2020-05-27   05:40:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Uppsala

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 30/11 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00 - 09.50)

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Uppsala
Plats: Fyrishov Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 11-12 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Upsala Simsällskap Lag 1 12 Upsala Simsällskap 2:19.53
Nora Högström 2007 AG1807 35.78 35.78
Ebba Lundqvist 2007 AA1807 +0.44 39.81 1:15.59
Annahita Kamkar 2008 AO5408 34.80 1:50.39
Nike Söderström 2007 AG2607 +0.27 29.14 2:19.53
2 Harnäs Skutskär Simsällskap L 12 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:21.07 +1.54
Elsa Harnesk 2007 AX4607 +0.80 39.47 39.47
Hillevi Östlund 2007 AX0807 +0.27 38.37 1:17.84
Astrid Lönn 2008 AI4608 +0.45 32.71 1:50.55
Isabelle Nilsson 2007 AM4607 30.52 2:21.07
3 Falu Simsällskap 12 Falu Simsällskap 2:32.67 +13.14
Alice Lundin 2007 AJ3207 +0.73 41.56 41.56
Maja Nyström 2007 AR7407 +0.79 41.29 1:22.85
Doris von Hofsten 2008 AE9808 +0.40 38.25 2:01.10
Isabella Ihrlund 2007 BG9807 +0.50 31.57 2:32.67
4 Upsala Simsällskap lag 2 12 Upsala Simsällskap 2:35.00 +15.47
Alva Marhold 2007 AL5407 +0.65 36.61 36.61
Isa Modig 2008 AM3208 +0.62 44.86 1:21.47
Lava Pelling Trautenberger 2008 AG3608 +0.59 40.57 2:02.04
Ella Andersson 2007 AA6207 +0.22 32.96 2:35.00
5 Upsala Simsällskap lag 3 12 Upsala Simsällskap 2:44.17 +24.64
Maj Grimnell 2007 AQ7607 +0.83 41.67 41.67
Anni Uljas 2007 AG4807 +0.58 43.02 1:24.69
Linnea Glantz 2007 AW3607 +0.30 42.91 2:07.60
Sara Högdin 2007 AS1607 +0.44 36.57 2:44.17
6 Ludvika Simsällskap 12 Ludvika Simsällskap 2:45.27 +25.74
Julia Escamilla Nordén 2008 AN1208 +0.67 40.92 40.92
Elsa Karls 2008 AG4208 +0.46 45.82 1:26.74
Valentina Cingolani 2007 AX7207 +0.59 37.54 2:04.28
Alice Branér 2008 AR0408 +0.61 40.99 2:45.27
7 Harnäs Skutskär Simsällskap la 12 Harnäs Skutskär Simsällskap 2:48.18 +28.65
Vesta Zukauskaite 2007 +0.46 44.19 44.19
Alice Byström 2008 AU6608 +0.58 48.31 1:32.50
Ida Hellström 2008 AP4608 +0.53 36.86 2:09.36
Emmy Olsson 2008 AX2008 +0.79 38.82 2:48.18
8 Upsala Simsällskap lag 4 11 Upsala Simsällskap 2:58.16 +38.63
Emma Tapper 2008 AW6608 +0.90 42.62 42.62
Julia Allard 2008 AO2408 +0.54 51.20 1:33.82
Alvi Myrelid 2008 AH7608 +0.88 46.08 2:19.90
Nelly Widmark 2008 AP0408 +0.23 38.26 2:58.16
9 Upsala Simsällskap lag 5 12 Upsala Simsällskap 2:58.27 +38.74
Emelie Törnquist 2008 AU0608 +0.71 46.43 46.43
Marta Inghammar 2007 BB4207 +0.36 47.82 1:34.25
Nora Pitic 2008 AD5808 45.05 2:19.30
Tuva Enqvist 2007 AL3407 38.97 2:58.27
10 Söderhamns Simsällskap 12 Söderhamns Simsällskap 3:01.13 +41.60
Klara Runarsson 2007 BJ4007 +0.89 48.72 48.72
Signe Kvist Stenberg 2010 AH1610 49.93 1:38.65
Alva Brandt 2007 BL1407 +0.51 41.03 2:19.68
Nova Sjöberg 2008 BB9408 41.45 3:01.13
- Bollnäs Simsällskap 12 Bollnäs Simsällskap DSQ
Edith Wallberg 2007 AA3807 +0.36
Alice Persson 2008 BF5208 +0.77
Eleanor  Fredholm 2007 AN8607 +0.31
Tindra Byqvist 2008 AQ0208 +0.37
Grenen officiell:  2019-11-30 13:13:30
2019-11-30 13:13:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner