2021-04-13   19:32:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM Stockholm 2019 kortbana

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 7 okt

Document
Results
DM 2019 Stockholm, 25m
Place: Organizer: Södertörns SS och Stockholm sim
Pool: 25m Competition Date: Oct 5, 2019 to Oct 6, 2019
Event 47, 4X50m Frisim Damer - Final
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Södertörns Simsällskap 24 Södertörns Simsällskap 1:48.69
Emelie Fast 2004 AR4204 +0.64 25.91 25.91
Carin Klasson 1995 BB4695 +0.45 27.33 53.24
Sara Olsson 1999 AR6899 +0.10 26.71 1:19.95
Klara Possman 2003 BA6803 +0.18 28.74 1:48.69
2 Simklubben Neptun 24 Simklubben Neptun 1:49.33 +0.64
Vilma Brolund 2001 AO9801 +0.66 27.82 27.82
Tiffani Segerbrand 1999 AI0699 +0.23 26.50 54.32
Rebecca Mattsson 1995 AQ0295 +0.35 27.84 1:22.16
Linnea Lindberg 1996 AL7696 +0.10 27.17 1:49.33
3 Täby Sim Lag 1 18 Täby Sim 1:51.32 +2.63
Thilda Ström 2003 AT5803 +0.68 28.18 28.18
Ellen Banestig 2002 BT1802 +0.25 27.59 55.77
Anna Ladis 2001 BH7801 +0.43 27.81 1:23.58
Jennifer Nyblom 2003 AC1603 +0.33 27.74 1:51.32
4 Stockholms Kappsimningsklub 17 Stockholms Kappsimningsklubb 1:51.94 +3.25
Johanna Bagelius 2004 BB4604 +0.73 28.48 28.48
Sara Torstensson 2004 AW3604 +0.10 27.57 56.05
Nora Segerström 2002 BM0802 +0.25 27.47 1:23.52
Ella  Bolmstrand 2004 BR5804 +0.23 28.42 1:51.94
5 Väsby Simsällskap 20 Väsby Simsällskap 1:53.06 +4.37
Linn Melander 2005 AR0205 +0.75 28.78 28.78
Amanda Takala 2004 AP3804 +0.27 28.02 56.80
Alice Lindgren 2005 AK3405 +0.37 28.14 1:24.94
Elin Ristl 1999 AD1499 +0.22 28.12 1:53.06
6 Solna Sundbyberg SS 04 18 Solna Sundbyberg SS 04 1:53.47 +4.78
Alice Velden 2005 AO2405 +0.68 27.62 27.62
Therese Baltzarsson 2001 AE5201 +0.41 27.98 55.60
Sofia Voigt 2003 BF0803 +0.45 28.49 1:24.09
Isabel Nordström 2001 BH1801 +0.30 29.38 1:53.47
7 Lidingö Simklubb 16 Lidingö Simklubb 1:54.06 +5.37
Cecilia Viberg 2003 AU1603 +0.69 27.92 27.92
Rebecca Sandström 2003 AS4803 +0.56 28.64 56.56
Johanna Torell 2005 AD9205 +0.19 28.75 1:25.31
Amanda Andersson 2003 AS6603 +0.57 28.75 1:54.06
8 Tyresö Simsällskap 18 Tyresö Simsällskap 1:54.69 +6.00
Sofia Björkman 2002 AL8802 +0.57 29.17 29.17
Tea Angerfelt 2004 AJ7404 +0.13 28.37 57.54
Ella Törnqvist 2003 AQ1603 +0.41 28.91 1:26.45
Josefin Alm 2001 AJ8201 +0.05 28.24 1:54.69
9 Skuru Sim Damer 17 Skuru Idrottsklubb 1:56.10 +7.41
Tora Hansson 2002 AW6802 +0.67 28.88 28.88
Emma Lundberg 2005 BR0405 +0.46 28.66 57.54
Agnes Salmi 2006 AL2606 +0.11 29.93 1:27.47
Alva Furingsten 2006 AH5806 +0.15 28.63 1:56.10
10 Stockholms Kappsimningsklub 17 Stockholms Kappsimningsklubb 1:58.12 +9.43
Marie-Chantal Ballnus 2002 BX7602 +0.78 29.05 29.05
Madicken Eriksson 2003 AX8203 +0.36 29.08 58.13
Hilma Brunnberg 2003 BI0603 +0.18 29.53 1:27.66
Klara Eklöf 2002 AH2202 +0.23 30.46 1:58.12
Event official at: 2019-10-06 16:46:52
2019-10-06 16:47:45 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner