2020-05-27   05:38:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Uppsala

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30/11 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00 - 09.50)

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Uppsala
Plats: Fyrishov Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 14, 200m Medley Pojkar 12 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.65 2:37.21
50m: 34.90
100m: 1:13.80
(38.90)
150m: 2:02.31
(48.51)
200m: 2:37.21
(34.90)
2 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.75 2:37.60 +0.39
50m: 34.12
100m: 1:16.92
(42.80)
150m: 2:03.71
(46.79)
200m: 2:37.60
(33.89)
3 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.66 2:44.05 +6.84
50m: 33.75
100m: 1:17.17
(43.42)
150m: 2:04.66
(47.49)
200m: 2:44.05
(39.39)
4 Aston Horn 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 2:48.54 +11.33
50m: 34.65
100m: 1:16.74
(42.09)
150m: 2:08.56
(51.82)
200m: 2:48.54
(39.98)
5 Leo Jönsson 2007 Upsala Simsällskap +0.60 2:55.13 +17.92
50m: 40.07
100m: 1:24.84
(44.77)
150m: 2:15.95
(51.11)
200m: 2:55.13
(39.18)
6 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap +0.72 3:01.57 +24.36
50m: 39.27
100m: 1:25.81
(46.54)
150m: 2:20.91
(55.10)
200m: 3:01.57
(40.66)
7 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap +0.85 3:05.78 +28.57
50m: 45.19
100m: 1:30.81
(45.62)
150m: 2:24.17
(53.36)
200m: 3:05.78
(41.61)
8 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.67 3:05.79 +28.58
50m: 41.36
100m: 1:31.64
(50.28)
150m: 2:26.90
(55.26)
200m: 3:05.79
(38.89)
9 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap +0.79 3:06.72 +29.51
50m: 42.59
100m: 1:30.15
(47.56)
150m: 2:27.34
(57.19)
200m: 3:06.72
(39.38)
10 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap +0.76 3:10.22 +33.01
50m: 43.23
100m: 1:31.77
(48.54)
150m: 2:28.13
(56.36)
200m: 3:10.22
(42.09)
11 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap +0.86 3:15.69 +38.48
50m: 47.22
100m: 1:36.13
(48.91)
150m: 2:32.21
(56.08)
200m: 3:15.69
(43.48)
12 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap 3:16.53 +39.32
50m: 50.01
100m: 1:35.03
(45.02)
150m: 2:36.24
(1:01.21)
200m: 3:16.53
(40.29)
13 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap +0.78 3:20.68 +43.47
50m: 47.05
100m: 1:39.48
(52.43)
150m: 2:37.05
(57.57)
200m: 3:20.68
(43.63)
14 Ludvig Höglund 2007 Upsala Simsällskap +0.81 3:24.86 +47.65
50m: 46.19
100m: 1:36.37
(50.18)
150m: 2:34.97
(58.60)
200m: 3:24.86
(49.89)
15 Oskar Nilsson 2007 Upsala Simsällskap +0.77 3:31.12 +53.91
50m: 50.32
100m: 1:43.89
(53.57)
150m: 2:45.53
(1:01.64)
200m: 3:31.12
(45.59)
16 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap +0.81 3:42.16 +1:04.95
50m: 53.68
100m: 1:53.22
(59.54)
150m: 2:56.40
(1:03.18)
200m: 3:42.16
(45.76)
17 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.83 3:42.24 +1:05.03
50m: 53.53
100m: 1:49.00
(55.47)
150m: 2:52.76
(1:03.76)
200m: 3:42.24
(49.48)
- Jacques Valarcher 2007 Upsala Simsällskap +0.77 DSQ
- Elias Vestbro 2007 Ludvika Simsällskap +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:25:03
2019-11-30 12:25:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner