2021-11-27   04:03:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  STT Efterrsstvne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  11:05   
  Arrangr  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svmmeklub            47.62   
Jakob Hansen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            48.44   
Emil Franck Kastrup  2009  VAT Copenhagen-MK31            54.09   
Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svmmeklub            1:00.29   
Oscar G. Lopez Nielsen  2010  Glostrup Svmmeklub            1:01.33   
Otto Weber Folmann  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.87   
Noah Kobbernagel  2011  Vest-Brndby            1:07.79   
Magnus Eckhardt  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:27.75   
Maximilian Oxenbll  2010  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 7.4 asyk ben 25m 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Kristoffer Thaulow  2007  Farum Svmmeklub            35.96   
Hjalte Lildballe Mller  2007  Kge Svmmeklub            40.82   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brndby            41.01   
Jonas Lykke Hergaard  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.35   
Mikkel Skoubo  2008  Kge Svmmeklub            43.85   
Karl-Emil Klinggrd Niels  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.68   
Jalte Harpse Halberg  2008  Svmmeklubben Syd            46.43   
Toke Hjalholt  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            47.32   
Andreas Vogter  2007  VAT Copenhagen-MK31            50.77   
10  Pelle Christian Severin  2008  Kge Svmmeklub            51.29   
11  Filip Usiewicz  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            55.61   
12  Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brndby            1:01.51   
Rasmus Alexander Nielsen  2008  VAT Copenhagen-MK31            DSQ  SW 7.6 esb 25m 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Mrkhj Hartington  2006  Solrd Svmmeklub            33.73   
Aksel Thuesen Gsmer  2006  Hovedstadens Svmmeklub            33.87   
Simon Hejbroch  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.09   
Christopher Vejlbo Hansen  2005  Haslev Svmmeklub            34.16   
Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939            34.46   
Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            34.79   
Mathias Bklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.40   
Jacob Koch Larsen  2006  Frederiksvrk Svmmeklub            35.49   
Sune Vergmann  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.63   
10  Lucas Mller Larsen  2005  Kge Svmmeklub            37.27   
11  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub            37.88   
12  Alexander Oxenbll  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.30   
13  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            38.63   
14  Jonathan Skadhauge  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            39.00   
15  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svmmeklub            40.01   
16  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            40.26   
17  Jakob Bagge Mller  2006  Svmmeklubben Syd            41.08   
18  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svmmeklubben Syd            41.59   
19  Anders Andresen  2006  Svmmeklubben Syd            41.66   
20  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning            41.71   
21  Karl-Johan Brandt  2006  Solrd Svmmeklub            44.00   
22  Theodor Kongstad  2006  Haslev Svmmeklub            47.07   
Laurits Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            DNS   
Oscar Hck Just  2006  Farum Svmmeklub            DNS   
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Matias Munkholm  2004  Vallensbk IF Af 1939            31.60   
Alexander Slente  2004  Svmmeklubben Syd            32.35   
Tue Vestergaard Jrs  2004  Svmmeklubben Syd            32.96   
Frederik Emil Bkgaard  2002  Vest-Brndby            33.19  Deltager ikke i finalen 
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.23   
Sebastian H. Petersen  2003  Nakskov Svmme Klub            33.30   
Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.67   
Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            33.69  Deltager ikke i finalen 
Thorbjrn Jari Ikkala  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            34.11   
10  Daniel Didriksen  2002  Frederiksvrk Svmmeklub            34.53  Deltager ikke i finalen 
11  Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub            35.37   
12  Christoffer Skinhj  2003  Gentofte Svmme Klub            35.53   
13  Mikkel Roed  2004  Kge Svmmeklub            35.58   
14  Jeppe Kjr  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            35.93   
15  Laurits Thfner  2004  Haslev Svmmeklub            36.03   
16  Stefan Rasmussen  2004  Svmmeklubben Syd            36.15   
17  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svmmeklubben Syd            36.36   
17  Magnus Bklund Thygesen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.36   
19  Oliver Gadegaard  2003  Kge Svmmeklub            36.62   
20  Oliver Skadhauge  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.44   
21  Christian Skriver  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            41.20   
22  August K Madsen  2004  Nakskov Svmme Klub            41.24   
Mats Krger  2004  Farum Svmmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 4, 50m Brystsvmning Herrer, Indledende rg. 1970-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Frederik Kongstad Hansen  2001  Haslev Svmmeklub            31.86   
Viktor Eibye  2001  Haslev Svmmeklub            32.09   
Mathias Hatting Petersen  2000  Swim Team Taastrup - VATCPH            32.51   
Marcus Munkholm  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH            36.91   
Morten Kilhof  2000  Solrd Svmmeklub            37.57  Deltager ikke i finalen 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  11:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner