2022-01-21   21:50:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP1 2019-2020, Hässleholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag pass 4 start 15:00

Document
Resultat
UGP 1 SKåne-Blekinge
Plats: Qpoolen Arrangör: Skånesim/S71
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS 1:06.98
50m: 32.37
100m: 1:06.98
(34.61)
2 Frida Jarl Halvarsson 2003 Kristianstads SLS 1:12.52 +5.54
50m: 34.48
100m: 1:12.52
(38.04)
3 Emilia Olsson 2002 Kappsimningsklubben Karpen 1:15.51 +8.53
50m: 37.10
100m: 1:15.51
(38.41)
4 Tilda Ericsson 2002 S 71 1:17.69 +10.71
50m: 37.96
100m: 1:17.69
(39.73)
5 Sarah Petersson 2003 Karlskrona Simsällskap 1:17.80 +10.82
50m: 37.76
100m: 1:17.80
(40.04)
6 Linnea Bengtsson 2003 Markaryds Simsällskap 1:26.25 +19.27
50m: 42.07
100m: 1:26.25
(44.18)
7 Emmy Olofsson 2003 S 71 1:26.49 +19.51
50m: 42.60
100m: 1:26.49
(43.89)
8 Frida Christiansen 2003 S 71 1:37.96 +30.98
50m: 47.54
100m: 1:37.96
(50.42)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:18:53
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Rohlin 2004 S 71 1:16.73
50m: 38.16
100m: 1:16.73
(38.57)
2 Felicia Zander 2004 Ängelholms Simsällskap 1:18.64 +1.91
50m: 37.99
100m: 1:18.64
(40.65)
3 Frida Pekberg 2004 Ängelholms Simsällskap 1:19.20 +2.47
50m: 38.69
100m: 1:19.20
(40.51)
4 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 1:19.48 +2.75
50m: 38.93
100m: 1:19.48
(40.55)
5 Gabriella Mattsson 2004 Höganäs Simsällskap 1:21.23 +4.50
50m: 39.73
100m: 1:21.23
(41.50)
6 Wilma Nilsson 2004 S 71 1:22.48 +5.75
50m: 38.84
100m: 1:22.48
(43.64)
7 Elsa Bergelin 2004 Karlskrona Simsällskap 1:25.21 +8.48
50m: 42.38
100m: 1:25.21
(42.83)
8 Emilia Kryger 2004 Sjöbo Simsällskap 1:25.41 +8.68
50m: 41.55
100m: 1:25.41
(43.86)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:18:53
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS 1:15.51
50m: 35.99
100m: 1:15.51
(39.52)
2 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 1:18.08 +2.57
50m: 38.04
100m: 1:18.08
(40.04)
3 Filippa Molin 2005 Kristianstads SLS 1:19.13 +3.62
50m: 38.93
100m: 1:19.13
(40.20)
4 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 1:19.98 +4.47
50m: 38.88
100m: 1:19.98
(41.10)
5 Ellie Petersson 2005 Kristianstads SLS 1:28.11 +12.60
50m: 43.89
100m: 1:28.11
(44.22)
6 Johanna Gustafsson 2005 Kristianstads SLS 1:31.15 +15.64
50m: 44.10
100m: 1:31.15
(47.05)
7 Telma Birgersson 2005 Klippans Simsällskap 1:31.24 +15.73
50m: 42.89
100m: 1:31.24
(48.35)
8 Alva Olofsson 2005 S 71 1:32.95 +17.44
50m: 45.57
100m: 1:32.95
(47.38)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:18:53
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 1:14.69
50m: 35.62
100m: 1:14.69
(39.07)
2 Isabella Wahlund 2006 Kristianstads SLS 1:19.36 +4.67
50m: 38.61
100m: 1:19.36
(40.75)
3 Veronika Ruzic 2006 S 71 1:19.45 +4.76
50m: 38.27
100m: 1:19.45
(41.18)
4 Nora Briskog 2006 Karlshamns Simklubb 1:20.32 +5.63
50m: 40.24
100m: 1:20.32
(40.08)
5 Tigra Salomonsson 2006 Kristianstads SLS 1:23.48 +8.79
50m: 40.54
100m: 1:23.48
(42.94)
6 Livia Landmyr 2006 Eslövs Simsällskap 1:26.96 +12.27
50m: 42.51
100m: 1:26.96
(44.45)
7 Ana Corluka 2006 Kristianstads SLS 1:27.13 +12.44
50m: 42.19
100m: 1:27.13
(44.94)
8 Elin Adler 2006 Kristianstads SLS 1:31.24 +16.55
50m: 44.61
100m: 1:31.24
(46.63)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:18:53
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS 1:14.01
50m: 35.33
100m: 1:14.01
(38.68)
2 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 1:15.51 +1.50
50m: 36.79
100m: 1:15.51
(38.72)
3 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap 1:16.33 +2.32
50m: 38.24
100m: 1:16.33
(38.09)
4 Freja Malmgren 2007 S 71 1:16.91 +2.90
50m: 37.41
100m: 1:16.91
(39.50)
5 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:18.16 +4.15
50m: 37.75
100m: 1:18.16
(40.41)
6 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 1:18.90 +4.89
50m: 38.64
100m: 1:18.90
(40.26)
7 Valentina Fanu 2007 S 71 1:19.72 +5.71
50m: 39.00
100m: 1:19.72
(40.72)
8 Mathilda Andersson 2007 S 71 1:23.12 +9.11
50m: 39.99
100m: 1:23.12
(43.13)
9 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:25.53 +11.52
50m: 41.38
100m: 1:25.53
(44.15)
10 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap 1:27.94 +13.93
50m: 42.91
100m: 1:27.94
(45.03)
11 Manita Klöckner 2007 Sjöbo Simsällskap 1:32.75 +18.74
50m: 45.00
100m: 1:32.75
(47.75)
12 Matilda Kryger 2007 Sjöbo Simsällskap 1:36.35 +22.34
50m: 45.62
100m: 1:36.35
(50.73)
13 Ella Lundberg 2007 S 71 1:49.04 +35.03
50m: 52.84
100m: 1:49.04
(56.20)
Grenen officiell:  2019-10-13 16:18:53
2019-10-13 16:29:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: S 71

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner