2020-05-27   05:33:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Strängnäs

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30/11 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00 - 09.50)

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 1:35.91
50m: 44.18
100m: 1:35.91
(51.73)
2 Fanny Malmström 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:49.09 +13.18
50m: 53.29
100m: 1:49.09
(55.80)
3 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap -.-- 1:57.25 +21.34
50m: 58.25
100m: 1:57.25
(59.00)
4 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena -.-- 2:05.14 +29.23
50m: 1:01.74
100m: 2:05.14
(1:03.40)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:31:03
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 11 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:25.77
50m: 40.91
100m: 1:25.77
(44.86)
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:25.78 +0.01
50m: 40.41
100m: 1:25.78
(45.37)
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:29.44 +3.67
50m: 41.96
100m: 1:29.44
(47.48)
4 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:30.07 +4.30
50m: 42.50
100m: 1:30.07
(47.57)
5 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:30.57 +4.80
50m: 42.75
100m: 1:30.57
(47.82)
6 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 1:32.31 +6.54
50m: 41.84
100m: 1:32.31
(50.47)
7 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 1:34.54 +8.77
50m: 46.71
100m: 1:34.54
(47.83)
8 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:34.80 +9.03
50m: 46.26
100m: 1:34.80
(48.54)
9 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:36.61 +10.84
50m: 45.53
100m: 1:36.61
(51.08)
10 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena -.-- 1:38.34 +12.57
50m: 47.12
100m: 1:38.34
(51.22)
11 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:39.49 +13.72
50m: 47.73
100m: 1:39.49
(51.76)
11 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:39.49 +13.72
50m: 47.71
100m: 1:39.49
(51.78)
13 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:39.53 +13.76
50m: 45.99
100m: 1:39.53
(53.54)
14 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:42.46 +16.69
50m: 49.95
100m: 1:42.46
(52.51)
15 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:42.89 +17.12
50m: 48.40
100m: 1:42.89
(54.49)
16 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:44.71 +18.94
50m: 51.10
100m: 1:44.71
(53.61)
17 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:44.72 +18.95
50m: 52.48
100m: 1:44.72
(52.24)
18 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:46.40 +20.63
50m: 53.56
100m: 1:46.40
(52.84)
19 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- 1:53.08 +27.31
50m: 57.08
100m: 1:53.08
(56.00)
- Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:31:03
2019-11-30 11:31:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner