2021-04-14   17:12:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 48, 200m Fjärilsim Herrar B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap +0.75 513 2:15.14
50m: 29.21
100m: 1:02.35
(33.14)
150m: 1:37.87
(35.52)
200m: 2:15.14
(37.27)
2 Sebastien Louis Fouilloux 2003 Lambertseter SK +0.74 495 2:16.76 +1.62
50m: 30.44
100m: 1:04.62
(34.18)
150m: 1:40.81
(36.19)
200m: 2:16.76
(35.95)
3 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.79 463 2:19.85 +4.71
50m: 30.29
100m: 1:05.42
(35.13)
150m: 1:42.01
(36.59)
200m: 2:19.85
(37.84)
4 Sander Matoe Singsaas 2004 Lambertseter SK +0.80 445 2:21.67 +6.53
50m: 29.44
100m: 1:05.29
(35.85)
150m: 1:43.09
(37.80)
200m: 2:21.67
(38.58)
5 Kasper Mathiesen Laskemoen 2004 Lambertseter SK +0.79 401 2:26.72 +11.58
50m: 31.23
100m: 1:07.70
(36.47)
150m: 1:46.90
(39.20)
200m: 2:26.72
(39.82)
6 Yuk Pooi Oscar Lui 2003 Lambertseter SK +0.74 382 2:29.08 +13.94
50m: 32.16
100m: 1:09.44
(37.28)
150m: 1:50.65
(41.21)
200m: 2:29.08
(38.43)
7 Martin Navelsaker Beitveit 2003 Lambertseter SK +0.88 377 2:29.83 +14.69
50m: 32.01
100m: 1:10.70
(38.69)
150m: 1:50.37
(39.67)
200m: 2:29.83
(39.46)
8 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap +0.74 354 2:32.87 +17.73
50m: 32.14
100m: 1:10.57
(38.43)
150m: 1:51.03
(40.46)
200m: 2:32.87
(41.84)
9 Erik Tomter Ouren 2003 Lambertseter SK +0.71 345 2:34.31 +19.17
50m: 33.07
100m: 1:12.64
(39.57)
150m: 1:54.64
(42.00)
200m: 2:34.31
(39.67)
10 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim +0.77 330 2:36.49 +21.35
50m: 33.72
100m: 1:13.36
(39.64)
150m: 1:55.44
(42.08)
200m: 2:36.49
(41.05)
11 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap +0.76 329 2:36.79 +21.65
50m: 31.30
100m: 1:10.01
(38.71)
150m: 1:52.03
(42.02)
200m: 2:36.79
(44.76)
12 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.75 327 2:37.01 +21.87
50m: 33.43
100m: 1:13.12
(39.69)
150m: 1:55.52
(42.40)
200m: 2:37.01
(41.49)
13 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim +0.84 316 2:38.81 +23.67
50m: 34.43
100m: 1:14.42
(39.99)
150m: 1:56.32
(41.90)
200m: 2:38.81
(42.49)
14 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap +0.70 298 2:42.03 +26.89
50m: 34.48
100m: 1:15.94
(41.46)
150m: 2:00.28
(44.34)
200m: 2:42.03
(41.75)
15 Sondre Solhøy 2003 Lambertseter SK +0.83 280 2:45.42 +30.28
50m: 32.74
100m: 1:13.71
(40.97)
150m: 1:58.28
(44.57)
200m: 2:45.42
(47.14)
16 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.78 257 2:50.09 +34.95
50m: 36.26
100m: 1:20.18
(43.92)
150m: 2:05.62
(45.44)
200m: 2:50.09
(44.47)
17 Anton Olsson 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.88 180 3:11.70 +56.56
50m: 37.81
100m: 1:25.49
(47.68)
150m: 2:19.00
(53.51)
200m: 3:11.70
(52.70)
Grenen officiell:  2019-11-24 08:55:45
2019-11-24 08:55:49 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner