Tulokset Lergökasimmet 2010, Rönnebadet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 2, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Fothälsan |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 1:07.38 | 2:18.24 | 3:28.83 | 4:39.41 | |||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:08.05 | 2:21.14 | 3:34.30 | 4:45.58 | |||
3 | Elvira Andersen | 1995 | Markaryds Simsällskap | 1:08.33 | 2:23.12 | 3:40.71 | 4:56.08 | |||
4 | Sanna Hansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.59 | 2:32.15 | 3:55.47 | 5:16.55 | |||
5 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:14.94 | 2:35.24 | 3:56.71 | 5:17.60 | |||
6 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:14.01 | 2:35.92 | 3:59.18 | 5:22.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar 14, Finaler |
Sponsor: Intersport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.70 | 1:09.32 | |||||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 31.46 | 1:09.34 | |||||
3 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.90 | 1:09.75 | |||||
4 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.67 | 1:18.15 | |||||
5 | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.56 | 1:19.77 | |||||
6 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.81 | 1:21.05 | |||||
7 | Johan Dahlstrand | 1996 | Simklubben Spiggarna | 38.13 | 1:21.19 | |||||
8 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 40.45 | 1:29.86 | |||||
- | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 4, 100m Fjärilsim Flickor 14, Finaler |
Sponsor: Ricoh |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Winquist | 1996 | Markaryds Simsällskap | 32.61 | 1:10.46 | |||||
2 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 35.08 | 1:17.83 | |||||
3 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.58 | 1:22.31 | |||||
4 | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.31 | 1:22.34 | |||||
5 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.90 | 1:34.39 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 5, 100m Ryggsim Pojkar 15, Finaler |
Sponsor: Hotel Continental |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.87 | 1:07.19 | |||||
2 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.65 | 1:11.35 | |||||
3 | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | 34.53 | 1:12.26 | |||||
4 | Albin Ingvarsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 36.55 | 1:13.13 | |||||
5 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 38.46 | 1:18.25 | |||||
6 | Jacob Eriksson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 46.46 | 1:35.91 | |||||
- | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:25 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 6, 100m Ryggsim Flickor 15, Finaler |
Sponsor: Gullbergs |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.06 | 1:10.32 | |||||
2 | Lidia Zemui | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 35.08 | 1:14.63 | |||||
3 | Sanna Hansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 38.51 | 1:19.71 | |||||
4 | Isabell Norstedt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 41.53 | 1:25.18 | |||||
5 | Sophie Cervin | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 45.11 | 1:31.24 | |||||
6 | Julia Byrsjö | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 46.73 | 1:35.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:25 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Jensen El och Automation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Johansen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 26.86 | 55.63 | |||||
2 | Emil Larsson | 1992 | Ängelholms Simsällskap | 26.48 | 55.70 | |||||
3 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 26.93 | 55.88 | |||||
4 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 28.60 | 58.03 | |||||
5 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 27.25 | 58.10 | |||||
6 | Marcus Plato | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 28.53 | 59.01 | |||||
7 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 28.04 | 59.23 | |||||
8 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 28.64 | 59.47 | |||||
9 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 28.67 | 59.55 | |||||
10 | Emil Möller | 1994 | Höganäs Simsällskap | 28.34 | 59.65 | |||||
11 | Timmie Frodlund | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.56 | 59.87 | |||||
12 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.80 | 1:00.21 | |||||
12 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 29.12 | 1:00.21 | |||||
14 | Robin Svensson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 28.47 | 1:00.26 | |||||
15 | Gustav Dolk | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.40 | 1:05.32 | |||||
16 | Linus Lindén | 1993 | Landskrona Simsällskap | 30.69 | 1:05.67 | |||||
17 | Tom Sjögren | 1991 | Landskrona Simsällskap | 32.56 | 1:08.65 | |||||
18 | Jacob Johansson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.54 | 1:09.11 | |||||
19 | Simon Boldt | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:11.19 | |||||
20 | Mikael Wemmert | 1993 | Simklubben Spiggarna | 42.88 | 1:32.10 | |||||
- | Erik Wadelius | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 8, 100m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Däckia |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.69 | 1:00.19 | |||||
2 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 31.25 | 1:04.95 | |||||
3 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.08 | 1:07.60 | |||||
4 | Andréa Ekholm | 1993 | Höganäs Simsällskap | 32.62 | 1:07.84 | |||||
5 | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | 32.35 | 1:07.87 | |||||
6 | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:09.04 | |||||
7 | Emma Larsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 33.73 | 1:10.06 | |||||
8 | Ida Ohlander | 1994 | Simklubben Spiggarna | 34.52 | 1:10.18 | |||||
9 | Anna Öjstedt | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 34.29 | 1:10.69 | |||||
10 | Elin Nilsson | 1994 | Simklubben Spiggarna | 36.23 | 1:15.99 | |||||
11 | Louise Persson | 1994 | Landskrona Simsällskap | 37.38 | 1:19.42 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:48 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 9, 200m Medley Pojkar 14, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.78 | 1:13.34 | 1:56.01 | 2:32.61 | |||
2 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.44 | 1:13.16 | 2:00.30 | 2:36.40 | |||
3 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.25 | 1:18.57 | 2:02.74 | 2:39.52 | |||
4 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.22 | 1:31.35 | 2:23.15 | 3:06.07 | |||
5 | Sam Tran | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 43.32 | 1:36.57 | 2:36.48 | 3:26.00 | |||
- | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:48 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 10, 200m Medley Flickor 14, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.32 | 1:16.41 | 2:02.91 | 2:40.73 | |||
2 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 38.12 | 1:22.38 | 2:09.79 | 2:49.93 | |||
3 | Elin Borg | 1996 | Klippans Simsällskap | 39.22 | 1:24.21 | 2:13.97 | 2:54.51 | |||
4 | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:27.51 | 2:23.72 | 3:05.64 | |||
5 | Nicole Lidholm | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 42.08 | 1:29.21 | 2:22.37 | 3:06.19 | |||
6 | Maria Åberg | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 41.27 | 1:30.27 | 2:24.35 | 3:09.15 | |||
7 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.97 | 1:36.11 | 2:38.43 | 3:22.88 | |||
8 | Rebecka Karlsborn | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 40.48 | 1:34.71 | 2:41.54 | 3:32.16 | |||
- | Emma Helmersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Selma Cruce | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 11, 200m Medley Pojkar 15, Finaler |
Sponsor: City Gross |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.47 | 1:14.61 | 2:03.98 | 2:41.92 | |||
2 | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:17.04 | 2:08.76 | 2:46.34 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 12, 200m Medley Flickor 15, Finaler |
Sponsor: COOP Extra |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:14.31 | 1:59.42 | 2:35.61 | |||
2 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.75 | 1:16.27 | 2:04.07 | 2:40.44 | |||
3 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 36.92 | 1:16.53 | 2:06.07 | 2:40.78 | |||
4 | Isabell Norstedt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 37.94 | 1:23.15 | 2:17.41 | 2:59.27 | |||
- | Sophie Cervin | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar Öppe, Finaler |
Sponsor: Matz skor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 38.14 | 1:21.26 | 2:06.07 | 2:50.89 | |||
2 | Erik Wadelius | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 39.54 | 1:25.87 | 2:15.03 | 3:00.83 | |||
3 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 39.98 | 1:26.71 | 2:14.12 | 3:02.10 | |||
4 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 40.12 | 1:28.03 | 2:17.76 | 3:06.17 | |||
5 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.72 | 1:32.59 | 2:22.39 | 3:12.01 | |||
6 | Erik Hanstål | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 45.25 | 1:37.50 | 2:30.17 | 3:23.17 | |||
7 | Mikael Wemmert | 1993 | Simklubben Spiggarna | 49.83 | 1:45.95 | 2:42.95 | 3:37.16 | |||
- | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 14, 200m Bröstsim Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Lyft o byggmaskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 38.55 | 1:21.21 | 2:04.33 | 2:47.16 | |||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 39.44 | 1:23.59 | 2:08.85 | 2:52.88 | |||
3 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 40.05 | 1:25.38 | 2:11.34 | 2:57.22 | |||
4 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 42.28 | 1:27.62 | 2:12.88 | 2:58.75 | |||
5 | Andréa Ekholm | 1993 | Höganäs Simsällskap | 39.96 | 1:26.18 | 2:14.88 | 3:01.70 | |||
6 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 40.52 | 1:26.14 | 2:13.99 | 3:02.37 | |||
- | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Lyft o byggmaskiner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 29.76 | 1:00.65 | |||||
2 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.11 | 1:03.84 | |||||
3 | Emil Möller | 1994 | Höganäs Simsällskap | 32.25 | 1:05.84 | |||||
4 | Emil Larsson | 1992 | Ängelholms Simsällskap | 32.09 | 1:05.98 | |||||
5 | Timmie Frodlund | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.41 | 1:06.19 | |||||
6 | Marcus Plato | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 33.43 | 1:10.24 | |||||
7 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 36.28 | 1:14.80 | |||||
8 | Gustav Dolk | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 38.58 | 1:18.81 | |||||
9 | Simon Boldt | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | 1:21.72 | |||||
10 | Jacob Johansson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 40.29 | 1:22.28 | |||||
11 | Tom Sjögren | 1991 | Landskrona Simsällskap | 41.21 | 1:25.70 | |||||
12 | Mikael Wemmert | 1993 | Simklubben Spiggarna | 1:00.91 | 2:05.07 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Öresundskraft |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kajsa Fritz | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 36.64 | 1:15.42 | |||||
2 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 37.30 | 1:17.01 | |||||
3 | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | 38.00 | 1:17.27 | |||||
4 | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 38.61 | 1:19.81 | |||||
- | Louise Persson | 1994 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 17, 100m Frisim Pojkar 14, Finaler |
Sponsor: SEB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 27.53 | 57.13 | |||||
2 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.60 | 57.28 | |||||
3 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.03 | 1:00.46 | |||||
4 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.44 | 1:00.56 | |||||
5 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 30.53 | 1:03.84 | |||||
6 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 30.57 | 1:04.30 | |||||
7 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.50 | 1:06.12 | |||||
8 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 31.71 | 1:07.64 | |||||
9 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 32.26 | 1:07.80 | |||||
10 | Johan Dahlstrand | 1996 | Simklubben Spiggarna | 32.20 | 1:08.39 | |||||
11 | Simon Lundmark | 1996 | Landskrona Simsällskap | 34.30 | 1:11.26 | |||||
12 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.71 | 1:12.07 | |||||
13 | Sam Tran | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.88 | 1:14.26 | |||||
14 | Erik Hanstål | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.66 | 1:18.72 | |||||
15 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.49 | 1:20.17 | |||||
16 | Isak Rasmusson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 38.94 | 1:22.08 | |||||
- | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 18, 100m Frisim Flickor 14, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Gripen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.86 | 1:01.42 | |||||
2 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 31.05 | 1:05.37 | |||||
3 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.22 | 1:07.17 | |||||
4 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 32.62 | 1:09.06 | |||||
5 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 33.85 | 1:10.48 | |||||
6 | Emma Helmersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 33.12 | 1:10.94 | |||||
7 | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.29 | 1:12.32 | |||||
8 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 35.30 | 1:12.77 | |||||
9 | Emelie Hermansson | 1996 | Landskrona Simsällskap | 36.31 | 1:15.65 | |||||
10 | Olivia Persson | 1996 | Simklubben Spiggarna | 36.84 | 1:18.11 | |||||
11 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:18.95 | |||||
12 | Maria Åberg | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.96 | 1:20.28 | |||||
13 | Rebecka Karlsborn | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 39.77 | 1:23.04 | |||||
14 | Selma Cruce | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 42.18 | 1:27.53 | |||||
- | Nicole Lidholm | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 19, 100m Frisim Pojkar 15, Finaler |
Sponsor: Ängelholmshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 28.00 | 57.59 | |||||
2 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 29.10 | 1:00.24 | |||||
3 | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | 29.72 | 1:01.84 | |||||
4 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 29.46 | 1:03.52 | |||||
5 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 30.31 | 1:03.87 | |||||
6 | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.34 | 1:04.01 | |||||
7 | Ivan Mosic | 1995 | Landskrona Simsällskap | 31.36 | 1:04.46 | |||||
8 | Kerim Kozo | 1995 | Landskrona Simsällskap | 30.79 | 1:05.61 | |||||
9 | Albin Ingvarsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.43 | 1:06.24 | |||||
10 | Elias Löfquist | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.36 | 1:06.67 | |||||
11 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.45 | 1:06.92 | |||||
12 | Jacob Eriksson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 36.42 | 1:17.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 20, 100m Frisim Flickor 15, Finaler |
Sponsor: Headwig Salongen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.97 | 1:03.14 | |||||
2 | Lidia Zemui | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.79 | 1:05.11 | |||||
3 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.23 | 1:06.44 | |||||
4 | Sanna Hansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.57 | 1:07.98 | |||||
5 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 34.00 | 1:10.32 | |||||
6 | Isabell Norstedt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.58 | 1:11.91 | |||||
7 | Frida Herrström | 1995 | Simklubben Spiggarna | 36.08 | 1:16.21 | |||||
8 | Sophie Cervin | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 39.05 | 1:20.81 | |||||
- | Julia Byrsjö | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar Öpp, Finaler |
Sponsor: Headwig Salongen |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Norén | 1986 | Landskrona Simsällskap | 32.26 | 1:07.25 | 1:43.46 | 2:20.10 | |||
2 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 31.83 | 1:08.31 | 1:45.04 | 2:23.73 | |||
3 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 33.36 | 1:10.54 | 1:48.59 | 2:27.28 | |||
4 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 33.25 | 1:10.93 | 1:50.65 | 2:31.20 | |||
5 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 33.49 | 1:12.13 | 1:53.01 | 2:34.37 | |||
6 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.63 | 1:11.93 | 1:52.50 | 2:35.04 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 22, 200m Fjärilsim Damer Öppe, Finaler |
Sponsor: Hälsokost |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.40 | 1:13.81 | 1:55.24 | 2:36.28 | |||
2 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.11 | 1:45.31 | 2:46.60 | 3:46.71 | |||
- | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 23, 400m Medley Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Salong Mixed |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:22.15 | 2:49.44 | 4:26.95 | 5:45.42 | |||
2 | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | 1:27.58 | 3:01.07 | 4:47.77 | 6:11.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 24, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler |
Sponsor: Svea Fireworks |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.78 | 2:10.67 | 3:16.71 | 4:21.14 | |||
2 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.45 | 2:16.27 | 3:27.74 | 4:39.09 | |||
3 | Emil Möller | 1994 | Höganäs Simsällskap | 1:04.50 | 2:14.19 | 3:26.29 | 4:39.24 | |||
4 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.38 | 2:19.53 | 3:32.75 | 4:44.40 | |||
5 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.55 | 2:17.38 | 3:31.01 | 4:44.91 | |||
6 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.61 | 2:25.53 | 3:42.21 | 4:57.19 | |||
7 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:10.94 | 2:26.45 | 3:44.58 | 5:03.13 | |||
8 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.44 | 2:33.11 | 3:51.79 | 5:09.05 | |||
9 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:11.63 | 2:30.22 | 3:51.77 | 5:12.14 | |||
10 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:11.92 | 2:31.11 | 3:54.46 | 5:13.58 | |||
11 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:13.82 | 2:35.42 | 3:57.74 | 5:17.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 25, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Hårkompaniet |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andréa Ekholm | 1993 | Höganäs Simsällskap | 38.18 | 1:20.51 | |||||
2 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 39.91 | 1:24.33 | |||||
3 | Julia Svensson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 40.28 | 1:24.81 | |||||
4 | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 41.71 | 1:28.57 | |||||
5 | Anna Öjstedt | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 42.04 | 1:28.72 | |||||
6 | Emma Larsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 43.75 | 1:32.41 | |||||
7 | Elin Nilsson | 1994 | Simklubben Spiggarna | 44.94 | 1:37.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Nisses Konditori |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Wallhoff | 1988 | Ängelholms Simsällskap | 32.54 | 1:08.96 | |||||
2 | Emil Davidsson | 1990 | Ängelholms Simsällskap | 35.55 | 1:14.60 | |||||
3 | Jonathan Johansen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 35.21 | 1:15.30 | |||||
4 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 36.40 | 1:16.78 | |||||
5 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 37.29 | 1:17.95 | |||||
6 | Erik Wadelius | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 38.83 | 1:22.84 | |||||
7 | Mikael Wemmert | 1993 | Simklubben Spiggarna | 48.32 | 1:41.80 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 27, 100m Ryggsim Flickor 14, Finaler |
Sponsor: Hotel Lilton |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.11 | 1:09.92 | |||||
2 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.18 | 1:14.42 | |||||
3 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.33 | 1:14.64 | |||||
4 | Emma Helmersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 37.11 | 1:19.00 | |||||
5 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 38.83 | 1:19.88 | |||||
6 | Emelie Hermansson | 1996 | Landskrona Simsällskap | 39.41 | 1:21.28 | |||||
7 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 39.36 | 1:21.85 | |||||
8 | Maria Åberg | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 42.60 | 1:27.44 | |||||
9 | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.76 | 1:28.15 | |||||
10 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.73 | 1:32.62 | |||||
11 | Rebecka Karlsborn | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 47.07 | 1:36.83 | |||||
12 | Selma Cruce | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 51.29 | 1:46.93 | |||||
- | Nicole Lidholm | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 14, Finaler |
Sponsor: Donna |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.17 | 1:04.02 | |||||
2 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.64 | 1:07.89 | |||||
3 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 37.34 | 1:15.86 | |||||
4 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 38.78 | 1:17.71 | |||||
5 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 38.50 | 1:19.43 | |||||
6 | Johan Dahlstrand | 1996 | Simklubben Spiggarna | 39.08 | 1:21.24 | |||||
7 | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.86 | 1:23.84 | |||||
8 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.17 | 1:31.48 | |||||
9 | Isak Rasmusson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 46.45 | 1:34.27 | |||||
10 | Sam Tran | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 47.45 | 1:37.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 29, 100m Fjärilsim Flickor 15, Finaler |
Sponsor: Elteknik i Helsingborg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.91 | 1:09.67 | |||||
2 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.51 | 1:09.98 | |||||
3 | Lidia Zemui | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.41 | 1:15.88 | |||||
4 | Isabell Norstedt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 36.93 | 1:20.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 30, 100m Fjärilsim Pojkar 15, Finaler |
Sponsor: Linde Metallteknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:08.67 | |||||
2 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 32.09 | 1:11.97 | |||||
3 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.98 | 1:17.12 | |||||
4 | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.42 | 1:19.20 | |||||
- | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Dekor o Design |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 35.68 | 1:17.12 | 2:04.75 | 2:41.21 | |||
2 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.75 | 1:16.31 | 2:06.20 | 2:41.61 | |||
3 | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.72 | 1:18.02 | 2:11.48 | 2:53.26 | |||
4 | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | 37.56 | 1:22.84 | 2:16.28 | 2:56.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:58 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Larssons Gravyr&Föreingss |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Larsson | 1992 | Ängelholms Simsällskap | 30.62 | 1:05.95 | 1:50.91 | 2:23.41 | |||
2 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.46 | 1:11.55 | 1:53.53 | 2:28.54 | |||
3 | Erik Wadelius | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 36.77 | 1:22.54 | 2:10.31 | 2:49.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 33, 200m Ryggsim Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: PDC Ab Polymer Diffing |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 35.34 | 1:13.51 | 1:51.78 | 2:29.15 | |||
2 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 37.88 | 1:18.72 | 2:00.22 | 2:41.21 | |||
3 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.06 | 1:22.38 | 2:04.13 | 2:45.20 | |||
4 | Emma Helmersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 41.62 | 1:25.98 | 2:11.61 | 2:54.81 | |||
5 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 40.53 | 1:25.79 | 2:12.50 | 2:56.50 | |||
6 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 42.46 | 1:28.11 | 2:14.98 | 3:00.99 | |||
- | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 34, 200m Ryggsim Herrar Öppen, Finaler |
Sponsor: Kontorsleverantören |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Möller | 1994 | Höganäs Simsällskap | 34.45 | 1:10.79 | 1:46.52 | 2:20.97 | |||
2 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.35 | 1:09.19 | 1:47.02 | 2:21.16 | |||
3 | Timmie Frodlund | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.44 | 1:11.06 | 1:46.28 | 2:22.21 | |||
4 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.02 | 1:11.87 | 1:49.84 | 2:27.49 | |||
5 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.82 | 1:14.37 | 1:53.91 | 2:33.41 | |||
6 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.02 | 1:17.49 | 1:57.97 | 2:37.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 35, 100m Bröstsim Flickor 14, Finaler |
Sponsor: Charlottaboden |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 38.14 | 1:20.39 | |||||
2 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 39.24 | 1:22.17 | |||||
3 | Elin Borg | 1996 | Klippans Simsällskap | 40.65 | 1:25.24 | |||||
4 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 42.20 | 1:28.47 | |||||
5 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 42.02 | 1:29.10 | |||||
6 | Maria Åberg | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 45.36 | 1:35.98 | |||||
7 | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.59 | 1:39.71 | |||||
8 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.99 | 1:49.41 | |||||
9 | Rebecka Karlsborn | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 52.80 | 1:51.95 | |||||
- | Selma Cruce | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 36, 100m Bröstsim Pojkar 14, Finaler |
Sponsor: Specsavers Optik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.51 | 1:15.03 | |||||
2 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 37.78 | 1:20.23 | |||||
3 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 39.18 | 1:22.56 | |||||
4 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 40.77 | 1:25.67 | |||||
5 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 41.44 | 1:27.51 | |||||
6 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.98 | 1:32.24 | |||||
7 | Erik Hanstål | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 44.00 | 1:32.42 | |||||
8 | Isak Rasmusson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 45.65 | 1:37.13 | |||||
9 | Sam Tran | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 47.43 | 1:41.26 | |||||
- | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 37, 100m Bröstsim Flickor 15, Finaler |
Sponsor: Synsam Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 41.44 | 1:26.72 | |||||
2 | Isabell Norstedt | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 43.39 | 1:31.61 | |||||
3 | Sophie Cervin | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 46.50 | 1:39.13 | |||||
4 | Frida Herrström | 1995 | Simklubben Spiggarna | 48.60 | 1:44.29 | |||||
- | Julia Byrsjö | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:59 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 38, 100m Bröstsim Pojkar 15, Finaler |
Sponsor: Pizza King |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 34.87 | 1:13.86 | |||||
2 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 34.14 | 1:16.31 | |||||
3 | Ivan Mosic | 1995 | Landskrona Simsällskap | 38.03 | 1:20.34 | |||||
4 | Kerim Kozo | 1995 | Landskrona Simsällskap | 37.67 | 1:20.82 | |||||
5 | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.76 | 1:26.57 | |||||
6 | William Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 42.27 | 1:27.12 | |||||
7 | Jacob Eriksson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 44.80 | 1:37.68 | |||||
- | Elias Löfquist | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:59 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:03 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 39, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: AB Novum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andréa Ekholm | 1993 | Höganäs Simsällskap | 38.71 | 1:25.05 | |||||
- | Emma Larsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Öjstedt | 1993 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Ohlander | 1994 | Simklubben Spiggarna | DSQ | ||||||
- | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:03 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:05 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 40, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Wallinolek |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Davidsson | 1993 | Ängelholms Simsällskap | 28.64 | 1:02.02 | |||||
2 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.77 | 1:06.58 | |||||
3 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 31.36 | 1:07.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:05 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 41, 200m Frisim Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Café&Bistro Proxximo |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lisa Rigby | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.09 | 1:05.41 | 1:39.96 | 2:13.94 | |||
2 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.98 | 1:05.35 | 1:40.27 | 2:14.15 | |||
3 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.88 | 1:07.62 | 1:43.18 | 2:18.34 | |||
4 | Lidia Zemui | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.92 | 1:09.02 | 1:46.70 | 2:25.47 | |||
5 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 32.81 | 1:09.01 | 1:47.13 | 2:26.22 | |||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.19 | 1:13.60 | 1:51.84 | 2:27.85 | |||
7 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.06 | 1:11.94 | 1:50.88 | 2:28.73 | |||
8 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.62 | 1:12.42 | 1:52.02 | 2:31.80 | |||
9 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.65 | 1:14.20 | 1:54.60 | 2:34.57 | |||
10 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.23 | 1:14.72 | 1:55.84 | 2:35.15 | |||
11 | Elin Borg | 1996 | Klippans Simsällskap | 36.32 | 1:15.80 | 1:57.03 | 2:36.98 | |||
12 | Karin Sandin | 1995 | Höganäs Simsällskap | 35.12 | 1:14.83 | 1:56.33 | 2:37.89 | |||
13 | Hedda Almqvist | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.79 | 1:14.07 | 1:57.22 | 2:39.89 | |||
14 | Selina Degirmenci | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.25 | 1:20.42 | 2:06.38 | 2:51.22 | |||
- | Nadia Taman | 1994 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Andersson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:18 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 42, 200m Frisim Herrar Öppen, Finaler |
Sponsor: Norra Vrams keramik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Plato | 1993 | Helsingborgs Simsällskap | 29.73 | 1:01.23 | 1:33.69 | 2:04.64 | |||
2 | Jonathan Johansen | 1992 | Helsingborgs Simsällskap | 28.80 | 1:00.76 | 1:33.45 | 2:05.04 | |||
3 | Tony Brkic | 1994 | Simsällskapet Stimmet | 30.47 | 1:02.89 | 1:36.26 | 2:08.77 | |||
4 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.49 | 1:03.71 | 1:38.38 | 2:11.52 | |||
5 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 29.60 | 1:01.99 | 1:36.09 | 2:12.28 | |||
6 | Marcus Plato | 1991 | Helsingborgs Simsällskap | 29.48 | 1:02.95 | 1:38.84 | 2:14.34 | |||
7 | Emil Möller | 1994 | Höganäs Simsällskap | 31.37 | 1:06.77 | 1:43.70 | 2:19.00 | |||
8 | Ian Fernström | 1995 | Höganäs Simsällskap | 31.73 | 1:06.95 | 1:44.40 | 2:19.53 | |||
9 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.33 | 1:10.17 | 1:48.86 | 2:25.35 | |||
10 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.09 | 1:11.44 | 1:50.65 | 2:25.53 | |||
11 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 32.36 | 1:09.08 | 1:48.46 | 2:26.26 | |||
12 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 33.22 | 1:11.12 | 1:49.69 | 2:27.12 | |||
13 | Ali Kolibiha | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.35 | 1:11.69 | 1:53.21 | 2:32.02 | |||
14 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 34.15 | 1:13.72 | 1:54.62 | 2:33.98 | |||
15 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 34.77 | 1:15.58 | 1:57.78 | 2:37.50 | |||
16 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.98 | 1:22.93 | 2:07.95 | 2:49.76 | |||
17 | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.56 | 1:20.13 | 2:05.94 | 2:50.01 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 17 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 43, 100m Medley Flickor 10 oy, Finaler |
Sponsor: Eliassons bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 39.49 | 1:29.44 | |||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 42.96 | 1:31.09 | |||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 42.60 | 1:31.46 | |||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 44.27 | 1:32.59 | |||||
5 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 44.90 | 1:35.46 | |||||
6 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 44.22 | 1:36.98 | |||||
7 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.62 | 1:37.57 | |||||
8 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 42.96 | 1:37.88 | |||||
9 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 45.83 | 1:40.59 | |||||
10 | Louise Bengtsson | 2000 | Simklubben Lödde | 46.68 | 1:43.50 | |||||
11 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 49.00 | 1:44.36 | |||||
12 | Charlotte Larmark | 2000 | Landskrona Simsällskap | 52.21 | 1:47.82 | |||||
13 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 48.11 | 1:48.04 | |||||
14 | Hanna Sandin | 2000 | Simklubben Lödde | 49.71 | 1:49.56 | |||||
15 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 50.49 | 1:52.59 | |||||
16 | Siri Åsly | 2000 | Simklubben Lödde | 55.82 | 1:57.27 | |||||
17 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 57.56 | 1:57.63 | |||||
18 | Ida Nilsson | 2000 | Simsällskapet Iden | 54.23 | 1:59.04 | |||||
- | Elin Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 44, 100m Medley Pojkar 10 oy, Finaler |
Sponsor: Let´s Drive Trafikskola |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.48 | 1:27.18 | |||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 41.75 | 1:27.32 | |||||
3 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.35 | 1:28.54 | |||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 45.37 | 1:39.65 | |||||
5 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 46.93 | 1:41.18 | |||||
6 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 47.21 | 1:41.65 | |||||
7 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 51.49 | 1:48.76 | |||||
8 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 57.35 | 1:58.22 | |||||
9 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 57.28 | 2:03.78 | |||||
- | Philip Chen | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 45, 100m Frisim Flickor 11, Finaler |
Sponsor: Munka Allköp |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 34.73 | 1:11.99 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 35.13 | 1:12.73 | |||||
3 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:13.35 | |||||
4 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:15.35 | |||||
5 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 35.39 | 1:15.65 | |||||
6 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 35.85 | 1:16.04 | |||||
7 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 36.46 | 1:17.53 | |||||
8 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 36.00 | 1:17.68 | |||||
9 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 36.30 | 1:18.27 | |||||
10 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 38.51 | 1:20.38 | |||||
11 | Emilia Schoberg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 37.44 | 1:20.96 | |||||
12 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 38.09 | 1:21.55 | |||||
13 | Annie Brinkeback | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.58 | 1:22.00 | |||||
14 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 37.82 | 1:22.11 | |||||
15 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:22.19 | |||||
16 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 39.43 | 1:22.28 | |||||
17 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.08 | 1:22.34 | |||||
18 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 38.20 | 1:23.42 | |||||
19 | Cornelia Kagg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 41.87 | 1:25.61 | |||||
20 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 38.78 | 1:25.69 | |||||
21 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 39.69 | 1:26.10 | |||||
22 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.26 | 1:26.90 | |||||
23 | Edona Berisha | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.68 | 1:27.12 | |||||
24 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.51 | 1:27.87 | |||||
25 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 40.22 | 1:27.96 | |||||
25 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.41 | 1:27.96 | |||||
27 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.84 | 1:32.79 | |||||
28 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.57 | 1:33.13 | |||||
29 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.76 | 1:33.90 | |||||
30 | Josefin Sörensson | 1999 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 42.09 | 1:34.03 | |||||
31 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.74 | 1:34.55 | |||||
32 | Vilma Essman | 1999 | Simklubben Spiggarna | 46.80 | 1:35.15 | |||||
33 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.57 | 1:35.26 | |||||
34 | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | 45.08 | 1:37.77 | |||||
35 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 46.85 | 1:41.14 | |||||
36 | Moa Lundberg | 1999 | Simklubben Lödde | 47.12 | 1:41.99 | |||||
37 | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 48.71 | 1:47.63 | |||||
- | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 46, 100m Frisim Pojkar 11, Finaler |
Sponsor: MunkaLjungby Lantbruks AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 33.74 | 1:10.23 | |||||
2 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:10.52 | |||||
3 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.33 | 1:13.55 | |||||
4 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 34.43 | 1:13.91 | |||||
5 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:15.58 | |||||
6 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.30 | 1:20.18 | |||||
7 | Alexander Merisson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.47 | 1:20.86 | |||||
8 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 37.04 | 1:21.29 | |||||
9 | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 40.29 | 1:24.50 | |||||
10 | Ali Jiwad Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.40 | 1:25.05 | |||||
11 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.47 | 1:27.77 | |||||
12 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 40.63 | 1:28.70 | |||||
13 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 42.43 | 1:29.66 | |||||
14 | Fredrik Cullborn | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.76 | 1:34.05 | |||||
15 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 45.73 | 1:34.65 | |||||
16 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.10 | 1:35.08 | |||||
17 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 43.61 | 1:35.44 | |||||
18 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 21.08 | 1:37.78 | |||||
19 | Philip Mineur | 1999 | Landskrona Simsällskap | 43.67 | 1:39.52 | |||||
20 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.84 | 1:39.89 | |||||
21 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.63 | 1:40.78 | |||||
22 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 47.24 | 1:41.58 | |||||
23 | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.49 | 1:45.45 | |||||
24 | Besnik Ismaili | 1999 | Landskrona Simsällskap | 48.30 | 1:48.74 | |||||
- | Hampus Malm | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 47, 50m Bröstsim Flickor 10 o, Finaler |
Sponsor: Wihlborgs fastigheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 46.78 | ||||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 47.90 | ||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 48.20 | ||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 50.36 | ||||||
5 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 50.56 | ||||||
6 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.64 | ||||||
7 | Charlotte Larmark | 2000 | Landskrona Simsällskap | 50.65 | ||||||
8 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.12 | ||||||
9 | Louise Bengtsson | 2000 | Simklubben Lödde | 51.39 | ||||||
10 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 51.41 | ||||||
11 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 51.55 | ||||||
12 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 51.93 | ||||||
13 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.61 | ||||||
14 | Bea Hansson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 52.78 | ||||||
15 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.95 | ||||||
16 | Wilma Magnusson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.08 | ||||||
17 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 53.58 | ||||||
18 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.72 | ||||||
19 | Maja Mikaelsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 53.74 | ||||||
20 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 54.97 | ||||||
21 | Emilia Plym-Forshell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 54.98 | ||||||
22 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 56.63 | ||||||
23 | Siri Åsly | 2000 | Simklubben Lödde | 58.90 | ||||||
24 | Ida Nilsson | 2000 | Simsällskapet Iden | 59.99 | ||||||
25 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.13 | ||||||
26 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:02.13 | ||||||
27 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.03 | ||||||
28 | Amanda Nymberg | 2000 | Simsällskapet Stimmet | 1:03.69 | ||||||
29 | Amie Parfitt | 2002 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:04.68 | ||||||
30 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 1:05.06 | ||||||
31 | Johanna Söderman | 2000 | Simsällskapet Iden | 1:09.50 | ||||||
- | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Stigsson | 2001 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
- | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
- | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nora Kagg | 2001 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
- | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 48, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy, Finaler |
Sponsor: Beijer Byggmaterial |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.57 | ||||||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.90 | ||||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 49.29 | ||||||
4 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 49.62 | ||||||
5 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.51 | ||||||
6 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.85 | ||||||
7 | Måns Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 54.48 | ||||||
8 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 55.40 | ||||||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 56.27 | ||||||
10 | Johan Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 56.66 | ||||||
11 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 56.77 | ||||||
12 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 56.88 | ||||||
13 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 57.25 | ||||||
14 | Carl Uddgren | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 58.22 | ||||||
15 | Philip Ridderhall | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 59.00 | ||||||
16 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 59.88 | ||||||
17 | Linus Persson | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 1:01.87 | ||||||
18 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.39 | ||||||
- | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 49, 100m Ryggsim Flickor 11, Finaler |
Sponsor: Ditec Bilvårdcenter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.59 | 1:22.06 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 41.43 | 1:23.61 | |||||
3 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.21 | 1:25.92 | |||||
4 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 42.09 | 1:26.05 | |||||
5 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.07 | 1:27.73 | |||||
6 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 43.31 | 1:28.49 | |||||
7 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 42.98 | 1:29.05 | |||||
8 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 43.81 | 1:29.57 | |||||
9 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.56 | 1:29.64 | |||||
10 | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.31 | 1:29.85 | |||||
11 | Annie Brinkeback | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.50 | 1:30.55 | |||||
12 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 43.93 | 1:30.91 | |||||
13 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 45.45 | 1:31.57 | |||||
14 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 45.04 | 1:34.40 | |||||
15 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.86 | 1:34.49 | |||||
16 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 46.52 | 1:35.63 | |||||
17 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.76 | 1:37.85 | |||||
18 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.80 | 1:37.98 | |||||
19 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.25 | 1:39.28 | |||||
20 | Cornelia Kagg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 48.92 | 1:39.74 | |||||
21 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.69 | 1:42.51 | |||||
22 | Emilia Schoberg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 49.73 | 1:43.79 | |||||
23 | Josefin Sörensson | 1999 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 50.85 | 1:44.71 | |||||
24 | Isabelle Linder | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 54.47 | 1:51.81 | |||||
25 | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 55.01 | 1:52.38 | |||||
26 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 55.16 | 1:54.29 | |||||
27 | Vilma Essman | 1999 | Simklubben Spiggarna | 55.85 | 1:54.78 | |||||
28 | Moa Lundberg | 1999 | Simklubben Lödde | 57.28 | 1:55.93 | |||||
- | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 50, 100m Ryggsim Pojkar 11, Finaler |
Sponsor: Bjärhus Gårdsbutik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.78 | 1:23.88 | |||||
2 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:23.90 | |||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.55 | 1:28.56 | |||||
4 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.81 | 1:30.68 | |||||
5 | Alexander Merisson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.57 | 1:33.80 | |||||
6 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 46.08 | 1:34.74 | |||||
7 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 45.74 | 1:34.84 | |||||
8 | Ali Jiwad Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.74 | 1:37.98 | |||||
9 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 48.72 | 1:39.04 | |||||
10 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 50.08 | 1:40.70 | |||||
11 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 52.01 | 1:47.71 | |||||
12 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 53.54 | 1:47.91 | |||||
13 | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.80 | 1:48.96 | |||||
14 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 55.49 | 1:53.56 | |||||
15 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 54.65 | 1:56.89 | |||||
16 | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 2:13.23 | 2:13.23 | |||||
- | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 51, 25m Fjäril Flickor 10 oy, Finaler |
Sponsor: Eliassons bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 16.83 | ||||||
2 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 17.66 | ||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 17.67 | ||||||
4 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 17.98 | ||||||
5 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 18.33 | ||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 19.29 | ||||||
7 | Louise Bengtsson | 2000 | Simklubben Lödde | 19.49 | ||||||
8 | Hanna Sandin | 2000 | Simklubben Lödde | 19.90 | ||||||
9 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 20.00 | ||||||
10 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 20.37 | ||||||
11 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 20.47 | ||||||
12 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 20.74 | ||||||
13 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 20.87 | ||||||
14 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 20.95 | ||||||
15 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 21.01 | ||||||
16 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 21.07 | ||||||
17 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 21.37 | ||||||
18 | Maja Mikaelsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 21.77 | ||||||
19 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 21.78 | ||||||
20 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 22.59 | ||||||
21 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 22.63 | ||||||
22 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 23.46 | ||||||
23 | Emilia Plym-Forshell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 23.73 | ||||||
24 | Ida Nilsson | 2000 | Simsällskapet Iden | 24.53 | ||||||
25 | Albiona Berisha | 2001 | Landskrona Simsällskap | 25.64 | ||||||
26 | Amanda Nymberg | 2000 | Simsällskapet Stimmet | 25.93 | ||||||
- | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Siri Åsly | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Nora Kagg | 2001 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
- | Klara Stigsson | 2001 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 52, 25m Fjäril Pojkar 10 oy, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 19.00 | ||||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 19.67 | ||||||
3 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 19.95 | ||||||
4 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 20.33 | ||||||
5 | Linus Persson | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 20.52 | ||||||
6 | Philip Chen | 2000 | S71 | 20.96 | ||||||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 21.74 | ||||||
8 | Carl Uddgren | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 23.81 | ||||||
9 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 23.86 | ||||||
- | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Simon Hallbäck | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
- | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 53, 100m Bröstsim Fkickor 11, Finaler |
Sponsor: BBÄ Glasarna |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 44.50 | 1:32.64 | |||||
2 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 44.83 | 1:32.94 | |||||
3 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 45.22 | 1:34.90 | |||||
4 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 47.53 | 1:40.22 | |||||
5 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 47.78 | 1:40.76 | |||||
6 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.91 | 1:41.32 | |||||
7 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.15 | 1:41.53 | |||||
8 | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 47.53 | 1:41.91 | |||||
9 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 48.76 | 1:41.92 | |||||
10 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 48.40 | 1:42.59 | |||||
11 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.96 | 1:44.44 | |||||
12 | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | 50.06 | 1:45.69 | |||||
13 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.33 | 1:47.50 | |||||
14 | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.84 | 1:47.57 | |||||
15 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 50.33 | 1:48.23 | |||||
16 | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.44 | 1:49.13 | |||||
17 | Emilia Schoberg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 51.22 | 1:49.83 | |||||
18 | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | 51.22 | 1:50.43 | |||||
19 | Vilma Essman | 1999 | Simklubben Spiggarna | 53.08 | 1:50.69 | |||||
20 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 53.66 | 1:52.70 | |||||
21 | Cornelia Kagg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 53.62 | 1:54.02 | |||||
22 | Johanna Sörensson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.45 | 1:58.08 | |||||
23 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 56.62 | 1:58.71 | |||||
24 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 59.78 | 2:04.73 | |||||
25 | Josefin Sörensson | 1999 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:07.44 | 2:07.44 | |||||
26 | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.80 | 2:12.23 | |||||
27 | Madeleine Svensson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.95 | 2:17.09 | |||||
- | Moa Lundberg | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabelle Linder | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Heidi Winberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 54, 100m Bröstsim Pojkar 11, Finaler |
Sponsor: Börjessons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.02 | 1:32.55 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 43.91 | 1:32.94 | |||||
3 | Ali Jiwad Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.65 | 1:40.59 | |||||
4 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.07 | 1:42.03 | |||||
5 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.86 | 1:44.91 | |||||
6 | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | 50.98 | 1:48.47 | |||||
7 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.74 | 1:49.77 | |||||
8 | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | 51.60 | 1:50.04 | |||||
9 | Alexander Merisson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.79 | 1:52.22 | |||||
10 | Philip Mineur | 1999 | Landskrona Simsällskap | 52.81 | 1:53.15 | |||||
11 | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 57.81 | 1:56.69 | |||||
12 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 56.03 | 1:57.50 | |||||
13 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 56.46 | 1:58.72 | |||||
14 | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | 57.54 | 2:02.47 | |||||
15 | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | 56.99 | 2:03.66 | |||||
16 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:01.53 | 2:11.31 | |||||
- | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hampus Malm | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 55, 50m Frisim Flickor 10 oy, Finaler |
Sponsor: Eliassons bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.00 | ||||||
2 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 35.61 | ||||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 36.64 | ||||||
4 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 37.96 | ||||||
5 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 38.07 | ||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 38.82 | ||||||
7 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | ||||||
8 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 39.89 | ||||||
9 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.70 | ||||||
10 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 41.10 | ||||||
11 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 41.74 | ||||||
12 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 42.00 | ||||||
13 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.21 | ||||||
14 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 42.61 | ||||||
15 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 42.70 | ||||||
16 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.93 | ||||||
17 | Louise Bengtsson | 2000 | Simklubben Lödde | 43.40 | ||||||
18 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.54 | ||||||
19 | Saga Atlefjord | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.70 | ||||||
20 | Emilia Plym-Forshell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.76 | ||||||
21 | Hanna Sandin | 2000 | Simklubben Lödde | 44.00 | ||||||
22 | Wilma Magnusson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.01 | ||||||
23 | Amanda Nymberg | 2000 | Simsällskapet Stimmet | 44.49 | ||||||
24 | Charlotte Larmark | 2000 | Landskrona Simsällskap | 44.58 | ||||||
25 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.70 | ||||||
26 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.14 | ||||||
27 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.40 | ||||||
28 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.60 | ||||||
29 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.27 | ||||||
30 | Matilda Hansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 48.26 | ||||||
31 | Ida Nilsson | 2000 | Simsällskapet Iden | 48.41 | ||||||
32 | Siri Åsly | 2000 | Simklubben Lödde | 49.14 | ||||||
33 | Klara Stigsson | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 50.64 | ||||||
34 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 50.70 | ||||||
35 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 50.96 | ||||||
36 | Bea Hansson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 52.55 | ||||||
37 | Johanna Söderman | 2000 | Simsällskapet Iden | 55.55 | ||||||
38 | Nora Kagg | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 58.79 | ||||||
- | Elin Bengtsson | 2000 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 56, 50m Frisim Pojkar 10 oy, Finaler |
Sponsor: Wallinolek |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.40 | ||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 34.45 | ||||||
3 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.42 | ||||||
4 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.48 | ||||||
5 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 37.05 | ||||||
6 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.80 | ||||||
7 | Philip Chen | 2000 | S71 | 40.04 | ||||||
8 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 41.18 | ||||||
9 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 43.16 | ||||||
10 | Linus Persson | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 43.50 | ||||||
11 | Måns Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 43.89 | ||||||
12 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 44.84 | ||||||
13 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 45.01 | ||||||
14 | Johan Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 46.19 | ||||||
15 | Simon Hallbäck | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 47.59 | ||||||
16 | Philip Ridderhall | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.12 | ||||||
17 | Carl Uddgren | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 48.28 | ||||||
18 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.63 | ||||||
19 | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 52.18 | ||||||
20 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 53.13 | ||||||
21 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 54.42 | ||||||
- | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 57, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler |
Sponsor: MunkaLjungby Lantbruks AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 35.80 | ||||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 38.15 | ||||||
3 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 38.56 | ||||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 38.63 | ||||||
5 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.73 | ||||||
6 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.85 | ||||||
7 | Annie Brinkeback | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.79 | ||||||
8 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 41.03 | ||||||
9 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 41.11 | ||||||
10 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 45.05 | ||||||
10 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.05 | ||||||
12 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.73 | ||||||
13 | Emilia Schoberg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 45.82 | ||||||
14 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 45.98 | ||||||
15 | Cornelia Kagg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 46.58 | ||||||
16 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 48.12 | ||||||
17 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 52.26 | ||||||
18 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 53.59 | ||||||
- | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Persson | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Edona Berisha | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 58, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler |
Sponsor: Wihlborgs fastiheter AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.31 | ||||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 39.10 | ||||||
3 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.15 | ||||||
4 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.55 | ||||||
5 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 42.98 | ||||||
6 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 52.15 | ||||||
7 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 1:02.09 | ||||||
- | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Ali Jiwad Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Alexander Merisson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 59, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler |
Sponsor: Ängelholmshem |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 40.43 | ||||||
2 | Nicola Parfitt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 41.23 | ||||||
3 | Davilda Lareva | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 41.26 | ||||||
4 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 41.59 | ||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 43.23 | ||||||
6 | Klara Andersson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 43.33 | ||||||
7 | Filippa Lavré | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.92 | ||||||
8 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 45.69 | ||||||
9 | Sandra Lendt | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 46.04 | ||||||
10 | Johanna Weiler | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 46.83 | ||||||
11 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 46.89 | ||||||
12 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.91 | ||||||
13 | Moa Williamsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 49.97 | ||||||
14 | Maja Mikaelsson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 50.19 | ||||||
15 | Emilia Plym-Forshell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.90 | ||||||
15 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 50.90 | ||||||
17 | Frida Taman | 2001 | Höganäs Simsällskap | 50.94 | ||||||
18 | Wilma Magnusson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 51.21 | ||||||
19 | Sara Sällberg | 2001 | Simklubben Lödde | 51.44 | ||||||
20 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.00 | ||||||
21 | Hanna Birgander | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.04 | ||||||
22 | Louise Bengtsson | 2000 | Simklubben Lödde | 52.06 | ||||||
23 | Filippa Sundström | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 52.74 | ||||||
24 | Ida Angerman | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.55 | ||||||
25 | Hanna Sandin | 2000 | Simklubben Lödde | 53.83 | ||||||
26 | Amanda Nymberg | 2000 | Simsällskapet Stimmet | 54.11 | ||||||
27 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 55.43 | ||||||
28 | Emilia Gulin-Johansson | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 56.69 | ||||||
29 | Ida Nilsson | 2000 | Simsällskapet Iden | 56.94 | ||||||
30 | Siri Åsly | 2000 | Simklubben Lödde | 59.81 | ||||||
31 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 1:01.02 | ||||||
32 | Nora Kagg | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 1:03.31 | ||||||
- | Alicia Darell | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Albiona Berisha | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Stigsson | 2001 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
- | Johanna Söderman | 2000 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 60, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler |
Sponsor: GPA Flowsystem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rickard Wemlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.96 | ||||||
2 | Viktor Carlsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 41.60 | ||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 43.22 | ||||||
4 | Philip Chen | 2000 | S71 | 43.63 | ||||||
5 | Anthony Chin | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.20 | ||||||
6 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 46.01 | ||||||
7 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 47.68 | ||||||
8 | Måns Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 48.26 | ||||||
9 | Linus Persson | 2000 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 51.09 | ||||||
10 | Gustav Östlund | 2000 | Simklubben Lödde | 51.38 | ||||||
11 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.16 | ||||||
12 | Johan Andersson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 52.47 | ||||||
13 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 53.38 | ||||||
14 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 53.51 | ||||||
15 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 53.81 | ||||||
16 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 53.83 | ||||||
17 | Christoffer Dellhede | 2001 | Simsällskapet Iden | 54.64 | ||||||
18 | Tomas Abraham | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 54.66 | ||||||
19 | Philip Ridderhall | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 54.89 | ||||||
20 | Carl Uddgren | 2001 | Simsällskapet Stimmet | 55.80 | ||||||
21 | Simon Hallbäck | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 56.22 | ||||||
- | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lars Hallberg | 2001 | Föreningen Trelleborg Kappsim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 61, 100m Medley Flickor 11, Finaler |
Sponsor: Börjessons Bil |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 37.76 | 1:21.14 | |||||
2 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | S71 | 39.82 | 1:23.47 | |||||
3 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.45 | 1:23.89 | |||||
4 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.26 | 1:24.87 | |||||
5 | Julia Brinkhagen | 1999 | Simklubben Lödde | 40.73 | 1:27.10 | |||||
6 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 41.29 | 1:27.26 | |||||
7 | Moa Holmkvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 40.38 | 1:28.08 | |||||
8 | Elin Johannesson | 1999 | Simklubben Lödde | 42.00 | 1:30.03 | |||||
9 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 42.92 | 1:30.77 | |||||
10 | Victoria Jönsson | 1999 | S71 | 44.01 | 1:31.29 | |||||
11 | Frida Hemby | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.32 | 1:31.45 | |||||
12 | Megan Lloyd | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.06 | 1:32.79 | |||||
13 | Annie Brinkeback | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 42.52 | 1:34.20 | |||||
14 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 41.30 | 1:34.27 | |||||
15 | Emilia Nilsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 44.59 | 1:35.69 | |||||
16 | Johanna Palmqvist | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 44.26 | 1:36.21 | |||||
17 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 45.19 | 1:37.40 | |||||
18 | Annie Jensen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 46.56 | 1:38.29 | |||||
19 | Nicole Adamah | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 49.27 | 1:38.99 | |||||
20 | Ellisaar Najami | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.30 | 1:39.40 | |||||
21 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 48.83 | 1:40.32 | |||||
22 | Emilia Schoberg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | 47.12 | 1:41.33 | |||||
23 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 49.31 | 1:42.48 | |||||
24 | Louise Dellhede | 1999 | Simsällskapet Iden | 48.92 | 1:43.11 | |||||
25 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 50.48 | 1:44.41 | |||||
26 | Sweden C. Llupa | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 49.86 | 1:45.28 | |||||
27 | Isabelle Larsson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 51.00 | 1:45.96 | |||||
28 | Rana Cherkaoui | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 50.95 | 1:46.93 | |||||
29 | Johanna Sörensson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 54.86 | 1:53.63 | |||||
30 | Josefin Sörensson | 1999 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 55.42 | 1:55.53 | |||||
31 | Moa Lundberg | 1999 | Simklubben Lödde | 56.55 | 1:59.91 | |||||
- | Maja Lauritsen | 1999 | Ängelholms Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Saltarski | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilma Rodman | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Maja Iversen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cornelia Kagg | 1999 | Simsällskapet Stimmet | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 62, 100m Medley Pojkar 11, Finaler |
Sponsor: Colorama |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.52 | 1:21.87 | |||||
2 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.06 | 1:22.32 | |||||
3 | Filip Lindell-Strömblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 40.39 | 1:27.50 | |||||
4 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.93 | 1:28.83 | |||||
5 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:29.35 | |||||
6 | Eskil Ulinder | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 43.32 | 1:35.73 | |||||
7 | Alexander Merisson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.62 | 1:37.57 | |||||
8 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 47.28 | 1:43.00 | |||||
9 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 53.05 | 1:49.17 | |||||
10 | Philip Mineur | 1999 | Landskrona Simsällskap | 54.21 | 1:49.34 | |||||
11 | Alexander Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | 53.25 | 1:51.52 | |||||
12 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 54.42 | 1:54.68 | |||||
13 | Isak Rydén | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 53.55 | 1:56.91 | |||||
- | Hampus Malm | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Roy Hangård | 1999 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Alexander Hedre | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Sander Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ali Jiwad Pettersson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Daniel Dahlén | 1999 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Jasper Sjöberg | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fredrik Cullborn | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Killman | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Lokrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 63, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Sponsor: BDO |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Äss Lag 1 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 2:19.12 | ||||||
Hanna Rosvall | 2000 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Petter Hellzén | 2000 | 36.71 | 1:12.22 | |||||||
Emilia Nilsson | 1999 | 34.41 | 1:46.63 | |||||||
Daniel Kertes | 1999 | 32.49 | 2:19.12 | |||||||
2 | Ls Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:27.28 | ||||||
Filip Lindell-Strömblad | 1999 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Elin Rundblad | 1999 | 36.00 | 1:10.38 | |||||||
Melinda Andersson | 2000 | 41.84 | 1:52.22 | |||||||
Emil Hassling | 2000 | 35.06 | 2:27.28 | |||||||
3 | Hs Lag 1 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:28.07 | ||||||
Eskil Ulinder | 1999 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Johanna Söderberg | 1999 | 34.49 | 1:12.78 | |||||||
Viktor Carlsson | 2000 | 36.35 | 1:49.13 | |||||||
Moa Williamsson | 2000 | 38.94 | 2:28.07 | |||||||
4 | Hs Lag 2 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:32.10 | ||||||
Fredrik Cullborn | 1999 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Moa Holmkvist | 1999 | 33.25 | 1:14.35 | |||||||
Hampus Olsson | 2000 | 37.99 | 1:52.34 | |||||||
Filippa Lavré | 2001 | 39.76 | 2:32.10 | |||||||
5 | SK Lödde | 0 | Simklubben Lödde | 2:41.25 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 38.31 | 38.31 | |||||||
Elin Johannesson | 1999 | 35.43 | 1:13.74 | |||||||
Gustav Östlund | 2000 | 43.42 | 1:57.16 | |||||||
Louise Bengtsson | 2000 | 44.09 | 2:41.25 | |||||||
6 | Hs Lag 3 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:41.91 | ||||||
Karl Lindekrantz | 1999 | 40.65 | 40.65 | |||||||
Annie Brinkeback | 1999 | 36.53 | 1:17.18 | |||||||
Anthony Chin | 2000 | 1:24.73 | 2:41.91 | |||||||
Ebba Hallbäck | 2000 | 2:41.91 | ||||||||
7 | Äss Lag 2 | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 2:43.09 | ||||||
Klara Andersson | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Tomas Abraham | 2000 | 45.26 | 1:21.01 | |||||||
Annie Jensen | 1999 | 37.82 | 1:58.83 | |||||||
Isak Rydén | 1999 | 44.26 | 2:43.09 | |||||||
8 | Tks | 0 | Föreningen Trelleborg Kappsim | 2:46.43 | ||||||
Nicola Parfitt | 2000 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Sandra Lendt | 2000 | 38.94 | 1:16.40 | |||||||
Linus Persson | 2000 | 44.25 | 2:00.65 | |||||||
Lars Hallberg | 2001 | 45.78 | 2:46.43 | |||||||
9 | SS Iden | 0 | Simsällskapet Iden | 2:56.48 | ||||||
Alexander Dahlén | 1999 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Louise Dellhede | 1999 | 37.74 | 1:22.39 | |||||||
Christoffer Dellhede | 2001 | 44.68 | 2:07.07 | |||||||
Ida Nilsson | 2000 | 49.41 | 2:56.48 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 14:40 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 64, 100m Frisim Flickor 13, Finaler |
Sponsor: City Gross |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.12 | 1:02.26 | |||||
2 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.97 | 1:04.82 | |||||
3 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.98 | 1:05.09 | |||||
4 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.51 | 1:05.49 | |||||
5 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 31.87 | 1:05.81 | |||||
6 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:08.48 | 1:08.48 | |||||
7 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.98 | 1:10.87 | |||||
8 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:13.62 | |||||
9 | Christina Dahlén | 1997 | Klippans Simsällskap | 35.57 | 1:14.20 | |||||
10 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.80 | 1:14.77 | |||||
11 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.36 | 1:16.52 | |||||
12 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 36.07 | 1:16.81 | |||||
13 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.75 | 1:20.95 | |||||
14 | Emma Sandin | 1997 | Simklubben Lödde | 39.10 | 1:22.99 | |||||
15 | Wilma Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 41.42 | 1:27.72 | |||||
- | Sinna Al-Raiss | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Walter | 1997 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 14:40 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 65, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler |
Sponsor: COOP Extra |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.92 | 1:02.27 | |||||
2 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 30.00 | 1:02.75 | |||||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | 1:04.03 | |||||
4 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.00 | 1:04.35 | |||||
5 | André Idoffsson | 1997 | Simsällskapet Stimmet | 31.92 | 1:05.55 | |||||
6 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.83 | 1:06.37 | |||||
7 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.07 | 1:07.13 | |||||
8 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 32.33 | 1:07.47 | |||||
9 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.29 | 1:08.57 | |||||
10 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.18 | 1:09.25 | |||||
11 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 33.26 | 1:09.48 | |||||
12 | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.40 | 1:10.98 | |||||
13 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 34.50 | 1:11.03 | |||||
14 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 35.29 | 1:12.62 | |||||
15 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 35.70 | 1:13.74 | |||||
16 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.83 | 1:15.93 | |||||
17 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 34.23 | 1:16.13 | |||||
18 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 36.51 | 1:17.17 | |||||
19 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.06 | 1:17.41 | |||||
20 | Gabriel Alvarez | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.93 | 1:19.01 | |||||
21 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.25 | 1:19.59 | |||||
22 | Philip Hansson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 43.96 | 1:33.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 14:55 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 66, 100m Bröstsim Flickor 12, Finaler |
Sponsor: Idé o Design i Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.85 | 1:17.63 | |||||
2 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 39.77 | 1:24.00 | |||||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 41.23 | 1:26.20 | |||||
4 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 41.58 | 1:26.62 | |||||
5 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 45.00 | 1:35.05 | |||||
6 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 45.61 | 1:36.85 | |||||
7 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 46.50 | 1:37.37 | |||||
8 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 44.99 | 1:37.70 | |||||
9 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.67 | 1:37.88 | |||||
10 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.52 | 1:38.02 | |||||
11 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:38.55 | ||||||
12 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 46.75 | 1:39.62 | |||||
13 | Elin Rydell | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.72 | 1:42.24 | |||||
14 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 49.62 | 1:43.65 | |||||
15 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 51.67 | 1:48.84 | |||||
16 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 52.62 | 1:52.56 | |||||
17 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 56.01 | 1:57.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 14:55 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:05 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 67, 100m Bröstsim Pojkar 12, Finaler |
Sponsor: Förv AB Leeman o Olsson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.33 | 1:21.94 | |||||
2 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.03 | 1:33.54 | |||||
3 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.07 | 1:38.04 | |||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.16 | 1:39.14 | |||||
5 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.51 | 1:39.26 | |||||
6 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.30 | 1:39.59 | |||||
7 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 49.35 | 1:46.86 | |||||
8 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 51.59 | 1:49.77 | |||||
9 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 51.31 | 1:51.68 | |||||
10 | Paul Dragancea | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.29 | 1:55.20 | |||||
11 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 59.41 | 2:03.63 | |||||
- | Magnus Karlsborn | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Nilsson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilhelm Falck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:05 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:10 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 68, 100m Ryggsim Flickor 13, Finaler |
Sponsor: ICA Maxi Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.69 | 1:09.26 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 36.43 | 1:14.30 | |||||
3 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.25 | 1:14.43 | |||||
4 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.75 | 1:18.88 | |||||
5 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 40.88 | 1:22.50 | |||||
6 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.44 | 1:25.83 | |||||
7 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.70 | 1:26.45 | |||||
8 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.97 | 1:27.47 | |||||
9 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 44.94 | 1:33.28 | |||||
10 | Emma Sandin | 1997 | Simklubben Lödde | 46.25 | 1:34.20 | |||||
11 | Elin Walter | 1997 | Simklubben Lödde | 52.31 | 1:46.18 | |||||
- | Sinna Al-Raiss | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:10 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 69, 100m Ryggsim Pojkar 13, Finaler |
Sponsor: Matz skor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.72 | 1:08.70 | |||||
2 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.21 | 1:15.04 | |||||
3 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.25 | 1:15.05 | |||||
4 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.71 | 1:15.90 | |||||
5 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 38.30 | 1:17.78 | |||||
6 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 39.73 | 1:19.86 | |||||
7 | André Idoffsson | 1997 | Simsällskapet Stimmet | 39.78 | 1:21.25 | |||||
8 | Benjamin Schneider | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 40.64 | 1:22.80 | |||||
9 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.37 | 1:25.69 | |||||
10 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.14 | 1:27.42 | |||||
11 | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.68 | 1:28.94 | |||||
12 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 44.70 | 1:29.26 | |||||
13 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.10 | 1:29.65 | |||||
14 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 44.53 | 1:30.22 | |||||
15 | Gabriel Alvarez | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.23 | 1:36.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:26 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 70, 100m Fjärilsim Flickor 12, Finaler |
Sponsor: Expert Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.40 | 1:18.78 | |||||
2 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 37.79 | 1:20.87 | |||||
3 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 37.59 | 1:24.42 | |||||
4 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.98 | 1:25.05 | |||||
5 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 39.94 | 1:27.32 | |||||
6 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.68 | 1:28.13 | |||||
7 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.76 | 1:33.88 | |||||
8 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.18 | 1:33.96 | |||||
9 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 43.67 | 1:34.82 | |||||
10 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 43.44 | 1:38.06 | |||||
11 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 48.03 | 1:48.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:26 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 71, 100m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler |
Sponsor: Blomsterlandet Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.38 | 1:18.57 | |||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.61 | 1:23.42 | |||||
3 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.81 | 1:25.72 | |||||
4 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 42.00 | 1:30.50 | |||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:31.17 | |||||
6 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 47.98 | 1:52.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 72, 200m Medley Flickor 13, Finaler |
Sponsor: Höja Bygg och Inredningar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 33.45 | 1:12.36 | 1:57.36 | 2:33.93 | |||
2 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 36.63 | 1:20.30 | 2:05.78 | 2:44.05 | |||
3 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.40 | 1:22.99 | 2:15.21 | 2:54.62 | |||
4 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.12 | 1:28.38 | 2:19.53 | 3:05.00 | |||
5 | Christina Dahlén | 1997 | Klippans Simsällskap | 42.63 | 1:30.66 | 2:26.25 | 3:08.19 | |||
6 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 44.47 | 1:34.08 | 2:32.08 | 3:18.68 | |||
7 | Elin Walter | 1997 | Simklubben Lödde | 47.37 | 1:46.81 | 2:45.37 | 3:45.53 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 73, 200m Medley Pojkar 13, Finaler |
Sponsor: Wallinolek |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.70 | 1:17.80 | 2:04.01 | 2:37.31 | |||
2 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 36.89 | 1:19.36 | 2:06.68 | 2:44.52 | |||
3 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.21 | 1:18.39 | 2:10.44 | 2:49.32 | |||
4 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 39.94 | 1:26.07 | 2:15.43 | 2:55.08 | |||
5 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 40.71 | 1:28.14 | 2:16.78 | 2:57.54 | |||
6 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.76 | 1:27.77 | 2:19.15 | 2:57.94 | |||
7 | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.98 | 1:31.77 | 2:25.39 | 3:02.60 | |||
8 | Gabriel Alvarez | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.28 | 1:36.34 | 2:28.56 | 3:11.56 | |||
9 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.42 | 1:35.94 | 2:30.81 | 3:15.18 | |||
10 | Joel Knutsson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.42 | 1:31.05 | 2:35.65 | 3:20.68 | |||
11 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.21 | 1:32.98 | 2:37.40 | 3:26.63 | |||
- | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 74, 100m Ryggsim Flickor 12, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.67 | 1:20.96 | |||||
2 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.03 | 1:24.35 | |||||
3 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.87 | 1:24.75 | |||||
4 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 41.87 | 1:24.79 | |||||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 41.96 | 1:24.80 | |||||
6 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.27 | 1:26.24 | |||||
7 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 40.89 | 1:26.50 | |||||
8 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.29 | 1:28.33 | |||||
9 | Ida Sörensson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:29.03 | ||||||
10 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 44.50 | 1:31.79 | |||||
11 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.31 | 1:32.25 | |||||
12 | Elin Rydell | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.95 | 1:32.51 | |||||
13 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 47.31 | 1:34.69 | |||||
14 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 48.55 | 1:37.08 | |||||
15 | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 48.97 | 1:38.44 | |||||
16 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 48.43 | 1:40.69 | |||||
17 | Amy Svanberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 48.00 | 1:41.44 | |||||
18 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 50.75 | 1:44.56 | |||||
- | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 75, 100m Ryggsim Pojkar 12, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.19 | 1:17.52 | |||||
2 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.87 | 1:20.65 | |||||
3 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 39.68 | 1:21.51 | |||||
4 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.23 | 1:22.93 | |||||
5 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.31 | ||||||
6 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.16 | 1:28.40 | |||||
7 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.00 | 1:30.56 | |||||
8 | Vilhelm Falck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 47.83 | 1:40.07 | |||||
9 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 53.63 | 1:48.38 | |||||
- | Paul Dragancea | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 76, 100m Fjärilsim Flickor 13, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 31.65 | 1:07.86 | |||||
2 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 34.33 | 1:16.14 | |||||
3 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.40 | 1:18.86 | |||||
4 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.81 | 1:30.58 | |||||
5 | Joanna Engevall | 1997 | Höganäs Simsällskap | 41.15 | 1:32.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:36 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 77, 100m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Malm | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 33.83 | 1:12.10 | |||||
2 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.17 | 1:22.27 | |||||
3 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 37.04 | 1:26.43 | |||||
4 | Gabriel Alvarez | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.18 | 1:33.69 | |||||
- | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:36 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 78, 100m Frisim Flickor 12, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.35 | 1:06.12 | |||||
2 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 34.51 | 1:10.90 | |||||
3 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 35.49 | 1:13.84 | |||||
4 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 36.95 | 1:14.25 | |||||
5 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 37.29 | 1:16.26 | |||||
6 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.95 | 1:16.37 | |||||
7 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 38.04 | 1:17.18 | |||||
8 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.00 | 1:18.39 | |||||
9 | Mimmi Hallbäck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.72 | 1:18.64 | |||||
10 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 36.55 | 1:18.80 | |||||
11 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 41.47 | 1:20.09 | |||||
12 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.03 | 1:20.31 | |||||
13 | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.87 | 1:23.13 | |||||
14 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.06 | 1:23.52 | |||||
15 | Lisa Johansson | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 40.12 | 1:24.55 | |||||
16 | Nardos Wolderufael | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.87 | 1:25.85 | |||||
17 | Amy Svanberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 40.81 | 1:26.18 | |||||
18 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 42.10 | 1:28.47 | |||||
19 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:28.63 | 1:28.63 | |||||
20 | Elin Rydell | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:30.81 | |||||
21 | Ida Byrsjö | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 43.29 | 1:31.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 79, 100m Frisim Pojkar 12, Finaler |
Sponsor: Colorama |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.42 | ||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.46 | ||||||
3 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.66 | ||||||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:11.19 | ||||||
5 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.56 | ||||||
6 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:16.37 | ||||||
7 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.85 | ||||||
8 | Jonathan Erös | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:17.13 | ||||||
9 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:17.58 | ||||||
10 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.35 | ||||||
11 | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.83 | ||||||
12 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:22.73 | ||||||
13 | Vilhelm Falck | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:28.89 | ||||||
14 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:30.40 | ||||||
15 | Victor Schagerlöf | 1998 | Landskrona Simsällskap | 1:33.33 | ||||||
16 | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 1:35.48 | ||||||
17 | Paul Dragancea | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:36.04 | ||||||
- | Jakob Nilsson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 80, 100m Bröstsim Flickor 13, Finaler |
Sponsor: COOP Extra |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Landskrona Simsällskap | 38.18 | 1:18.51 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.26 | 1:20.20 | |||||
3 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 38.69 | 1:21.07 | |||||
4 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 39.19 | 1:22.08 | |||||
5 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.18 | 1:27.56 | |||||
6 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.24 | 1:27.81 | |||||
7 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.55 | 1:29.38 | |||||
8 | Lina Weber | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 44.19 | 1:32.12 | |||||
9 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 45.70 | 1:35.75 | |||||
10 | Ellen Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 45.30 | 1:35.78 | |||||
11 | Elin Walter | 1997 | Simklubben Lödde | 45.45 | 1:36.89 | |||||
12 | Mie Jensen | 1997 | Landskrona Simsällskap | 47.63 | 1:41.56 | |||||
13 | Emma Sandin | 1997 | Simklubben Lödde | 48.19 | 1:42.94 | |||||
14 | Christina Dahlén | 1997 | Klippans Simsällskap | 49.92 | 1:46.36 | |||||
15 | Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 50.70 | 1:48.14 | |||||
16 | Wilma Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:50.88 | ||||||
- | Sinna Al-Raiss | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 81, 100m Bröstsim Pojkar 13, Finaler |
Sponsor: Matz skor |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Mild | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 39.73 | 1:23.80 | |||||
2 | Alexander Bogesten | 1997 | Anderstorps Simsällskap | 41.03 | 1:26.05 | |||||
3 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 42.18 | 1:28.87 | |||||
4 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 43.63 | 1:31.09 | |||||
5 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 45.24 | 1:33.82 | |||||
6 | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.44 | 1:36.21 | |||||
7 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:37.35 | ||||||
8 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 45.98 | 1:38.69 | |||||
9 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.49 | 1:39.56 | |||||
10 | Gabriel Alvarez | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 48.97 | 1:41.13 | |||||
11 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 47.19 | 1:41.35 | |||||
12 | Simon Henriksson | 1997 | Landskrona Simsällskap | 48.31 | 1:41.85 | |||||
13 | Philip Hansson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 56.69 | 1:58.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 18:13 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 82, 200m Medley Flickor 12, Finaler |
Sponsor: Blomsterlandet Ängelholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.45 | 1:20.01 | 2:07.43 | 2:44.43 | |||
2 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 38.85 | 1:24.39 | 2:08.50 | 2:45.54 | |||
3 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 38.90 | 1:26.74 | 2:15.23 | 2:56.53 | |||
4 | Alicia Wiberg | 1998 | S71 | 39.95 | 1:28.46 | 2:21.92 | 3:01.06 | |||
5 | Kamilia Najami | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.62 | 1:24.92 | 2:20.10 | 3:01.78 | |||
6 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 42.45 | 1:31.48 | 2:21.54 | 3:03.77 | |||
7 | Jessica Jönsson | 1998 | S71 | 42.62 | 1:31.86 | 2:25.54 | 3:07.35 | |||
8 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 2:26.35 | 3:08.31 | |||||
9 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.89 | 1:33.12 | 2:28.03 | 3:08.99 | |||
10 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 41.46 | 1:29.11 | 2:27.51 | 3:12.69 | |||
11 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 44.12 | 1:36.24 | 2:35.07 | 3:15.06 | |||
12 | My Morfeldt | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 45.28 | 1:31.78 | 2:34.21 | 3:19.90 | |||
13 | Vilma Segerdahl | 1998 | Simklubben Lödde | 41.35 | 1:33.29 | 2:36.63 | 3:21.10 | |||
14 | Fredrika Beckman | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.15 | 1:36.84 | 2:36.21 | 3:27.04 | |||
15 | Ebba Folkesson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 49.08 | 1:41.79 | 2:46.28 | 3:28.84 | |||
16 | Erika Nilsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 53.97 | 1:48.51 | 2:50.64 | 3:38.53 | |||
17 | Alma Dizdar | 1998 | Höganäs Simsällskap | 52.78 | 1:54.90 | 2:58.53 | 3:52.27 | |||
- | Amy Svanberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNF | ||||||
- | Evelina Lennberger | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elin Rydell | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 18:13 |
Resultat Gren 83 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:43 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 83, 200m Medley Pojkar 12, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 35.59 | 1:19.49 | 2:05.47 | 2:44.03 | |||
2 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:21.92 | 2:15.81 | 2:56.29 | |||
3 | William Lindblom | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.66 | 2:18.97 | 2:18.97 | 2:58.62 | |||
4 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 37.61 | 1:30.01 | 2:26.01 | 3:07.92 | |||
5 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 44.49 | 1:30.74 | 2:24.83 | 3:09.92 | |||
6 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 3:10.92 | ||||||
7 | Henrik Albäck | 1998 | Landskrona Simsällskap | 46.89 | 1:37.15 | 2:35.31 | 3:19.06 | |||
8 | Oskar Hoff | 1998 | Landskrona Simsällskap | 45.76 | 1:37.92 | 2:37.65 | 3:21.45 | |||
9 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 51.38 | 1:45.00 | 2:43.82 | 3:28.98 | |||
- | Gustav Arvidsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Paul Dragancea | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:43 |
Resultat Gren 84 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Lergökasimmet 2010 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 | |||
Tävlingsort | Ängelholm | Utskriftstid | 17:53 | |||
Arrangör | Ängelholms Simsällskap |
Gren 84, 4X50m Frisim Mixed, Finaler |
Sponsor: AGDA |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hs Lag 1 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:02.06 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Linn Månsson | 1997 | 29.58 | 58.12 | |||||||
Sophie Hansson | 1998 | 31.06 | 1:29.18 | |||||||
Olle Williamsson | 1998 | 32.88 | 2:02.06 | |||||||
2 | Äss Lag 1 | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 2:04.49 | ||||||
Lina Rosvall | 1997 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Emil Helmersson | 1997 | 34.12 | 1:03.27 | |||||||
Milton Lauritsen | 1998 | 30.38 | 1:33.65 | |||||||
Matilda Weiler | 1998 | 30.84 | 2:04.49 | |||||||
3 | Hs Lag 2 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:09.35 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Julia Wiktor | 1997 | 31.27 | 1:00.92 | |||||||
Mimmi Hallbäck | 1998 | 34.05 | 1:34.97 | |||||||
Max Andersson | 1998 | 34.38 | 2:09.35 | |||||||
4 | Mixed Hss Lag 1 | 2000 | Höganäs Simsällskap | 2:10.18 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Ebba Folkesson | 1998 | 34.85 | 1:04.87 | |||||||
Eric Schollin | 1997 | 29.92 | 1:34.79 | |||||||
Jonathan Erös | 1998 | 35.39 | 2:10.18 | |||||||
5 | Ls Lag 1 | 0 | Landskrona Simsällskap | 2:10.81 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 32.76 | 32.76 | |||||||
Ninwa Somi | 1998 | 33.50 | 1:06.26 | |||||||
Simon Henriksson | 1997 | 34.47 | 1:40.73 | |||||||
Mari Louise Tran | 1997 | 30.08 | 2:10.81 | |||||||
6 | Hs Lag 3 | 0 | Helsingborgs Simsällskap | 2:17.70 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Emmie Malmqvist-Vidra | 1997 | 34.63 | 1:05.24 | |||||||
Kamilia Najami | 1998 | 36.01 | 1:41.25 | |||||||
Dennis Åberg | 1998 | 36.45 | 2:17.70 | |||||||
7 | Mixed Hss Lag 2 | 0 | Höganäs Simsällskap | 2:17.79 | ||||||
Jacob Witt | 1997 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Erik Juliusson | 1998 | 41.56 | 1:11.54 | |||||||
Elin Widén | 1998 | 35.34 | 1:46.88 | |||||||
Ellen Schollin | 1997 | 30.91 | 2:17.79 | |||||||
8 | Mkk Mix 97-98 | 0 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.19 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Elin Rydell | 1998 | 40.72 | 1:11.50 | |||||||
Mathilda Edlund | 1998 | 35.51 | 1:47.01 | |||||||
Askan Ansari | 1997 | 31.18 | 2:18.19 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.24 | Utskriftsdatum | 18 april 2010 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap | Utskriftstid | 17:53 |