2021-04-14   15:47:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer 17 och yngre - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun -.-- 453 2:38.55
50m: 34.61
100m: 1:14.63
(40.02)
150m: 1:56.84
(42.21)
200m: 2:38.55
(41.71)
2 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 452 2:38.64 +0.09
50m: 34.17
100m: 1:14.23
(40.06)
150m: 1:56.19
(41.96)
200m: 2:38.64
(42.45)
3 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.75 390 2:46.72 +8.17
50m: 35.72
100m: 1:18.87
(43.15)
150m: 2:03.21
(44.34)
200m: 2:46.72
(43.51)
4 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 376 2:48.63 +10.08
50m: 35.81
100m: 1:17.61
(41.80)
150m: 2:02.91
(45.30)
200m: 2:48.63
(45.72)
5 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.70 358 2:51.43 +12.88
50m: 34.09
100m: 1:15.98
(41.89)
150m: 2:03.89
(47.91)
200m: 2:51.43
(47.54)
6 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 355 2:51.88 +13.33
50m: 34.89
100m: 1:15.43
(40.54)
150m: 2:00.91
(45.48)
200m: 2:51.88
(50.97)
7 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.86 349 2:52.92 +14.37
50m: 35.60
100m: 1:17.08
(41.48)
150m: 2:03.82
(46.74)
200m: 2:52.92
(49.10)
8 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 325 2:57.01 +18.46
50m: 35.22
100m: 1:19.88
(44.66)
150m: 2:08.82
(48.94)
200m: 2:57.01
(48.19)
9 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.77 312 2:59.45 +20.90
50m: 35.74
100m: 1:21.93
(46.19)
150m: 2:10.81
(48.88)
200m: 2:59.45
(48.64)
- Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-02 09:43:47
Gren 21, 200m Fjärilsim Damer 18-99 år - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Luna Donde Feilberg 2000 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 629 2:22.11
50m: 33.01
100m: 1:09.21
(36.20)
150m: 1:45.10
(35.89)
200m: 2:22.11
(37.01)
2 Kiira Mauranen 1999 Simklubben Neptun +0.73 617 2:23.01 +0.90
50m: 31.12
100m: 1:06.89
(35.77)
150m: 1:44.91
(38.02)
200m: 2:23.01
(38.10)
3 Victoria Vorm 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 580 2:26.04 +3.93
50m: 33.06
100m: 1:10.20
(37.14)
150m: 1:48.16
(37.96)
200m: 2:26.04
(37.88)
4 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun +0.77 550 2:28.63 +6.52
50m: 32.98
100m: 1:11.06
(38.08)
150m: 1:50.02
(38.96)
200m: 2:28.63
(38.61)
5 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 541 2:29.40 +7.29
50m: 32.57
100m: 1:09.73
(37.16)
150m: 1:48.28
(38.55)
200m: 2:29.40
(41.12)
6 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 377 2:48.55 +26.44
50m: 35.66
100m: 1:16.81
(41.15)
150m: 2:01.27
(44.46)
200m: 2:48.55
(47.28)
- Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-02 09:43:47
2020-02-02 09:44:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner