2021-12-02   23:08:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 september 2019         
 
 
Lb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Fritsdal Refer  2001  25  249          34.62   
  H2Odense                   
Lasse Hansen  2000  20  212          36.55   
  DeltaSwim                   
 
Lb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Piotr Stadnicki  2004  25  355          30.78   
  Nyborg Svmmeklub  31.17                 
Lasse Metz Mondrup  2004  20  287          33.03   
  Esbjerg Svmmeklub  32.97                 
Daniel Horns  2004  15  285          33.09   
  Haderslev Svmme Klub  33.35                 
Ali Aljaroudi  2003  12  124          43.63   
  H2Odense                   
 
Lb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Teodor Thuelund  2005  25  436          28.73   
  Nyborg Svmmeklub  28.64                 
Carl Clausen  2005  20  344          31.09   
  Esbjerg Svmmeklub  30.11                 
Frederik Nielsen  2006  15  335          31.37   
  Nyborg Svmmeklub  31.65                 
Max Venborg Kromann  2005  12  289          32.95   
  Vejle Svmmeklub  32.19                 
Frederik Mhring Madsen  2007  11  269          33.77   
  Esbjerg Svmmeklub  34.37                 
Moritz Hartmann  2007  10  267          33.83   
  Vejle Svmmeklub  32.85                 
Silas kerlind  2005  265          33.92   
  Svmmeklubben Snderborg  34.19                 
Erik Hauge Srensen  2007  253          34.46   
  Esbjerg Svmmeklub  33.91                 
Eskild Noah Johannsen  2006  238          35.14   
  Svmmeklubben Snderborg  35.83                 
10  Toke stergaard Pedersen  2007  227          35.71   
  Vejle Svmmeklub  34.20                 
11  Anton Egholm Husted  2006  214          36.44   
  Esbjerg Svmmeklub  37.49                 
12  Asger Nielsen  2005  203          37.09   
  Errits Gymnastik Og IF  45.10                 
13  Mathias Gramstrup Madsen  2006  199          37.30   
  Nyborg Svmmeklub  38.75                 
14  Jonas Mathiasen  2006  197          37.45   
  Esbjerg Svmmeklub  35.76                 
15  Nikolai Uekermann Olsen  2006  185          38.20   
  Vejle Svmmeklub  36.50                 
16  Sigurd Salskov Iversen  2006    183          38.37   
  Esbjerg Svmmeklub  39.97                 
17  David Hansen Hobolth  2006    181          38.50   
  Haderslev Svmme Klub  42.55                 
18  Terkel Klinkowsky  2007    154          40.65   
  Vejle Svmmeklub  39.62                 
19  Christian Pedersen  2007    137          42.22   
  Esbjerg Svmmeklub  45.87                 
20  Philip Park-Nielsen  2007    129          43.13   
  Nyborg Svmmeklub  48.89                 
21  Malte Neuber  2007    126          43.48   
  Esbjerg Svmmeklub  41.20                 
22  Otto Milther  2007    109          45.51   
  Haderslev Svmme Klub  47.48                 
23  Zsolt Bokor  2006    100          46.83   
  Haderslev Svmme Klub  49.40                 
24  Kasper O. Jensen  2007    81          50.28   
  Haderslev Svmme Klub  48.14                 
25  Niels Peter E. Srensen  2007    71          52.62   
  Svmmeklubben Grindsted                   
26  Jonas Cheuk Lam Tse  2007    69          52.91   
  Esbjerg Svmmeklub  54.29                 
Felix Nielsen  2006              DNS   
  Errits Gymnastik Og IF  54.87                 
Sebastian K Eriksen  2005              DNS   
  Vejle Svmmeklub  30.71                 
 
Lb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Due Jessen  2008  25  194          37.64   
  Haderslev Svmme Klub  40.12                 
Dany Valiu Nielsen  2008  20  164          39.82   
  DeltaSwim  41.04                 
Noah Junior Grene  2008  15  161          40.07   
  Esbjerg Svmmeklub  39.23                 
Frederik Jrgensen  2008  12  154          40.62   
  Vejle Svmmeklub  38.21                 
Nikolai Elgaard  2009  11  131          42.87   
  Esbjerg Svmmeklub  39.66                 
Toke Kousgaard  2008  10  118          44.38   
  Esbjerg Svmmeklub  49.05                 
Daniel Lyngbo  2008  104          46.31   
  Blvandshuk Svmmeklub  51.24                 
Christian Opstrup Bjergbk  2009  101          46.72   
  Blvandshuk Svmmeklub  48.63                 
Alexander Breinholt  2008  89          48.69   
  Vejle Svmmeklub  44.30                 
10  Eskild M. Omby  2009  73          51.94   
  Haderslev Svmme Klub  54.49                 
11  Lauritz Hybye Olesen  2009  62          54.96   
  Nyborg Svmmeklub  53.55                 
Emil Asger Mller  2009              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Theodor van Den Berg  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub  53.16                 
 
Lb 11, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010  25  70          52.69   
  Esbjerg Svmmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner