2019-11-22   03:26:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM / JDM Skåne-Blekinge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2019    Utskriftsdatum  05 oktober 2019   
  Tävlingsort  Kristianstad    Utskriftstid  11:41   
  Arrangör  Skånes Simförbund och KSLS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 oktober 2019         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  Malmö Kappsimningsklubb    28.49        59.86   
Ida Marko-Varga  1985  Simklubben Triton    29.22        1:01.02   
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.33        1:03.02   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.39        1:03.61   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    29.53        1:03.77   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:03.82   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.88        1:04.09   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.30        1:04.98   
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap    30.51        1:05.23   
10  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.74        1:05.62   
11  Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.98        1:05.78   
12  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.47        1:05.79   
13  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    31.76        1:06.27   
14  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.48        1:06.32   
15  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    31.86        1:06.66   
16  Emma Ragnarsson  2004  S71    31.41        1:06.86   
17  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    30.65        1:06.96   
18  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    31.44        1:07.33   
19  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.15        1:07.37   
20  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.92        1:07.67   
21  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.41        1:08.00   
22  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    31.37        1:08.02   
23  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.40        1:08.05   
24  Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.19        1:08.28   
25  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.02        1:08.34   
26  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.19        1:08.41   
27  Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    33.50        1:08.48   
28  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    32.25        1:08.49   
29  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    31.94        1:09.73   
30  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    33.79        1:10.07   
31  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.95        1:10.11   
32  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.17        1:10.29   
33  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    32.38        1:10.33   
34  Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    32.46        1:10.41   
35  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.98        1:10.75   
36  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    33.26        1:11.37   
37  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    32.89        1:11.50   
38  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    33.82        1:11.56   
39  Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap    33.42        1:11.66   
40  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    33.62        1:11.70   
40  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    33.51        1:11.70   
42  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    35.59        1:11.94   
43  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.11        1:12.15   
44  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    33.34        1:12.20   
45  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.47        1:12.46   
46  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.68        1:13.64   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Hesslevik  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.33        1:03.02   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.39        1:03.61   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap    29.53        1:03.77   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    30.33        1:03.82   
Nelly Rasmusson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.88        1:04.09   
Isabelle Sering  2002  Trelleborg Sim    31.30        1:04.98   
Clara Johansson  2005  Osby Simsällskap    30.51        1:05.23   
Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.74        1:05.62   
Elsa Andersson  2004  Helsingborgs Simsällskap    30.98        1:05.78   
10  Angelina Agrell  2003  Helsingborgs Simsällskap    30.47        1:05.79   
11  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    31.76        1:06.27   
12  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.48        1:06.32   
13  Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    31.86        1:06.66   
14  Emma Ragnarsson  2004  S71    31.41        1:06.86   
15  Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    30.65        1:06.96   
16  Matilda Hoff  2003  Landskrona Simsällskap    31.44        1:07.33   
17  Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.15        1:07.37   
18  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    31.92        1:07.67   
19  Olivia Hansson  2003  Kiviks Simklubb    31.41        1:08.00   
20  Ella Laurén  2001  Simklubben Hajen    31.37        1:08.02   
21  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    32.40        1:08.05   
22  Johanna Andersson  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.19        1:08.28   
23  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    32.02        1:08.34   
24  Alice Persson  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.19        1:08.41   
25  Julia Olsson  2004  Kiviks Simklubb    32.25        1:08.49   
26  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    31.94        1:09.73   
27  Thea Brünjes  2004  Kiviks Simklubb    33.79        1:10.07   
28  Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.95        1:10.11   
29  Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.17        1:10.29   
30  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    32.38        1:10.33   
31  Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap    32.46        1:10.41   
32  Tyra Littorin  2004  Helsingborgs Simsällskap    32.98        1:10.75   
33  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    33.26        1:11.37   
34  Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    32.89        1:11.50   
35  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    33.82        1:11.56   
36  Astrid Nilsson  2004  Osby Simsällskap    33.42        1:11.66   
37  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    33.62        1:11.70   
37  My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    33.51        1:11.70   
39  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    35.59        1:11.94   
40  Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    33.11        1:12.15   
41  Jennie Johansson  2001  Klippans Simsällskap    33.34        1:12.20   
42  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.47        1:12.46   
43  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    33.68        1:13.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 oktober 2019 
Licensierad till: Kristianstads SLS  Utskriftstid  11:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner