2021-04-22   15:50:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM Stockholm 2019 kortbana

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 7 okt

Document
Results
DM 2019 Stockholm, 25m
Place: Organizer: Södertörns SS och Stockholm sim
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 6, 2019
Event 28, 200m Bröstsim Damer - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alexandra Vartiainen 2001 Simklubben Neptun +0.72 2:36.03
50m: 35.19
100m: 1:14.91
(39.72)
150m: 1:55.41
(40.50)
200m: 2:36.03
(40.62)
2 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.72 2:37.72 +1.69
50m: 35.09
100m: 1:14.81
(39.72)
150m: 1:56.31
(41.50)
200m: 2:37.72
(41.41)
3 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap +0.70 2:38.92 +2.89
50m: 34.62
100m: 1:13.90
(39.28)
150m: 1:56.05
(42.15)
200m: 2:38.92
(42.87)
4 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun +0.71 2:41.32 +5.29
50m: 35.55
100m: 1:16.36
(40.81)
150m: 1:58.74
(42.38)
200m: 2:41.32
(42.58)
5 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 2:43.28 +7.25
50m: 36.74
100m: 1:18.53
(41.79)
150m: 2:00.96
(42.43)
200m: 2:43.28
(42.32)
6 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.72 2:43.56 +7.53
50m: 36.96
100m: 1:19.73
(42.77)
150m: 2:02.19
(42.46)
200m: 2:43.56
(41.37)
7 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.70 2:44.28 +8.25
50m: 37.45
100m: 1:19.14
(41.69)
150m: 2:01.80
(42.66)
200m: 2:44.28
(42.48)
8 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.83 2:45.04 +9.01
50m: 37.42
100m: 1:18.95
(41.53)
150m: 2:01.88
(42.93)
200m: 2:45.04
(43.16)
9 Ingrid Franks 2003 Täby Sim +0.66 2:45.15 +9.12
50m: 36.98
100m: 1:18.92
(41.94)
150m: 2:01.53
(42.61)
200m: 2:45.15
(43.62)
10 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.87 2:45.25 +9.22
50m: 37.78
100m: 1:20.69
(42.91)
150m: 2:04.54
(43.85)
200m: 2:45.25
(40.71)
11 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:46.33 +10.30
50m: 37.35
100m: 1:20.34
(42.99)
150m: 2:03.38
(43.04)
200m: 2:46.33
(42.95)
12 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.66 2:46.48 +10.45
50m: 36.22
100m: 1:18.41
(42.19)
150m: 2:01.74
(43.33)
200m: 2:46.48
(44.74)
13 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.67 2:46.75 +10.72
50m: 38.08
100m: 1:19.87
(41.79)
150m: 2:03.19
(43.32)
200m: 2:46.75
(43.56)
14 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.70 2:47.52 +11.49
50m: 37.01
100m: 1:19.49
(42.48)
150m: 2:03.38
(43.89)
200m: 2:47.52
(44.14)
15 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.82 2:48.60 +12.57
50m: 38.58
100m: 1:21.68
(43.10)
150m: 2:05.18
(43.50)
200m: 2:48.60
(43.42)
16 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.70 2:48.85 +12.82
50m: 37.40
100m: 1:20.28
(42.88)
150m: 2:04.34
(44.06)
200m: 2:48.85
(44.51)
17 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.75 2:50.47 +14.44
50m: 38.02
100m: 1:20.81
(42.79)
150m: 2:05.30
(44.49)
200m: 2:50.47
(45.17)
18 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 2:53.17 +17.14
50m: 39.59
100m: 1:24.08
(44.49)
150m: 2:08.84
(44.76)
200m: 2:53.17
(44.33)
19 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.74 2:53.37 +17.34
50m: 38.64
100m: 1:22.95
(44.31)
150m: 2:08.06
(45.11)
200m: 2:53.37
(45.31)
20 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 2:55.97 +19.94
50m: 38.61
100m: 1:23.48
(44.87)
150m: 2:09.16
(45.68)
200m: 2:55.97
(46.81)
Event official at: 2019-10-06 10:34:42
2019-10-06 10:36:10 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner