2020-02-17   22:29:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  12 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  11:38   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2020 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:10,98 - 1996-2007: 00:47,52 - 2008 og yngre: 00:57,42 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magne Christiansen  2011  Svømmeklubben Nejst            1:13.58   
                     
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:10,98 - 1996-2007: 00:47,52 - 2008 og yngre: 00:57,42 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Ø. Pedersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            45.55   
Kian Asbert Tome  2009  Hobro Svømmeklub            46.88   
Magnus Manstrup  2008  Aabybro Idrætsforening            47.82   
Villads Elliot Lumholtz  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            48.87   
Johannes Munk Haugaard  2009  Hobro Svømmeklub            48.98   
William Nicolajsen  2008  Svømmeklubben Nejst            49.53   
Oskar Kragh Engbjerg  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            50.29   
Tobias Schwab  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup            51.21   
Martin Hedegaard Balslev  2008  Hobro Svømmeklub            53.12   
10  Christian Abrahamsen  2009  Aabybro Idrætsforening            55.40   
11  Silas Schubart Nielsen  2008  Hobro Svømmeklub            1:01.72   
12  Mikkel Amby Kaae  2008  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:03.73   
13  Frederik Larsen  2008  Svømmeklubben Nejst            1:04.66   
Alexander W. Andersen  2008  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  fl flyben v start 
Elias Hansen  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Gorm Eske Fenger  2009  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DSQ  Crawlben v 25 m 
Malthe Bach Larsen  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Tyvstart 
Mattie Christiansen  2008  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Tyvstart 
Rasmus Hørlyck  2009  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  inadv fød v 12,5 m 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008  Svømmeklubben Søhesten            DSQ  fl flyben v 25 m 
Sebastian Mohr  2009  Hobro Svømmeklub            DSQ  crawlben v 10 m 
                     
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:10,98 - 1996-2007: 00:47,52 - 2008 og yngre: 00:57,42 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Elliot Lumholtz  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.02   
Sebastian Porsborg  2007  Aabybro Idrætsforening            36.32   
Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening            36.60   
Vilmer Damgaard  2006  Aabybro Idrætsforening            39.18   
Christian Balslev  2006  Hobro Svømmeklub            39.45   
Sebastian Beier  2007  Idrætsforening Jarl, Arden            45.89   
Patrick Nørgaard Andersen  2006  Hobro Svømmeklub            47.03   
Malthe Monberg  2006  Snedsted Svømmeklub            47.11   
Noah Markussen  2006  Aars Svømmeklub            50.24   
10  Peter Høenhof Vesterskov  2007  Hobro Svømmeklub            51.31   
11  Hjalte Nymann Bukholt  2007  Brønderslev SK08            57.81   
Frederik Jensen  2007  Aabybro Idrætsforening            DSQ  indadv fødder 
Frederik Meyer Møller  2006  Brønderslev SK08            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:10,98 - 1996-2007: 00:47,52 - 2008 og yngre: 00:57,42 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Thorhauge  2005  Hobro Svømmeklub            32.87   
Kris Jensen  2004  Aars Svømmeklub            33.02   
Jacob Aagaard Andersen  2004  Brønderslev SK08            33.99   
Sebastian B Lehmann  2004  Aalborg Svømmeklub            35.00   
Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            35.35   
Lucas Hansen  2005  Hobro Svømmeklub            35.73   
Esben Kilde Johansen  2004  Svømmeklubben Søhesten            37.34   
Marcus Albæk  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            37.99   
Malthe Kobber Nielsen  2005  Svømmeklubben Nejst            38.83   
10  Gustav Brix Rasmussen  2004  Aabybro Idrætsforening            39.49   
11  Mathias Madsen  2004  Snedsted Svømmeklub            39.57   
12  Mathias Johansen  2005  Aars Svømmeklub            39.71   
13  Magnus Horsbøll  2005  Snedsted Svømmeklub            42.28   
14  Kristian Ølgaard  2005  Aars Svømmeklub            43.60   
15  Ivan Hjermitslev  2004  Brønderslev SK08            43.66   
16  Sebastian Thielst  2005  Brønderslev SK08            55.32   
                     
 
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 01:10,98 - 1996-2007: 00:47,52 - 2008 og yngre: 00:57,42 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            33.26   
Andreas Rask Sørensen  1999  Aars Svømmeklub            34.26   
Mikkel Hedeby Madsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            34.92   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            35.27   
Tobias Vestby Jensen  2003  Aars Svømmeklub            36.42   
David Tuan V. Valbjørn  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.78   
Joachim Hedegaard Nielsen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            38.87   
Jonas Abildgaard  2003  Aabybro Idrætsforening            39.81   
Jimmy Nielsen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  12 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark