2021-12-01   02:25:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Efterårsstævne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag indledende

Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  STT Efterrsstvne 2019    Udskriftsdato  16 november 2019   
  Stvne by  Taastrup    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangr  Swim Team Taastrup         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  16 november 2019         
 
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Indledende rg. 2003-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Schastine Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    29.09  1:02.47  1:36.27    2:07.53   
Amalie Brammer Krgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub    30.34  1:04.02  1:38.50    2:12.27   
Clara Hartvig-Olsen  2004  Vallensbk IF Af 1939    31.49  1:06.00  1:41.42    2:15.72   
Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svmme Klub    31.30  1:07.10  1:42.57    2:17.07   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31    32.22  1:06.67  1:42.20    2:18.03   
Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning    31.54  1:06.81  1:43.35    2:19.14   
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svmmeklub    32.68  1:08.44  1:44.82    2:20.10  Deltager ikke i finalen 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svmmeklub    32.54  1:08.27  1:45.46    2:21.30   
Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub    32.74  1:09.11  1:46.02    2:21.89   
10  Matilde Maage  2007  Hovedstadens Svmmeklub    32.29  1:08.95  1:46.29    2:22.61   
11  Laura Thomadsen  2004  Albertslund IF    33.20  1:09.53  1:46.24    2:22.76   
12  Helena Fogh Kronborg  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    33.54  1:10.02  1:47.14    2:23.36   
13  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning    33.00  1:09.69  1:48.28    2:25.28  Deltager ikke i finalen 
14  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub    34.13  1:11.91  1:49.71    2:26.33   
15  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svmmeklub    35.32  1:13.86  1:50.91    2:27.55   
16  Emilie Larsen  2005  Svmmeklubben Syd    34.48  1:12.35  1:51.10    2:27.87   
17  Rebekka Roed  2007  Kge Svmmeklub    35.21  1:13.70  1:51.77    2:28.11   
18  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svmmeklubben Syd    33.86  1:11.43  1:49.73    2:28.19   
19  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub    34.60  1:13.21  1:53.02    2:31.15   
20  Line Hj  2004  Nakskov Svmme Klub    35.02  1:13.09  1:52.50    2:31.57   
21  Julie Philip  2007  Hovedstadens Svmmeklub    35.69  1:14.59  1:53.31    2:32.30   
22  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  Haslev Svmmeklub    34.33  1:12.87  1:53.62    2:34.75   
23  Isabell Hansen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    34.45  1:13.57  1:54.89    2:35.05   
24  Helene Orben  2005  Farum Svmmeklub    34.71  1:14.03  1:54.91    2:35.39   
25  Emma Spang  2006  Solrd Svmmeklub    35.83  1:15.85  1:56.66    2:35.55   
26  Mathilde Lund  2004  Solrd Svmmeklub    35.54  1:15.28  1:57.96    2:37.54   
27  Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    34.93  1:15.54  1:58.77    2:40.89   
28  Julie Hansen Schilling  2004  Haslev Svmmeklub    34.32  1:15.44  2:00.37    2:43.32   
29  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksvrk Svmmeklub    38.22  1:19.39  2:02.73    2:45.32  Deltager ikke i finalen 
30  Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svmmeklub    37.42  1:20.03  2:03.60    2:45.67   
31  Rosa Cornelia Barrise  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.36  1:20.07  2:04.66    2:45.84   
32  Anna Piao Bergendorff  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.22  1:19.19  2:02.82    2:45.90   
33  Amalie Mller  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.21  1:25.21  2:08.31    2:51.00   
34  Sally Emilie Bill  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.62  1:21.19  2:07.94    2:53.96   
35  Iben Karlsmark  2007  Herlev Svmning    37.93  1:22.47  2:09.48    2:54.32  Deltager ikke i finalen 
36  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    40.88  1:26.10  2:11.41    2:57.17   
37  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    40.66  1:26.30  2:14.27    2:59.02   
38  Jasmin Freja Hansen nal  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    39.48  1:23.83  2:12.34    3:00.28   
39  Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.62  1:27.94  2:15.88    3:00.30   
40  Hannah Bjrneboe  2007  Vest-Brndby    41.49  1:26.83  2:14.99    3:02.02   
41  Mathilde Bklund Thygesen  2006  Swim Team Taastrup - VATCPH    41.15  1:27.72  2:15.37    3:03.23   
42  Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF    42.69  1:30.35  2:19.89    3:07.83   
43  Isabella Kongstad  2006  Svmmeklubben Syd    40.91  1:28.68  2:20.63    3:10.69   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svmmeklub            DNS   
Mathilde Pedersen  2007  Kge Svmmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Lb 9, 200m Frisvmning Damer, Indledende rg. 1970-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emilia Hffer  2001  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.71  1:19.06  2:05.39    2:52.53  Deltager ikke i finalen 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 november 2019 
Licens til Swim Team Taastrup  Udskriftstidspunkt  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner