2020-07-13   09:14:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sigma Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 123 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 123 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sigma Cup    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stævne by  Blovstrød    Udskriftstidspunkt  10:59   
  Arrangør  Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Langseth  2010  Sigma Swim Allerød            49.38   
Madicken Markussen  2010  Sigma Swim Allerød            52.80   
Silja Sofia Linderoth  2011  Sigma Swim Allerød            53.18   
Rosalina M. Postgaard  2010  Vallensbæk IF Af 1939            55.74   
Silke Holtz  2010  Sigma Swim Allerød            58.61  OD1 
Mathilde Løk Borg  2010  Helsingør Svømmeklub            59.95   
Sara Gaudesen  2010  Helsingør Svømmeklub            1:03.50   
Lin Rit Berthelsen  2010  Helsingør Svømmeklub            1:08.27   
                     
 
Løb 123, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            38.18   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            41.07   
Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            41.23   
Isabella Flach  2008  Sigma Swim Allerød            42.77   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby Svømmeklub            43.21   
Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            43.31   
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            43.37   
Laura Klug Christensen  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.79   
Ellen Klitvang  2008  Sigma Swim Birkerød            44.19   
10  Katrine Beenfeldt Weber  2008  Helsingør Svømmeklub            44.69   
11  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            45.69   
12  Caroline Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            46.05   
13  Anna Staal  2009  Sigma Swim Birkerød            47.27   
14  Freya Valentin  2008  Gladsaxe Svømmeklub            47.46   
15  Amelia Eriksen  2008  Helsingør Svømmeklub            48.36   
16  Clara Scheibye  2008  A6 JGI-Swim            48.60   
17  Caja Basler Abildgaard  2009  A6 JGI-Swim            48.84   
18  Asta Krumm Knuhtsen  2008  Helsingør Svømmeklub            49.97   
19  Galina Duric  2008  Lyngby Svømmeklub            50.64   
20  Andrea Hjorth-Jensen  2009  Sigma Swim Birkerød            53.68   
21  Sofie Weng Lind-Christensen  2009  Sigma Swim Allerød            56.75   
22  Melissa Walther Capito  2009  A6 Slangerup Svømmeklub            58.61  OD2 
23  Julie Preuss Nielsen  2009  Gladsaxe Svømmeklub            59.30   
24  Liva Dugbæk  2009  Sigma Swim Birkerød            59.92   
Karla Korsgaard Gudme  2009  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            DSQ  Tyvstart 
Ida Svinth Thommesen  2009  Sigma Swim Allerød            DSQ  SW 7.1 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  10:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark