2021-11-28   23:55:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 september 2019         
 
 
Lb 15, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Londero  2004  25  256          39.75   
  H2Odense  38.27                 
 
Lb 15, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Bredal Larsen  2005  25  405          34.10   
  Nyborg Svmmeklub  34.84                 
Thor Majgrd  2005  20  336          36.30   
  Vejle Svmmeklub  37.96                 
Karl Heeb  2005  15  325          36.72   
  Esbjerg Svmmeklub  35.69                 
Andreas Bahnsen  2005  12  274          38.87   
  Haderslev Svmme Klub  39.75                 
Martin Christensen  2006  11  272          38.96   
  Vejle Svmmeklub  39.00                 
Oskar Foss  2006  10  266          39.26   
  Esbjerg Svmmeklub  38.62                 
Marius Toustrup Elkjr  2007  257          39.67   
  Vejle Svmmeklub  38.47                 
Asger Nielsen  2005  251          40.02   
  Errits Gymnastik Og IF  43.93                 
Tobias Staghj Andersen  2006  231          41.11   
  Esbjerg Svmmeklub  39.76                 
10  Gustav Sundstrm  2006  228          41.32   
  Vejle Svmmeklub  41.23                 
11  Laurits Holm  2006  219          41.84   
  Haderslev Svmme Klub  44.04                 
12  Jonas Mathiasen  2006  209          42.50   
  Esbjerg Svmmeklub  44.26                 
13  Anders Bank Hansen  2006  204          42.85   
  Vejle Svmmeklub  43.41                 
14  Christian Pedersen  2007  200          43.12   
  Esbjerg Svmmeklub  46.52                 
15  David Hansen Hobolth  2006  200          43.17   
  Haderslev Svmme Klub  48.87                 
16  Jacob Timmermand  2006    187          44.08   
  Esbjerg Svmmeklub  42.49                 
17  Terkel Klinkowsky  2007    148          47.71   
  Vejle Svmmeklub  47.39                 
18  Toke Gormsen  2006    131          49.71   
  Vejen Svmmeklub  51.92                 
19  Sebastian N Pedersen  2007    130          49.83   
  Errits Gymnastik Og IF  49.06                 
20  Mikkel Bro Christensen  2007    117          51.54   
  Vejle Svmmeklub  52.11                 
21  Bastian Ladekjr  2007    108          52.92   
  DeltaSwim  53.34                 
22  Sebastian Bjerby Elsborg  2007    81          58.28   
  Vejle Svmmeklub                   
Nikolai Uekermann Olsen  2006              DNS   
  Vejle Svmmeklub  43.10                 
Malthe Peter Jensen  2007              DSQ  asynk arme 22 m 
  Vejle Svmmeklub  54.28                 
Rasmus Mathiesen  2007              DSQ  tyvstart 
  Vejle Svmmeklub  57.59                 
 
Lb 15, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Schmidt  2008  25  159          46.53   
  Blvandshuk Svmmeklub                   
Noah Junior Grene  2008  20  140          48.61   
  Esbjerg Svmmeklub  47.05                 
Gilbert Eskildsen  2008  15  137          48.93   
  Nyborg Svmmeklub  48.35                 
Gustav Hansen  2008  12  111          52.42   
  Vejle Svmmeklub  51.29                 
Eskild M. Omby  2009  11  104          53.58   
  Haderslev Svmme Klub  53.18                 
Simon Christensen  2009  10  103          53.80   
  Vejle Svmmeklub  53.58                 
Nikolai Elgaard  2009  94          55.37   
  Esbjerg Svmmeklub  52.20                 
Jens Reintoft  2008  86          57.00   
  Vejle Svmmeklub  57.99                 
Christian Opstrup Bjergbk  2009  78          59.05   
  Blvandshuk Svmmeklub                   
10  Asbjrn Kousgaard  2008  70          1:01.00   
  Esbjerg Svmmeklub  1:04.55                 
Asger Juel  2009              DNS   
  Vejle Svmmeklub  1:26.48                 
William Hjgaard  2008              DNS   
  Vejle Svmmeklub                   
 
Lb 15, 50m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frey Nielsen Memborg  2010  25  134          49.26   
  Nyborg Svmmeklub  48.85                 
Hugo Rixen  2011  20  48          1:09.18   
  Vejle Svmmeklub  1:10.75                 
Christoffer Breinholt  2011  15  20          1:31.92   
  Vejle Svmmeklub  1:52.95                 
Jonas Staghj Andersen  2010              DSQ  flere flyben v start 
  Esbjerg Svmmeklub  56.27                 
Louie Lindblad  2010              DSQ  ej samtid berr ven 
  Esbjerg Svmmeklub                   
Rasmus Neuber  2010              DSQ  armtag ti hofte 15 m 
  Esbjerg Svmmeklub  1:10.84                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner