2022-01-19   14:06:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Køge Open Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Kge Open, Kge    Udskriftsdato  22 november 2019   
  Stvne by  Kge    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangr  Kge Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  22 november 2019         
 
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende 15 - 99 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.14        1:05.69   
Sofie Bruun Hvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.03        1:05.87   
Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    30.77        1:07.89   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.53        1:08.20  Deltager ikke i finalen 
Emilie Nyegaard  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.21        1:08.31  Deltager ikke i finalen 
Line Strandby  2001  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.69        1:09.53   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Nstved IF    32.30        1:09.76   
Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.09        1:09.93   
Melanie Degner  2000  Kge Svmmeklub    33.28        1:10.04   
10  Caroline P. Mathiesen  2001  Solrd Svmmeklub    31.67        1:10.41   
11  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svmme Klub    32.28        1:10.45   
12  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    34.25        1:11.58   
13  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    34.62        1:11.66   
14  Line Nhr Petersen  2003  Kge Svmmeklub    33.83        1:11.76   
15  Mathilde Yde Munkebk  2003  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.53        1:12.47   
15  Sarah Aarslew Jensen  2000  Kge Svmmeklub    34.84        1:12.47   
17  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    33.48        1:12.62   
18  Nelly Antlv  2002  Simklubben Laxen    35.64        1:13.09   
19  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.54        1:13.17   
20  Elida Thornsen  2005  Slagelse Svmmeklub    34.56        1:13.28   
21  Olivia Lildballe Mller  2004  Kge Svmmeklub    32.54        1:13.32   
22  Emilia C. R. Olsen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.75        1:13.47   
23  Mille Maxwell Berthou  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    33.98        1:14.06   
24  Lrke Marie Clausen  2005  Greve Svmmeklub    36.75        1:14.58   
25  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre Svmmeklub    35.27        1:15.19   
26  Sophie Lrke Sandell  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.58        1:15.36   
27  Maya Nykjr  2001  Vordingborg Svmme Klub    34.69        1:15.82   
28  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  Solrd Svmmeklub    36.04        1:16.45   
29  Laura Kristensen  2004  VAT Copenhagen-MK31    36.19        1:16.70   
30  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    35.98        1:17.60   
31  Olivia Nielsen  2004  Nstved IF    36.61        1:17.82   
32  Victoria W. Stahl  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    36.61        1:17.87   
33  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    36.23        1:18.05   
34  Emilia Plsson  2005  Simklubben Laxen    36.56        1:18.22   
35  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    35.14        1:18.43   
36  Amanda F. Christiansen  2005  Vordingborg Svmme Klub    35.77        1:19.25   
37  Emma Karoline Guldberg  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.51        1:19.30   
38  Isabella Hejlesen  2004  Slagelse Svmmeklub    38.79        1:20.89   
39  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre Svmmeklub    37.49        1:21.30   
40  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre Svmmeklub    37.10        1:21.56   
41  Slja Sigmundardttir  2005  Havnar Svimjifelag    37.08        1:23.01   
42  Bra D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    37.48        1:23.28   
43  Bret Natala Tmasdttir  2004  Hvidovre Svmmeklub    41.09        1:23.45   
44  Silja Sol Jrgensen  2005  Vordingborg Svmme Klub    39.77        1:28.53   
Elisabeth Roskr  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Amanda L. Munch-Jensen  2005  Solrd Svmmeklub            DSQ  SW 9.4 
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            DSQ  SW 9.4 
                     
 
Lb 1, 100m Medley Damer, Indledende 13 - 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Julie Liv Madsen  2006  Greve Svmmeklub    31.76        1:09.85   
Anna Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    33.11        1:10.06   
Sarah Gudme  2007  Vallensbk IF Af 1939    33.64        1:10.24   
Elisabeth Augusta Englev  2006  Greve Svmmeklub    32.26        1:11.44   
Frida Caroline Knudsen  2007  Greve Svmmeklub    32.26        1:12.44   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Kge Svmmeklub    34.30        1:12.46   
Nynne Zandra Opperfelt  2006  Solrd Svmmeklub    34.13        1:12.67   
Silje Mathiasen  2006  Slagelse Svmmeklub    33.23        1:12.71   
Mathilde Willumsen  2006  Greve Svmmeklub    33.57        1:13.17   
10  Mathilde Holm Villadsen  2006  Solrd Svmmeklub    33.36        1:13.20   
11  Andrea Nhr Petersen  2006  Kge Svmmeklub    34.82        1:13.26   
12  Freja Juul  2006  Nstved IF    34.10        1:13.76   
13  Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.45        1:13.86   
14  Andrea Strandby  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.70        1:13.92   
15  Caroline Rygaard Hansen  2006  Solrd Svmmeklub    35.52        1:13.94   
16  Sofie Larsen  2006  Vallensbk IF Af 1939    35.69        1:14.29   
17  Annika Frederiksen  2007  Tune I.F. Svmmeafdeling    35.35        1:14.50   
18  Annette Toft  2006  Slagelse Svmmeklub    35.88        1:16.01   
19  Mille Giolbas  2006  Tune I.F. Svmmeafdeling    35.51        1:16.19   
20  Sofa Toftegaard  2006  gir Klaksvik    34.88        1:16.53   
21  Anna Hjorth Christensen  2006  Kge Svmmeklub    36.16        1:16.87   
22  Jhanna lavsdttir  2007  Fuglafjarar Svimjifelag    35.82        1:16.88   
23  Charlotte Hjortshj  2006  Solrd Svmmeklub    37.11        1:18.01   
24  Johanna Rasmussen  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.97        1:18.23   
25  Nadia Walle  2007  VAT Copenhagen-MK31    34.90        1:18.32   
26  Mathilde Pedersen  2007  Kge Svmmeklub    36.13        1:18.38   
27  Sarah Hjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.04        1:18.42   
28  Rikke Parkhi  2006  Hvidovre Svmmeklub    36.57        1:18.65   
29  Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    36.52        1:18.67   
30  Caroline Hansen  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.08        1:18.79   
31  Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31    36.39        1:19.02   
32  Silke Krakau Tnnesen  2006  Slagelse Svmmeklub    37.09        1:19.31   
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006  Greve Svmmeklub    38.23        1:19.54   
34  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    37.73        1:19.57   
35  Rebekka Roed  2007  Kge Svmmeklub    37.18        1:19.69   
36  Anna Steen Petersen  2007  Kge Svmmeklub    37.53        1:19.87   
37  Amalie Mnster Birk  2007  Kge Svmmeklub    37.91        1:20.26   
38  Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31    37.48        1:20.31   
39  Astamaja Rought  2006  Slagelse Svmmeklub    37.67        1:20.45   
40  Viktoria Annabel Graulund  2007  Slagelse Svmmeklub    35.91        1:20.48   
41  Mejse Jakobsen  2007  Kge Svmmeklub    40.41        1:20.88   
42  Maja Andersen  2007  Vallensbk IF Af 1939    38.16        1:20.94   
43  Mille-Mai Krog  2007  Vordingborg Svmme Klub    37.75        1:21.05   
44  Sofie Lind  2006  Hvidovre Svmmeklub    38.74        1:21.08   
45  Malene Dithmar  2006  Greve Svmmeklub    39.28        1:21.40   
46  Aya Malling  2006  VAT Copenhagen-MK31    38.49        1:21.47   
47  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    39.36        1:21.53   
48  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svmme Klub    40.04        1:21.59   
49  Frederikke Dyrby Pedersen  2007  VAT Copenhagen-MK31    38.25        1:21.92   
49  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  Slagelse Svmmeklub    39.58        1:21.92   
51  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    38.85        1:22.14   
52  Caroline Se Jepsen  2007  Slagelse Svmmeklub    38.89        1:22.29   
53  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    36.78        1:22.34   
54  Olga Cermak  2006  Hvidovre Svmmeklub    39.63        1:22.36   
55  Birita Vesturtn  2007  Fuglafjarar Svimjifelag    40.02        1:22.62   
56  Lara Ghizzaui  2007  Vallensbk IF Af 1939    41.19        1:22.87   
57  Rebekka Rinsdttir  2007  Fuglafjarar Svimjifelag    39.71        1:23.18   
58  Rosa Viola My Raagefelt  2007  Hvidovre Svmmeklub    40.88        1:24.09   
59  Signe Gyldenkrne  2006  Vordingborg Svmme Klub    40.11        1:24.86   
60  Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svmme Klub    37.61        1:24.87   
61  Caroline Bjerre  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.51        1:25.11   
62  Emma Kestenholz  2007  VAT Copenhagen-MK31    40.82        1:25.36   
63  Silje Egeberg Nordhald  2007  Vordingborg Svmme Klub    39.27        1:25.87   
64  Oddv Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag    39.65        1:26.12   
65  Freja Rosenlund Menn  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.08        1:27.31   
66  Milena B Bonde  2006  Hvidovre Svmmeklub    39.51        1:27.34   
67  Anna Hyer  2007  Kge Svmmeklub    41.42        1:28.44   
68  Masha Jul Pedersen  2006  Nstved IF    40.93        1:28.60   
69  Mathilde Bendtsen  2007  Nstved IF    41.15        1:29.62   
70  Regitze Wojtaszewski  2007  VAT Copenhagen-MK31    42.82        1:30.68   
71  Mie Bysand  2007  VAT Copenhagen-MK31    39.87        1:32.24   
72  Zeline Helsen Lintrup  2007  Hvidovre Svmmeklub    46.75        1:35.54   
Anne-Marie T. Kristensen  2007  Kge Svmmeklub            DSQ  SW 4.4 
Margit Hjbro  2007  Fuglafjarar Svimjifelag            DSQ  SW 9.4 
Natalie Dang N. Larsen  2006  Vordingborg Svmme Klub            DSQ  SW9.4 
Sarah Ankjr Pedersen  2006  Greve Svmmeklub            DSQ  SW 6.3 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  22 november 2019 
Licens til Kge Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner