2020-02-17   22:31:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  13:09   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikoline Løkke  2010  Idrætsforening Jarl, Arden            2:28.17   
Josephine Jakobsen  2010  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Iben Thomasen  2008  Brønderslev SK08            1:26.32   
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening            1:30.21   
Caroline Rebo Mejlstrup  2008  Hobro Svømmeklub            1:31.46   
Iben Hjorth  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            1:38.87   
Maja Tøth  2008  Hobro Svømmeklub            1:40.69   
Josefine Lykkegaard Rasmu  2009  Hobro Svømmeklub            1:45.00   
Agnes Brix Rasmussen  2008  Aabybro Idrætsforening            1:45.78   
Laura Nørgaard Andersen  2008  Hobro Svømmeklub            1:50.52   
Julie Welle  2009  Svømmeklubben Nejst            2:09.93   
10  Sofie Egholm  2009  Svømmeklubben Nejst            2:13.32   
Hannah Wærness  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
Celina Thorup Kristensen  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  en hånd i vend v 25 
Lærke Andersen  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  ej slut p ryg 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006  Hobro Svømmeklub            1:17.29   
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub            1:17.67   
Nana Starcke Jeppesen  2006  Svømmeklubben Søhesten            1:18.01   
Carla Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening            1:18.46   
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:19.60   
Gudrun Pólsdóttir  2006  Hobro Svømmeklub            1:22.80   
Malou Callisen  2007  Brønderslev SK08            1:24.31   
Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:24.81   
Signe Broe Larsen  2007  Brønderslev SK08            1:25.07   
10  Neya Damgaard  2007  Brønderslev SK08            1:25.14   
11  Ellen Brix Rasmussen  2006  Aabybro Idrætsforening            1:25.55   
12  Sarah Frandsen  2007  Svømmeklubben Søhesten            1:25.69   
13  Lise Ingeborg Christiansen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:25.91   
14  Alberte Rise  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:28.56   
15  Anna Skovhus Lydersen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:29.22   
16  Amanda Holmberg  2007  Aars Svømmeklub            1:30.64   
17  Clara Kornum  2007  Svømmeklubben Søhesten            1:30.95   
18  Sofie Jeppesen  2007  Aabybro Idrætsforening            1:32.89   
19  Caroline Larsen  2007  Svømmeklubben Søhesten            1:33.47   
20  Freja Møller Winther  2006  Svømmeklubben Søhesten            1:37.85   
Ane Walmar  2007  Hobro Svømmeklub            DSQ  sv på mave v 26 m 
Asta Kappel Jensen  2007  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DSQ  Tyvstart 
Emilie Toft Iversen  2007  Svømmeklubben Nejst            DSQ  indadv fød v 55 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karoline Prang Andersen  2005  Hobro Svømmeklub            1:11.54   
Freja Friborg  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:13.62   
Liva Lauridsen Vorgod  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:13.71   
Laura Vedel Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            1:13.94   
Ida Overgaard Thomassen  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:16.06   
Laura Rønn Danielsen  2004  Aalborg Svømmeklub            1:16.44   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            1:17.30   
Linea Lodberg Klein  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:17.64   
Maja Bech Færløv Andersen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:20.89   
10  Michelle Bloch Sørensen  2004  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:21.32   
11  Mille Fischer Hovalt  2004  Svømmeklubben Søhesten            1:21.58   
12  Frida Juliansdottir  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:22.55   
13  Zenia Christensen  2005  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:24.22   
14  Emma Bojesen  2004  Snedsted Svømmeklub            1:26.25   
15  Johanna Sandager Borup  2005  Aabybro Idrætsforening            1:30.10   
16  Alma Nielsen  2005  Aars Svømmeklub            1:31.55   
17  Isabella Vinkler Valbjørn  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:33.97   
18  Agnes Immersen Lyndrup  2004  Snedsted Svømmeklub            1:34.37   
Katrine Bavnshøj  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
Christina Markussen  2005  Aars Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2003 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 02:20,94 - 1996-2007: 01:41,31 - 2008 og yngre: 01:54,89 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nete Lund Madsen  2001  Aalborg Svømmeklub            1:16.57   
Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:19.17   
Emilie Sofie Hansen  2001  Aalborg Svømmeklub            1:19.33   
Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:20.96   
Iben Schønwandt  2003  Hobro Svømmeklub            1:21.45   
Louise Hove  2002  Snedsted Svømmeklub            1:22.18   
Freya Kobber Nielsen  2001  Svømmeklubben Nejst            1:23.99   
Emma Rask Sørensen  2003  Aars Svømmeklub            1:25.90   
Sara Khelil  2003  Snedsted Svømmeklub            1:44.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark