Results for Efterårsstævne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 27.74 | 58.79 | 1:29.41 | 1:59.05 | |||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.72 | 59.71 | 1:30.91 | 2:01.64 | |||
3 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 28.87 | 1:00.52 | 1:32.55 | 2:03.24 | |||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.85 | 1:00.83 | 1:33.19 | 2:05.02 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.35 | 1:01.83 | 1:34.48 | 2:05.94 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.85 | 1:01.55 | 1:34.89 | 2:06.85 | |||
7 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | 1:02.17 | 1:35.68 | 2:07.20 | |||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.52 | 1:01.96 | 1:34.74 | 2:07.49 | |||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 29.69 | 1:02.52 | 1:35.74 | 2:08.09 | |||
10 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.30 | 1:03.09 | 1:36.50 | 2:10.26 | |||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.72 | 1:04.47 | 1:38.38 | 2:12.06 | |||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.99 | 1:04.61 | 1:39.21 | 2:12.67 | |||
13 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 30.96 | 1:05.01 | 1:40.05 | 2:13.97 | |||
14 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.67 | 1:04.88 | 1:40.12 | 2:14.05 | |||
15 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.67 | 1:04.93 | 1:39.64 | 2:14.20 | |||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.80 | 1:03.88 | 1:40.09 | 2:16.27 | |||
17 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.47 | 1:07.09 | 1:43.30 | 2:18.54 | |||
18 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.18 | 1:06.30 | 1:42.89 | 2:18.82 | |||
19 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.83 | 1:07.49 | 1:44.15 | 2:19.45 | |||
20 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 32.53 | 1:07.90 | 1:44.45 | 2:19.87 | |||
21 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | 1:09.29 | 1:45.61 | 2:22.30 | |||
22 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.24 | 1:10.06 | 1:46.52 | 2:22.60 | |||
23 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.68 | 1:09.18 | 1:46.75 | 2:22.82 | |||
24 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | Farum Svømmeklub | 32.08 | 1:07.48 | 1:45.64 | 2:23.90 | |||
25 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.02 | 1:10.87 | 1:49.12 | 2:24.15 | |||
26 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.37 | 1:10.18 | 1:47.50 | 2:24.53 | Deltager ikke i finalen | ||
27 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.62 | 1:12.52 | 1:50.78 | 2:27.19 | |||
28 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 35.09 | 1:13.79 | 1:52.06 | 2:27.84 | |||
29 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.04 | 1:14.58 | 1:55.24 | 2:33.01 | |||
30 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 35.50 | 1:16.64 | 1:58.59 | 2:37.60 | |||
31 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 37.01 | 1:20.34 | 2:03.70 | 2:45.22 | |||
32 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.28 | 1:21.06 | 2:06.39 | 2:48.14 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.81 | 58.58 | 1:29.35 | 2:00.14 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.81 | 1:02.00 | 1:34.12 | 2:06.39 | |||
3 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.92 | 1:02.66 | 1:36.20 | 2:09.85 | |||
4 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.78 | 1:02.27 | 1:36.46 | 2:10.54 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.16 | 1:02.58 | 1:36.74 | 2:12.16 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.99 | 1:01.58 | 1:36.67 | 2:12.33 | |||
7 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 32.40 | 1:08.90 | 1:46.78 | 2:24.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:31 |