||
26 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 31.68 | ||||||
27 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | Frem Odense | 32.28 | ||||||
28 | Kathrine Hvidberg | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.44 | ||||||
29 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 32.54 | ||||||
30 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.14 | ||||||
31 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 33.35 | ||||||
32 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.50 | ||||||
33 | Andrea Wagner | 2008 | H2Odense | 33.77 | ||||||
34 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 34.90 | ||||||
35 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.16 | ||||||
36 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 37.35 | ||||||
37 | Trine Larsen | 2009 | Frem Odense | 37.71 | ||||||
38 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 42.56 | ||||||
39 | Kamille Caspersen | 2009 | Frem Odense | 43.67 | ||||||
40 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | Tgv Drochtersen | 43.86 | ||||||
41 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 45.86 | ||||||
42 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 46.02 | ||||||
43 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 46.51 | ||||||
44 | Karla Krog | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 47.01 | ||||||
45 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 48.27 | ||||||
46 | Alberte Hummelhoff | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 49.78 | ||||||
47 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | Nyborg Svømmeklub | 51.38 | ||||||
48 | Ida Mertz Andersen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 52.09 | ||||||
- | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 572 | 24.40 | ||||||
Næstved IF | 23.77 | |||||||||
2 | Sander Linde | 2002 | 556 | 24.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.19 | |||||||||
3 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 532 | 24.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.26 | |||||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 519 | 25.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.84 | |||||||||
5 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 498 | 25.56 | ||||||
Waspo Nordhorn | 25.81 | |||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 492 | 25.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 24.83 | |||||||||
7 | Jan Küpers | 2000 | 482 | 25.83 | ||||||
Waspo Nordhorn | 25.13 | |||||||||
8 | Milan Monse | 2000 | 466 | 26.12 | ||||||
Waspo Nordhorn | 26.03 | |||||||||
9 | Jeppe Haurum | 2003 | 459 | 26.26 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 28.00 | |||||||||
10 | Philip Mundt | 2002 | 452 | 26.39 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.09 | |||||||||
11 | Felix Morshuis | 2003 | 446 | 26.51 | ||||||
Waspo Nordhorn | 26.72 | |||||||||
12 | Tim Sandner | 2000 | 432 | 26.79 | ||||||
Waspo Nordhorn | 26.75 | |||||||||
13 | Alfred Feldskov | 2003 | 424 | 26.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.64 | |||||||||
14 | Anders S. Andreasen | 1998 | 415 | 27.14 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.72 | |||||||||
15 | Lars Borg Kristensen | 1976 | 414 | 27.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.76 | |||||||||
16 | Christopher Plangemann | 2000 | 407 | 27.33 | ||||||
Waspo Nordhorn | 28.18 | |||||||||
17 | Frederik Klüver | 1998 | 402 | 27.44 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 26.34 | |||||||||
18 | Marvin Beckemper | 1998 | 388 | 27.76 | ||||||
Waspo Nordhorn | 28.17 | |||||||||
19 | Lukas Bouwkamp | 2001 | 381 | 27.93 | ||||||
Waspo Nordhorn | 28.18 | |||||||||
20 | Tobias Petersen | 2003 | 367 | 28.29 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 31.00 | |||||||||
21 | Eike Weimann | 2002 | 326 | 29.43 | ||||||
Tgv Drochtersen | 29.25 | |||||||||
22 | Andreas Nissen | 2003 | 310 | 29.93 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 32.00 | |||||||||
23 | Thomas Koning | 2001 | 309 | 29.95 | ||||||
Waspo Nordhorn | 29.74 | |||||||||
24 | Paul Mahler | 2001 | 278 | 31.01 | ||||||
Tgv Drochtersen | 30.41 | |||||||||
25 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 277 | 31.06 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 28.95 | |||||||||
26 | Oliver Petersen | 2003 | 260 | 31.74 | ||||||
Tgv Drochtersen | 31.18 | |||||||||
27 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | 175 | 36.19 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.97 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 531 | 25.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.43 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 461 | 26.22 | ||||||
H2Odense | 26.90 | |||||||||
3 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 452 | 26.38 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 26.36 | |||||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | 441 | 26.61 | ||||||
H2Odense | 27.16 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2004 | 390 | 27.73 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 27.51 | |||||||||
6 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 364 | 28.36 | ||||||
H2Odense | 27.79 | |||||||||
7 | Oliver Londero | 2004 | 345 | 28.88 | ||||||
H2Odense | 28.86 | |||||||||
8 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 342 | 28.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.37 | |||||||||
9 | Mathias Westergaard | 2004 | 338 | 29.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 29.25 | |||||||||
10 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | 335 | 29.15 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.33 | |||||||||
11 | Valdemar Petersen | 2004 | 328 | 29.36 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.74 | |||||||||
12 | Jonas Rose | 2004 | 209 | 34.09 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 34.15 | |||||||||
- | Michael Johansen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 38.00 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johann Küpers | 2005 | 418 | 27.09 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.50 | |||||||||
2 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 415 | 27.14 | ||||||
H2Odense | 27.30 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 415 | 27.14 | ||||||
H2Odense | 26.98 | |||||||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | 402 | 27.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.93 | |||||||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | 342 | 28.96 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | 317 | 29.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | 264 | 31.58 | ||||||
H2Odense | 32.36 | |||||||||
8 | Jannek Borgers | 2005 | 211 | 34.02 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.45 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 408 | 27.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.69 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 323 | 29.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.90 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 285 | 30.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.21 | |||||||||
4 | Anders Hansen | 2006 | 277 | 31.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.51 | |||||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | 267 | 31.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.25 | |||||||||
6 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 253 | 32.03 | ||||||
H2Odense | 32.76 | |||||||||
7 | Felix Niehaus | 2006 | 249 | 32.17 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.46 | |||||||||
8 | Finn Thole | 2006 | 192 | 35.11 | ||||||
Waspo Nordhorn | 35.57 | |||||||||
9 | Christoffer Andersen | 2006 | 191 | 35.17 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.12 | |||||||||
10 | Jacob Landtved | 2006 | 179 | 35.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.14 | |||||||||
11 | Andrew Wilstrup | 2006 | 161 | 37.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.90 | |||||||||
12 | Phillip Gram | 2006 | 153 | 37.84 | ||||||
H2Odense | 40.01 | |||||||||
13 | Frederik Christensen | 2006 | 131 | 39.81 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 40.14 | |||||||||
14 | Anton Kaiser | 2006 | 130 | 39.97 | ||||||
Tgv Drochtersen | 43.87 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 353 | 28.65 | ||||||
H2Odense | 28.15 | |||||||||
2 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 320 | 29.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.56 | |||||||||
3 | Marcus Berg | 2007 | 277 | 31.05 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.99 | |||||||||
4 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 202 | 34.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
5 | Ben Strötker | 2007 | 186 | 35.44 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.48 | |||||||||
6 | Martin Kjeldsen | 2007 | 171 | 36.45 | ||||||
H2Odense | 38.79 | |||||||||
7 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 165 | 36.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 38.28 | |||||||||
8 | Lau Lamberg | 2007 | 156 | 37.61 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.26 | |||||||||
9 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 151 | 38.04 | ||||||
Frem Odense | 37.72 | |||||||||
10 | Casper Clausen | 2007 | 149 | 38.19 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 38.72 | |||||||||
11 | Anders Beier | 2007 | 148 | 38.24 | ||||||
H2Odense | 44.56 | |||||||||
12 | Besian Selaci | 2007 | 133 | 39.66 | ||||||
H2Odense | 38.83 | |||||||||
13 | Erik Meyer | 2007 | 105 | 42.88 | ||||||
Tgv Drochtersen | 43.72 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | 215 | 33.78 | ||||||
H2Odense | 34.26 | |||||||||
2 | Bugra Karademir | 2008 | 206 | 34.29 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.10 | |||||||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | 191 | 35.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.71 | |||||||||
4 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 183 | 35.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.59 | |||||||||
5 | Hjalmer Lunden | 2008 | 175 | 36.16 | ||||||
H2Odense | 38.69 | |||||||||
6 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 169 | 36.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.10 | |||||||||
7 | Neal Reineke | 2008 | 168 | 36.71 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.40 | |||||||||
8 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 166 | 36.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.82 | |||||||||
9 | Rasmus Bjerre | 2008 | 150 | 38.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 37.59 | |||||||||
10 | Magnus Jeppesen | 2008 | 137 | 39.22 | ||||||
Frem Odense | 38.35 | |||||||||
11 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 133 | 39.61 | ||||||
Frem Odense | 40.16 | |||||||||
12 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 132 | 39.79 | ||||||
H2Odense | 42.01 | |||||||||
13 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 125 | 40.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.05 | |||||||||
14 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 118 | 41.25 | ||||||
Frem Odense | 40.54 | |||||||||
15 | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 104 | 43.05 | ||||||
H2Odense | 41.50 | |||||||||
16 | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | 92 | 44.83 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.55 | |||||||||
17 | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 87 | 45.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
18 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 85 | 45.94 | ||||||
Tgv Drochtersen | 45.97 | |||||||||
19 | Felix Nørgaard | 2008 | 81 | 46.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.74 | |||||||||
20 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | 80 | 46.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.78 | |||||||||
21 | Bjarne Terpstra | 2008 | 77 | 47.46 | ||||||
Tgv Drochtersen | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jano Schröder | 2009 | 201 | 34.54 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.55 | |||||||||
2 | Jannik Kjellerup | 2009 | 137 | 39.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.07 | |||||||||
3 | Nikolas Temme | 2009 | 136 | 39.32 | ||||||
Waspo Nordhorn | 43.22 | |||||||||
4 | Max Strötker | 2009 | 118 | 41.28 | ||||||
Waspo Nordhorn | 41.67 | |||||||||
5 | Mathias Mygind | 2009 | 104 | 42.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.12 | |||||||||
6 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 100 | 43.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.62 | |||||||||
7 | Neset Demiral | 2009 | 97 | 44.06 | ||||||
Frem Odense | 48.13 | |||||||||
8 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | 85 | 45.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Filip Stadnicki | 2009 | 81 | 46.74 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 45.35 | |||||||||
10 | Jakob Kristensen | 2009 | 55 | 53.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 52.10 | |||||||||
11 | Noah Andersen | 2009 | 44 | 56.97 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.93 | |||||||||
12 | Albert Rønnov | 2009 | 37 | 1:00.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 134 | 39.56 | ||||||
H2Odense | 38.99 | |||||||||
2 | Anton Plauborg | 2010 | 75 | 47.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.22 | |||||||||
3 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 70 | 49.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
4 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 66 | 50.02 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
5 | Oliver Nielsen | 2010 | 61 | 51.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
6 | Otto Thuelund | 2010 | 42 | 58.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
7 | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | 34 | 1:02.43 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 59.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 20:55 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 571 | 24.41 | ||||||
Næstved IF | 23.77 | |||||||||
2 | Sander Linde | 2002 | 566 | 24.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.19 | |||||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 532 | 24.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.84 | |||||||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 527 | 25.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 25.26 | |||||||||
5 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 491 | 25.67 | ||||||
Waspo Nordhorn | 25.81 | |||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 446 | 26.51 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 24.83 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 549 | 24.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 24.43 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 499 | 25.53 | ||||||
H2Odense | 26.90 | |||||||||
3 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 445 | 26.53 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 26.36 | |||||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | 430 | 26.83 | ||||||
H2Odense | 27.16 | |||||||||
5 | Gustav Jørgensen | 2004 | 403 | 27.41 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 27.51 | |||||||||
6 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 387 | 27.78 | ||||||
H2Odense | 27.79 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johann Küpers | 2005 | 437 | 26.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 27.50 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 428 | 26.87 | ||||||
H2Odense | 26.98 | |||||||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | 422 | 27.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.93 | |||||||||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 419 | 27.07 | ||||||
H2Odense | 27.30 | |||||||||
5 | William Romer Jørgensen | 2005 | 363 | 28.39 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | 353 | 28.64 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 30.05 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 425 | 26.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.69 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 334 | 29.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.90 | |||||||||
3 | Anders Hansen | 2006 | 289 | 30.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.51 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 282 | 30.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.25 | |||||||||
5 | Felix Niehaus | 2006 | 260 | 31.72 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.46 | |||||||||
6 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 254 | 31.99 | ||||||
H2Odense | 32.76 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | 384 | 27.86 | ||||||
H2Odense | 28.15 | |||||||||
2 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 324 | 29.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.56 | |||||||||
3 | Marcus Berg | 2007 | 261 | 31.69 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 31.99 | |||||||||
4 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 200 | 34.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
5 | Martin Kjeldsen | 2007 | 199 | 34.66 | ||||||
H2Odense | 38.79 | |||||||||
6 | Ben Strötker | 2007 | 184 | 35.57 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.48 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | 225 | 33.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.71 | |||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 219 | 33.59 | ||||||
H2Odense | 34.26 | |||||||||
3 | Bugra Karademir | 2008 | 217 | 33.67 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.10 | |||||||||
4 | Hjalmer Lunden | 2008 | 193 | 35.00 | ||||||
H2Odense | 38.69 | |||||||||
5 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 180 | 35.82 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.10 | |||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.59 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jano Schröder | 2009 | 204 | 34.37 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.55 | |||||||||
2 | Nikolas Temme | 2009 | 149 | 38.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | 43.22 | |||||||||
3 | Jannik Kjellerup | 2009 | 137 | 39.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.07 | |||||||||
4 | Mathias Mygind | 2009 | 119 | 41.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.12 | |||||||||
5 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 103 | 43.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 51.62 | |||||||||
- | Max Strötker | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | 41.67 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 165 | 36.90 | ||||||
H2Odense | 38.99 | |||||||||
2 | Anton Plauborg | 2010 | 93 | 44.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 47.22 | |||||||||
3 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 90 | 45.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 49.22 | |||||||||
4 | Oliver Nielsen | 2010 | 78 | 47.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 57.82 | |||||||||
5 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 72 | 48.58 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 48.39 | |||||||||
6 | Otto Thuelund | 2010 | 34 | 1:02.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 20:55 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:42 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | 450 | 1:11.24 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:12.02 | |||||||||
2 | Trine Johansen | 2002 | 437 | 1:11.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.50 | |||||||||
3 | Ea Thomsen | 2001 | 139 | 1:45.30 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:52.45 | |||||||||
4 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 132 | 1:47.12 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:42.00 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 381 | 1:15.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
2 | Lina Umbreit | 2004 | 276 | 1:23.78 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:25.00 | |||||||||
3 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 247 | 1:27.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.53 | |||||||||
- | Hanh Kim Vu | 2004 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 504 | 1:08.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.29 | |||||||||
2 | Mathilde Stilund | 2005 | 407 | 1:13.63 | ||||||
H2Odense | 1:13.34 | |||||||||
3 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 399 | 1:14.17 | ||||||
H2Odense | 1:20.31 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christine Mols | 2006 | 309 | 1:20.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.67 | |||||||||
2 | Liva Vangsgaard | 2006 | 265 | 1:24.99 | ||||||
Frem Odense | 1:24.51 | |||||||||
3 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 205 | 1:32.49 | ||||||
Frem Odense | 1:33.18 | |||||||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | DSQ | async.arme | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 301 | 1:21.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.25 | |||||||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 226 | 1:29.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.16 | |||||||||
3 | Frederikke Wood | 2007 | 124 | 1:49.45 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 263 | 1:25.16 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.48 | |||||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | 192 | 1:34.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:42 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 522 | 59.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.79 | |||||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 413 | 1:04.52 | ||||||
Næstved IF | 1:04.28 | |||||||||
3 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 187 | 1:23.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.88 | |||||||||
4 | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | 157 | 1:28.98 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:33.50 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 525 | 59.57 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | 353 | 1:08.01 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:07.05 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 320 | 1:10.28 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
- | Jonas Rose | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Mejdal | 2005 | 191 | 1:23.44 | ||||||
H2Odense | 1:20.00 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Schier | 2006 | 260 | 1:15.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.79 | |||||||||
2 | Tobias Damsgaard | 2006 | 236 | 1:17.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.05 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 95 | 1:45.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.36 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Bjerre | 2008 | 99 | 1:43.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:49.38 | |||||||||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 92 | 1:46.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:44.12 | |||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jannik Kjellerup | 2009 | 55 | 2:05.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:30 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Damer 2 | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:12.04 | ||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 33.95 | 33.95 | |||||||
Maria Mortensen | 1999 | 37.33 | 1:11.28 | |||||||
Trine Johansen | 2002 | 31.56 | 1:42.84 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.20 | 2:12.04 | |||||||
2 | Waspo Nordhorn 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 2:12.26 | ||||||
Pauline Marker | 2002 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Hanna Duhn | 2001 | 36.35 | 1:11.17 | |||||||
Marloes Ekkelboom | 1997 | 31.12 | 1:42.29 | |||||||
Svenja Niehaus | 2004 | 29.97 | 2:12.26 | |||||||
3 | H2Odense Piger 2 | 2005 | H2Odense | 2:19.83 | ||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 42.98 | 1:18.17 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 32.09 | 1:50.26 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 29.57 | 2:19.83 | |||||||
4 | Mormors Bande | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:20.03 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 42.54 | 1:17.72 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 31.62 | 1:49.34 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 30.69 | 2:20.03 | |||||||
5 | Tommerup Piger | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 2:28.87 | ||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 35.64 | 35.64 | |||||||
Sofia Mortensen | 2007 | 47.80 | 1:23.44 | |||||||
Karoline Jørgensen | 2007 | 35.32 | 1:58.76 | |||||||
Anne Bruun-Petersen | 2007 | 30.11 | 2:28.87 | |||||||
6 | Frem Piger 1 | 2006 | Frem Odense | 2:33.30 | ||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 39.98 | 39.98 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 44.56 | 1:24.54 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 36.72 | 2:01.26 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 32.04 | 2:33.30 | |||||||
7 | Frem Piger 2 | 2006 | Frem Odense | 2:34.26 | ||||||
Helena Bett Andersen | 2007 | 40.70 | 40.70 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 43.51 | 1:24.21 | |||||||
Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 38.72 | 2:02.93 | |||||||
Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 31.33 | 2:34.26 | |||||||
8 | Svendborg Piger | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:36.02 | ||||||
Monique Thorbech Hansen | 2007 | 40.92 | 40.92 | |||||||
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 45.25 | 1:26.17 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 35.67 | 2:01.84 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 34.18 | 2:36.02 | |||||||
9 | Spice Girls | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:48.26 | ||||||
Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 40.89 | 40.89 | |||||||
Anna Dørk | 2004 | 46.15 | 1:27.04 | |||||||
Celina Klæsøe | 2006 | 43.46 | 2:10.50 | |||||||
Ea Thomsen | 2001 | 37.76 | 2:48.26 | |||||||
- | Agerskov 1 | 0 | Agerskov Ungdomsskole | DSQ | Tyvstart | |||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Ellen Marie Wiege | 2003 | 49.43 | 1:26.64 | |||||||
- | H2Odense Piger | 2005 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 31.85 | 31.85 | |||||||
- | Rsk Damer 1 | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Neddykket v 15m | |||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 36.14 | 1:08.24 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 30.15 | 1:38.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:30 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Herrer 1 | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:48.75 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 30.62 | 58.06 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 26.72 | 1:24.78 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 23.97 | 1:48.75 | |||||||
2 | Waspo Nordhorn 1 | 0 | Waspo Nordhorn | 1:53.89 | ||||||
Milan Monse | 2000 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Felix Morshuis | 2003 | 31.17 | 1:00.34 | |||||||
Soeren Ekkelboom | 1999 | 28.15 | 1:28.49 | |||||||
Jan Küpers | 2000 | 25.40 | 1:53.89 | |||||||
3 | H2Odense Drenge | 2004 | H2Odense | 1:58.98 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 31.86 | 1:02.40 | |||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 28.58 | 1:30.98 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 28.00 | 1:58.98 | |||||||
4 | Rsk Herrer 2 | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:59.71 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 31.74 | 1:02.08 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 29.07 | 1:31.15 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 28.56 | 1:59.71 | |||||||
5 | Svendborg Drenge | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:06.15 | ||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 35.06 | 1:05.01 | |||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 32.86 | 1:37.87 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 28.28 | 2:06.15 | |||||||
6 | Cocio All Star | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:24.99 | ||||||
Valdemar Petersen | 2004 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Frederik Klüver | 1998 | 41.44 | 1:17.94 | |||||||
Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | 38.55 | 1:56.49 | |||||||
Jan Damm Rasmussen | 2004 | 28.50 | 2:24.99 | |||||||
7 | Frem Drenge 1 | 2006 | Frem Odense | 3:04.99 | ||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 44.33 | 44.33 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 47.69 | 1:32.02 | |||||||
Magnus Jeppesen | 2008 | 52.25 | 2:24.27 | |||||||
Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 40.72 | 3:04.99 | |||||||
- | Agerskov 1 | 0 | Agerskov Ungdomsskole | DSQ | Asymetriske ben 80m | |||||
Andreas Nissen | 2003 | 36.86 | 36.86 | |||||||
- | H2Odense Drenge 2 | 2004 | H2Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 36.74 | 1:10.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 09:51 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Janni Martinussen | 2001 | 470 | 1:04.63 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:04.98 | |||||||||
2 | Pauline Marker | 2002 | 468 | 1:04.71 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:13.59 | |||||||||
3 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 445 | 1:05.78 | ||||||
Waspo Nordhorn | 59.74 | |||||||||
4 | Catharina Mundt | 1997 | 442 | 1:05.94 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:02.93 | |||||||||
5 | Maria Mortensen | 1999 | 431 | 1:06.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.77 | |||||||||
6 | Trine Johansen | 2002 | 423 | 1:06.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.30 | |||||||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | 423 | 1:06.93 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:04.60 | |||||||||
8 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 417 | 1:07.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.86 | |||||||||
9 | Felia Busk | 2000 | 416 | 1:07.27 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:09.40 | |||||||||
10 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 411 | 1:07.56 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
11 | Lynn Harmsen | 2002 | 390 | 1:08.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:09.40 | |||||||||
12 | Sabrina Helper | 1998 | 381 | 1:09.28 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:08.82 | |||||||||
13 | Hanna Duhn | 2001 | 363 | 1:10.39 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:09.52 | |||||||||
14 | Julie Krog Christensen | 2001 | 341 | 1:11.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.90 | |||||||||
15 | Bianca Skjerning | 2001 | 338 | 1:12.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.03 | |||||||||
16 | Birte Mundt | 1998 | 337 | 1:12.14 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:08.09 | |||||||||
17 | Camilla Breum Christensen | 2000 | 319 | 1:13.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.20 | |||||||||
18 | Gesa Ehlers | 2001 | 297 | 1:15.30 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:15.02 | |||||||||
19 | Marieke Haack | 2001 | 272 | 1:17.55 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:18.03 | |||||||||
20 | Ea Thomsen | 2001 | 196 | 1:26.50 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:26.64 | |||||||||
- | Thea Inge Madsen | 2003 | DNS | |||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:04.41 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 439 | 1:06.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.51 | |||||||||
2 | Svenja Niehaus | 2004 | 410 | 1:07.59 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.62 | |||||||||
3 | Sina Duhn | 2004 | 406 | 1:07.85 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:15.34 | |||||||||
4 | Sina Kamps | 2004 | 396 | 1:08.40 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:11.26 | |||||||||
5 | Elena Küpers | 2004 | 325 | 1:13.04 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.50 | |||||||||
6 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 317 | 1:13.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
7 | Lina Umbreit | 2004 | 316 | 1:13.73 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:13.90 | |||||||||
8 | Kaja Lohuis | 2004 | 298 | 1:15.17 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:17.27 | |||||||||
9 | Celina Marie Reher | 2004 | 273 | 1:17.41 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:19.25 | |||||||||
10 | Anne Hansen | 2004 | 264 | 1:18.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.25 | |||||||||
11 | Anna Bouwkamp | 2004 | 253 | 1:19.44 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:18.67 | |||||||||
12 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 251 | 1:19.59 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:22.34 | |||||||||
13 | Anna Dørk | 2004 | 217 | 1:23.52 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:29.26 | |||||||||
14 | Hanh Kim Vu | 2004 | 170 | 1:30.58 | ||||||
Frem Odense | 1:24.68 | |||||||||
15 | Malin Philippi | 2004 | 125 | 1:40.44 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:43.00 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 550 | 1:01.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.40 | |||||||||
2 | Mathilde Stilund | 2005 | 504 | 1:03.14 | ||||||
H2Odense | 1:04.13 | |||||||||
3 | Emma Nygaard | 2005 | 442 | 1:05.93 | ||||||
H2Odense | 1:05.92 | |||||||||
4 | Nele Monse | 2005 | 407 | 1:07.77 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:10.53 | |||||||||
5 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 395 | 1:08.45 | ||||||
H2Odense | 1:08.68 | |||||||||
6 | Rasmine Johansen | 2005 | 361 | 1:10.53 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:14.10 | |||||||||
7 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 353 | 1:11.08 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:09.35 | |||||||||
8 | Nikoline Thygesen | 2005 | 344 | 1:11.65 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:16.39 | |||||||||
9 | Annabell Gram Schade | 2005 | 219 | 1:23.35 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:27.70 | |||||||||
- | Pia Offermann | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:31.21 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 484 | 1:04.00 | ||||||
H2Odense | 1:05.12 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 474 | 1:04.43 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.05 | |||||||||
3 | Christine Mols | 2006 | 470 | 1:04.60 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.54 | |||||||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | 437 | 1:06.20 | ||||||
H2Odense | 1:05.99 | |||||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 391 | 1:08.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.59 | |||||||||
6 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 378 | 1:09.46 | ||||||
Frem Odense | 1:13.67 | |||||||||
7 | Monica Munkbjerg | 2006 | 341 | 1:11.86 | ||||||
Frem Odense | 1:11.81 | |||||||||
8 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 337 | 1:12.15 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:13.69 | |||||||||
9 | Lena Burkert | 2006 | 320 | 1:13.46 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:13.79 | |||||||||
10 | Liva Vangsgaard | 2006 | 311 | 1:14.12 | ||||||
Frem Odense | 1:11.77 | |||||||||
11 | Olivia Funder | 2006 | 286 | 1:16.20 | ||||||
H2Odense | 1:22.06 | |||||||||
12 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 274 | 1:17.30 | ||||||
Frem Odense | 1:14.66 | |||||||||
13 | Viktoria Schiebener | 2006 | 269 | 1:17.84 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:20.17 | |||||||||
14 | Svenja Schmölders | 2006 | 258 | 1:18.89 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:21.21 | |||||||||
15 | Bennedikte Kaae | 2006 | 247 | 1:20.08 | ||||||
Frem Odense | 1:20.43 | |||||||||
16 | Caroline Søgaard | 2006 | 241 | 1:20.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.26 | |||||||||
17 | Stella Ulbrich | 2006 | 196 | 1:26.39 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:28.60 | |||||||||
18 | Catrine Lönneker | 2006 | 178 | 1:29.27 | ||||||
H2Odense | 1:35.57 | |||||||||
19 | Emily Knudsen | 2006 | 149 | 1:34.78 | ||||||
H2Odense | 1:41.17 | |||||||||
20 | Luna Tanggaard | 2006 | 123 | 1:40.84 | ||||||
Frem Odense | 1:45.47 | |||||||||
21 | Antonia Viemann | 2006 | 116 | 1:43.02 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:44.84 | |||||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | 1:32.02 | |||||||||
- | Olivia Ferreira | 2006 | DSQ | ej berør. 25m | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:19.02 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 383 | 1:09.19 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 381 | 1:09.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:06.85 | |||||||||
3 | Inken van Slooten | 2007 | 352 | 1:11.14 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:12.88 | |||||||||
4 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 335 | 1:12.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.61 | |||||||||
5 | Dagmar Stahl | 2007 | 327 | 1:12.87 | ||||||
H2Odense | 1:15.10 | |||||||||
6 | Frida Ploug | 2007 | 321 | 1:13.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.42 | |||||||||
7 | Joana Kalter | 2007 | 309 | 1:14.31 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:18.26 | |||||||||
8 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 306 | 1:14.52 | ||||||
Frem Odense | 1:21.38 | |||||||||
9 | Karoline Jørgensen | 2007 | 289 | 1:16.00 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:19.98 | |||||||||
10 | Isla Barsewisch von | 2007 | 288 | 1:16.04 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:04.91 | |||||||||
11 | Sofia Mortensen | 2007 | 252 | 1:19.52 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:21.21 | |||||||||
12 | Helena Bett Andersen | 2007 | 248 | 1:19.94 | ||||||
Frem Odense | 1:21.45 | |||||||||
13 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 244 | 1:20.39 | ||||||
Frem Odense | 1:22.31 | |||||||||
14 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 242 | 1:20.63 | ||||||
H2Odense | 1:22.52 | |||||||||
15 | Nele Ahuis | 2007 | 236 | 1:21.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.77 | |||||||||
16 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 236 | 1:21.27 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:28.54 | |||||||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | 231 | 1:21.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.61 | |||||||||
18 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 223 | 1:22.77 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:27.90 | |||||||||
19 | Frederikke Wood | 2007 | 219 | 1:23.30 | ||||||
Frem Odense | 1:26.62 | |||||||||
20 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 212 | 1:24.16 | ||||||
Frem Odense | 1:29.23 | |||||||||
21 | Merrit Pasternak | 2007 | 208 | 1:24.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:28.75 | |||||||||
22 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 184 | 1:28.34 | ||||||
Frem Odense | 1:29.96 | |||||||||
23 | Melina Blohm | 2007 | 166 | 1:31.39 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:35.72 | |||||||||
24 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 159 | 1:32.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:30.17 | |||||||||
25 | Jorina Maartje Havemann | 2007 | 83 | 1:54.74 | ||||||
Tvg Drochtersen | 2:02.09 | |||||||||
- | Frederikke Lindharth | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:28.94 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 342 | 1:11.80 | ||||||
Frem Odense | 1:12.34 | |||||||||
2 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 336 | 1:12.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.48 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 281 | 1:16.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.35 | |||||||||
4 | Andrea Wagner | 2008 | 279 | 1:16.81 | ||||||
H2Odense | 1:24.06 | |||||||||
5 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 252 | 1:19.47 | ||||||
H2Odense | 1:22.84 | |||||||||
6 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 249 | 1:19.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.23 | |||||||||
7 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 194 | 1:26.73 | ||||||
H2Odense | 1:29.13 | |||||||||
8 | Luka Rose Svabo | 2008 | 169 | 1:30.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 134 | 1:38.12 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.92 | |||||||||
10 | Sarah Tranekjer | 2008 | 88 | 1:52.72 | ||||||
H2Odense | 1:51.56 | |||||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.65 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebekka Elholm | 2009 | 196 | 1:26.45 | ||||||
H2Odense | 1:26.65 | |||||||||
2 | Trine Larsen | 2009 | 175 | 1:29.67 | ||||||
Frem Odense | 1:28.05 | |||||||||
3 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 164 | 1:31.63 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.16 | |||||||||
4 | Ella Krogshede | 2009 | 126 | 1:40.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:42.87 | |||||||||
5 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | 124 | 1:40.52 | ||||||
Tvg Drochtersen | 2:02.78 | |||||||||
6 | Kamille Caspersen | 2009 | 117 | 1:42.70 | ||||||
Frem Odense | 1:47.15 | |||||||||
7 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 103 | 1:46.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.55 | |||||||||
8 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 80 | 1:56.23 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.82 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 124 | 1:40.65 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:51.97 | |||||||||
2 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 102 | 1:47.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:49.67 | |||||||||
3 | Mille Lundgreen | 2010 | 96 | 1:49.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.30 | |||||||||
4 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 94 | 1:50.27 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.60 | |||||||||
5 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 79 | 1:56.70 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:00.51 | |||||||||
- | Freja Kjellerup | 2010 | DSQ | træk i banetov 60m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.05 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karla Krog | 2011 | 121 | 1:41.33 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:02.38 | |||||||||
2 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 71 | 2:00.88 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:12.08 | |||||||||
- | Merle Petersen | 2011 | DSQ | ej berør. 50m | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:51 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Linde | 2002 | 575 | 54.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.25 | |||||||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 566 | 54.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.51 | |||||||||
3 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 560 | 54.51 | ||||||
Næstved IF | 53.23 | |||||||||
4 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 534 | 55.36 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.63 | |||||||||
5 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 504 | 56.44 | ||||||
Waspo Nordhorn | 56.84 | |||||||||
6 | Philip Mundt | 2002 | 471 | 57.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 58.01 | |||||||||
7 | Milan Monse | 2000 | 469 | 57.84 | ||||||
Waspo Nordhorn | 56.31 | |||||||||
8 | Lars Borg Kristensen | 1976 | 455 | 58.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.91 | |||||||||
9 | Jeppe Haurum | 2003 | 453 | 58.50 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 59.00 | |||||||||
10 | Alfred Feldskov | 2003 | 447 | 58.75 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.66 | |||||||||
11 | Felix Morshuis | 2003 | 434 | 59.35 | ||||||
Waspo Nordhorn | 59.45 | |||||||||
12 | Tim Sandner | 2000 | 422 | 59.89 | ||||||
Waspo Nordhorn | 58.54 | |||||||||
13 | Marvin Beckemper | 1998 | 412 | 1:00.35 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:01.06 | |||||||||
14 | Lukas Bouwkamp | 2001 | 405 | 1:00.71 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:01.44 | |||||||||
15 | Jan Küpers | 2000 | 400 | 1:00.99 | ||||||
Waspo Nordhorn | 58.17 | |||||||||
16 | Christopher Plangemann | 2000 | 398 | 1:01.07 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:01.85 | |||||||||
17 | Frederik Klüver | 1998 | 376 | 1:02.26 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 58.55 | |||||||||
18 | Tobias Petersen | 2003 | 335 | 1:04.65 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:10.00 | |||||||||
19 | Andreas Nissen | 2003 | 308 | 1:06.50 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:08.00 | |||||||||
20 | Eike Weimann | 2002 | 296 | 1:07.36 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:10.43 | |||||||||
21 | Thomas Koning | 2001 | 290 | 1:07.82 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:07.06 | |||||||||
22 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 284 | 1:08.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.84 | |||||||||
23 | Paul Mahler | 2001 | 252 | 1:11.11 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:09.57 | |||||||||
24 | Oliver Petersen | 2003 | 194 | 1:17.52 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:20.13 | |||||||||
- | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:32.15 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 555 | 54.67 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.69 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 476 | 57.54 | ||||||
H2Odense | 58.36 | |||||||||
3 | Jonathan Nejmann | 2004 | 445 | 58.85 | ||||||
H2Odense | 59.24 | |||||||||
4 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 412 | 1:00.38 | ||||||
H2Odense | 59.76 | |||||||||
5 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 400 | 1:00.99 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 59.30 | |||||||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 367 | 1:02.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.10 | |||||||||
7 | Oliver Londero | 2004 | 365 | 1:02.88 | ||||||
H2Odense | 1:03.54 | |||||||||
8 | Mathias Westergaard | 2004 | 347 | 1:03.95 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.02 | |||||||||
9 | Valdemar Petersen | 2004 | 318 | 1:05.84 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:08.52 | |||||||||
10 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | 292 | 1:07.73 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:09.42 | |||||||||
11 | Michael Johansen | 2004 | 165 | 1:21.85 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:30.00 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 443 | 58.91 | ||||||
H2Odense | 59.95 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 430 | 59.52 | ||||||
H2Odense | 59.15 | |||||||||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 421 | 59.93 | ||||||
H2Odense | 1:01.44 | |||||||||
4 | Johann Küpers | 2005 | 386 | 1:01.69 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:02.24 | |||||||||
5 | Mads Kristensen | 2005 | 335 | 1:04.70 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:05.80 | |||||||||
6 | William Romer Jørgensen | 2005 | 326 | 1:05.25 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.32 | |||||||||
7 | Christoffer Mejdal | 2005 | 285 | 1:08.24 | ||||||
H2Odense | 1:09.39 | |||||||||
8 | Jannek Borgers | 2005 | 206 | 1:16.08 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:20.48 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 425 | 59.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.21 | |||||||||
2 | Kasper Cludts | 2006 | 364 | 1:02.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.71 | |||||||||
3 | Julius Schier | 2006 | 301 | 1:07.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.72 | |||||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | 293 | 1:07.61 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.61 | |||||||||
5 | Anders Hansen | 2006 | 290 | 1:07.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.21 | |||||||||
6 | Felix Niehaus | 2006 | 223 | 1:14.06 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:14.99 | |||||||||
7 | Jacob Landtved | 2006 | 188 | 1:18.34 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.12 | |||||||||
8 | Andrew Wilstrup | 2006 | 185 | 1:18.76 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:30.09 | |||||||||
9 | Finn Thole | 2006 | 163 | 1:22.15 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:21.94 | |||||||||
10 | Phillip Gram | 2006 | 141 | 1:26.22 | ||||||
H2Odense | 1:33.71 | |||||||||
11 | Frederik Christensen | 2006 | 121 | 1:30.80 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:32.35 | |||||||||
12 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | 112 | 1:33.19 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:37.95 | |||||||||
13 | Anton Kaiser | 2006 | 109 | 1:33.90 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:39.88 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 320 | 1:05.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:07.49 | |||||||||
2 | Marcus Berg | 2007 | 241 | 1:12.19 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:14.48 | |||||||||
3 | Martin Kjeldsen | 2007 | 189 | 1:18.20 | ||||||
H2Odense | 1:26.69 | |||||||||
4 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 182 | 1:19.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.39 | |||||||||
5 | Ben Strötker | 2007 | 177 | 1:20.00 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:17.40 | |||||||||
6 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 170 | 1:21.03 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.34 | |||||||||
7 | Besian Selaci | 2007 | 153 | 1:23.92 | ||||||
H2Odense | 1:26.12 | |||||||||
8 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 146 | 1:25.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.33 | |||||||||
9 | Lau Lamberg | 2007 | 145 | 1:25.38 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:43.06 | |||||||||
10 | Casper Clausen | 2007 | 144 | 1:25.71 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:34.04 | |||||||||
11 | Anders Beier | 2007 | 135 | 1:27.40 | ||||||
H2Odense | 1:32.83 | |||||||||
12 | Sebastian Høgh | 2007 | 81 | 1:43.74 | ||||||
H2Odense | 1:48.92 | |||||||||
- | Erik Meyer | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:46.46 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bøttiger | 2008 | 184 | 1:18.89 | ||||||
H2Odense | 1:20.48 | |||||||||
2 | Bugra Karademir | 2008 | 180 | 1:19.50 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:20.73 | |||||||||
3 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 172 | 1:20.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.09 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 166 | 1:21.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.71 | |||||||||
5 | Neal Reineke | 2008 | 165 | 1:21.92 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:23.99 | |||||||||
6 | Hjalmer Lunden | 2008 | 162 | 1:22.31 | ||||||
H2Odense | 1:30.20 | |||||||||
7 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 142 | 1:26.09 | ||||||
H2Odense | 1:35.82 | |||||||||
8 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 134 | 1:27.61 | ||||||
Frem Odense | 1:31.56 | |||||||||
9 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 115 | 1:32.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:35.79 | |||||||||
10 | Emil Schultz Almind | 2008 | 97 | 1:37.58 | ||||||
H2Odense | 1:37.32 | |||||||||
11 | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 82 | 1:43.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 82 | 1:43.16 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:44.25 | |||||||||
13 | Felix Nørgaard | 2008 | 76 | 1:45.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:41.52 | |||||||||
14 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | 73 | 1:47.38 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:48.68 | |||||||||
15 | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | 71 | 1:48.26 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:53.96 | |||||||||
16 | Bjarne Terpstra | 2008 | 67 | 1:50.32 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.17 | |||||||||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:37.23 | |||||||||
- | Magnus Jeppesen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | 1:33.47 | |||||||||
- | Marius Lundsfryd | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jano Schröder | 2009 | 202 | 1:16.52 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:26.38 | |||||||||
2 | Max Strötker | 2009 | 127 | 1:29.21 | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:31.64 | |||||||||
3 | Villads Birk | 2009 | 104 | 1:35.42 | ||||||
H2Odense | 1:37.13 | |||||||||
4 | Jannik Kjellerup | 2009 | 102 | 1:35.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.97 | |||||||||
5 | Villads Andersen | 2009 | 102 | 1:36.14 | ||||||
H2Odense | 1:27.52 | |||||||||
6 | Mathias Mygind | 2009 | 88 | 1:40.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.54 | |||||||||
7 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 88 | 1:40.96 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.71 | |||||||||
8 | Bille Stokbæk | 2009 | 77 | 1:45.24 | ||||||
H2Odense | 1:42.61 | |||||||||
9 | Neset Demiral | 2009 | 75 | 1:46.32 | ||||||
Frem Odense | 1:52.22 | |||||||||
10 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | 74 | 1:46.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Kristensen | 2009 | 51 | 2:00.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:14.06 | |||||||||
12 | Noah Andersen | 2009 | 42 | 2:08.81 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.90 | |||||||||
13 | Albert Rønnov | 2009 | 30 | 2:23.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolas Temme | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | 1:28.29 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 155 | 1:23.52 | ||||||
H2Odense | 1:24.04 | |||||||||
2 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 78 | 1:44.87 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:47.33 | |||||||||
3 | Anton Plauborg | 2010 | 77 | 1:45.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.29 | |||||||||
4 | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 61 | 1:53.95 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:59.31 | |||||||||
5 | Oliver Nielsen | 2010 | 56 | 1:56.94 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:10.11 | |||||||||
6 | Otto Thuelund | 2010 | 30 | 2:23.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:20.81 | |||||||||
7 | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | 30 | 2:24.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.52 | |||||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 97 | 1:37.57 | ||||||
H2Odense | 1:33.05 | |||||||||
2 | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | 88 | 1:40.88 | ||||||
H2Odense | 1:37.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Johansen | 2002 | 480 | 31.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.89 | |||||||||
2 | Janni Martinussen | 2001 | 452 | 31.75 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.97 | |||||||||
3 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 451 | 31.77 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
4 | Marloes Ekkelboom | 1997 | 438 | 32.10 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.51 | |||||||||
5 | Pipaluk Selbo | 2003 | 390 | 33.36 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 33.00 | |||||||||
6 | Pauline Marker | 2002 | 380 | 33.63 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.57 | |||||||||
7 | Catharina Mundt | 1997 | 371 | 33.92 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.89 | |||||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | 351 | 34.53 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.97 | |||||||||
9 | Hanna Duhn | 2001 | 338 | 34.99 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.66 | |||||||||
10 | Sabrina Helper | 1998 | 336 | 35.06 | ||||||
Waspo Nordhorn | 34.37 | |||||||||
11 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 302 | 36.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.64 | |||||||||
12 | Lynn Harmsen | 2002 | 295 | 36.62 | ||||||
Waspo Nordhorn | 36.19 | |||||||||
13 | Birte Mundt | 1998 | 288 | 36.89 | ||||||
Waspo Nordhorn | 36.24 | |||||||||
14 | Camilla Breum Christensen | 2000 | 281 | 37.22 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.59 | |||||||||
15 | Bianca Skjerning | 2001 | 273 | 37.57 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.25 | |||||||||
16 | Marieke Haack | 2001 | 242 | 39.11 | ||||||
Tvg Drochtersen | 42.70 | |||||||||
17 | Gesa Ehlers | 2001 | 217 | 40.57 | ||||||
Tvg Drochtersen | 38.55 | |||||||||
18 | Ea Thomsen | 2001 | 178 | 43.32 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.25 | |||||||||
19 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 168 | 44.11 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 45.00 | |||||||||
20 | Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 156 | 45.25 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 46.92 | |||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Svenja Niehaus | 2004 | 385 | 33.51 | ||||||
Waspo Nordhorn | 33.43 | |||||||||
2 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 367 | 34.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.58 | |||||||||
3 | Sina Duhn | 2004 | 344 | 34.78 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.34 | |||||||||
4 | Lina Umbreit | 2004 | 303 | 36.28 | ||||||
Waspo Nordhorn | 36.57 | |||||||||
5 | Sina Kamps | 2004 | 295 | 36.62 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.84 | |||||||||
6 | Elena Küpers | 2004 | 262 | 38.09 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.05 | |||||||||
7 | Kaja Lohuis | 2004 | 257 | 38.34 | ||||||
Waspo Nordhorn | 41.10 | |||||||||
8 | Naya Blyn | 2004 | 254 | 38.49 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.45 | |||||||||
9 | Anna Bouwkamp | 2004 | 199 | 41.74 | ||||||
Waspo Nordhorn | 43.28 | |||||||||
10 | Celina Marie Reher | 2004 | 198 | 41.81 | ||||||
Tvg Drochtersen | 40.16 | |||||||||
11 | Hanh Kim Vu | 2004 | 129 | 48.16 | ||||||
Frem Odense | 47.66 | |||||||||
12 | Malin Philippi | 2004 | 80 | 56.39 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 465 | 31.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 386 | 33.46 | ||||||
H2Odense | 32.30 | |||||||||
3 | Nele Monse | 2005 | 288 | 36.91 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.08 | |||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 499 | 30.72 | ||||||
H2Odense | 29.12 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 389 | 33.39 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.20 | |||||||||
3 | Liva Vangsgaard | 2006 | 311 | 35.97 | ||||||
Frem Odense | 35.19 | |||||||||
4 | Christine Mols | 2006 | 306 | 36.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.14 | |||||||||
5 | Monica Munkbjerg | 2006 | 286 | 37.00 | ||||||
Frem Odense | 37.56 | |||||||||
6 | Lena Burkert | 2006 | 260 | 38.16 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.85 | |||||||||
7 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | 198 | 41.76 | ||||||
Frem Odense | 46.34 | |||||||||
8 | Svenja Schmölders | 2006 | 198 | 41.78 | ||||||
Waspo Nordhorn | 44.52 | |||||||||
9 | Celina Klæsøe | 2006 | 179 | 43.21 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.65 | |||||||||
10 | Stella Ulbrich | 2006 | 146 | 46.26 | ||||||
Waspo Nordhorn | 50.51 | |||||||||
11 | Caroline Søgaard | 2006 | 144 | 46.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.90 | |||||||||
12 | Viktoria Schiebener | 2006 | 117 | 49.76 | ||||||
Waspo Nordhorn | 53.38 | |||||||||
13 | Catrine Lönneker | 2006 | 116 | 49.85 | ||||||
H2Odense | 56.33 | |||||||||
14 | Bennedikte Kaae | 2006 | 115 | 50.04 | ||||||
Frem Odense | 49.07 | |||||||||
- | Delia Ameloh | 2006 | DNS | |||||||
Waspo Nordhorn | 56.13 | |||||||||
- | Olivia Ferreira | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Waspo Nordhorn | 41.59 | |||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 360 | 34.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
2 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 331 | 35.21 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 36.26 | |||||||||
3 | Karoline Jørgensen | 2007 | 296 | 36.55 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 36.36 | |||||||||
4 | Inken van Slooten | 2007 | 286 | 36.98 | ||||||
Waspo Nordhorn | 37.15 | |||||||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 253 | 38.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.40 | |||||||||
6 | Joana Kalter | 2007 | 252 | 38.59 | ||||||
Waspo Nordhorn | 40.87 | |||||||||
7 | Frida Ploug | 2007 | 245 | 38.93 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.61 | |||||||||
8 | Sofia Mortensen | 2007 | 237 | 39.37 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 44.51 | |||||||||
9 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | 231 | 39.71 | ||||||
Frem Odense | 39.81 | |||||||||
10 | Isla Barsewisch von | 2007 | 224 | 40.13 | ||||||
Waspo Nordhorn | 41.91 | |||||||||
11 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 185 | 42.73 | ||||||
Frem Odense | 47.89 | |||||||||
12 | Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 184 | 42.85 | ||||||
Frem Odense | 41.67 | |||||||||
13 | Nele Ahuis | 2007 | 169 | 44.06 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
14 | Frederikke Wood | 2007 | 159 | 44.97 | ||||||
Frem Odense | 46.28 | |||||||||
15 | Merrit Pasternak | 2007 | 119 | 49.52 | ||||||
Waspo Nordhorn | 53.89 | |||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 275 | 37.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.93 | |||||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | 245 | 38.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.23 | |||||||||
3 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 147 | 46.19 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.21 | |||||||||
4 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 123 | 48.96 | ||||||
Frem Odense | 50.55 | |||||||||
5 | Luka Rose Svabo | 2008 | 100 | 52.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 76 | 57.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Trine Larsen | 2009 | 131 | 47.90 | ||||||
Frem Odense | 50.64 | |||||||||
2 | Rebekka Elholm | 2009 | 116 | 49.94 | ||||||
H2Odense | ||||||||||
3 | Kamille Caspersen | 2009 | 75 | 57.67 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Ella Broby Henriksen | 2009 | 73 | 58.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.45 | |||||||||
Løb 17, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | 59 | 1:02.31 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Linde | 2002 | 525 | 27.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 26.37 | |||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 498 | 27.50 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 27.01 | |||||||||
3 | Soeren Ekkelboom | 1999 | 451 | 28.41 | ||||||
Waspo Nordhorn | 28.62 | |||||||||
4 | Anders S. Andreasen | 1998 | 424 | 29.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.20 | |||||||||
5 | Jan Küpers | 2000 | 412 | 29.28 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.25 | |||||||||
6 | Philip Mundt | 2002 | 403 | 29.50 | ||||||
Waspo Nordhorn | 30.79 | |||||||||
7 | Milan Monse | 2000 | 395 | 29.70 | ||||||
Waspo Nordhorn | 29.22 | |||||||||
8 | Felix Morshuis | 2003 | 358 | 30.70 | ||||||
Waspo Nordhorn | 31.59 | |||||||||
9 | Marvin Beckemper | 1998 | 355 | 30.77 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.22 | |||||||||
10 | Jeppe Haurum | 2003 | 352 | 30.87 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 31.00 | |||||||||
11 | Frederik Klüver | 1998 | 324 | 31.74 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.61 | |||||||||
12 | Lukas Bouwkamp | 2001 | 319 | 31.88 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.41 | |||||||||
13 | Thomas Koning | 2001 | 317 | 31.97 | ||||||
Waspo Nordhorn | 31.10 | |||||||||
14 | Tim Sandner | 2000 | 308 | 32.26 | ||||||
Waspo Nordhorn | 35 | |||||||||
15 | Christopher Plangemann | 2000 | 291 | 32.88 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.95 | |||||||||
16 | Paul Mahler | 2001 | 239 | 35.12 | ||||||
Tvg Drochtersen | 37.24 | |||||||||
17 | Oliver Petersen | 2003 | 196 | 37.49 | ||||||
Tvg Drochtersen | 40.93 | |||||||||
- | Mads Ingeman Hansen | 1997 | DNS | |||||||
Næstved IF | 27.30 | |||||||||
- | Thomas Saugmann Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.89 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 506 | 27.35 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 27.13 | |||||||||
2 | Valdemar Petersen | 2004 | 324 | 31.73 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.19 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 302 | 32.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 31.98 | |||||||||
4 | Jan Damm Rasmussen | 2004 | 262 | 34.06 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.63 | |||||||||
5 | Mathias Westergaard | 2004 | 254 | 34.42 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 33.81 | |||||||||
6 | Jonas Rose | 2004 | 210 | 36.65 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 39.54 | |||||||||
- | Gustav Jørgensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 29.33 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 399 | 29.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 29.57 | |||||||||
2 | Johann Küpers | 2005 | 380 | 30.08 | ||||||
Waspo Nordhorn | 32.62 | |||||||||
3 | Jannek Borgers | 2005 | 151 | 40.92 | ||||||
Waspo Nordhorn | 44.64 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Schier | 2006 | 285 | 33.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.37 | |||||||||
2 | Tobias Damsgaard | 2006 | 276 | 33.47 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 33.50 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 241 | 35.01 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 36.41 | |||||||||
4 | Anders Hansen | 2006 | 230 | 35.58 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
5 | Jacob Landtved | 2006 | 154 | 40.59 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.37 | |||||||||
6 | Christoffer Andersen | 2006 | 140 | 41.90 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.11 | |||||||||
7 | Finn Thole | 2006 | 137 | 42.25 | ||||||
Waspo Nordhorn | 48.50 | |||||||||
8 | Felix Niehaus | 2006 | 136 | 42.36 | ||||||
Waspo Nordhorn | 39.89 | |||||||||
9 | Bjørn H. Christiansen | 2006 | 50 | 59.13 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 151 | 40.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 39.60 | |||||||||
2 | Marcus Berg | 2007 | 150 | 40.98 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
3 | Ben Strötker | 2007 | 136 | 42.35 | ||||||
Waspo Nordhorn | 38.18 | |||||||||
4 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 126 | 43.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.62 | |||||||||
5 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 107 | 45.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 54.24 | |||||||||
6 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 76 | 51.26 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.89 | |||||||||
- | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | DSQ | ej samt.berør.50m | ||||||
Frem Odense | 50.26 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bugra Karademir | 2008 | 143 | 41.60 | ||||||
Waspo Nordhorn | 42.02 | |||||||||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 142 | 41.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 42.18 | |||||||||
3 | Rasmus Bjerre | 2008 | 121 | 43.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 41.74 | |||||||||
4 | Neal Reineke | 2008 | 116 | 44.65 | ||||||
Waspo Nordhorn | 51.50 | |||||||||
5 | Marius Lundsfryd | 2008 | 113 | 44.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 44.83 | |||||||||
6 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 92 | 48.13 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 50.30 | |||||||||
7 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 68 | 53.20 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Magnus Jeppesen | 2008 | 65 | 53.97 | ||||||
Frem Odense | 55.68 | |||||||||
9 | Felix Nørgaard | 2008 | 43 | 1:01.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
10 | Thies Luca Potthoff | 2008 | 40 | 1:03.25 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DSQ | ej samt berør 50m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jano Schröder | 2009 | 123 | 43.82 | ||||||
Waspo Nordhorn | 53.68 | |||||||||
2 | Mathias Mygind | 2009 | 107 | 45.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 53.64 | |||||||||
3 | Jannik Kjellerup | 2009 | 84 | 49.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 48.05 | |||||||||
4 | Nikolas Temme | 2009 | 70 | 52.82 | ||||||
Waspo Nordhorn | ||||||||||
5 | Max Strötker | 2009 | 68 | 53.30 | ||||||
Waspo Nordhorn | 55.51 | |||||||||
- | Aksel Damsted Lund | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.42 | |||||||||
Løb 18, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Plauborg | 2010 | 30 | 1:09.71 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 387 | 1:15.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.37 | |||||||||
2 | Julie T. Sørensen | 2003 | 344 | 1:18.51 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:16.00 | |||||||||
3 | Felia Busk | 2000 | 330 | 1:19.63 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.77 | |||||||||
4 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 309 | 1:21.33 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
5 | Camilla Breum Christensen | 2000 | 222 | 1:30.86 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.50 | |||||||||
6 | Marieke Haack | 2001 | 194 | 1:35.02 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:34.47 | |||||||||
7 | Lina Ebeling | 2002 | 133 | 1:47.80 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:46.36 | |||||||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | DSQ | ej fortsat.bev.75m | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:20.00 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 506 | 1:09.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.80 | |||||||||
2 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | 241 | 1:28.35 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:30.20 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 560 | 1:06.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
2 | Emma Nygaard | 2005 | 396 | 1:14.89 | ||||||
H2Odense | 1:21.20 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 392 | 1:15.13 | ||||||
H2Odense | 1:14.66 | |||||||||
4 | Nikoline Thygesen | 2005 | 333 | 1:19.38 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:20.97 | |||||||||
5 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 332 | 1:19.43 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:18.25 | |||||||||
6 | Anna Ryet | 2005 | 279 | 1:24.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.01 | |||||||||
7 | Pia Offermann | 2005 | 162 | 1:40.83 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:58.97 | |||||||||
- | Annabell Gram Schade | 2005 | DNF | |||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:34.70 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 369 | 1:16.69 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:16.29 | |||||||||
2 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 285 | 1:23.55 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:28.48 | |||||||||
3 | Mille A. B. Buch | 2006 | 258 | 1:26.44 | ||||||
H2Odense | 1:28.98 | |||||||||
4 | Olivia Funder | 2006 | 201 | 1:33.82 | ||||||
H2Odense | 1:34.44 | |||||||||
5 | Caroline Søgaard | 2006 | 165 | 1:40.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.61 | |||||||||
6 | Luna Tanggaard | 2006 | 122 | 1:50.82 | ||||||
Frem Odense | 2:06.90 | |||||||||
7 | Antonia Viemann | 2006 | 108 | 1:55.40 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:59.87 | |||||||||
- | Catrine Lönneker | 2006 | DNS | |||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Emily Knudsen | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 2:04.37 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 405 | 1:14.32 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.49 | |||||||||
2 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 271 | 1:24.95 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.60 | |||||||||
3 | Dagmar Stahl | 2007 | 264 | 1:25.77 | ||||||
H2Odense | 1:28.35 | |||||||||
4 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | 228 | 1:30.02 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:34.28 | |||||||||
5 | Frida Ploug | 2007 | 220 | 1:31.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.72 | |||||||||
6 | Helena Bett Andersen | 2007 | 218 | 1:31.42 | ||||||
Frem Odense | 1:30.94 | |||||||||
7 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 192 | 1:35.33 | ||||||
H2Odense | 1:34.81 | |||||||||
8 | Ida Nørregaard Jensen | 2007 | 174 | 1:38.48 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:41.72 | |||||||||
9 | Thea Keinicke | 2007 | 169 | 1:39.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.83 | |||||||||
10 | Frederikke Lindharth | 2007 | 161 | 1:41.08 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Meryem Ercaliskan | 2007 | 144 | 1:44.93 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
12 | Melina Blohm | 2007 | 134 | 1:47.47 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:57.63 | |||||||||
- | Jorina Maartje Havemann | 2007 | DSQ | sv på mave 25+75 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
- | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | DSQ | ej forts.bev.50m | ||||||
Frem Odense | 1:57.83 | |||||||||
- | Liv Emilie Poulsen | 2007 | DSQ | ej fortsat.bev50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:56.39 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 339 | 1:18.89 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.95 | |||||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 283 | 1:23.75 | ||||||
Frem Odense | 1:21.75 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2008 | 242 | 1:28.30 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.65 | |||||||||
4 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 227 | 1:30.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.25 | |||||||||
5 | Andrea Wagner | 2008 | 212 | 1:32.21 | ||||||
H2Odense | 1:43.01 | |||||||||
6 | Matilde A. B. Buch | 2008 | 203 | 1:33.63 | ||||||
H2Odense | 1:34.55 | |||||||||
7 | Ella Krogager Jensen | 2008 | 194 | 1:34.91 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:45.05 | |||||||||
8 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 164 | 1:40.51 | ||||||
H2Odense | 1:42.53 | |||||||||
9 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 158 | 1:41.77 | ||||||
Frem Odense | 1:56.43 | |||||||||
10 | Luka Rose Svabo | 2008 | 124 | 1:50.28 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 100 | 1:58.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Tranekjer | 2008 | 91 | 2:02.10 | ||||||
H2Odense | 2:01.33 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebekka Elholm | 2009 | 152 | 1:43.01 | ||||||
H2Odense | 1:45.83 | |||||||||
2 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 123 | 1:50.54 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:01.09 | |||||||||
3 | Ella Krogshede | 2009 | 103 | 1:57.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:03.29 | |||||||||
4 | Johanna Dagmar Antje Petersen | 2009 | 96 | 1:59.95 | ||||||
Tvg Drochtersen | 2:02.62 | |||||||||
5 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 78 | 2:08.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 106 | 1:56.10 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:58.56 | |||||||||
2 | Mille Lundgreen | 2010 | 88 | 2:03.62 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:00.05 | |||||||||
3 | Alberte Hummelhoff | 2010 | 83 | 2:06.03 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.26 | |||||||||
4 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 70 | 2:13.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:21.67 | |||||||||
- | Freja Kjellerup | 2010 | DSQ | ej fortsat bev. 50m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:51.26 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Merle Petersen | 2011 | 76 | 2:09.36 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 63 | 2:17.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:15.22 | |||||||||
- | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | DSQ | ej fortsat bev 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:36.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Desmareth | 2000 | 524 | 1:00.65 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 59.54 | |||||||||
2 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 459 | 1:03.37 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 59.64 | |||||||||
3 | Anders S. Andreasen | 1998 | 420 | 1:05.27 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | 333 | 1:10.48 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
5 | Eike Weimann | 2002 | 222 | 1:20.66 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:22.14 | |||||||||
6 | Oliver Petersen | 2003 | 183 | 1:26.11 | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:29.06 | |||||||||
- | Andreas Nissen | 2003 | DNS | |||||||
Agerskov Ungdomsskole | 1:24.00 | |||||||||
- | Paul Mahler | 2001 | DNS | |||||||
Tvg Drochtersen | 1:23.47 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 529 | 1:00.46 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:00.82 | |||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 425 | 1:05.02 | ||||||
H2Odense | 1:05.86 | |||||||||
3 | Oliver Londero | 2004 | 300 | 1:12.98 | ||||||
H2Odense | 1:15.12 | |||||||||
4 | Jonas Rose | 2004 | 143 | 1:33.32 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:35.76 | |||||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | DSQ | ej fortsat bev.25m | ||||||
H2Odense | 1:10.34 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 402 | 1:06.21 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.77 | |||||||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 392 | 1:06.79 | ||||||
H2Odense | 1:05.11 | |||||||||
3 | Magnus Tranekjer | 2005 | 271 | 1:15.55 | ||||||
H2Odense | 1:19.12 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 428 | 1:04.85 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.67 | |||||||||
2 | Frederik Christensen | 2006 | 117 | 1:39.98 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
3 | Phillip Gram | 2006 | 107 | 1:42.93 | ||||||
H2Odense | 1:45.08 | |||||||||
- | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | DSQ | ej fortsat bev.75m | ||||||
H2Odense | 1:21.80 | |||||||||
- | Andrew Wilstrup | 2006 | DSQ | ej fortsat bev. | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Anton Kaiser | 2006 | DSQ | ej fortsat bev. 50m | ||||||
Tvg Drochtersen | 1:56.96 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 141 | 1:33.77 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.00 | |||||||||
2 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 141 | 1:33.94 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.56 | |||||||||
3 | Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 133 | 1:35.67 | ||||||
Frem Odense | 1:44.12 | |||||||||
4 | Laurits Damsted Lund | 2007 | 124 | 1:38.05 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.99 | |||||||||
5 | Besian Selaci | 2007 | 122 | 1:38.55 | ||||||
H2Odense | 1:38.24 | |||||||||
6 | Lau Lamberg | 2007 | 108 | 1:42.56 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | ||||||||||
7 | Martin Kjeldsen | 2007 | 107 | 1:42.72 | ||||||
H2Odense | 1:49.33 | |||||||||
8 | Erik Meyer | 2007 | 94 | 1:47.32 | ||||||
Tvg Drochtersen | 2:04.77 | |||||||||
- | Anders Beier | 2007 | DSQ | sv.på mave 48m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
- | Casper Clausen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Sebastian Høgh | 2007 | DSQ | ej berøring | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | 170 | 1:28.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.38 | |||||||||
2 | Gustav Bøttiger | 2008 | 163 | 1:29.36 | ||||||
H2Odense | 1:31.85 | |||||||||
3 | Hjalmer Lunden | 2008 | 148 | 1:32.41 | ||||||
H2Odense | 1:44.01 | |||||||||
4 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 146 | 1:32.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:32.54 | |||||||||
5 | Silas Elving Kristiansen | 2008 | 129 | 1:36.60 | ||||||
H2Odense | 1:41.26 | |||||||||
6 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 124 | 1:37.87 | ||||||
Frem Odense | 1:42.06 | |||||||||
7 | Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 112 | 1:41.31 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 86 | 1:50.55 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:55.89 | |||||||||
9 | Emil Schultz Almind | 2008 | 85 | 1:50.84 | ||||||
H2Odense | 1:53.62 | |||||||||
10 | Felix Nørgaard | 2008 | 76 | 1:55.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:05.07 | |||||||||
11 | Andreas Krog Jørgensen | 2008 | 58 | 2:06.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:06.59 | |||||||||
12 | Bjarne Terpstra | 2008 | 50 | 2:12.41 | ||||||
Tvg Drochtersen | ||||||||||
13 | Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 48 | 2:14.29 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:13.13 | |||||||||
14 | Magnus Krog Jørgensen | 2008 | 40 | 2:22.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:23.29 | |||||||||
- | Benjamin Grann Madsen | 2008 | DSQ | ej fortsat bev.25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:38.73 | |||||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | DSQ | ej berør. 25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.20 | |||||||||
- | Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | DSQ | ej fortsat.bev.25m | ||||||
H2Odense | 1:56.76 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Birk | 2009 | 93 | 1:47.91 | ||||||
H2Odense | 1:53.84 | |||||||||
2 | Neset Demiral | 2009 | 88 | 1:49.56 | ||||||
Frem Odense | 1:53.16 | |||||||||
3 | Jannik Kjellerup | 2009 | 80 | 1:53.45 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:55.35 | |||||||||
4 | Noah Andersen | 2009 | 72 | 1:57.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:10.48 | |||||||||
5 | Bille Stokbæk | 2009 | 70 | 1:58.26 | ||||||
H2Odense | 1:56.66 | |||||||||
6 | Aksel Damsted Lund | 2009 | 70 | 1:58.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
7 | Villads Andersen | 2009 | 63 | 2:02.29 | ||||||
H2Odense | 2:02.19 | |||||||||
8 | Rasmus Bechsgaard | 2009 | 55 | 2:08.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Kristensen | 2009 | 35 | 2:28.17 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:18.15 | |||||||||
- | Albert Rønnov | 2009 | DSQ | afslut på mave | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louis Stæhr Bentsen | 2010 | 156 | 1:30.68 | ||||||
H2Odense | 1:32.64 | |||||||||
2 | Anton Plauborg | 2010 | 67 | 2:00.08 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Nielsen | 2010 | 66 | 2:00.59 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:26.83 | |||||||||
4 | Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 63 | 2:02.44 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:09.89 | |||||||||
5 | Otto Thuelund | 2010 | 43 | 2:18.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:16.26 | |||||||||
- | Julius Albert Sonne Eriksen | 2010 | DSQ | ej fortsat bev. | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:31.39 | |||||||||
- | Marcus Korsholm Gaster | 2010 | DSQ | ej fortsat bev. 75m | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:04.08 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vitus Stæhr Bentsen | 2012 | 99 | 1:45.65 | ||||||
H2Odense | 1:46.05 | |||||||||
- | Jonathan R. S. Pedersen | 2011 | DSQ | ej fortsat bev.50m | ||||||
H2Odense | 1:52.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | 456 | 2:38.28 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 2:34.99 | |||||||||
2 | Maria Mortensen | 1999 | 416 | 2:43.15 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:46.16 | |||||||||
3 | Julie Krog Christensen | 2001 | 395 | 2:45.99 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:42.90 | |||||||||
4 | Ellen Marie Wiege | 2003 | 194 | 3:30.34 | ||||||
Agerskov Ungdomsskole | 3:40.00 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 472 | 2:36.42 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:38.96 | |||||||||
2 | Naya Blyn | 2004 | 283 | 3:05.48 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:01.63 | |||||||||
3 | Anna Dørk | 2004 | 170 | 3:39.94 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:43.09 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Rønn | 2005 | 560 | 2:27.83 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:27.99 | |||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 448 | 2:39.15 | ||||||
H2Odense | 2:42.85 | |||||||||
3 | Mathilde Stilund | 2005 | 440 | 2:40.10 | ||||||
H2Odense | 2:43.25 | |||||||||
4 | Rasmine Johansen | 2005 | 299 | 3:02.08 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:25.32 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 527 | 2:30.82 | ||||||
H2Odense | 2:31.27 | |||||||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 449 | 2:39.11 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:41.80 | |||||||||
3 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 440 | 2:40.20 | ||||||
H2Odense | 2:40.35 | |||||||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | 391 | 2:46.54 | ||||||
H2Odense | 2:47.80 | |||||||||
5 | Christine Mols | 2006 | 376 | 2:48.76 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:51.51 | |||||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 359 | 2:51.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:09.15 | |||||||||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | 311 | 2:59.77 | ||||||
H2Odense | 3:07.08 | |||||||||
8 | Victoria Juul Larsen | 2006 | 294 | 3:03.10 | ||||||
Frem Odense | 3:01.47 | |||||||||
9 | Celina Klæsøe | 2006 | 225 | 3:20.22 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | 3:35.09 | |||||||||
10 | Caroline Søgaard | 2006 | 175 | 3:37.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:47.85 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 368 | 2:49.97 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:48.71 | |||||||||
2 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | 324 | 2:57.34 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 2:57.34 | |||||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 319 | 2:58.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:56.23 | |||||||||
4 | Frida Ploug | 2007 | 239 | 3:16.12 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:14.90 | |||||||||
5 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 199 | 3:28.69 | ||||||
Frem Odense | 3:46.29 | |||||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 329 | 2:56.51 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:59.90 | |||||||||
2 | Sofie Bak | 2008 | 255 | 3:12.04 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:12.48 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DSQ | ej samt.berør.25m | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Phil Langsted | 1999 | 582 | 2:11.24 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:16.51 | |||||||||
2 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 242 | 2:55.70 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:58.23 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nejmann | 2004 | 433 | 2:24.84 | ||||||
H2Odense | 2:31.27 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2004 | 376 | 2:31.89 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 2:33.86 | |||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 369 | 2:32.78 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:35.33 | |||||||||
4 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 351 | 2:35.28 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:36.58 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 407 | 2:27.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:31.39 | |||||||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 407 | 2:27.89 | ||||||
H2Odense | 2:29.29 | |||||||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 368 | 2:32.92 | ||||||
H2Odense | 2:34.72 | |||||||||
4 | Mads Kristensen | 2005 | 310 | 2:41.87 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:44.72 | |||||||||
5 | Christoffer Mejdal | 2005 | 305 | 2:42.78 | ||||||
H2Odense | 2:49.37 | |||||||||
6 | Magnus Tranekjer | 2005 | 291 | 2:45.32 | ||||||
H2Odense | 2:45.98 | |||||||||
7 | William Romer Jørgensen | 2005 | 257 | 2:52.21 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 2:51.10 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 394 | 2:29.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:33.20 | |||||||||
2 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | 251 | 2:53.77 | ||||||
H2Odense | 3:04.11 | |||||||||
3 | Christoffer Andersen | 2006 | 153 | 3:24.64 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kondiklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Borg Kristensen | 2007 | 246 | 2:54.73 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:01.87 | |||||||||
- | Laurits Damsted Lund | 2007 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 3:22.31 | |||||||||
- | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | DSQ | ej fortsat bev.75m | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:25.88 | |||||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | 186 | 3:11.74 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:21.11 | |||||||||
2 | Benjamin Grann Madsen | 2008 | 163 | 3:20.50 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | 152 | 3:25.23 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:16.37 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 142 | 3:30.00 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 3:39.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 23, 10X50 fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | H2Odense | 2004 | H2Odense | 4:42.61 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 29.51 | 56.44 | |||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 26.64 | 1:23.08 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 29.33 | 1:52.41 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 27.73 | 2:20.14 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 29.64 | 2:49.78 | |||||||
Mathias E. Kristiansen | 2004 | 27.44 | 3:17.22 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 29.03 | 3:46.25 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 27.73 | 4:13.98 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 28.63 | 4:42.61 | |||||||
2 | Rsk 2 | 1997 | Ringe Svømme Klub | 4:54.25 | ||||||
Christine Mols | 2006 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 30.76 | 1:00.88 | |||||||
Maria Mortensen | 1999 | 29.90 | 1:30.78 | |||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 30.91 | 2:01.69 | |||||||
Trine Johansen | 2002 | 30.37 | 2:32.06 | |||||||
Kasper Cludts | 2006 | 29.16 | 3:01.22 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 26.78 | 3:28.00 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 28.73 | 3:56.73 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 27.45 | 4:24.18 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 30.07 | 4:54.25 | |||||||
3 | Svendborg Mix 2 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 4:55.65 | ||||||
Felia Busk | 2000 | 31.15 | 31.15 | |||||||
Monique Thorbech Hansen | 2007 | 34.42 | 1:05.57 | |||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 27.31 | 1:32.88 | |||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 33.26 | 2:06.14 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 25.25 | 2:31.39 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 31.77 | 3:03.16 | |||||||
Brian Rasmussen | 1900 | 31.35 | 3:34.51 | |||||||
Theis Vibskov Kristensen | 1998 | 25.79 | 4:00.30 | |||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 29.39 | 4:29.69 | |||||||
Jon Riedel Pedersen | 1998 | 25.96 | 4:55.65 | |||||||
4 | Agerskov Ungdomsskole | 0 | Agerskov Ungdomsskole | 5:18.54 | ||||||
Michael Johansen | 2004 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Andreas Nissen | 2003 | 29.33 | 1:05.12 | |||||||
Ellen Marie Wiege | 2003 | 38.60 | 1:43.72 | |||||||
Pipaluk Selbo | 2003 | 32.05 | 2:15.77 | |||||||
Tobias Petersen | 2003 | 28.52 | 2:44.29 | |||||||
Mia Frimodt Kjærgaard | 2002 | 36.82 | 3:21.11 | |||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 30.37 | 3:51.48 | |||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 32.63 | 4:24.11 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 28.94 | 4:53.05 | |||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 25.49 | 5:18.54 | |||||||
5 | Mormors Bande | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:23.44 | ||||||
Valdemar Petersen | 2004 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Frederik Klüver | 1998 | 28.68 | 58.25 | |||||||
Anna Dørk | 2004 | 37.14 | 1:35.39 | |||||||
Christoffer Andersen | 2006 | 37.00 | 2:12.39 | |||||||
Celina Klæsøe | 2006 | 35.53 | 2:47.92 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 32.67 | 3:20.59 | |||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 32.88 | 3:53.47 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 31.72 | 4:25.19 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 29.41 | 4:54.60 | |||||||
Jan Damm Rasmussen | 2004 | 28.84 | 5:23.44 | |||||||
6 | Svendborg Maxmix | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 5:23.45 | ||||||
Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Mathias Westergaard | 2004 | 28.99 | 56.48 | |||||||
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 32.70 | 1:29.18 | |||||||
Andrew Wilstrup | 2006 | 34.56 | 2:03.74 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 35.21 | 2:38.95 | |||||||
Liv Emilie Poulsen | 2007 | 39.46 | 3:18.41 | |||||||
Annabell Gram Schade | 2005 | 36.40 | 3:54.81 | |||||||
Marcus Berg | 2007 | 31.36 | 4:26.17 | |||||||
Mads Kristensen | 2005 | 29.08 | 4:55.25 | |||||||
William Romer Jørgensen | 2005 | 28.20 | 5:23.45 | |||||||
7 | Tommerup Mix | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 5:41.95 | ||||||
Frederik Christensen | 2006 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Sofia Mortensen | 2007 | 34.75 | 1:15.36 | |||||||
Frederikke Lindharth | 2007 | 40.17 | 1:55.53 | |||||||
Casper Clausen | 2007 | 38.89 | 2:34.42 | |||||||
Anne Bruun-Petersen | 2007 | 31.31 | 3:05.73 | |||||||
Karoline Jørgensen | 2007 | 34.70 | 3:40.43 | |||||||
Jonas Rose | 2004 | 34.38 | 4:14.81 | |||||||
Rikke Bruun-Petersen | 2005 | 30.35 | 4:45.16 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2004 | 27.58 | 5:12.74 | |||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 29.21 | 5:41.95 | |||||||
8 | Frem Mix | 0 | Frem Odense | 6:11.91 | ||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 33.65 | 33.65 | |||||||
Viktor Hjortkær Wintervad | 2008 | 40.03 | 1:13.68 | |||||||
Andrea Høi Rasmussen | 2007 | 33.46 | 1:47.14 | |||||||
Neset Demiral | 2009 | 1:21.08 | 3:08.22 | |||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 39.72 | 3:47.94 | |||||||
Magnus Jeppesen | 2008 | 34.88 | 4:22.82 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 40.71 | 5:03.53 | |||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 31.43 | 5:34.96 | |||||||
Monica Munkbjerg | 2006 | 36.95 | 6:11.91 | |||||||
Mathias Højsgaard Hansen | 2007 | 6:11.91 | ||||||||
9 | H2O Mix 2 | 0 | H2Odense | 6:28.37 | ||||||
Emily Knudsen | 2006 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Silas Elving Kristiansen | 2008 | 38.68 | 1:22.87 | |||||||
Hjalmer Lunden | 2008 | 36.75 | 1:59.62 | |||||||
Cornelia Gardias Peters | 2008 | 39.65 | 2:39.27 | |||||||
Anders Beier | 2007 | 39.23 | 3:18.50 | |||||||
Hjalte Vinther-Okholm | 2008 | 43.65 | 4:02.15 | |||||||
Besian Selaci | 2007 | 38.01 | 4:40.16 | |||||||
Andrea Wagner | 2008 | 34.33 | 5:14.49 | |||||||
Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 36.89 | 5:51.38 | |||||||
Matilde A. B. Buch | 2008 | 36.99 | 6:28.37 | |||||||
10 | Misilerne Fra Nyborg | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 7:42.50 | ||||||
Luka Rose Svabo | 2008 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 42.02 | 1:23.54 | |||||||
Ella Krogshede | 2009 | 48.09 | 2:11.63 | |||||||
Valdemar Christoffersen-Thorsen | 2008 | 46.16 | 2:57.79 | |||||||
Andreas Krog Jørgensen | 2008 | 39.81 | 3:37.60 | |||||||
Rolf Hjalmar Nielsen | 2008 | 55.27 | 4:32.87 | |||||||
Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 45.17 | 5:18.04 | |||||||
Magnus Krog Jørgensen | 2008 | 44.54 | 6:02.58 | |||||||
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 48.62 | 6:51.20 | |||||||
Karla Krog | 2011 | 51.30 | 7:42.50 | |||||||
11 | Raketterne Fra Nyborg | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 8:39.52 | ||||||
Caroline B. Guldborg | 2009 | 44.73 | 44.73 | |||||||
Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 50.46 | 1:35.19 | |||||||
Alberte Hummelhoff | 2010 | 50.38 | 2:25.57 | |||||||
Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 1:02.12 | 3:27.69 | |||||||
Jakob Kristensen | 2009 | 43.43 | 4:11.12 | |||||||
Noah Andersen | 2009 | 1:00.38 | 5:11.50 | |||||||
Hjalte Monberg Witzel | 2010 | 46.52 | 5:58.02 | |||||||
Marcus Korsholm Gaster | 2010 | 50.68 | 6:48.70 | |||||||
Oliver Nielsen | 2010 | 49.85 | 7:38.55 | |||||||
Otto Thuelund | 2010 | 1:00.97 | 8:39.52 | |||||||
- | Rsk 1 | 1998 | Ringe Svømme Klub | DSQ | 8. sv. tyvstart | |||||
Christian Landtved | 2004 | 49.22 | 49.22 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 48.41 | 1:37.63 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 26.26 | 2:03.89 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 29.36 | 2:33.25 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 29.54 | 3:02.79 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 29.90 | 3:32.69 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 29.22 | 4:01.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |