2021-11-30   10:28:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  STT Efterrsstvne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangr  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 2, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Kge Svmmeklub    32.80        1:14.10   
William Bjrnsteen  2008  Svmmeklubben Syd    36.23        1:20.70   
Carl Gustav Christensen  2007  Kge Svmmeklub    39.51        1:22.56   
Malthe Sommer  2009  Kge Svmmeklub    38.44        1:22.72   
Kristoffer Fjeldsted  2008  Kge Svmmeklub    39.85        1:22.90   
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svmmeklub    41.04        1:27.76   
William Bugge  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.24        1:28.77   
Daniel Holger Dyhr  2008  Glostrup Svmmeklub    41.45        1:30.11   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svmmeklub    43.58        1:32.51   
10  Gustav Hejl-Rasmussen  2007  Kge Svmmeklub    41.39        1:32.72   
11  Gustav Jrgensen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH    43.56        1:32.85   
12  Alfred Nietzson-Bentholm  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.83        1:33.25   
13  Pelle Christian Severin  2008  Kge Svmmeklub    43.24        1:33.34   
14  Nathan Kongstad  2007  VAT Copenhagen-MK31    44.36        1:34.72   
15  Viktor Damkjr Pyndt  2008  Svmmeklubben Syd    45.39        1:35.00   
16  Holger Larsen  2008  VAT Copenhagen-MK31    44.59        1:36.12   
17  Hans-August Wessel  2007  VAT Copenhagen-MK31    45.32        1:36.54   
18  Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brndby            1:37.96   
19  Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svmmeklub    43.78        1:38.35   
20  Eran Akar  2008  VAT Copenhagen-MK31    48.07        1:38.55   
21  Lukas Hitlev  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    46.09        1:38.88   
22  Andreas Vogter  2007  VAT Copenhagen-MK31    48.82        1:39.05   
23  Dion Veliqi  2008  Svmmeklubben Syd    47.64        1:41.41   
24  Oliver Hentzen Tordrup  2008  Vest-Brndby    47.84        1:41.71   
25  Theodor Reino Ikkala  2009  Frederiksvrk Svmmeklub    50.36        1:43.94   
26  Asger Gregersen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    50.45        1:44.32   
27  Rasmus Alexander Nielsen  2008  VAT Copenhagen-MK31    51.68        1:44.34   
28  Bertram J. Trangbk  2009  Vest-Brndby    50.96        1:44.51   
29  Mikkel Stabell-Jrgensen  2009  Svmmeklubben Syd    50.44        1:44.94   
30  Maximilian Oxenbll  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH    49.63        1:45.89   
31  Filip Usiewicz  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    51.79        1:48.23   
32  Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brndby    52.32        1:49.08   
33  Noah Nygaard  2008  Vest-Brndby    54.04        1:49.86   
34  Victor Schou  2010  Glostrup Svmmeklub    51.60        1:50.02   
35  Thor Rossell-Tang  2008  VAT Copenhagen-MK31    52.06        1:52.97   
36  Mads Friis Andersen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH    52.89        1:52.98   
37  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svmmeklub    1:01.54        1:59.90   
38  Thias Roland Zimling  2009  VAT Copenhagen-MK31    57.09        2:01.41   
39  Mario Marinovic  2008  Frederiksvrk Svmmeklub    1:00.68        2:05.78   
40  Otto Weber Folmann  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:05.06        2:09.28   
41  Emil Harpth  2008  VAT Copenhagen-MK31    1:02.29        2:14.70   
42  Magnus Eckhardt  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:08.90        2:26.26   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brndby            DSQ  SV 9.4 esb 
Emil Franck Kastrup  2009  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SV 8.3 asynk ben 23m 
Jalte Harpse Halberg  2008  Svmmeklubben Syd            DSQ  SV 8.3 Ben vandret p 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  10:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner