2020-08-07   16:41:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Eksjö

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 1, 4X50m Medley Mix 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 10 Jönköpings Simsällskap 2:54.45
Ebba Pantzar 2009 AE4609 40.83 40.83
Ruben Kramer 2009 AB1509 46.38 1:27.21
Tuva Svensson 2009 AE7609 46.58 2:13.79
Olof Johansson 2009 AE3709 40.66 2:54.45
- Jönköpings Simsällskap lag 2 10 Jönköpings Simsällskap DSQ
Nils Olofsgård 2010 AD8110
Lilly Rogö 2009 AJ3609
Odin Esbensen 2009 AC3109
Nikki Malm 2010 AD5210
- Jönköpings Simsällskap lag 3 10 Jönköpings Simsällskap DSQ
Vincent Ladestam 2009 AL5109
Lilly Rogö 2009 AJ3609
Jadie Elgh 2009 AC5409
Nils Olofsgård 2010 AD8110
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 10:36:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 2, 4X50m Medley Mix 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Nässjö SLS 12 Nässjö SLS 2:22.46
Wilgot Olausson 2007 AD1307 40.59 40.59
My Persson Sjölander 2007 AD9407 38.41 1:19.00
Mathilda Rångeby 2007 AA5207 33.82 1:52.82
Markus Andelius 2007 AI8307 29.64 2:22.46
2 Nässjö SLS lag 2 12 Nässjö SLS 2:38.86 +16.40
Sixten Lejon 2008 AB4108 42.04 42.04
Lovisa Hjälle 2007 AT8207 42.37 1:24.41
Ella Jansson 2007 AA5607 36.89 2:01.30
Elias Kilebrand 2008 AQ6108 37.56 2:38.86
3 Jönköpings Simsällskap lag 2 12 Jönköpings Simsällskap 2:39.96 +17.50
Viktor Leo 2007 AJ0107 42.42 42.42
Felix Falk 2007 AG5107 43.94 1:26.36
Emma Bergqvist 2007 AB9407 39.76 2:06.12
Lily Viberg 2008 AQ6608 33.84 2:39.96
4 Jönköpings Simsällskap lag 3 12 Jönköpings Simsällskap 2:49.30 +26.84
Bobo Leijon 2008 AE2508 44.49 44.49
Gréta Soltész 2008 AM5408 45.12 1:29.61
Ronja Johansson Magnusson 2007 AU8607 42.87 2:12.48
Olle Lutgård 2007 AP1907 36.82 2:49.30
5 Jönköpings Simsällskap lag 4 12 Jönköpings Simsällskap 2:55.26 +32.80
Theo Ekblad 2008 AE0508 45.11 45.11
Hanna Sandberg 2007 AP2407 44.92 1:30.03
Siri Lindblom 2008 AZ9808 48.63 2:18.66
Adis Nukovic 2007 AD9307 36.60 2:55.26
- Anderstorps Simsällskap 12 Anderstorps Simsällskap DSQ
Emil Bjärsholm 2007 AM0107
Ellen Kemper 2007 AI6207
Axel Hägg 2007 AM6107
Ida Robertsson 2007 AZ1807
- Jönköpings Simsällskap 12 Jönköpings Simsällskap DSQ
Theodor Grinnemo 2008 AC6908
Felix Sandstedt 2007 AB7307
Isabella Isomaa 2007 AG0207
Ester Sainz 2008 AC8808
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 10:37:05 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 3, 4X50m Medley Mix 13 år oä - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Smålandsstenars Simsällskap 41 Smålandsstenars Simsällskap 2:06.09
Ville Seppälä 2004 AO0304 30.15 30.15
Amanda Thom 2005 AV8405 37.79 1:07.94
Annie Seppälä 2004 BD6804 31.95 1:39.89
Przemyslaw Kucharczyk 1978 AB5378 26.20 2:06.09
2 Nässjö SLS 19 Nässjö SLS 2:06.11 +0.02
Alfred Enlund 2005 AS3905 34.66 34.66
Nellie Myrlander 2003 AA9203 35.25 1:09.91
Lisa Flaa 2002 AC3102 31.54 1:41.45
Jonathan Myrlander 2000 AA7300 24.66 2:06.11
3 Jönköpings Simsällskap 16 Jönköpings Simsällskap 2:13.94 +7.85
Elin Engqvist 2005 AK8405 35.92 35.92
Felicia Tubbin 2003 BK3203 35.94 1:11.86
Daniel Sainz 2006 AG5906 31.92 1:43.78
Melker Åkesson 2006 AB8306 30.16 2:13.94
4 Jönköpings Simsällskap lag 2 14 Jönköpings Simsällskap 2:23.71 +17.62
Viggo  Stjärnås 2006 AA9506 40.09 40.09
Alma Cosic 2006 AS1206 41.77 1:21.86
Ida Jonsson 2005 AJ8405 33.70 1:55.56
Jacob Lindström 2005 AE6105 28.15 2:23.71
5 Jönköpings Simsällskap lag 3 14 Jönköpings Simsällskap 2:31.61 +25.52
Alva Johannesson 2005 BC2605 36.37 36.37
Joel Johansson 2006 AM8306 43.98 1:20.35
Tilda Andersson 2006 AA9206 35.24 1:55.59
Eric Wilhelmsson 2006 AO3106 36.02 2:31.61
6 Nässjö SLS lag 2 19 Nässjö SLS 2:33.24 +27.15
Thea Jansson 2003 AO1603 37.32 37.32
Daniel Kljajic 2003 AL6703 38.70 1:16.02
Mohammed Zaher Salama 2000 BB1300 32.55 1:48.57
Lovisa Andersson 2009 AD0609 44.67 2:33.24
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 10:37:16 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 4, 100m Medley Damer 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fidan Tozak 2010 Hultsfreds SS 93 2:04.32
50m: 59.77
100m: 2:04.32
(1:04.55)
2 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap 88 2:06.62 +2.30
50m: 1:00.25
100m: 2:06.62
(1:06.37)
- Fatma Zehra Tozak 2012 Hultsfreds SS DSQ
2019-11-30 10:37:25 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 5, 100m Medley Herrar 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
- Nils Olofsgård 2010 Jönköpings Simsällskap DSQ
2019-11-30 10:37:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 6, 100m Medley Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 217 1:33.95
50m: 43.70
100m: 1:33.95
(50.25)
2 Ebba Liljedahl 2009 Anderstorps Simsällskap 197 1:37.04 +3.09
50m: 45.49
100m: 1:37.04
(51.55)
3 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 190 1:38.13 +4.18
50m: 46.10
100m: 1:38.13
(52.03)
4 Tilde Olsson 2009 Nässjö SLS 157 1:44.75 +10.80
50m: 47.54
100m: 1:44.75
(57.21)
5 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap 138 1:49.26 +15.31
50m: 51.88
100m: 1:49.26
(57.38)
6 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap 104 1:59.94 +25.99
50m: 58.02
100m: 1:59.94
(1:01.92)
- Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap DSQ
- Jadie Elgh 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Amelia Titus 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Lovisa Andersson 2009 Nässjö SLS DSQ
2019-11-30 11:36:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 7, 100m Medley Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Bjärsholm 2009 Anderstorps Simsällskap 139 1:37.07
50m: 45.41
100m: 1:37.07
(51.66)
2 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap 131 1:39.00 +1.93
50m: 49.22
100m: 1:39.00
(49.78)
3 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap 119 1:42.16 +5.09
50m: 47.69
100m: 1:42.16
(54.47)
- Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap DSQ
2019-11-30 11:36:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 8, 100m Medley Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap 418 1:15.55
50m: 35.52
100m: 1:15.55
(40.03)
2 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 291 1:25.22 +9.67
50m: 40.84
100m: 1:25.22
(44.38)
3 Lotten Eriksson 2008 Smålandsstenars Simsällskap 234 1:31.64 +16.09
50m: 43.18
100m: 1:31.64
(48.46)
4 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS 226 1:32.71 +17.16
50m: 44.06
100m: 1:32.71
(48.65)
5 Saga Nilsson 2008 Smålandsstenars Simsällskap 219 1:33.63 +18.08
50m: 44.38
100m: 1:33.63
(49.25)
6 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap 216 1:34.11 +18.56
50m: 44.27
100m: 1:34.11
(49.84)
7 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap 206 1:35.64 +20.09
50m: 44.05
100m: 1:35.64
(51.59)
8 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 180 1:40.02 +24.47
50m: 47.17
100m: 1:40.02
(52.85)
9 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 160 1:43.90 +28.35
50m: 49.46
100m: 1:43.90
(54.44)
10 Noomi Malm 2008 Jönköpings Simsällskap 139 1:48.91 +33.36
50m: 52.69
100m: 1:48.91
(56.22)
2019-11-30 11:36:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 9, 100m Medley Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap 225 1:22.67
50m: 38.11
100m: 1:22.67
(44.56)
2 Sixten Lejon 2008 Nässjö SLS 194 1:26.79 +4.12
50m: 40.00
100m: 1:26.79
(46.79)
3 Theo Ekblad 2008 Jönköpings Simsällskap 135 1:37.89 +15.22
50m: 46.67
100m: 1:37.89
(51.22)
4 Johan Larsson 2008 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 130 1:39.12 +16.45
50m: 47.31
100m: 1:39.12
(51.81)
- Noah Ramstrand 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Elias Kilebrand 2008 Nässjö SLS DSQ
2019-11-30 11:36:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 7 av 7 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 10, 200m Medley Damer 12 år oä 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 My Persson Sjölander 2007 Nässjö SLS 349 2:53.03
50m: 37.19
100m: 1:24.23
(47.04)
150m: 2:13.95
(49.72)
200m: 2:53.03
(39.08)
2 Mathilda Rångeby 2007 Nässjö SLS 339 2:54.63 +1.60
50m: 35.79
100m: 1:20.93
(45.14)
150m: 2:13.86
(52.93)
200m: 2:54.63
(40.77)
3 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap 321 2:57.81 +4.78
50m: 37.32
100m: 1:23.15
(45.83)
150m: 2:16.85
(53.70)
200m: 2:57.81
(40.96)
4 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap 309 3:00.18 +7.15
50m: 37.83
100m: 1:25.06
(47.23)
150m: 2:19.50
(54.44)
200m: 3:00.18
(40.68)
5 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap 303 3:01.38 +8.35
50m: 41.03
100m: 1:28.58
(47.55)
150m: 2:19.87
(51.29)
200m: 3:01.38
(41.51)
6 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds SS 261 3:10.67 +17.64
50m: 43.98
100m: 1:30.94
(46.96)
150m: 2:26.67
(55.73)
200m: 3:10.67
(44.00)
7 Stina Klavins 2007 Hultsfreds SS 254 3:12.40 +19.37
50m: 41.41
100m: 1:31.99
(50.58)
150m: 2:28.74
(56.75)
200m: 3:12.40
(43.66)
8 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap 247 3:14.11 +21.08
50m: 45.28
100m: 1:34.20
(48.92)
150m: 2:29.84
(55.64)
200m: 3:14.11
(44.27)
9 Ida Henrysson 2007 Hvetlanda Simsällskap 230 3:18.61 +25.58
50m: 44.30
100m: 1:37.26
(52.96)
150m: 2:36.64
(59.38)
200m: 3:18.61
(41.97)
10 Lovis Johansson-Magnusson 2007 Smålandsstenars Simsällskap 228 3:19.24 +26.21
50m: 43.02
100m: 1:34.51
(51.49)
150m: 2:29.27
(54.76)
200m: 3:19.24
(49.97)
11 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds SS 211 3:24.44 +31.41
50m: 50.29
100m: 1:45.30
(55.01)
150m: 2:41.59
(56.29)
200m: 3:24.44
(42.85)
12 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap 203 3:27.34 +34.31
50m: 49.05
100m: 1:43.20
(54.15)
150m: 2:40.75
(57.55)
200m: 3:27.34
(46.59)
13 Nika Johansson 2007 Hultsfreds SS 199 3:28.44 +35.41
50m: 47.55
100m: 1:42.38
(54.83)
150m: 2:43.76
(1:01.38)
200m: 3:28.44
(44.68)
- Ella Jansson 2007 Nässjö SLS DSQ
- Lovisa Hjälle 2007 Nässjö SLS DSQ
Gren 10, 200m Medley Damer 12 år oä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Havskog 2005 Hultsfreds SS 466 2:37.11
50m: 34.16
100m: 1:16.28
(42.12)
150m: 2:01.64
(45.36)
200m: 2:37.11
(35.47)
2 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap 421 2:42.55 +5.44
50m: 34.90
100m: 1:17.55
(42.65)
150m: 2:05.65
(48.10)
200m: 2:42.55
(36.90)
3 Amanda Thom 2005 Smålandsstenars Simsällskap 385 2:47.50 +10.39
50m: 37.11
100m: 1:21.79
(44.68)
150m: 2:08.26
(46.47)
200m: 2:47.50
(39.24)
4 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap 378 2:48.53 +11.42
50m: 35.87
100m: 1:18.24
(42.37)
150m: 2:09.42
(51.18)
200m: 2:48.53
(39.11)
5 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap 361 2:51.13 +14.02
50m: 39.97
100m: 1:22.36
(42.39)
150m: 2:13.52
(51.16)
200m: 2:51.13
(37.61)
6 Tilda Andersson 2006 Jönköpings Simsällskap 316 2:58.90 +21.79
50m: 36.55
100m: 1:23.23
(46.68)
150m: 2:18.32
(55.09)
200m: 2:58.90
(40.58)
7 Noe Oguni 2005 Smålandsstenars Simsällskap 299 3:02.05 +24.94
50m: 38.80
100m: 1:26.75
(47.95)
150m: 2:19.40
(52.65)
200m: 3:02.05
(42.65)
8 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 297 3:02.54 +25.43
50m: 40.01
100m: 1:28.89
(48.88)
150m: 2:22.02
(53.13)
200m: 3:02.54
(40.52)
9 Majken Eriksson 2005 Smålandsstenars Simsällskap 294 3:03.13 +26.02
50m: 39.31
100m: 1:25.81
(46.50)
150m: 2:21.95
(56.14)
200m: 3:03.13
(41.18)
10 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap 294 3:03.20 +26.09
50m: 43.69
100m: 1:31.22
(47.53)
150m: 2:20.43
(49.21)
200m: 3:03.20
(42.77)
11 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap 291 3:03.76 +26.65
50m: 43.00
100m: 1:31.30
(48.30)
150m: 2:22.42
(51.12)
200m: 3:03.76
(41.34)
12 Hilma  Liljedahl 2006 Anderstorps Simsällskap 288 3:04.35 +27.24
50m: 41.12
100m: 1:30.42
(49.30)
150m: 2:20.87
(50.45)
200m: 3:04.35
(43.48)
13 Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 282 3:05.78 +28.67
50m: 38.86
100m: 1:27.92
(49.06)
150m: 2:21.95
(54.03)
200m: 3:05.78
(43.83)
14 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap 257 3:11.59 +34.48
50m: 41.87
100m: 1:32.30
(50.43)
150m: 2:27.68
(55.38)
200m: 3:11.59
(43.91)
15 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap 253 3:12.54 +35.43
50m: 43.20
100m: 1:35.10
(51.90)
150m: 2:29.89
(54.79)
200m: 3:12.54
(42.65)
16 Nora  Selander 2005 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 240 3:16.00 +38.89
50m: 44.76
100m: 1:36.62
(51.86)
150m: 2:30.18
(53.56)
200m: 3:16.00
(45.82)
17 Tyra Eek 2006 Hultsfreds SS 184 3:34.12 +57.01
50m: 47.26
100m: 1:40.93
(53.67)
150m: 2:41.87
(1:00.94)
200m: 3:34.12
(52.25)
18 Christél Nilsson Guerrero 2006 Hultsfreds SS 184 3:34.20 +57.09
50m: 47.31
100m: 1:40.88
(53.57)
150m: 2:43.69
(1:02.81)
200m: 3:34.20
(50.51)
- Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap DSQ
Gren 10, 200m Medley Damer 12 år oä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap 426 2:41.87
50m: 35.02
100m: 1:17.62
(42.60)
150m: 2:02.79
(45.17)
200m: 2:41.87
(39.08)
2 Evelina Johnsson 2004 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 351 2:52.62 +10.75
50m: 37.13
100m: 1:22.97
(45.84)
150m: 2:14.67
(51.70)
200m: 2:52.62
(37.95)
3 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 323 2:57.55 +15.68
50m: 35.61
100m: 1:21.56
(45.95)
150m: 2:18.05
(56.49)
200m: 2:57.55
(39.50)
4 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 274 3:07.59 +25.72
50m: 43.07
100m: 1:28.77
(45.70)
150m: 2:24.99
(56.22)
200m: 3:07.59
(42.60)
5 Leonie Specht 2004 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 164 3:42.28 +1:00.41
50m: 51.20
100m: 1:47.34
(56.14)
150m: 2:49.69
(1:02.35)
200m: 3:42.28
(52.59)
- Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap DSQ
2019-11-30 11:46:15 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 11, 200m Medley Herrar 12 år oä 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap 291 2:45.43
50m: 36.23
100m: 1:19.99
(43.76)
150m: 2:07.69
(47.70)
200m: 2:45.43
(37.74)
2 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS 207 3:05.14 +19.71
50m: 39.43
100m: 1:27.62
(48.19)
150m: 2:25.12
(57.50)
200m: 3:05.14
(40.02)
3 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap 194 3:09.16 +23.73
50m: 44.21
100m: 1:33.13
(48.92)
150m: 2:27.10
(53.97)
200m: 3:09.16
(42.06)
4 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap 172 3:16.81 +31.38
50m: 42.97
100m: 1:34.90
(51.93)
150m: 2:34.43
(59.53)
200m: 3:16.81
(42.38)
5 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap 160 3:21.88 +36.45
50m: 45.15
100m: 1:37.65
(52.50)
150m: 2:37.41
(59.76)
200m: 3:21.88
(44.47)
- Wilgot Olausson 2007 Nässjö SLS DSQ
Gren 11, 200m Medley Herrar 12 år oä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap 342 2:36.71
50m: 34.94
100m: 1:17.76
(42.82)
150m: 2:01.86
(44.10)
200m: 2:36.71
(34.85)
2 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap 324 2:39.48 +2.77
50m: 34.37
100m: 1:15.99
(41.62)
150m: 2:04.40
(48.41)
200m: 2:39.48
(35.08)
3 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 283 2:46.79 +10.08
50m: 34.73
100m: 1:19.49
(44.76)
150m: 2:12.01
(52.52)
200m: 2:46.79
(34.78)
4 Lukas Specht 2005 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 164 3:19.93 +43.22
50m: 44.78
100m: 1:38.66
(53.88)
150m: 2:38.62
(59.96)
200m: 3:19.93
(41.31)
5 Joel Johansson 2006 Jönköpings Simsällskap 161 3:21.51 +44.80
50m: 46.30
100m: 1:41.45
(55.15)
150m: 2:36.71
(55.26)
200m: 3:21.51
(44.80)
- Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
- Eric Wilhelmsson 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
Gren 11, 200m Medley Herrar 12 år oä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian Florez 2004 Hvetlanda Simsällskap 306 2:42.65
50m: 33.32
100m: 1:15.99
(42.67)
150m: 2:05.00
(49.01)
200m: 2:42.65
(37.65)
2019-11-30 11:46:02 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 12, 4X50m Frisim Damer år 10 oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 10 Jönköpings Simsällskap 154 2:55.16
Tuva Svensson 2009 AE7609 41.95 41.95
Agnes Lundgren 2009 AN0609 46.73 1:28.68
Ebba Pantzar 2009 AE4609 38.27 2:06.95
Jadie Elgh 2009 AC5409 48.21 2:55.16
2 Jönköpings Simsällskap lag 2 10 Jönköpings Simsällskap 83 3:34.69 +39.53
Nikki Malm 2010 AD5210 55.67 55.67
Lilly Rogö 2009 AJ3609 50.40 1:46.07
Amelia Titus 2009 52.27 2:38.34
Camilla Andreasyan 2010 56.35 3:34.69
- Hultsfreds SS 9 Hultsfreds SS DSQ
Ellen Hed 2010 AK3010
Fidan Tozak 2010
Olivia Johansson 2010 AE6810
Selma Klavins 2010 AK3210
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:26:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar 10 år oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
- Jönköpings Simsällskap 10 Jönköpings Simsällskap DNS
Odin Esbensen 2009 AC3109
Olof Johansson 2009 AE3709
Ruben Kramer 2009 AB1509
Vincent Ladestam 2009 AL5109
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:27:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 14, 4X50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 12 Jönköpings Simsällskap 349 2:13.33
Lily Viberg 2008 AQ6608 34.65 34.65
Emma Bergqvist 2007 AB9407 33.40 1:08.05
Isabella Isomaa 2007 AG0207 33.31 1:41.36
Ester Sainz 2008 AC8808 31.97 2:13.33
2 Smålandsstenars Simsällskap 12 Smålandsstenars Simsällskap 344 2:13.97 +0.64
Ida Thom 2007 AF8407 33.08 33.08
Saga Nilsson 2008 AG1208 35.74 1:08.82
Lotten Eriksson 2008 AJ4208 35.75 1:44.57
Gresa Hasi 2008 AV3608 29.40 2:13.97
2 Nässjö SLS 12 Nässjö SLS 344 2:13.97 +0.64
My Persson Sjölander 2007 AD9407 31.75 31.75
Mathilda Rångeby 2007 AA5207 32.80 1:04.55
Lovisa Hjälle 2007 AT8207 36.93 1:41.48
Ella Jansson 2007 AA5607 32.49 2:13.97
4 Hultsfreds SS 12 Hultsfreds SS 272 2:24.93 +11.60
Stina Klavins 2007 AE0407 34.26 34.26
Molly Ainemo 2007 AI4207 37.30 1:11.56
Alva Johansson 2008 AC8608 38.81 1:50.37
Isabella Westergren 2007 AM5607 34.56 2:24.93
5 Jönköpings Simsällskap lag 2 12 Jönköpings Simsällskap 223 2:34.81 +21.48
Hanna Sandberg 2007 AP2407 36.53 36.53
Ronja Johansson Magnusson 2007 AU8607 38.11 1:14.64
Siri Lindblom 2008 AZ9808 39.88 1:54.52
Emma Leandersson 2007 AK6207 40.29 2:34.81
6 Jönköpings Simsällskap lag 3 11 Jönköpings Simsällskap 104 3:19.06 +1:05.7
Noomi Malm 2008 AV8208 48.09 48.09
Lova Rubensson 2008 AX6608 37.47 1:25.56
Leah Ljungberg 2008 AX7008 38.49 2:04.05
Iris Abrahamsson 2008 BG1808 1:15.01 3:19.06
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:27:35 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 15, 4X50m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 12 Jönköpings Simsällskap 239 2:12.94
Theodor Grinnemo 2008 AC6908 32.37 32.37
Felix Sandstedt 2007 AB7307 31.61 1:03.98
Viktor Leo 2007 AJ0107 34.34 1:38.32
Bobo Leijon 2008 AE2508 34.62 2:12.94
2 Nässjö SLS 12 Nässjö SLS 206 2:19.75 +6.81
Sixten Lejon 2008 AB4108 33.51 33.51
Elias Kilebrand 2008 AQ6108 37.88 1:11.39
Wilgot Olausson 2007 AD1307 37.75 1:49.14
Markus Andelius 2007 AI8307 30.61 2:19.75
3 Jönköpings Simsällskap lag 2 12 Jönköpings Simsällskap 150 2:35.18 +22.24
Olle Lutgård 2007 AP1907 39.04 39.04
Theo Ekblad 2008 AE0508 40.68 1:19.72
Felix Falk 2007 AG5107 37.26 1:56.98
Adis Nukovic 2007 AD9307 38.20 2:35.18
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:29:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 16, 4X50m Frisim Damer 13 år oä - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Smålandsstenars Simsällskap 15 Smålandsstenars Simsällskap 426 2:04.74
Annie Seppälä 2004 BD6804 29.65 29.65
Amanda Thom 2005 AV8405 30.97 1:00.62
Noe Oguni 2005 BL7805 31.59 1:32.21
Majken Eriksson 2005 AV9605 32.53 2:04.74
2 Jönköpings Simsällskap 16 Jönköpings Simsällskap 426 2:04.80 +0.06
Ida Jonsson 2005 AJ8405 30.30 30.30
Felicia Tubbin 2003 BK3203 29.96 1:00.26
Ajla Sistek 2006 BM7606 32.31 1:32.57
Hana Sistek 2006 BO4806 32.23 2:04.80
3 Anderstorps Simsällskap 16 Anderstorps Simsällskap 343 2:14.10 +9.36
Agnes Torén 2003 BE2603 30.58 30.58
Ebba Kemper 2004 BA6404 36.06 1:06.64
Klara  Tallbäck 2003 BQ5203 33.27 1:39.91
Hilma  Liljedahl 2006 AX1206 34.19 2:14.10
4 Nässjö SLS 17 Nässjö SLS 339 2:14.59 +9.85
Nellie Myrlander 2003 AA9203 28.82 28.82
Lisa Flaa 2002 AC3102 29.34 58.16
Thea Jansson 2003 AO1603 31.24 1:29.40
Lovisa Andersson 2009 AD0609 45.19 2:14.59
5 Jönköpings Simsällskap lag 2 14 Jönköpings Simsällskap 339 2:14.65 +9.91
Tilda Andersson 2006 AA9206 32.40 32.40
Elin Engqvist 2005 AK8405 34.17 1:06.57
Tilde Florin 2006 AP2806 34.95 1:41.52
Wilma Ristl 2006 AP8806 33.13 2:14.65
6 Jönköpings Simsällskap lag 3 13 Jönköpings Simsällskap 318 2:17.58 +12.84
Alva Beard 2006 BS8006 35.39 35.39
Alma Cosic 2006 AS1206 33.76 1:09.15
Lina Liljekvist 2006 AL8806 33.82 1:42.97
Vilma Lagö 2006 BO4606 34.61 2:17.58
7 Eksjö Sim och Livräddningssäll 15 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 286 2:22.45 +17.71
Nora  Selander 2005 BK8405 35.21 35.21
Alma  Skillermark 2004 BN1604 38.85 1:14.06
Leonie Specht 2004 BW1404 37.63 1:51.69
Evelina Johnsson 2004 AO8404 30.76 2:22.45
8 Hultsfreds SS 14 Hultsfreds SS 262 2:26.66 +21.92
Ellen Havskog 2005 AD3805 29.05 29.05
Nika Johansson 2007 BB2807 39.10 1:08.15
Christél Nilsson Guerrero 2006 BT1606 40.86 1:49.01
Tyra Eek 2006 BU2206 37.65 2:26.66
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:30:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 17, 4X50m Frisim Herrar 13 år oä - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Nässjö SLS 19 Nässjö SLS 384 1:53.57
Jonathan Myrlander 2000 AA7300 25.80 25.80
Alfred Enlund 2005 AS3905 29.78 55.58
Daniel Kljajic 2003 AL6703 30.37 1:25.95
Mohammed Zaher Salama 2000 BB1300 27.62 1:53.57
2 Jönköpings Simsällskap 14 Jönköpings Simsällskap 292 2:04.46 +10.89
Melker Åkesson 2006 AB8306 31.36 31.36
Daniel Sainz 2006 AG5906 30.92 1:02.28
Viggo  Stjärnås 2006 AA9506 33.41 1:35.69
Jacob Lindström 2005 AE6105 28.77 2:04.46
3 Smålandsstenars Simsällskap 41 Smålandsstenars Simsällskap 238 2:13.16 +19.59
Przemyslaw Kucharczyk 1978 AB5378 26.82 26.82
Ville Seppälä 2004 AO0304 25.01 51.83
Emilio Vukasin Taranis 2007 40.03 1:31.86
Zakaryia Alhasan 2004 41.30 2:13.16
Grenen officiell:  0001-01-01 00:00:00
2019-11-30 13:30:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 18, 50m Frisim Damer 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victoria Kucharczyk 2011 Smålandsstenars Simsällskap 187 40.09
2 Fidan Tozak 2010 Hultsfreds SS 89 51.35 +11.26
3 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap 77 53.74 +13.65
4 Olivia Strandberg 2010 Jönköpings Simsällskap 65 56.75 +16.66
5 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap 62 57.85 +17.76
6 Olivia Johansson 2010 Hultsfreds SS 58 59.11 +19.02
7 Ellen Hed 2010 Hultsfreds SS 53 1:00.98 +20.89
8 Fatma Zehra Tozak 2012 Hultsfreds SS 50 1:02.19 +22.10
9 Hanna Johansson 2011 Jönköpings Simsällskap 36 1:09.42 +29.33
10 Selma Klavins 2010 Hultsfreds SS 33 1:11.25 +31.16
11 Thea Kvist 2010 Hvetlanda Simsällskap 29 1:14.23 +34.14
2019-11-30 13:31:25 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 19, 50m Frisim Herrar 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Rydén 2010 Eksjö Sim- o Livräddnings SS 105 42.88
2 William-Vincent Falk Madali 2010 Hultsfreds SS 82 46.45 +3.57
3 Nils Olofsgård 2010 Jönköpings Simsällskap 56 52.75 +9.87
2019-11-30 13:31:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Eksjö Sim- o Livräddnings SS
Document
Inofficiella resultat
Efter 3 av 3 heat
Höstsimiaden Eksjö 2019
Plats: Eksjö Simhall Arrangör: Eksjö SLS och Östsvenska Simförbundet
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 20, 50m Frisim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 211 38.50
2 Edith Bard 2009 Anderstorps Simsällskap 199 39.26 +0.76
3 Ebba Liljedahl 2009 Anderstorps Simsällskap 197 39.35 +0.85
4 Tilde Olsson 2009 Nässjö SLS 170 41.35 +2.85