2021-04-15   09:24:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 19, 400m Frisim Damer 17 och yngre - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.75 610 4:38.77
50m: 32.04
100m: 1:06.48
(34.44)
150m: 1:41.36
(34.88)
200m: 2:16.72
(35.36)
250m: 2:51.79
(35.07)
300m: 3:27.59
(35.80)
350m: 4:04.07
(36.48)
400m: 4:38.77
(34.70)
2 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 544 4:49.62 +10.85
50m: 32.55
100m: 1:08.41
(35.86)
150m: 1:45.10
(36.69)
200m: 2:22.39
(37.29)
250m: 2:59.14
(36.75)
300m: 3:36.61
(37.47)
350m: 4:13.59
(36.98)
400m: 4:49.62
(36.03)
3 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.74 527 4:52.68 +13.91
50m: 32.95
100m: 1:09.89
(36.94)
150m: 1:47.54
(37.65)
200m: 2:25.70
(38.16)
250m: 3:02.92
(37.22)
300m: 3:40.63
(37.71)
350m: 4:17.40
(36.77)
400m: 4:52.68
(35.28)
4 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.78 520 4:53.96 +15.19
50m: 33.23
100m: 1:10.27
(37.04)
150m: 1:47.67
(37.40)
200m: 2:25.29
(37.62)
250m: 3:02.74
(37.45)
300m: 3:40.64
(37.90)
350m: 4:18.06
(37.42)
400m: 4:53.96
(35.90)
5 Isabel Teglöf 2003 Simklubben Neptun +0.73 509 4:56.11 +17.34
50m: 33.79
100m: 1:10.49
(36.70)
150m: 1:47.83
(37.34)
200m: 2:25.15
(37.32)
250m: 3:02.98
(37.83)
300m: 3:40.78
(37.80)
350m: 4:18.91
(38.13)
400m: 4:56.11
(37.20)
6 Ella Törnqvist 2003 Tyresö Simsällskap +0.67 499 4:57.94 +19.17
50m: 32.69
100m: 1:09.63
(36.94)
150m: 1:47.58
(37.95)
200m: 2:26.15
(38.57)
250m: 3:04.06
(37.91)
300m: 3:42.03
(37.97)
350m: 4:20.29
(38.26)
400m: 4:57.94
(37.65)
7 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.70 493 4:59.20 +20.43
50m: 32.86
100m: 1:10.13
(37.27)
150m: 1:48.97
(38.84)
200m: 2:28.09
(39.12)
250m: 3:06.15
(38.06)
300m: 3:45.02
(38.87)
350m: 4:23.00
(37.98)
400m: 4:59.20
(36.20)
8 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb +0.68 483 5:01.25 +22.48
50m: 33.60
100m: 1:10.82
(37.22)
150m: 1:48.49
(37.67)
200m: 2:26.75
(38.26)
250m: 3:05.38
(38.63)
300m: 3:44.41
(39.03)
350m: 4:23.22
(38.81)
400m: 5:01.25
(38.03)
9 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.73 483 5:01.32 +22.55
50m: 33.82
100m: 1:10.98
(37.16)
150m: 1:49.03
(38.05)
200m: 2:27.04
(38.01)
250m: 3:05.60
(38.56)
300m: 3:44.23
(38.63)
350m: 4:23.37
(39.14)
400m: 5:01.32
(37.95)
10 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 479 5:02.08 +23.31
50m: 34.38
100m: 1:11.85
(37.47)
150m: 1:51.03
(39.18)
200m: 2:30.04
(39.01)
250m: 3:09.26
(39.22)
300m: 3:47.33
(38.07)
350m: 4:25.64
(38.31)
400m: 5:02.08
(36.44)
11 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.90 463 5:05.64 +26.87
50m: 33.34
100m: 1:12.12
(38.78)
150m: 1:51.18
(39.06)
200m: 2:30.80
(39.62)
250m: 3:10.73
(39.93)
300m: 3:49.94
(39.21)
350m: 4:28.86
(38.92)
400m: 5:05.64
(36.78)
12 Klara Klingberg 2006 Lidingö Simklubb +0.80 461 5:05.97 +27.20
50m: 35.03
100m: 1:13.16
(38.13)
150m: 1:52.70
(39.54)
200m: 2:32.40
(39.70)
250m: 3:12.31
(39.91)
300m: 3:51.49
(39.18)
350m: 4:30.27
(38.78)
400m: 5:05.97
(35.70)
13 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.78 461 5:06.05 +27.28
50m: 34.37
100m: 1:12.93
(38.56)
150m: 1:52.21
(39.28)
200m: 2:31.93
(39.72)
250m: 3:11.76
(39.83)
300m: 3:51.05
(39.29)
350m: 4:30.15
(39.10)
400m: 5:06.05
(35.90)
14 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.79 452 5:07.91 +29.14
50m: 34.43
100m: 1:12.88
(38.45)
150m: 1:52.07
(39.19)
200m: 2:30.49
(38.42)
250m: 3:09.31
(38.82)
300m: 3:48.77
(39.46)
350m: 4:28.58
(39.81)
400m: 5:07.91
(39.33)
15 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap -.-- 432 5:12.57 +33.80
50m: 34.91
100m: 1:13.53
(38.62)
150m: 1:53.58
(40.05)
200m: 2:33.36
(39.78)
250m: 3:14.37
(41.01)
300m: 3:54.78
(40.41)
350m: 4:35.31
(40.53)
400m: 5:12.57
(37.26)
16 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.69 430 5:13.10 +34.33
50m: 36.02
100m: 1:14.59
(38.57)
150m: 1:54.29
(39.70)
200m: 2:34.23
(39.94)
250m: 3:15.02
(40.79)
300m: 3:55.31
(40.29)
350m: 4:35.89
(40.58)
400m: 5:13.10
(37.21)
17 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening +0.75 424 5:14.67 +35.90
50m: 33.79
100m: 1:11.61
(37.82)
150m: 1:50.36
(38.75)
200m: 2:30.71
(40.35)
250m: 3:11.08
(40.37)
300m: 3:52.08
(41.00)
350m: 4:34.90
(42.82)
400m: 5:14.67
(39.77)
18 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap -.-- 414 5:17.06 +38.29
50m: 35.41
100m: 1:14.13
(38.72)
150m: 1:54.95
(40.82)
200m: 2:35.44
(40.49)
250m: 3:17.27
(41.83)
300m: 3:59.08
(41.81)
350m: 4:38.85
(39.77)
400m: 5:17.06
(38.21)
19 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 404 5:19.64 +40.87
50m: 35.38
100m: 1:13.81
(38.43)
150m: 1:54.09
(40.28)
200m: 2:35.28
(41.19)
250m: 3:17.18
(41.90)
300m: 3:58.77
(41.59)
350m: 4:40.14
(41.37)
400m: 5:19.64
(39.50)
20 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.68 404 5:19.78 +41.01
50m: 33.97
100m: 1:11.94
(37.97)
150m: 1:51.89
(39.95)
200m: 2:34.10
(42.21)
250m: 3:15.25
(41.15)
300m: 3:57.49
(42.24)
350m: 4:39.36
(41.87)
400m: 5:19.78
(40.42)
21 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap +0.81 393 5:22.74 +43.97
50m: 34.59
100m: 1:14.44
(39.85)
150m: 1:55.35
(40.91)
200m: 2:37.48
(42.13)
250m: 3:19.10
(41.62)
300m: 4:01.60
(42.50)
350m: 4:43.43
(41.83)
400m: 5:22.74
(39.31)
22 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.67 384 5:25.05 +46.28
50m: 35.46
100m: 1:17.38
(41.92)
150m: 1:59.06
(41.68)
200m: 2:41.28
(42.22)
250m: 3:22.67
(41.39)
300m: 4:04.68
(42.01)
350m: 4:45.49
(40.81)
400m: 5:25.05
(39.56)
23 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening +0.66 378 5:26.90 +48.13
50m: 35.21
100m: 1:15.41
(40.20)
150m: 1:57.55
(42.14)
200m: 2:39.09
(41.54)
250m: 3:21.87
(42.78)
300m: 4:04.56
(42.69)
350m: 4:46.89
(42.33)
400m: 5:26.90
(40.01)
24 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.85 375 5:27.72 +48.95
50m: 36.68
100m: 1:17.90
(41.22)
150m: 2:00.12
(42.22)
200m: 2:42.23
(42.11)
250m: 3:24.37
(42.14)
300m: 4:06.88
(42.51)
350m: 4:48.64
(41.76)
400m: 5:27.72
(39.08)
25 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.63 373 5:28.39 +49.62
50m: 35.61
100m: 1:17.23
(41.62)
150m: 2:00.90
(43.67)
200m: 2:44.00
(43.10)
250m: 3:26.20
(42.20)
300m: 4:08.52
(42.32)
350m: 4:49.38
(40.86)
400m: 5:28.39
(39.01)
26 Elsa Axvik Reutergårdh 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 370 5:29.16 +50.39
50m: 36.30
100m: 1:17.43
(41.13)
150m: 2:00.36
(42.93)
200m: 2:43.21
(42.85)
250m: 3:25.33
(42.12)
300m: 4:07.79
(42.46)
350m: 4:49.56
(41.77)
400m: 5:29.16
(39.60)
27 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.86 369 5:29.59 +50.82
50m: 36.15
100m: 1:17.17
(41.02)
150m: 1:58.96
(41.79)
200m: 2:41.55
(42.59)
250m: 3:23.79
(42.24)
300m: 4:06.90
(43.11)
350m: 4:48.74
(41.84)
400m: 5:29.59
(40.85)
28 Sigrid Bengtsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.67 366 5:30.31 +51.54
50m: 36.37
100m: 1:17.10
(40.73)
150m: 1:58.79
(41.69)
200m: 2:41.07
(42.28)
250m: 3:24.11
(43.04)
300m: 4:06.76
(42.65)
350m: 4:49.54
(42.78)
400m: 5:30.31
(40.77)
29 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 352 5:34.70 +55.93
50m: 34.33
100m: 1:14.11
(39.78)
150m: 1:55.75
(41.64)
200m: 2:39.14
(43.39)
250m: 3:22.67
(43.53)
300m: 4:07.23
(44.56)
350m: 4:51.66
(44.43)
400m: 5:34.70
(43.04)
30 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening +0.87 320 5:45.68 +1:06.91
50m: 36.83
100m: 1:18.96
(42.13)
150m: 2:02.58
(43.62)
200m: 2:47.87
(45.29)
250m: 3:32.72
(44.85)
300m: 4:17.58
(44.86)
350m: 5:02.68
(45.10)
400m: 5:45.68
(43.00)
31 Elin Glifberg 2004 Lidingö Simklubb +0.64 318 5:46.31 +1:07.54
50m: 37.17
100m: 1:19.22
(42.05)
150m: 2:03.49
(44.27)
200m: 2:48.24
(44.75)
250m: 3:33.58
(45.34)
300m: 4:18.54
(44.96)
350m: 5:03.39
(44.85)
400m: 5:46.31
(42.92)
32 Wilma Groth 2005 Spårvägen Simförening +0.85 296 5:54.54 +1:15.77
50m: 37.74
100m: 1:21.84
(44.10)
150m: 2:06.03
(44.19)
200m: 2:51.30
(45.27)
250m: 3:37.21
(45.91)
300m: 4:23.19
(45.98)
350m: 5:08.87
(45.68)
400m: 5:54.54
(45.67)
33 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.81 275 6:03.48 +1:24.71
50m: 37.24
100m: 1:22.90
(45.66)
150m: 2:09.98
(47.08)
200m: 2:56.81
(46.83)
250m: 3:44.27
(47.46)
300m: 4:32.86
(48.59)
350m: 5:18.94
(46.08)
400m: 6:03.48
(44.54)
34 Filippa Lock 2007 Spårvägen Simförening +0.83 262 6:09.14 +1:30.37
50m: 39.08
100m: 1:24.35
(45.27)
150m: 2:11.32
(46.97)
200m: 2:58.79
(47.47)
250m: 3:46.91
(48.12)
300m: 4:35.98
(49.07)
350m: 5:24.22
(48.24)
400m: 6:09.14
(44.92)
35 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening +0.73 232 6:24.62 +1:45.85
50m: 40.02
100m: 1:27.34
(47.32)
150m: 2:17.75
(50.41)
200m: 3:08.33
(50.58)
250m: 3:59.08
(50.75)
300m: 4:49.46
(50.38)
350m: 5:40.93
(51.47)
400m: 6:24.62
(43.69)
36 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening -.-- 215 6:34.32 +1:55.55
50m: 38.09
100m: 1:26.49
(48.40)
150m: 2:16.88
(50.39)
200m: 3:09.09
(52.21)
250m: 4:02.18
(53.09)
300m: 4:53.60
(51.42)
350m: 5:45.95
(52.35)
400m: 6:34.32
(48.37)
Grenen officiell:  2020-02-02 09:28:54
Gren 19, 400m Frisim Damer 18-99 år - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Grandt 1998 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 707 4:25.34
50m: 31.14
100m: 1:04.97
(33.83)
150m: 1:38.91
(33.94)
200m: 2:12.90
(33.99)
250m: 2:46.83
(33.93)
300m: 3:20.83
(34.00)
350m: 3:54.86
(34.03)
400m: 4:25.34
(30.48)
2 Emilie Krog 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 663 4:31.14 +5.80
50m: 31.30
100m: 1:05.24
(33.94)
150m: 1:39.66
(34.42)
200m: 2:14.18
(34.52)
250m: 2:48.82
(34.64)
300m: 3:23.62
(34.80)
350m: 3:57.99
(34.37)
400m: 4:31.14
(33.15)
3 Esther Rydbeck Nordén 2001 Täby Sim +0.84 637 4:34.72 +9.38
50m: 32.09
100m: 1:06.16
(34.07)
150m: 1:40.96
(34.80)
200m: 2:16.34
(35.38)
250m: 2:51.29
(34.95)
300m: 3:26.14
(34.85)
350m: 4:00.87
(34.73)
400m: 4:34.72
(33.85)
4 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap +0.72 566 4:45.78 +20.44
50m: 32.21
100m: 1:06.76
(34.55)
150m: 1:42.15
(35.39)
200m: 2:18.62
(36.47)
250m: 2:55.31
(36.69)
300m: 3:32.49
(37.18)
350m: 4:09.22
(36.73)
400m: 4:45.78
(36.56)
5 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.77 515 4:54.82 +29.48
50m: 33.07
100m: 1:09.14
(36.07)
150m: 1:46.32
(37.18)
200m: 2:24.15
(37.83)
250m: 3:01.82
(37.67)
300m: 3:40.06
(38.24)
350m: 4:17.82
(37.76)
400m: 4:54.82
(37.00)
6 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb +0.71 431 5:13.00 +47.66
50m: 35.29
100m: 1:14.70
(39.41)
150m: 1:55.34
(40.64)
200m: 2:35.75
(40.41)
250m: 3:15.93
(40.18)
300m: 3:56.07
(40.14)
350m: 4:36.25
(40.18)
400m: 5:13.00
(36.75)
Grenen officiell:  2020-02-02 09:28:54
2020-02-02 09:29:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner