2021-04-14   16:01:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
Barracuda Race - Henning Degerman Memorial 2019
Plats: Valhallabadet Arrangör: SK S02
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 56, 50m Bröstsim Herrar B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Kristensen 2003 Lambertseter SK +0.60 592 30.07
2 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.72 530 31.19 +1.12
3 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap +0.71 514 31.51 +1.44
4 Sander Matoe Singsaas 2004 Lambertseter SK +0.74 483 32.16 +2.09
5 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 +0.66 473 32.40 +2.33
6 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap +0.68 468 32.50 +2.43
7 Linus Olofsson 2003 Simklubben S02 +0.76 454 32.84 +2.77
8 Kasper Mathiesen Laskemoen 2004 Lambertseter SK +0.76 443 33.10 +3.03
9 Hampus Klebom 2004 Göteborg Sim +0.70 438 33.24 +3.17
10 Martin Navelsaker Beitveit 2003 Lambertseter SK +0.78 431 33.42 +3.35
11 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.71 428 33.48 +3.41
12 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.71 418 33.75 +3.68
13 Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap +0.79 415 33.85 +3.78
14 Sebastien Louis Fouilloux 2003 Lambertseter SK +0.75 414 33.86 +3.79
15 Erlend Damm-Johnsen 2004 Lambertseter SK +0.71 408 34.02 +3.95
16 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 +0.74 407 34.05 +3.98
17 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap +0.67 406 34.09 +4.02
18 Vide Troberg Eskola 2003 Simklubben S02 +0.68 402 34.20 +4.13
19 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim +0.68 376 34.98 +4.91
20 Linus Kling 2004 Växjö Simsällskap +0.84 374 35.02 +4.95
21 Hannes  Forsberg 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 370 35.17 +5.10
22 Olle Sköld 2004 Simklubben S02 +0.73 368 35.21 +5.14
23 Albin Mägiste 2003 Kalmar Simsällskap +0.74 366 35.29 +5.22
24 Noel Bohlin 2003 Simklubben S02 +0.68 365 35.31 +5.24
25 Anton Olsson 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.88 364 35.36 +5.29
26 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap +0.82 363 35.39 +5.32
27 Roque Andersson Benedet 2004 Simklubben S02 +0.67 357 35.57 +5.50
28 Sondre Solhøy 2003 Lambertseter SK +0.83 353 35.71 +5.64
28 Oscar Lundgren 2003 Simklubben S02 +0.76 353 35.71 +5.64
30 Erik Tomter Ouren 2003 Lambertseter SK +0.68 345 35.98 +5.91
31 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 345 35.99 +5.92
32 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap +0.72 343 36.05 +5.98
33 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim +0.73 336 36.29 +6.22
34 Christoffer Good 2004 Simklubben Elfsborg +0.84 334 36.38 +6.31
35 Zoobin Mohammadi 2004 Göteborg Sim +0.67 322 36.82 +6.75
36 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim +0.76 304 37.55 +7.48
37 Oscar Löfdahl 2004 Kungälvs Simsällskap +0.66 277 38.72 +8.65
38 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.73 271 38.99 +8.92
38 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.75 271 38.99 +8.92
40 Daniel Kljajic 2003 Nässjö SLS +0.83 267 39.18 +9.11
41 Yuk Pooi Oscar Lui 2003 Lambertseter SK +0.64 250 40.04 +9.97
42 Karl Pettersson 2004 Göteborg Sim +0.81 249 40.09 +10.02
- Jacob Hassan 2003 Kungälvs Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 10:31:14
2019-11-24 10:31:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben S 02

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner