2021-04-14   04:47:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM Stockholm 2019 kortbana

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 7 okt

Document
Results
DM 2019 Stockholm, 25m
Place: Organizer: Södertörns SS och Stockholm sim
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 6, 2019
Event 41, 100m Bröstsim Damer - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emelie Fast 2004 Södertörns Simsällskap +0.66 1:09.28
50m: 32.41
100m: 1:09.28
(36.87)
2 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb +0.75 1:12.61 +3.33
50m: 33.98
100m: 1:12.61
(38.63)
3 Linnea Lindberg 1996 Simklubben Neptun +0.67 1:13.01 +3.73
50m: 34.30
100m: 1:13.01
(38.71)
4 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap +0.75 1:13.50 +4.22
50m: 35.01
100m: 1:13.50
(38.49)
5 Ingrid Franks 2003 Täby Sim +0.67 1:14.68 +5.40
50m: 34.95
100m: 1:14.68
(39.73)
6 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb +0.65 1:15.06 +5.78
50m: 35.05
100m: 1:15.06
(40.01)
7 Lea Granert 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.76 1:15.07 +5.79
50m: 35.58
100m: 1:15.07
(39.49)
8 Amanda Andersson 2003 Lidingö Simklubb +0.75 1:15.47 +6.19
50m: 35.92
100m: 1:15.47
(39.55)
9 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.79 1:15.56 +6.28
50m: 36.08
100m: 1:15.56
(39.48)
10 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:15.79 +6.51
50m: 35.46
100m: 1:15.79
(40.33)
11 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 1:16.34 +7.06
50m: 35.73
100m: 1:16.34
(40.61)
12 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.79 1:16.58 +7.30
50m: 36.42
100m: 1:16.58
(40.16)
13 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap +0.62 1:16.98 +7.70
50m: 36.44
100m: 1:16.98
(40.54)
14 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim +0.68 1:17.12 +7.84
50m: 37.20
100m: 1:17.12
(39.92)
15 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.82 1:17.37 +8.09
50m: 36.38
100m: 1:17.37
(40.99)
16 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:17.50 +8.22
50m: 36.78
100m: 1:17.50
(40.72)
17 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.71 1:17.67 +8.39
50m: 36.52
100m: 1:17.67
(41.15)
18 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.77 1:17.80 +8.52
50m: 36.93
100m: 1:17.80
(40.87)
19 Sofia Björkman 2002 Tyresö Simsällskap +0.75 1:18.36 +9.08
50m: 36.74
100m: 1:18.36
(41.62)
20 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.77 1:18.49 +9.21
50m: 36.60
100m: 1:18.49
(41.89)
21 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.65 1:19.01 +9.73
50m: 37.34
100m: 1:19.01
(41.67)
22 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.74 1:20.25 +10.97
50m: 37.26
100m: 1:20.25
(42.99)
23 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.77 1:20.66 +11.38
50m: 37.72
100m: 1:20.66
(42.94)
24 Jennifer Mardo 2005 Södertälje Simsällskap +0.73 1:22.99 +13.71
50m: 38.97
100m: 1:22.99
(44.02)
- Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.73 DSQ
Event official at: 2019-10-06 15:41:05
2019-10-06 16:08:47 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner