2021-12-02   23:14:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

28-09-2019

Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  28 september 2019   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  16:06   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  28 september 2019         
 
 
Lb 16, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde stergaard  2004  25  523          35.54   
  Svmmeklubben Grindsted  34.79                 
Barbara Ammentorp  2003  20  426          38.04   
  Nyborg Svmmeklub  36.47                 
Liv Kousgaard  2003  15  413          38.45   
  Esbjerg Svmmeklub  37.33                 
Astrid Gregersen  2005  12  336          41.19   
  Esbjerg Svmmeklub  40.96                 
Freya Isabel Christensen  2005  11  330          41.44   
  Nyborg Svmmeklub  42.37                 
Anne Horn  2004  10  315          42.06   
  Haderslev Svmme Klub  39.58                 
Maria Mathiesen  2004  287          43.38   
  Esbjerg Svmmeklub  43.75                 
Emily Schjelderup Pederse  2004  259          44.88   
  Blvandshuk Svmmeklub  46.67                 
Laura Riber Memborg  2004  197          49.17   
  Nyborg Svmmeklub  49.06                 
10  Nanna W Povlsen  2005  185          50.20   
  Errits Gymnastik Og IF  51.88                 
11  Laura Vindstrup Christens  2003  153          53.50   
  Blvandshuk Svmmeklub  51.84                 
Gry Jepsen  2005              DSQ  tyvstart 
  Vejen Svmmeklub  1:04.13                 
 
Lb 16, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2008 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Frgemann  2006  25  365          40.06   
  H2Odense  38.95                 
Mille Holmberg  2006  20  345          40.82   
  Vejle Svmmeklub  38.87                 
Cecilie Baltzer Pedersen  2006  15  338          41.11   
  Esbjerg Svmmeklub  40.36                 
Laura Worm Glsner  2006  12  309          42.33   
  Esbjerg Svmmeklub  42.36                 
Alista Maslobojeva  2007  11  299          42.81   
  Vejle Svmmeklub  40.63                 
Nicoline Lee T. Srensen  2008  10  288          43.34   
  Esbjerg Svmmeklub  42.72                 
Sarah Qvist  2007  281          43.70   
  Nyborg Svmmeklub  42.61                 
Louise Kipper Pedersen  2006  269          44.33   
  Nyborg Svmmeklub  43.63                 
Anne Sthr  2008  250          45.43   
  Vejle Svmmeklub  46.65                 
10  Clara Lindstedt  2006  236          46.34   
  Nyborg Svmmeklub  44.61                 
11  Olivia Macartney  2008  234          46.45   
  Esbjerg Svmmeklub  48.44                 
12  Line Horn  2006  231          46.65   
  Haderslev Svmme Klub  45.06                 
13  Rosa Ella Kjems  2008  228          46.86   
  Esbjerg Svmmeklub  47.21                 
14  Sofie Skibelund  2007  223          47.18   
  Svmmeklubben Snderborg  47.70                 
15  Christina Dracea Horsbl  2007  211          48.07   
  Esbjerg Svmmeklub  48.27                 
16  Karla Nhr Rixen  2008    206          48.47   
  Vejle Svmmeklub  48.22                 
17  Lotta Trger  2008    192          49.58   
  Svmmeklubben Snderborg  51.73                 
18  Sille Milther  2006    181          50.57   
  Haderslev Svmme Klub  50.18                 
19  Asta Sofia Lauridsen  2008    178          50.84   
  Vejle Svmmeklub  54.18                 
20  Liv Ebel  2006    172          51.43   
  Vejle Svmmeklub  52.56                 
21  Katharina Poulsen  2007    171          51.55   
  Haderslev Svmme Klub  52.03                 
22  Mie Elliot Krog-Meyer  2007    168          51.86   
  Esbjerg Svmmeklub  48.47                 
23  Claramilla Kirstan  2008    164          52.27   
  Vejle Svmmeklub  50.89                 
24  Dicte S. Falkenstrm  2008    161          52.61   
  Nyborg Svmmeklub  50.64                 
25  Katrine Elholm Juliussen  2006    158          52.88   
  Nyborg Svmmeklub  52.45                 
26  Silje Lunderskov  2007    157          53.07   
  Haderslev Svmme Klub                   
27  Karla Jger  2008    154          53.33   
  Vejle Svmmeklub  53.15                 
28  Sofia Brink  2006    151          53.71   
  Blvandshuk Svmmeklub  1:02.73                 
29  Anne Srensen  2008    150          53.84   
  Svmmeklubben Grindsted  57.22                 
30  Sofia Bjrnkjr Nielsen  2008    137          55.44   
  Vejle Svmmeklub                   
31  Adda Henriksen  2006    135          55.78   
  Vejen Svmmeklub  1:03.49                 
32  Cathrine Boisen  2008    133          56.03   
  Esbjerg Svmmeklub  1:05.66                 
33  Anne H. Rasmussen  2006    130          56.40   
  Haderslev Svmme Klub                   
34  Sille Freltoft  2008    130          56.49   
  Vejle Svmmeklub  58.24                 
35  Kristine Walle Poulsen  2007    96          1:02.38   
  Errits Gymnastik Og IF  1:02.01                 
36  Ida Hjergaard  2007    81          1:06.17   
  Vejle Svmmeklub  1:05.46                 
Josephine Kviesgaard  2007              DNS   
  Esbjerg Svmmeklub  49.08                 
Lise Serritzlew-Kristense  2006              DNS   
  Blvandshuk Svmmeklub  1:01.45                 
Frederikke M. Christensen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Nyborg Svmmeklub  41.87                 
 
Lb 16, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Olivia Holmberg  2009  25  179          50.76   
  Vejle Svmmeklub  49.44                 
Dicte Underbjerg  2010  20  116          58.60   
  Esbjerg Svmmeklub  56.83                 
Helene Seidler Madsen  2009  15  107          1:00.26   
  Vejle Svmmeklub  1:01.78                 
Ida Riddersholm  2009  12  91          1:03.52   
  Esbjerg Svmmeklub                   
Medina Munch-Elvstrm  2010  11  90          1:03.70   
  Vejle Svmmeklub  1:03.74                 
Malou Bjerre  2010  10  90          1:03.75   
  Vejle Svmmeklub  1:04.68                 
Thea Aggerholm  2009  63          1:11.75   
  Esbjerg Svmmeklub  1:12.60                 
Ottilie Jensen  2010  59          1:13.52   
  Vejle Svmmeklub  1:12.92                 
Camilla H Graversen  2010  56          1:14.55   
  Vejle Svmmeklub  1:23.63                 
10  Sofie Emily Clavsen  2009  53          1:16.08   
  Vejle Svmmeklub  1:05.42                 
Isabelle Weber  2009              DSQ  afsl 1 hnd 50 m 
  Esbjerg Svmmeklub  56.51                 
Maja Bach-Henriksen  2010              DSQ  ryglig eft ven 25 m 
  Esbjerg Svmmeklub  1:21.20                 
Signe Sejr Bentsen  2010              DSQ  afslut med 1 hnd 
  Esbjerg Svmmeklub  1:11.14                 
 
Lb 16, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2011-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Hartmann  2011  25  107          1:00.24   
  Vejle Svmmeklub  1:08.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  28 september 2019 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner