2019-12-08   11:33:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 1, 4x100m Ind. Medley D C-D - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben Elfsborg 14 Simklubben Elfsborg 4:45.51
Agnes Holmblad 2006 AA5206 -.-- 31.74 1:11.23 1:11.23
Elsa Sjöström 2006 AA0206 +0.48 31.49 1:10.84 2:22.07
Sally Olsson 2005 AP4405 +0.45 33.38 1:11.78 3:33.85
Amanda Böhrén 2005 AU8405 +0.37 33.05 1:11.66 4:45.51
2 S02 Lag 1 14 Simklubben S02 4:46.76 +1.25
Amanda Cederqvist 2005 AY2405 -.-- 32.29 1:10.92 1:10.92
Ella Holmqvist 2005 AY3405 +0.12 31.55 1:10.69 2:21.61
Elsa Dittmer 2005 BR3805 +0.32 33.04 1:14.84 3:36.45
Miray Beybutov 2005 AY1405 +0.28 32.78 1:10.31 4:46.76
3 Göteborg Sim Lag 1 14 Göteborg Sim 4:55.57 +10.06
Saga Johannesson 2005 AE3705 -.-- 31.78 1:09.64 1:09.64
Elin Sjöberg 2005 AY9205 +0.13 32.87 1:12.78 2:22.42
Elin Ha 2006 AM7406 +0.59 35.27 1:15.73 3:38.15
Sara Högstedt 2005 BR7605 +0.37 36.60 1:17.42 4:55.57
4 Täby lag 1 14 Täby Sim 4:55.64 +10.13
Agnes Gustavsson 2005 AV3405 -.-- 32.93 1:13.94 1:13.94
Amanda Björklund 2006 AF1606 +0.29 34.40 1:13.92 2:27.86
Louise Franks 2005 AG7605 +0.54 33.52 1:14.48 3:42.34
Ella Thermaenius 2005 BB7405 +0.38 34.45 1:13.30 4:55.64
5 Växjö Simsällskap 14 Växjö Simsällskap 4:55.65 +10.14
Elin Cronqvist 2005 AI1405 -.-- 34.70 1:14.75 1:14.75
Towe Andersson 2005 AC8605 +0.27 33.70 1:11.79 2:26.54
Lily Provencher 2005 AR6605 +0.30 34.91 1:15.35 3:41.89
Nina Gustavsson 2006 AT2206 +0.36 35.82 1:13.76 4:55.65
6 Simklubben Elfsborg lag 2 14 Simklubben Elfsborg 4:59.38 +13.87
Emmy Fjeld 2006 AE6806 -.-- 33.76 1:14.75 1:14.75
Signe Wahlberg 2005 AA7805 +0.41 34.23 1:15.11 2:29.86
Ella Flyckt 2007 AH7607 +0.45 34.46 1:14.78 3:44.64
Alma Strömberg 2007 AD0807 +0.49 32.97 1:14.74 4:59.38
7 Simklubben Elfsborg lag 3 14 Simklubben Elfsborg 5:19.94 +34.43
Nellie Siversjö 2006 BA6806 -.-- 34.57 1:15.73 1:15.73
Emelie Johansson 2005 BH2205 +0.75 37.38 1:24.21 2:39.94
Elly Sjöberg 2005 AE6205 +0.45 35.54 1:18.08 3:58.02
Amanda Leonkrone Mankinen 2006 AZ0606 +0.74 38.35 1:21.92 5:19.94
8 Göteborg Sim lag 2 14 Göteborg Sim 5:21.89 +36.38
Ines Norlander 2006 BA1406 -.-- 40.14 1:23.51 1:23.51
Charlize Nyström 2005 BN7405 +0.32 38.83 1:21.97 2:45.48
Elma Eklund 2005 AG5205 +0.64 37.08 1:20.98 4:06.46
Olivia Thonander 2005 AD7605 +0.39 34.18 1:15.43 5:21.89
9 Täby lag 2 14 Täby Sim 5:30.33 +44.82
Rose Li 2006 AV1806 -.-- 35.54 1:17.24 1:17.24
Ida Lindqvist 2005 BH5205 +0.46 36.80 1:21.99 2:39.23
Ellie Söderholm 2005 BR1405 +0.39 38.57 1:25.64 4:04.87
Amanda Lindberg 2006 AP7206 +0.34 40.40 1:25.46 5:30.33
10 Ronneby Simsällskap 13 Ronneby Simsällskap 5:44.41 +58.90
Alva Gunnarsson 2006 AG2806 -.-- 43.54 1:31.25 1:31.25
Alma Olofsson 2007 AF7607 -.-- 41.36 1:28.52 2:59.77
Penny Kennerwall 2008 AK5808 +0.42 40.29 1:27.19 4:26.96
Julia Andersson 2007 AH2407 +0.22 34.06 1:17.45 5:44.41
11 Simklubben Elfsborg lag 4 12 Simklubben Elfsborg 5:47.79 +1:02.2
Edith Fredriksson 2007 AJ7407 -.-- 35.83 1:19.37 1:19.37
Ellen Johansson 2008 AB6208 +0.14 38.65 1:23.89 2:43.26
Clara Hansson 2009 AA1609 +0.56 43.14 1:33.99 4:17.25
Leia Griphem 2008 AS5608 +0.44 41.89 1:30.54 5:47.79
12 Simklubben 1970 14 Simklubben 1970 5:49.10 +1:03.5
Hilda Boman 2008 AA4608 -.-- 39.90 1:26.64 1:26.64
Moa Helge 2007 AJ1607 +0.11 43.00 1:33.66 3:00.30
Filippa Fritzson 2005 AE3205 +0.33 38.08 1:22.38 4:22.68
Mirabelle Hedendahl 2007 AB3407 +0.54 39.50 1:26.42 5:49.10
13 Göteborg Sim lag 3 14 Göteborg Sim 5:50.23 +1:04.7
Klara  Rask 2005 AL9405 -.-- 38.77 1:26.23 1:26.23
Livia Ek 2007 BF1807 +0.52 38.03 1:24.40 2:50.63
Alma Mellegård Fastén 2006 AM2406 +0.52 39.70 1:28.84 4:19.47
Sofia Tikotska 2007 AZ6207 +0.36 42.71 1:30.76 5:50.23
14 S02 Lag 2 13 Simklubben S02 5:52.09 +1:06.5
Tova Axelsson 2007 AY5807 -.-- 35.23 1:15.75 1:15.75
Louise Ahlstedt 2008 AR7208 +0.22 36.16 1:22.79 2:38.54
Ajla Vajzovic 2006 AZ7606 +0.32 43.24 1:31.90 4:10.44
Filippa Halvardsson 2007 BM4207 +0.56 47.91 1:41.65 5:52.09
15 Kungsbacka Simsällskap lag 2 12 Kungsbacka Simsällskap 5:59.41 +1:13.9
Filippa Sundqvist 2007 AZ0207 -.-- 42.16 1:30.83 1:30.83
Miriam Schedvin 2007 AZ9607 +0.35 42.39 1:29.17 3:00.00
Elin Linders 2007 AU0407 +0.62 41.84 1:30.52 4:30.52
Tilja Wennesjö 2007 BG6607 +0.60 42.31 1:28.89 5:59.41
- Botkyrka-Rönninge Simsällska 14 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ
Mimmi Nordström Renlund 2007 AO8207 -.--
Erica Griberg 2005 BS4405 +0.36
Julia Kantoluoto 2005 AQ2605 +0.18
Lollobelle Nordström-Renlund 2005 AZ4205 +0.54
- Kungälvs Simsällskap 14 Kungälvs Simsällskap DSQ
Tilda Dohrner 2006 AV7606 -.-- 39.10 1:20.96 1:20.96
Tuva Honsberg 2008 AE5208 +0.45 40.98 1:28.94 2:49.90
Matilda Magnusson 2005 BN0605 +0.32 36.09 1:21.16 4:11.06
Louise Ottosson 2005 BN8405 +0.01
- Kungsbacka Simsällskap 12 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Olivia Staafgård 2007 BE3607 -.-- 35.04 1:16.23 1:16.23
Julia Håkansson 2007 AU2207 -0.16
Freja Håkansson 2007 AU3207 +0.34
Annalie Rutter 2007 BL8207 +0.25
Grenen officiell:  2019-11-22 17:22:27
2019-11-22 17:23:05 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 2, 4x100m Ind. Medley H C-D - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kungälvs Simsällskap lag 1 14 Kungälvs Simsällskap 5:07.86
Linus Krohn 2005 AS3505 -.-- 33.36 1:11.34 1:11.34
Svante Tjernström 2007 AA4907 +0.22 33.92 1:16.33 2:27.67
Frej Andersson-Öberg 2006 AD8106 +0.42 36.01 1:17.25 3:44.92
Axel Wigstrand 2008 AH3908 +0.40 37.09 1:22.94 5:07.86
2 Göteborg Sim Lag 1 13 Göteborg Sim 5:13.99 +6.13
Lucas Larsson 2006 AN0306 -.-- 33.45 1:12.22 1:12.22
Elias Lai 2006 AR4706 +0.54 38.24 1:22.22 2:34.44
Jonathan Larsson 2006 AN2306 +0.49 35.04 1:14.83 3:49.27
Calvin Lindén 2007 AL7707 +0.50 38.19 1:24.72 5:13.99
3 Simklubben Elfsborg 14 Simklubben Elfsborg 5:25.67 +17.81
William Dahlqvist 2005 AG5305 -.-- 32.14 1:08.34 1:08.34
Philip Hansson 2007 AB6507 +0.61 45.70 1:35.70 2:44.04
Elias Klebom 2007 AA3107 -.-- 41.30 1:27.41 4:11.45
Lowe Stenberg 2006 AC2506 +0.29 33.80 1:14.22 5:25.67
4 S02 Lag 1 13 Simklubben S02 5:35.27 +27.41
Jonas Shafie 2006 AF6906 -.-- 37.40 1:20.89 1:20.89
Walter Jerling 2007 AP6507 +0.80 39.85 1:25.39 2:46.28
Charlie Liu 2006 AM1306 +0.25 36.78 1:21.30 4:07.58
Mio Hernandez 2007 AK3507 +0.24 38.98 1:27.69 5:35.27
5 Göteborg Sim lag 3 14 Göteborg Sim 5:44.76 +36.90
Wille Damber 2005 AR1105 -.-- 36.91 1:21.54 1:21.54
Viktor  de Jonge 2007 AK1507 +0.60 42.79 1:30.44 2:51.98
Christopher Calek 2009 AF6109 +0.40 41.56 1:28.11 4:20.09
Hans Feng 2008 AK4708 +0.16 40.46 1:24.67 5:44.76
6 Göteborg Sim lag 2 13 Göteborg Sim 5:47.33 +39.47
Hannes Aminoff 2009 AE4109 -.-- 42.16 1:29.86 1:29.86
Robin Mohammadi 2007 AC3907 +0.50 40.37 1:25.90 2:55.76
Max Ha 2006 AF0906 +0.58 39.76 1:23.07 4:18.83
Jakub Bober 2007 AM2907 -.-- 41.73 1:28.50 5:47.33
- Kungsbacka Simsällskap 13 Kungsbacka Simsällskap DSQ
William Hörgren 2007 AE7307 -.-- 39.41 1:23.57 1:23.57
Liam Mumford 2006 AR8306 +0.55 43.15 1:33.86 2:57.43
Elias Väinölä 2007 AN9107 +0.47 43.30 1:28.23 4:25.66
Julius Boman 2007 AM4707 +1.07
- Kungälvs Simsällskap lag 2 14 Kungälvs Simsällskap DSQ
Mathias Behre 2009 AG4109 -.-- 42.34 1:29.63 1:29.63
Linus Framme 2008 AG1308 +0.27 38.60 1:23.99 2:53.62
Erik Isaksson 2005 AD6505 +0.27 37.32 1:21.28 4:14.90
Josef Holmén 2007 AN2107 +0.56
- Täby lag 1 14 Täby Sim DSQ
Ludvig Berndtsson 2005 AR8705 -.-- 30.73 1:09.37 1:09.37
Kevin Lenstad 2005 AU3905 +0.27 38.58 1:23.73 2:33.10
Eric Fransson 2006 AN0506 +0.32
Arvid Thoresson 2005 AS5505 +0.61
- S02 Lag 2 13 Simklubben S02 DNS
Arda Beybutov 2008 AF7508
Oliver Klintelius 2007 AV1507
Erik Paulin 2006 AY1106
Adam Ellison 2008 AF8308
- Kungsbacka Simsällskap lag 2 24 Kungsbacka Simsällskap DNS
Måns Leijon 2007 AI1907
Elias Väinölä 2007 AN9107
Niklas Sandberg 1995 AQ1195
Alexander Alvstrand 2007 AI8707
Grenen officiell:  2019-11-22 17:37:34
2019-11-22 17:37:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 3, 4x100m Ind. Medley D A-B - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Göteborg Sim Lag 1 17 Göteborg Sim 4:35.72
Lucie Hanquet 2003 CC2403 -.-- 31.32 1:07.57 1:07.57
Hannah Hemberg 2002 AD2402 +0.15 30.95 1:08.61 2:16.18
Selma Avdic 2003 AM6803 +0.44 31.50 1:09.67 3:25.85
Johanna Edgren 2004 AZ5604 +0.32 32.35 1:09.87 4:35.72
2 Jönköpings Simsällskap Lag 1 20 Jönköpings Simsällskap 4:40.85 +5.13
Natalie Stjärnås 2003 AL3403 -.-- 32.03 1:11.23 1:11.23
Jazmina Hedqvist 2002 AQ5402 +0.25 32.00 1:08.14 2:19.37
Emma Roos 1999 AB7899 +0.21 31.79 1:10.90 3:30.27
Ida Rudelius 2004 AM7204 +0.23 32.50 1:10.58 4:40.85
3 Täby lag 1 18 Täby Sim 4:45.08 +9.36
Embla Börjesson 2002 AZ1802 -.-- 32.36 1:08.89 1:08.89
Amanda Sandberg 2003 CC3403 +0.29 33.62 1:12.81 2:21.70
Smilla Hedlund 2001 BH5801 +0.39 33.42 1:12.79 3:34.49
Olivia Svensson 2003 CA4203 +0.19 32.31 1:10.59 4:45.08
4 Jönköpings Simsällskap lag 2 17 Jönköpings Simsällskap 4:47.57 +11.85
Emmie Davis 2002 AK7202 -.-- 32.84 1:12.03 1:12.03
Nora Rogö 2004 AW7604 +0.30 34.03 1:10.56 2:22.59
Felicia Tubbin 2003 BK3203 +0.29 34.08 1:12.75 3:35.34
Wilma Svensson 2004 AG6604 +0.39 32.37 1:12.23 4:47.57
5 Göteborg Sim lag 3 18 Göteborg Sim 4:53.58 +17.86
Sara  Hopmark 2004 AJ7204 -.-- 32.44 1:10.95 1:10.95
Anna Maria Jökulsdottir 2003 BA4203 +0.42 35.45 1:16.01 2:26.96
Felicia Thonander 2001 AC8801 +0.24 33.47 1:12.51 3:39.47
Frida Skåring 2002 BO5602 +0.44 33.29 1:14.11 4:53.58
6 Växjö Simsällskap 16 Växjö Simsällskap 4:55.13 +19.41
Tove Gustafsson 2004 AH7204 -.-- 32.30 1:09.99 1:09.99
Alva Wardrum 2003 AQ1805 +0.42 34.78 1:14.78 2:24.77
Agnes Hildebrand Westerberg 2004 BF9404 +0.40 33.56 1:14.66 3:39.43
Vanja Magnusson 2004 AH7604 +0.16 33.33 1:15.70 4:55.13
7 Kalmar Simsällskap 21 Kalmar Simsällskap 4:55.24 +19.52
Miranda Arvidsson 1998 AJ5298 -.-- 29.23 1:07.55 1:07.55
Nellie Skeppland 2006 AY7606 +0.36 30.64 1:11.29 2:18.84
Olivia Andersson Jansen 2005 AZ6405 +0.40 36.06 1:17.58 3:36.42
Sofia Marcusson 2005 AL1805 +0.51 36.10 1:18.82 4:55.24
8 S02 Lag 1 27 Simklubben S02 4:56.46 +20.74
Ebba Hellström 1992 AK6692 -.-- 33.71 1:12.32 1:12.32
Lova Skanse 2003 BS0203 +0.56 36.75 1:16.05 2:28.37
Elna Magnusson 2004 BG1804 +0.33 35.38 1:15.20 3:43.57
Lia Bromander 2004 AZ4604 +0.20 31.27 1:12.89 4:56.46
9 Jönköpings Simsällskap lag 3 18 Jönköpings Simsällskap 4:57.50 +21.78
Victoria Danielsson 2002 BP6802 -.-- 33.97 1:15.22 1:15.22
Matilda Nilsson 2004 AD0804 +0.29 32.31 1:12.18 2:27.40
Wilma Carlheim 2003 AI6403 +0.25 33.98 1:13.97 3:41.37
Mariam Istiphan 2001 BG4201 +0.22 32.35 1:16.13 4:57.50
10 Täby lag 2 16 Täby Sim 5:00.48 +24.76
Filippa Bolling 2004 BA8404 -.-- 33.81 1:14.94 1:14.94
Engla Ellbrant 2004 AK2204 +0.46 35.47 1:14.31 2:29.25
Ylva Lindén 2003 CD8203 +0.38 32.99 1:16.36 3:45.61
Amanda Borgfors 2004 AS1804 +0.42 36.31 1:14.87 5:00.48
11 Täby lag 3 15 Täby Sim 5:08.98 +33.26
Alice Davies 2004 BH5404 -.-- 37.10 1:19.47 1:19.47
Clara Ersson 2004 BA3204 +0.05 34.24 1:15.07 2:34.54
Dina Larsson 2004 AN1804 +0.61 33.27 1:16.46 3:51.00
Hannah Haux 2004 BC3804 +0.50 35.54 1:17.98 5:08.98
12 Botkyrka-Rönninge Simsällska 18 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 5:14.11 +38.39
Jemina Granholm 2002 BB9802 -.-- 32.97 1:14.72 1:14.72
Elsa Axvik Reutergårdh 2004 BA5404 +0.09 36.23 1:22.39 2:37.11
Pernilla Hemmälin 2001 AO3801 +0.38 36.33 1:19.01 3:56.12
Ida Nygren 2004 BL2404 +0.04 35.15 1:17.99 5:14.11
13 Simklubben Elfsborg 18 Simklubben Elfsborg 5:16.99 +41.27
Hannah Lilja 2004 AE2604 -.-- 35.82 1:16.44 1:16.44
Agnes Wahlberg 2004 AE3604 +0.57 38.29 1:23.67 2:40.11
Sarah Nilsson 2003 BN6603 +0.36 37.16 1:18.66 3:58.77
Astrid Svedberg 2001 AV5801 +0.31 34.17 1:18.22 5:16.99
14 S02 Lag 2 17 Simklubben S02 5:31.81 +56.09
Klara Sillerström 2003 BR1603 -.-- 33.12 1:14.63 1:14.63
Signe Kåberg 2002 BG1402 +0.30 34.06 1:16.58 2:31.21
Lilian Werner 2008 AV8408 +0.57 48.10 1:41.78 4:12.99
Thea Runnestad 2003 CC7603 +0.20 35.46 1:18.82 5:31.81
- Göteborg Sim lag 2 17 Göteborg Sim DSQ
Linnea Högstedt 2004 BK2404 -.-- 32.69 1:13.77 1:13.77
Viola Berlin 2002 BO9602 +0.32 34.27 1:11.15 2:24.92
Linnea Edgren 2002 AT7202 +0.47 33.81 1:12.76 3:37.68
Ebba Holmdahl 2003 BA2203 -0.13
- Göteborg Sim lag 4 16 Göteborg Sim DSQ
Selma Hahne 2004 BU5604 -.-- 37.05 1:17.37 1:17.37
Ida Norlander 2003 BD2203 +0.43 35.81 1:17.51 2:34.88
Elin Göransson 2003 BV7603 +0.41
Amalia Mattisson 2004 AQ7804 +0.36
Grenen officiell:  2019-11-22 17:49:57
2019-11-22 17:50:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 4, 4x100m Ind. Medley H A-B - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kungälvs Simsällskap lag 1 27 Kungälvs Simsällskap 4:01.75
Ossian Arvidsson 1992 AK3592 -.-- 27.21 59.65 59.65
Anton Arvidsson 1994 AF1594 +0.24 26.89 1:00.22 1:59.87
Johan Hildesson 1992 AK2592 +0.34 27.80 1:01.08 3:00.95
Daniel Andersson 1997 AQ7197 +0.37 28.54 1:00.80 4:01.75
2 Jönköpings Simsällskap 16 Jönköpings Simsällskap 4:13.24 +11.49
Job Sanders 2003 AF2703 -.-- 28.74 1:02.00 1:02.00
Felix Wrakén 2003 AB8903 +0.47 28.84 1:02.10 2:04.10
Dennis Partanen 2003 AI5703 +0.51 28.68 1:04.18 3:08.28
Max Grubesic 2004 AH8104 +0.21 29.68 1:04.96 4:13.24
3 Kalmar Simsällskap 19 Kalmar Simsällskap 4:17.13 +15.38
Anton Arvidsson 2000 AV6500 -.-- 28.31 1:02.02 1:02.02
Hugo Fransson 2005 AA4105 +0.27 28.49 1:04.85 2:06.87
Frank Raunio 2000 AA3700 +0.35 28.82 1:03.96 3:10.83
Henrik Pap 2001 AU5701 +0.27 28.96 1:06.30 4:17.13
4 Göteborg Sim Lag 1 18 Göteborg Sim 4:19.83 +18.08
Love Mellegård Fastén 2003 AS9503 -.-- 29.24 1:05.80 1:05.80
Karl Bohlin 2001 AV6301 +0.42 29.99 1:04.90 2:10.70
Hampus Klebom 2004 AC4504 32.13 1:07.54 3:18.24
Max Feng 2001 AR6301 +0.22 29.01 1:01.59 4:19.83
5 Växjö Simsällskap 17 Växjö Simsällskap 4:22.06 +20.31
Oskar Axandersson 2002 AN7502 -.-- 29.49 1:05.26 1:05.26
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 +0.48 30.28 1:04.66 2:09.92
Emanuel Tidåsen 2002 AQ3702 +0.24 28.02 1:05.84 3:15.76
Gustav Hammarstedt 2002 AL1302 +0.08 30.34 1:06.30 4:22.06
6 Jönköpings Simsällskap lag 2 17 Jönköpings Simsällskap 4:35.69 +33.94
Patrik Petkoczi 2002 AG3702 -.-- 30.87 1:06.99 1:06.99
Leopold Grinnemo 2005 AG9105 +0.36 31.04 1:08.14 2:15.13
Victor Ekblad 2004 AJ5304 +0.46 32.58 1:09.15 3:24.28
Jakob Starkenberg 2004 AI8104 +0.33 33.56 1:11.41 4:35.69
7 S02 Lag 2 17 Simklubben S02 4:37.14 +35.39
Lorànd Vàri 2002 AF2302 -.-- 30.82 1:11.03 1:11.03
Oscar Lundgren 2003 BR5503 +0.31 31.45 1:10.44 2:21.47
Maximus Murray 2003 AB0903 +0.13 31.18 1:08.28 3:29.75
Linus Olofsson 2003 AL6503 +0.58 31.09 1:07.39 4:37.14
8 Täby lag 1 17 Täby Sim 4:37.15 +35.40
Axel von Goës 2002 AP1502 -.-- 30.41 1:08.34 1:08.34
Hugo Westholm 2004 AI2904 +0.24 33.26 1:09.39 2:17.73
Jousef Hanna 2003 AS3503 +0.31 33.86 1:14.35 3:32.08
Erik Åstrand 2003 AO2903 +0.41 29.01 1:05.07 4:37.15
9 Kungälvs Simsällskap lag 2 21 Kungälvs Simsällskap 4:44.87 +43.12
Martin  Isaksson 1998 AW2198 -.-- 30.54 1:07.36 1:07.36
Jacob Hassan 2003 BA7103 +0.09 34.44 1:16.51 2:23.87
Linus Krohn 2005 AS3505 -0.01 32.98 1:11.98 3:35.85
Filip Håll 2002 AT5702 +0.29 32.82 1:09.02 4:44.87
- S02 Lag 1 23 Simklubben S02 DNS
Philip Zasowski 2002 AM5302 -.--
Oscar Sjöström 2003 AA2103
Vide Troberg Eskola 2003 AN3303
Efrem Ghirmai 1996 AC1396
- Jönköpings Simsällskap lag 3 18 Jönköpings Simsällskap DNS
David Liu 2004 AY4704
Tobias  Karlsson 2002 AX2902
Ricky Bergwall 2002 AN9102
Albert Madurel 2001 AZ6301
Grenen officiell:  2019-11-22 18:01:49
2019-11-22 18:10:30 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 5, 100m Medley Damer D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg +0.68 463 1:13.02
50m: 33.59
100m: 1:13.02
(39.43)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 +0.69 437 1:14.44 +1.42
50m: 34.75
100m: 1:14.44
(39.69)
3 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS +0.75 436 1:14.52 +1.50
50m: 33.49
100m: 1:14.52
(41.03)
4 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg +0.64 423 1:15.23 +2.21
50m: 33.67
100m: 1:15.23
(41.56)
5 Julia Andersson 2007 Ronneby Simsällskap +0.64 412 1:15.89 +2.87
50m: 34.37
100m: 1:15.89
(41.52)
6 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.78 405 1:16.32 +3.30
50m: 34.33
100m: 1:16.32
(41.99)
7 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS -.-- 380 1:17.99 +4.97
50m: 35.55
100m: 1:17.99
(42.44)
8 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 371 1:18.63 +5.61
50m: 37.08
100m: 1:18.63
(41.55)
9 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 353 1:19.94 +6.92
50m: 36.24
100m: 1:19.94
(43.70)
10 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 345 1:20.51 +7.49
50m: 37.10
100m: 1:20.51
(43.41)
11 Ellen Johansson 2008 Simklubben Elfsborg +0.68 331 1:21.67 +8.65
50m: 37.00
100m: 1:21.67
(44.67)
12 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S02 +0.66 326 1:22.05 +9.03
50m: 36.92
100m: 1:22.05
(45.13)
13 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.78 317 1:22.82 +9.80
50m: 39.09
100m: 1:22.82
(43.73)
14 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS -.-- 308 1:23.66 +10.64
50m: 39.71
100m: 1:23.66
(43.95)
15 Livia Ek 2007 Göteborg Sim +0.67 295 1:24.82 +11.80
50m: 38.19
100m: 1:24.82
(46.63)
16 Penny Kennerwall 2008 Ronneby Simsällskap +0.83 286 1:25.69 +12.67
50m: 39.57
100m: 1:25.69
(46.12)
17 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 +0.84 285 1:25.82 +12.80
50m: 40.14
100m: 1:25.82
(45.68)
18 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 +0.82 283 1:26.00 +12.98
50m: 40.73
100m: 1:26.00
(45.27)
19 Alma Olofsson 2007 Ronneby Simsällskap +0.77 272 1:27.12 +14.10
50m: 40.31
100m: 1:27.12
(46.81)
20 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap +0.84 267 1:27.74 +14.72
50m: 40.27
100m: 1:27.74
(47.47)
21 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.84 261 1:28.35 +15.33
50m: 42.44
100m: 1:28.35
(45.91)
22 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 258 1:28.71 +15.69
50m: 40.17
100m: 1:28.71
(48.54)
23 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.84 244 1:30.43 +17.41
50m: 43.81
100m: 1:30.43
(46.62)
24 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.67 242 1:30.59 +17.57
50m: 40.46
100m: 1:30.59
(50.13)
25 Karin Palming 2007 Göteborg Sim +0.94 241 1:30.80 +17.78
50m: 43.72
100m: 1:30.80
(47.08)
26 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.83 238 1:31.18 +18.16
50m: 42.35
100m: 1:31.18
(48.83)
27 Leia Griphem 2008 Simklubben Elfsborg +0.85 227 1:32.58 +19.56
50m: 44.63
100m: 1:32.58
(47.95)
28 Clara Hansson 2009 Simklubben Elfsborg -.-- 225 1:32.83 +19.81
50m: 42.21
100m: 1:32.83
(50.62)
29 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim +0.73 225 1:32.86 +19.84
50m: 41.62
100m: 1:32.86
(51.24)
30 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim -.-- 206 1:35.61 +22.59
50m: 45.06
100m: 1:35.61
(50.55)
31 Moa Helge 2007 Simklubben 1970 -.-- 205 1:35.80 +22.78
50m: 45.43
100m: 1:35.80
(50.37)
32 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim +0.90 204 1:35.89 +22.87
50m: 46.05
100m: 1:35.89
(49.84)
33 Julia Holle Granat 2008 Göteborg Sim -.-- 177 1:40.57 +27.55
50m: 47.98
100m: 1:40.57
(52.59)
34 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S02 +1.02 162 1:43.57 +30.55
50m: 48.49
100m: 1:43.57
(55.08)
35 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S02 -.-- 158 1:44.38 +31.36
50m: 52.24
100m: 1:44.38
(52.14)
- Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.88 DSQ
- Lilian Werner 2008 Simklubben S02 +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-22 18:22:06
2019-11-22 18:22:09 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 6, 100m Medley Herrar D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap +0.61 297 1:15.30
50m: 33.96
100m: 1:15.30
(41.34)
2 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS +0.86 233 1:21.59 +6.29
50m: 37.19
100m: 1:21.59
(44.40)
3 Emil Eliasson Ringborg 2007 Alvesta Simsällskap +0.76 223 1:22.82 +7.52
50m: 38.40
100m: 1:22.82
(44.42)
4 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim +0.82 219 1:23.33 +8.03
50m: 37.96
100m: 1:23.33
(45.37)
5 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim +0.75 213 1:24.12 +8.82
50m: 37.78
100m: 1:24.12
(46.34)
6 Hans Feng 2008 Göteborg Sim +0.65 213 1:24.14 +8.84
50m: 40.80
100m: 1:24.14
(43.34)
7 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.77 210 1:24.54 +9.24
50m: 40.81
100m: 1:24.54
(43.73)
8 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap +0.78 205 1:25.13 +9.83
50m: 39.92
100m: 1:25.13
(45.21)
9 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 +0.75 204 1:25.35 +10.05
50m: 39.73
100m: 1:25.35
(45.62)
10 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim +0.84 203 1:25.43 +10.13
50m: 39.79
100m: 1:25.43
(45.64)
11 Linus Framme 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- 202 1:25.64 +10.34
50m: 38.90
100m: 1:25.64
(46.74)
12 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 197 1:26.26 +10.96
50m: 40.98
100m: 1:26.26
(45.28)
13 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.77 197 1:26.33 +11.03
50m: 41.39
100m: 1:26.33
(44.94)
14 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS +0.79 197 1:26.34 +11.04
50m: 40.02
100m: 1:26.34
(46.32)
15 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim +0.45 195 1:26.61 +11.31
50m: 39.82
100m: 1:26.61
(46.79)
16 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim -.-- 188 1:27.65 +12.35
50m: 41.65
100m: 1:27.65
(46.00)
17 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 +0.67 186 1:27.96 +12.66
50m: 40.60
100m: 1:27.96
(47.36)
18 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim +0.76 180 1:28.88 +13.58
50m: 41.32
100m: 1:28.88
(47.56)
19 Arda Beybutov 2008 Simklubben S02 -.-- 175 1:29.81 +14.51
50m: 41.97
100m: 1:29.81
(47.84)
20 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap -.-- 173 1:30.04 +14.74
50m: 43.04
100m: 1:30.04
(47.00)
21 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim +0.73 163 1:31.97 +16.67
50m: 45.08
100m: 1:31.97
(46.89)
22 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim +0.72 162 1:32.01 +16.71
50m: 42.62
100m: 1:32.01
(49.39)
23 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- 142 1:36.21 +20.91
50m: 46.10
100m: 1:36.21
(50.11)
24 Luka Bulatovic 2008 Simklubben S02 +0.66 137 1:37.29 +21.99
50m: 45.96
100m: 1:37.29
(51.33)
25 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg +0.79 136 1:37.69 +22.39
50m: 45.04
100m: 1:37.69
(52.65)
26 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim +0.60 129 1:39.24 +23.94
50m: 48.32
100m: 1:39.24
(50.92)
27 Måns Leijon 2007 Kungsbacka Simsällskap +0.94 127 1:39.79 +24.49
50m: 46.87
100m: 1:39.79
(52.92)
28 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap +1.06 126 1:40.01 +24.71
50m: 45.18
100m: 1:40.01
(54.83)
29 Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim +1.05 125 1:40.33 +25.03
50m: 46.16
100m: 1:40.33
(54.17)
30 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim +0.79 122 1:41.09 +25.79
50m: 47.71
100m: 1:41.09
(53.38)
31 Adam Ellison 2008 Simklubben S02 +0.67 120 1:41.64 +26.34
50m: 47.22
100m: 1:41.64
(54.42)
32 Stefan Grigore 2007 Alvesta Simsällskap +0.88 120 1:41.84 +26.54
50m: 50.93
100m: 1:41.84
(50.91)
33 Hjalmar Hoshino 2008 Göteborg Sim +0.69 101 1:47.75 +32.45
50m: 54.23
100m: 1:47.75
(53.52)
- Axel Knoblock 2009 Göteborg Sim +0.82 DSQ
- Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-22 18:36:52
2019-11-22 18:36:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02
Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 7, 100m Medley Damer C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap +0.86 587 1:07.48
50m: 32.56
100m: 1:07.48
(34.92)
2 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim +0.84 529 1:09.85 +2.37
50m: 31.74
100m: 1:09.85
(38.11)
3 Agnes Holmblad 2006 Simklubben Elfsborg +0.65 506 1:10.91 +3.43
50m: 31.82
100m: 1:10.91
(39.09)
4 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg +0.67 502 1:11.07 +3.59
50m: 32.10
100m: 1:11.07
(38.97)
5 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 +0.72 499 1:11.23 +3.75
50m: 32.44
100m: 1:11.23
(38.79)
6 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 +0.75 494 1:11.44 +3.96
50m: 33.81
100m: 1:11.44
(37.63)
7 Amanda Cederqvist 2005 Simklubben S02 +0.72 485 1:11.88 +4.40
50m: 33.15
100m: 1:11.88
(38.73)
8 Alba Arberg 2005 Jönköpings Simsällskap +0.75 475 1:12.39 +4.91
50m: 32.84
100m: 1:12.39
(39.55)
9 Nellie Skeppland 2006 Kalmar Simsällskap +0.68 472 1:12.55 +5.07
50m: 31.95
100m: 1:12.55
(40.60)
10 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap +0.66 469 1:12.70 +5.22
50m: 34.56
100m: 1:12.70
(38.14)
11 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg +0.78 466 1:12.84 +5.36
50m: 33.97
100m: 1:12.84
(38.87)
12 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg +0.77 462 1:13.08 +5.60
50m: 34.49
100m: 1:13.08
(38.59)
13 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.63 451 1:13.67 +6.19
50m: 35.02
100m: 1:13.67
(38.65)
14 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim +0.68 451 1:13.68 +6.20
50m: 34.03
100m: 1:13.68
(39.65)
15 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.65 438 1:14.38 +6.90
50m: 35.73
100m: 1:14.38
(38.65)
16 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 +0.73 432 1:14.70 +7.22
50m: 33.56
100m: 1:14.70
(41.14)
17 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.79 432 1:14.71 +7.23
50m: 33.28
100m: 1:14.71
(41.43)
18 Signe Wahlberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 423 1:15.23 +7.75
50m: 34.36
100m: 1:15.23
(40.87)
19 Elin Cronqvist 2005 Växjö Simsällskap +0.79 423 1:15.27 +7.79
50m: 35.49
100m: 1:15.27
(39.78)
20 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg +0.87 417 1:15.59 +8.11
50m: 34.89
100m: 1:15.59
(40.70)
21 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.68 415 1:15.75 +8.27
50m: 34.31
100m: 1:15.75
(41.44)
22 Olivia Thonander 2005 Göteborg Sim +0.76 411 1:15.98 +8.50
50m: 35.48
100m: 1:15.98
(40.50)
23 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg +0.65 410 1:16.05 +8.57
50m: 33.90
100m: 1:16.05
(42.15)
24 Rose Li 2006 Täby Sim +0.80 403 1:16.49 +9.01
50m: 34.97
100m: 1:16.49
(41.52)
25 Elin Ha 2006 Göteborg Sim +0.75 401 1:16.58 +9.10
50m: 36.05
100m: 1:16.58
(40.53)
26 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap +0.66 394 1:17.05 +9.57
50m: 35.68
100m: 1:17.05
(41.37)
27 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap +0.67 386 1:17.59 +10.11
50m: 37.13
100m: 1:17.59
(40.46)
28 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.75 385 1:17.63 +10.15
50m: 34.88
100m: 1:17.63
(42.75)
29 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.79 384 1:17.74 +10.26
50m: 36.36
100m: 1:17.74
(41.38)
30 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim +0.72 382 1:17.87 +10.39
50m: 37.71
100m: 1:17.87
(40.16)
31 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg +0.73 373 1:18.49 +11.01
50m: 35.76
100m: 1:18.49
(42.73)
32 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap +0.76 372 1:18.57 +11.09
50m: 36.21
100m: 1:18.57
(42.36)
33 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap +0.75 365 1:19.07 +11.59
50m: 37.09
100m: 1:19.07
(41.98)
34 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 361 1:19.35 +11.87
50m: 36.26
100m: 1:19.35
(43.09)
35 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap +0.75 345 1:20.57 +13.09
50m: 38.35
100m: 1:20.57
(42.22)
36 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap +0.69 342 1:20.73 +13.25
50m: 36.85
100m: 1:20.73
(43.88)
37 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.72 341 1:20.86 +13.38
50m: 37.02
100m: 1:20.86
(43.84)
37 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap +0.66 341 1:20.86 +13.38
50m: 36.17
100m: 1:20.86
(44.69)
39 Amanda Leonkrone Mankinen 2006 Simklubben Elfsborg +0.81 341 1:20.87 +13.39
50m: 39.29
100m: 1:20.87
(41.58)
40 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim +0.74 340 1:20.89 +13.41
50m: 38.56
100m: 1:20.89
(42.33)
41 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim +0.83 338 1:21.07 +13.59
50m: 37.52
100m: 1:21.07
(43.55)
42 Julia Kantoluoto 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.78 336 1:21.22 +13.74
50m: 36.90
100m: 1:21.22
(44.32)
43 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 +0.80 317 1:22.84 +15.36
50m: 38.71
100m: 1:22.84
(44.13)
44 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.70 305 1:23.91 +16.43
50m: 39.90
100m: 1:23.91
(44.01)
45 Ines Norlander 2006 Göteborg Sim +0.74 301 1:24.30 +16.82
50m: 40.05
100m: 1:24.30
(44.25)
46 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg +0.82 300 1:24.39 +16.91
50m: 37.67
100m: 1:24.39
(46.72)
47 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim -.-- 294 1:24.91 +17.43
50m: 39.22
100m: 1:24.91
(45.69)
48 Louise Ottosson 2005 Kungälvs Simsällskap +0.76 289 1:25.47 +17.99
50m: 37.52
100m: 1:25.47
(47.95)
49 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim +0.90 283 1:26.00 +18.52
50m: 39.58
100m: 1:26.00
(46.42)
50 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim +0.69 279 1:26.43 +18.95
50m: 39.03
100m: 1:26.43
(47.40)
51 Klara  Rask 2005 Göteborg Sim +0.72 271 1:27.31 +19.83
50m: 39.35
100m: 1:27.31
(47.96)
52 Ellie Söderholm 2005 Täby Sim +0.69 267 1:27.71 +20.23
50m: 40.00
100m: 1:27.71
(47.71)
53 Ida Kristine Dervola Agersen 2006 Kirkenes Svømmeklubb +0.79 266 1:27.76 +20.28
50m: 40.08
100m: 1:27.76
(47.68)
54 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.81 266 1:27.80 +20.32
50m: 39.67
100m: 1:27.80
(48.13)
</