2020-02-20   09:50:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaakon Cup 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 1, 200m BF T-9, 11, N 10-11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 2:48.95
200m: 2:48.95
(2:48.95)
Event official at: 14/09/2019 16.00.42
Event 1, 200m BF T-9, 11, N 12-99 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aada Ahonen 2005 Kouvolan Uimarit 2:12.15
200m: 2:12.15
(2:12.15)
2 Susanna Leino 2006 Kouvolan Uimarit 2:14.53 +2.38
200m: 2:14.53
(2:14.53)
3 Nelli Hytti 2005 Lappeenrannan Uimarit 2:16.51 +4.36
200m: 2:16.51
(2:16.51)
4 Nea Leino 2004 Kouvolan Uimarit 2:26.51 +14.36
200m: 2:26.51
(2:26.51)
5 Tiina Leino 2006 Kouvolan Uimarit 2:33.09 +20.94
200m: 2:33.09
(2:33.09)
6 Ida Tuominen 2007 Kouvolan Uimarit 2:45.19 +33.04
200m: 2:45.19
(2:45.19)
Event official at: 14/09/2019 16.00.42
2019-09-14 16.02.14 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 2, 200m BF P-10, 12, M 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit 2:25.01
200m: 2:25.01
(2:25.01)
Event official at: 14/09/2019 16.00.54
Event 2, 200m BF P-10, 12, M 11-12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit DNF
Event official at: 14/09/2019 16.00.54
Event 2, 200m BF P-10, 12, M 13-99 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erkka Suni 2005 Kouvolan Uimarit 2:07.52
200m: 2:07.52
(2:07.52)
2 Sami Flygtman 2006 Kouvolan Uimarit 2:23.91 +16.39
200m: 2:23.91
(2:23.91)
Event official at: 14/09/2019 16.00.54
2019-09-14 16.02.11 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 3, 50m PU T-9, 10 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
- Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit DSQ 8.2
- Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit DSQ 8.2
Event official at: 14/09/2019 16.01.04
2019-09-14 16.02.08 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 4, 50m PU P-10, 11 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit 45.81
2 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit 49.94 +4.13
3 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit 54.30 +8.49
- Lennart Salokorpi 2009 Kouvolan Uimarit DSQ 8.2
- Lenni Mattila 2010 Kouvolan Uimarit DSQ 8.2
Event official at: 14/09/2019 16.01.08
Event 4, 50m PU P-10, 11 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 40.94
2 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit 45.44 +4.50
3 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 1:00.30 +19.36
- Niila Mattila 2008 Kouvolan Uimarit DSQ 8.2
Event official at: 14/09/2019 16.01.08
2019-09-14 16.02.05 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 5, 100m PU T-11, 12 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 1:23.01
100m: 1:23.01
(1:23.01)
2 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 1:32.87 +9.86
100m: 1:32.87
(1:32.87)
3 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 1:42.85 +19.84
100m: 1:42.85
(1:42.85)
4 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit 1:48.87 +25.86
100m: 1:48.87
(1:48.87)
5 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit 1:52.38 +29.37
100m: 1:52.38
(1:52.38)
6 Noora Reijonen 2008 Kouvolan Uimarit 1:57.83 +34.82
100m: 1:57.83
(1:57.83)
7 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 2:02.13 +39.12
100m: 2:02.13
(2:02.13)
- Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit DSQ 8.2
Event official at: 14/09/2019 16.01.13
Event 5, 100m PU T-11, 12 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit 1:45.86
100m: 1:45.86
(1:45.86)
2 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit 1:51.75 +5.89
100m: 1:51.75
(1:51.75)
3 Ida Tuominen 2007 Kouvolan Uimarit 1:59.03 +13.17
100m: 1:59.03
(1:59.03)
Event official at: 14/09/2019 16.01.13
2019-09-14 16.02.02 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 6, 100m PU P-12, 13 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 1:28.94
100m: 1:28.94
(1:28.94)
2 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit 1:32.16 +3.22
100m: 1:32.16
(1:32.16)
3 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit 1:58.44 +29.50
100m: 1:58.44
(1:58.44)
- Jesse Aittola 2007 Kouvolan Uimarit DSQ 8.2
- Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Jan Labinskii 2007 Kouvolan Uimarit DNS
Event official at: 14/09/2019 16.01.19
Event 6, 100m PU P-12, 13 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 1:20.53
100m: 1:20.53
(1:20.53)
Event official at: 14/09/2019 16.01.19
2019-09-14 16.01.59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 7, 100m VU T-9 9 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Oinonen 2010 Lappeenrannan Uimarit 1:38.21
100m: 1:38.21
(1:38.21)
2 Nea Kailio 2010 Lappeenrannan Uimarit 1:50.86 +12.65
100m: 1:50.86
(1:50.86)
3 Helmi Äikäs 2010 Lappeenrannan Uimarit 2:13.93 +35.72
100m: 2:13.93
(2:13.93)
4 Sara Lensu 2010 Lappeenrannan Uimarit 2:20.22 +42.01
100m: 2:20.22
(2:20.22)
Event official at: 14/09/2019 16.01.24
2019-09-14 16.01.56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 8, 100m VU P-10 10 and younger - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veeti Ukkola 2010 Lappeenrannan Uimarit 1:22.70
100m: 1:22.70
(1:22.70)
2 caro reponen 2009 Kouvolan Uimarit 1:28.75 +6.05
100m: 1:28.75
(1:28.75)
3 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit 1:36.29 +13.59
100m: 1:36.29
(1:36.29)
4 Lennart Salokorpi 2009 Kouvolan Uimarit 1:59.24 +36.54
100m: 1:59.24
(1:59.24)
5 Lenni Mattila 2010 Kouvolan Uimarit 2:05.37 +42.67
100m: 2:05.37
(2:05.37)
Event official at: 14/09/2019 16.01.30
2019-09-14 16.01.53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 9, 400m VU T-10, 11, 12 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sara Uski 2009 Lappeenrannan Uimarit 6:21.85
50m: 42.38
100m: 1:30.34
(47.96)
150m: 2:17.80
(47.46)
200m: 3:08.36
(50.56)
250m: 3:58.70
(50.34)
300m: 4:48.05
(49.35)
350m: 5:37.63
(49.58)
400m: 6:21.85
(44.22)
- Wilma Tarjala 2009 Kouvolan Uimarit DNF
Event official at: 14/09/2019 16.01.34
Event 9, 400m VU T-10, 11, 12 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ella Hynönen 2008 Lappeenrannan Uimarit 5:25.51
50m: 37.36
100m: 1:19.22
(41.86)
150m: 2:01.10
(41.88)
200m: 2:42.03
(40.93)
250m: 3:24.03
(42.00)
300m: 4:05.77
(41.74)
350m: 4:46.41
(40.64)
400m: 5:25.51
(39.10)
2 Aino Sarvilahti 2008 Lappeenrannan Uimarit 5:48.52 +23.01
50m: 39.49
100m: 1:24.02
(44.53)
150m: 2:09.27
(45.25)
200m: 2:55.36
(46.09)
250m: 3:40.52
(45.16)
300m: 4:25.36
(44.84)
350m: 5:09.02
(43.66)
400m: 5:48.52
(39.50)
3 Miina-Anniina Härkänen 2008 Lappeenrannan Uimarit 5:49.49 +23.98
50m: 40.71
100m: 1:26.00
(45.29)
150m: 2:12.75
(46.75)
200m: 2:59.10
(46.35)
250m: 3:42.39
(43.29)
300m: 4:27.06
(44.67)
350m: 5:09.47
(42.41)
400m: 5:49.49
(40.02)
4 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit 6:15.23 +49.72
50m: 44.78
100m: 1:32.94
(48.16)
150m: 2:20.63
(47.69)
200m: 3:08.44
(47.81)
250m: 3:56.16
(47.72)
300m: 4:42.75
(46.59)
350m: 5:32.69
(49.94)
400m: 6:15.23
(42.54)
5 Isla Puranen 2008 Lappeenrannan Uimarit 6:47.64 +1:22.13
50m: 46.18
100m: 1:38.16
(51.98)
150m: 2:31.30
(53.14)
200m: 3:22.55
(51.25)
250m: 4:14.99
(52.44)
300m: 5:07.22
(52.23)
350m: 5:58.34
(51.12)
400m: 6:47.64
(49.30)
6 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 6:49.66 +1:24.15
50m: 48.49
100m: 1:40.75
(52.26)
150m: 2:34.55
(53.80)
200m: 3:28.02
(53.47)
250m: 4:20.98
(52.96)
300m: 5:14.36
(53.38)
350m: 6:05.05
(50.69)
400m: 6:49.66
(44.61)
7 emma ahokas 2008 Kouvolan Uimarit 7:10.29 +1:44.78
50m: 46.50
100m: 1:37.94
(51.44)
150m: 2:32.01
(54.07)
200m: 3:25.16
(53.15)
250m: 4:20.22
(55.06)
300m: 5:19.12
(58.90)
350m: 6:18.13
(59.01)
400m: 7:10.29
(52.16)
8 Noora Reijonen 2008 Kouvolan Uimarit 7:54.19 +2:28.68
50m: 53.59
100m: 1:55.24
(1:01.65)
150m: 2:58.17
(1:02.93)
200m: 4:00.22
(1:02.05)
250m: 5:01.57
(1:01.35)
300m: 6:01.82
(1:00.25)
350m: 7:01.53
(59.71)
400m: 7:54.19
(52.66)
Event official at: 14/09/2019 16.01.34
Event 9, 400m VU T-10, 11, 12 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Polina Senkina 2007 Kouvolan Uimarit 6:24.26
50m: 43.22
100m: 1:31.08
(47.86)
150m: 2:20.64
(49.56)
200m: 3:08.65
(48.01)
250m: 3:58.14
(49.49)
300m: 4:47.26
(49.12)
350m: 5:36.43
(49.17)
400m: 6:24.26
(47.83)
2 Kea Immonen 2007 Kouvolan Uimarit 6:45.50 +21.24
50m: 44.00
100m: 1:32.88
(48.88)
150m: 2:24.96
(52.08)
200m: 3:19.09
(54.13)
250m: 4:12.63
(53.54)
300m: 5:06.59
(53.96)
350m: 5:55.75
(49.16)
400m: 6:45.50
(49.75)
3 Ida Tuominen 2007 Kouvolan Uimarit 6:51.23 +26.97
50m: 47.11
100m: 1:39.10
(51.99)
150m: 2:31.38
(52.28)
200m: 3:24.60
(53.22)
250m: 4:17.90
(53.30)
300m: 5:11.09
(53.19)
350m: 6:03.72
(52.63)
400m: 6:51.23
(47.51)
Event official at: 14/09/2019 16.01.34
2019-09-14 16.01.49 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit
Document
Results
KaakonCUP 1
Organizer:
Place: Urheilupuiston uimahalli Kouvolan Uimarit
Pool: 25m Competition Date: syys 14, 2019 to syys 14, 2019
Event 10, 400m VU P-11, 12, 13 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nooa Valtonen 2008 Lappeenrannan Uimarit 6:12.18
50m: 40.29
100m: 1:26.38
(46.09)
150m: 2:13.92
(47.54)
200m: 3:01.32
(47.40)
250m: 3:49.32
(48.00)
300m: 4:38.10
(48.78)
350m: 5:24.23
(46.13)
400m: 6:12.18
(47.95)
2 Aleks Jermuss 2008 Kouvolan Uimarit 6:30.17 +17.99
50m: 43.77
100m: 1:33.92
(50.15)
150m: 2:21.37
(47.45)
200m: 3:12.45
(51.08)
250m: 4:03.14
(50.69)
300m: 4:51.96
(48.82)
350m: 5:42.17
(50.21)
400m: 6:30.17
(48.00)
3 Saku Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 7:23.61 +1:11.43
50m: 50.03
100m: 1:48.31
(58.28)
150m: 2:45.25
(56.94)
200m: 3:41.97
(56.72)
250m: 4:39.53
(57.56)
300m: 5:35.85
(56.32)
350m: 6:31.25
(55.40)
400m: 7:23.61
(52.36)
4 Niila Mattila 2008 Kouvolan Uimarit 8:51.39 +2:39.21
50m: 55.56
100m: 1:57.49
(1:01.93)
150m: 3:03.96
(1:06.47)
200m: 4:15.20
(1:11.24)
250m: 5:24.56
(1:09.36)
300m: 6:34.61
(1:10.05)
350m: 7:42.48
(1:07.87)
400m: 8:51.39
(1:08.91)
Event official at: 14/09/2019 16.01.39
Event 10, 400m VU P-11, 12, 13 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit 5:38.02
50m: 36.16
100m: 1:18.07
(41.91)
150m: 2:02.16
(44.09)
200m: 2:46.31
(44.15)
250m: 3:30.19
(43.88)
300m: 4:14.03
(43.84)
350m: 4:57.97
(43.94)
400m: 5:38.02
(40.05)
2 Matvey Lyashenko 2007 Lappeenrannan Uimarit 5:53.55 +15.53
50m: 41.47
100m: 1:21.85
(40.38)
150m: 2:07.57
(45.72)
200m: 2:53.91
(46.34)
250m: 3:39.69
(45.78)
300m: 4:25.92
(46.23)
350m: 5:11.74
(45.82)
400m: 5:53.55
(41.81)
3 Jesse Suikkanen 2007 Lappeenrannan Uimarit 7:12.25 +1:34.23
50m: 44.16
100m: 1:34.46
(50.30)
150m: 2:31.59
(57.13)
200m: 3:30.00
(58.41)
250m: 4:27.39
(57.39)
300m: 5:24.78
(57.39)
350m: 6:22.30
(57.52)
400m: 7:12.25
(49.95)
4 Elias Ukkonen 2007 Kouvolan Uimarit 7:21.39 +1:43.37
50m: 44.58
100m: 1:37.40
(52.82)
150m: 2:33.85
(56.45)
200m: 3:32.48
(58.63)
250m: 4:31.11
(58.63)
300m: 5:28.57
(57.46)
350m: 6:29.32
(1:00.75)
400m: 7:21.39
(52.07)
5 Jesse Aittola 2007 Kouvolan Uimarit 8:07.58 +2:29.56
50m: 52.96
100m: 1:52.96
(1:00.00)
150m: 2:53.50
(1:00.54)
200m: 3:56.81
(1:03.31)
250m: 4:59.96
(1:03.15)
300m: 6:04.87
(1:04.91)
350m: 7:05.72
(1:00.85)
400m: 8:07.58
(1:01.86)
- Veikko Seppänen 2007 Lappeenrannan Uimarit DNS
- Jan Labinskii 2007 Kouvolan Uimarit DNS
- Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit DNS
Event official at: 14/09/2019 16.01.39
Event 10, 400m VU P-11, 12, 13 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 5:10.24
50m: 33.58
100m: 1:12.52
(38.94)
150m: 1:51.82
(39.30)
200m: 2:32.32
(40.50)
250m: 3:12.51
(40.19)
300m: 3:52.92
(40.41)
350m: 4:32.80
(39.88)
400m: 5:10.24
(37.44)
Event official at: 14/09/2019 16.01.39
2019-09-14 16.01.45 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kouvolan Uimarit

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner