2021-04-14   17:18:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vinterneptuniaden 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 insim 07:30-08:20 start 08:30

Document
Resultat
Vinterneptuniaden 2020
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 22, 100m Frisim Herrar 17 och yngre - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.73 611 55.26
50m: 26.44
100m: 55.26
(28.82)
2 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 598 55.67 +0.41
50m: 26.66
100m: 55.67
(29.01)
3 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.67 590 55.93 +0.67
50m: 26.52
100m: 55.93
(29.41)
4 Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.66 571 56.53 +1.27
50m: 27.66
100m: 56.53
(28.87)
5 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.76 564 56.76 +1.50
50m: 27.48
100m: 56.76
(29.28)
6 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.75 561 56.85 +1.59
50m: 27.50
100m: 56.85
(29.35)
7 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.67 560 56.88 +1.62
50m: 27.95
100m: 56.88
(28.93)
8 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun +0.66 557 56.99 +1.73
50m: 27.86
100m: 56.99
(29.13)
9 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 554 57.10 +1.84
50m: 26.66
100m: 57.10
(30.44)
10 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.71 531 57.92 +2.66
50m: 27.90
100m: 57.92
(30.02)
11 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.65 525 58.14 +2.88
50m: 27.89
100m: 58.14
(30.25)
12 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun +0.63 515 58.50 +3.24
50m: 28.58
100m: 58.50
(29.92)
13 Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun +0.64 503 58.95 +3.69
50m: 28.36
100m: 58.95
(30.59)
14 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.65 502 59.01 +3.75
50m: 28.30
100m: 59.01
(30.71)
15 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.77 491 59.43 +4.17
50m: 28.50
100m: 59.43
(30.93)
16 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun +0.69 491 59.45 +4.19
50m: 28.11
100m: 59.45
(31.34)
16 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.69 491 59.45 +4.19
50m: 28.59
100m: 59.45
(30.86)
18 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.67 489 59.53 +4.27
50m: 28.48
100m: 59.53
(31.05)
19 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb +0.69 486 59.64 +4.38
50m: 28.79
100m: 59.64
(30.85)
20 Erik Åstrand 2003 Täby Sim -.-- 479 59.94 +4.68
50m: 28.65
100m: 59.94
(31.29)
21 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb +0.68 478 59.98 +4.72
50m: 28.78
100m: 59.98
(31.20)
22 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.73 478 59.99 +4.73
50m: 28.89
100m: 59.99
(31.10)
23 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 473 1:00.17 +4.91
50m: 28.73
100m: 1:00.17
(31.44)
24 Simon Seel 2003 Täby Sim +0.64 470 1:00.30 +5.04
50m: 29.32
100m: 1:00.30
(30.98)
25 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.67 466 1:00.47 +5.21
50m: 29.14
100m: 1:00.47
(31.33)
26 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap -.-- 466 1:00.49 +5.23
50m: 28.89
100m: 1:00.49
(31.60)
27 Jonathan Sandqvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.74 464 1:00.59 +5.33
50m: 28.66
100m: 1:00.59
(31.93)
28 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 458 1:00.85 +5.59
50m: 29.21
100m: 1:00.85
(31.64)
29 Marcus Larsson 2003 Solna Sundbyberg SS 04 -.-- 456 1:00.91 +5.65
50m: 29.01
100m: 1:00.91
(31.90)
30 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.68 447 1:01.31 +6.05
50m: 28.90
100m: 1:01.31
(32.41)
31 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 446 1:01.37 +6.11
50m: 29.18
100m: 1:01.37
(32.19)
32 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 441 1:01.60 +6.34
50m: 29.11
100m: 1:01.60
(32.49)
33 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.66 440 1:01.64 +6.38
50m: 29.35
100m: 1:01.64
(32.29)
34 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.62 437 1:01.80 +6.54
50m: 29.82
100m: 1:01.80
(31.98)
35 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening +0.77 435 1:01.88 +6.62
50m: 29.74
100m: 1:01.88
(32.14)
36 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.78 431 1:02.07 +6.81
50m: 29.56
100m: 1:02.07
(32.51)
37 William Hamilton 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 430 1:02.11 +6.85
50m: 29.79
100m: 1:02.11
(32.32)
38 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun -.-- 430 1:02.13 +6.87
50m: 29.77
100m: 1:02.13
(32.36)
39 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.74 419 1:02.68 +7.42
50m: 29.45
100m: 1:02.68
(33.23)
40 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.66 417 1:02.75 +7.49
50m: 30.22
100m: 1:02.75
(32.53)
41 Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.73 416 1:02.83 +7.57
50m: 30.20
100m: 1:02.83
(32.63)
42 Malte Norberg 2003 Simklubben Neptun +0.66 414 1:02.93 +7.67
50m: 30.09
100m: 1:02.93
(32.84)
43 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.60 408 1:03.23 +7.97
50m: 30.54
100m: 1:03.23
(32.69)
44 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.72 407 1:03.25 +7.99
50m: 30.06
100m: 1:03.25
(33.19)
45 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.77 399 1:03.69 +8.43
50m: 30.87
100m: 1:03.69
(32.82)
46 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.66 385 1:04.43 +9.17
50m: 30.47
100m: 1:04.43
(33.96)
47 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.66 383 1:04.59 +9.33
50m: 30.37
100m: 1:04.59
(34.22)
48 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.62 382 1:04.62 +9.36
50m: 30.41
100m: 1:04.62
(34.21)
49 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.65 382 1:04.64 +9.38
50m: 30.20
100m: 1:04.64
(34.44)
50 Siavash Vatani 2003 Skuru Idrottsklubb +0.65 380 1:04.75 +9.49
50m: 30.75
100m: 1:04.75
(34.00)
51 Lowe Lundvall 2004 Tyresö Simsällskap +0.72 378 1:04.84 +9.58
50m: 31.05
100m: 1:04.84
(33.79)
52 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.70 378 1:04.87 +9.61
50m: 31.69
100m: 1:04.87
(33.18)
53 Eric Åhlén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.74 376 1:04.95 +9.69
50m: 31.35
100m: 1:04.95
(33.60)
54 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 372 1:05.21 +9.95
50m: 31.54
100m: 1:05.21
(33.67)
55 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 370 1:05.34 +10.08
50m: 31.03
100m: 1:05.34
(34.31)
56 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.65 362 1:05.77 +10.51
50m: 31.16
100m: 1:05.77
(34.61)
57 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.75 355 1:06.19 +10.93
50m: 31.15
100m: 1:06.19
(35.04)
58 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.77 349 1:06.58 +11.32
50m: 31.74
100m: 1:06.58
(34.84)
59 Linus Nordström 2005 Wisby Simsällskap +0.71 348 1:06.63 +11.37
50m: 30.61
100m: 1:06.63
(36.02)
60 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.78 344 1:06.89 +11.63
50m: 30.80
100m: 1:06.89
(36.09)
60 Emil Sageryd 2005 Tyresö Simsällskap +0.65 344 1:06.89 +11.63
50m: 31.28
100m: 1:06.89
(35.61)
62 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun +0.71 338 1:07.28 +12.02
50m: 31.27
100m: 1:07.28
(36.01)
63 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap +0.74 335 1:07.48 +12.22
50m: 32.07
100m: 1:07.48
(35.41)
64 Gustav Annas 2003 Spårvägen Simförening +0.78 335 1:07.51 +12.25
50m: 32.00
100m: 1:07.51
(35.51)
65 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.71 333 1:07.63 +12.37
50m: 32.35
100m: 1:07.63
(35.28)
66 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb -.-- 329 1:07.92 +12.66
50m: 32.05
100m: 1:07.92
(35.87)
67 Lo Sanderfelt 2004 Simklubben Neptun +0.75 325 1:08.17 +12.91
50m: 31.61
100m: 1:08.17
(36.56)
68 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun +0.65 322 1:08.43 +13.17
50m: 31.97
100m: 1:08.43
(36.46)
68 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.69 322 1:08.43 +13.17
50m: 32.85
100m: 1:08.43
(35.58)
70 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.65 321 1:08.45 +13.19
50m: 31.33
100m: 1:08.45
(37.12)
71 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening -.-- 319 1:08.60 +13.34
50m: 32.65
100m: 1:08.60
(35.95)
72 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 313 1:09.04 +13.78
50m: 32.84
100m: 1:09.04
(36.20)
73 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.69 312 1:09.15 +13.89
50m: 30.78
100m: 1:09.15
(38.37)
74 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.68 311 1:09.21 +13.95
50m: 32.82
100m: 1:09.21
(36.39)
75 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.73 311 1:09.22 +13.96
50m: 32.10
100m: 1:09.22
(37.12)
76 Henrik Viberg 2006 Lidingö Simklubb +0.81 310 1:09.28 +14.02
50m: 32.43
100m: 1:09.28
(36.85)
77 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap +0.86 294 1:10.52 +15.26
50m: 33.24
100m: 1:10.52
(37.28)
78 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.63 287 1:11.08 +15.82
50m: 33.84
100m: 1:11.08
(37.24)
79 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.72 281 1:11.54 +16.28
50m: 32.48
100m: 1:11.54
(39.06)
80 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.81 280 1:11.68 +16.42
50m: 33.67
100m: 1:11.68
(38.01)
81 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening +0.66 276 1:11.98 +16.72
50m: 34.33
100m: 1:11.98
(37.65)
82 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun +0.89 276 1:12.03 +16.77
50m: 33.40
100m: 1:12.03
(38.63)
83 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.67 267 1:12.77 +17.51
50m: 34.92
100m: 1:12.77
(37.85)
84 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb +0.68 267 1:12.84 +17.58
50m: 34.19
100m: 1:12.84
(38.65)
85 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb +0.74 262 1:13.26 +18.00
50m: 34.98
100m: 1:13.26
(38.28)
86 Loe Rönngren 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.79 257 1:13.70 +18.44
50m: 33.70
100m: 1:13.70
(40.00)
87 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb +0.58 255 1:13.88 +18.62
50m: 34.22
100m: 1:13.88
(39.66)
88 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.82 255 1:13.89 +18.63
50m: 34.80
100m: 1:13.89
(39.09)
89 Leo Brehmer 2005 Skuru Idrottsklubb +0.79 252 1:14.20 +18.94
50m: 35.60
100m: 1:14.20
(38.60)
90 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap +0.75 251 1:14.32 +19.06
50m: 35.19
100m: 1:14.32
(39.13)
91 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.87 250 1:14.37 +19.11
50m: 34.52
100m: 1:14.37
(39.85)
92 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun -.-- 243 1:15.10 +19.84
50m: 36.10
100m: 1:15.10
(39.00)
93 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.74 240 1:15.46 +20.20
50m: 36.06
100m: 1:15.46
(39.40)
94 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.48 235 1:15.91 +20.65
50m: 34.59
100m: 1:15.91
(41.32)
95 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- 235 1:15.96 +20.70
50m: 34.63
100m: 1:15.96
(41.33)
96 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.82 224 1:17.15 +21.89
50m: 37.10
100m: 1:17.15
(40.05)
97 Jonathan Fridliand 2005 Simklubben Neptun +0.69 216 1:18.07 +22.81
50m: 36.33
100m: 1:18.07
(41.74)
98 Rasmus Öst 2007 Spårvägen Simförening +0.76 211 1:18.71 +23.45
50m: 36.59
100m: 1:18.71
(42.12)
99 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.79 205 1:19.47 +24.21
50m: 37.79
100m: 1:19.47
(41.68)
100 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.73 199 1:20.30 +25.04
50m: 35.84
100m: 1:20.30
(44.46)
101 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF -.-- 198 1:20.47 +25.21
50m: 36.29
100m: 1:20.47
(44.18)
102 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.79 191 1:21.35 +26.09
50m: 39.36
100m: 1:21.35
(41.99)
103 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb +0.71 190 1:21.56 +26.30
50m: 37.54
100m: 1:21.56
(44.02)
104 Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun +0.68 176 1:23.62 +28.36
50m: 38.62
100m: 1:23.62
(45.00)
105 Konstantinos Georgiadis Thris 2007 Spårvägen Simförening -.-- 133 1:31.75 +36.49
50m: 42.43
100m: 1:31.75
(49.32)
- David Maydagan 2006 Stockholmspolisens IF SF -.-- DNS
- Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-02-02 10:19:22
Gren 22, 100m Frisim Herrar 18-99 år - Final
Sponsor: Delicato
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb +0.70 686 53.17
50m: 25.43
100m: 53.17
(27.74)
2 Wiggo Frohde 2000 Simklubben Neptun +0.71 644 54.32 +1.15
50m: 26.54
100m: 54.32
(27.78)
3 Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun +0.64 642 54.37 +1.20
50m: 26.07
100m: 54.37
(28.30)
4 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.70 630 54.71 +1.54
50m: 26.42
100m: 54.71
(28.29)
5 Erik Brandt 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 626 54.81 +1.64
50m: 26.22
100m: 54.81
(28.59)
6 Fabian Bergman 1994 Simklubben Neptun +0.68 612 55.24 +2.07
50m: 26.55
100m: 55.24
(28.69)
7 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.70 598 55.66 +2.49
50m: 26.84
100m: 55.66
(28.82)
8 Gabriel Henkel 2001 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 563 56.79 +3.62
50m: 27.40
100m: 56.79
(29.39)
9 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.72 537 57.68 +4.51
50m: 28.07
100m: 57.68
(29.61)
10 David MacLeod 2001 Stockholmspolisens IF SF +0.74 535 57.78 +4.61
50m: 27.42
100m: 57.78
(30.36)
11 Johan Hennert 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 531 57.90 +4.73
50m: 27.32
100m: 57.90
(30.58)
12 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap +0.75 522 58.23 +5.06
50m: 27.74
100m: 58.23
(30.49)
13 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 519 58.34 +5.17
50m: 28.15
100m: 58.34
(30.19)
14 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb +0.66 518 58.38 +5.21
50m: 27.91
100m: 58.38
(30.47)
15 Juan Esbjörnsson 2002 Södertälje Simsällskap -.-- 59.04 +5.87
50m: 27.96
100m: 59.04
(31.08)
16 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.71 487 59.62 +6.45
50m: 28.19
100m: 59.62
(31.43)
17 Alexander Jansson 2002 Simklubben Neptun +0.75 469 1:00.35 +7.18
50m: 28.48
100m: 1:00.35
(31.87)
18 Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun +0.80 439 1:01.70 +8.53
50m: 28.54
100m: 1:01.70
(33.16)
19 Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun +0.75 432 1:02.03 +8.86
50m: 29.49
100m: 1:02.03
(32.54)
20 Erik Bergstrand 2002 Södertälje Simsällskap +0.69 429 1:02.17 +9.00
50m: 28.99
100m: 1:02.17
(33.18)
21 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.68 393 1:03.99 +10.82
50m: 31.05
100m: 1:03.99
(32.94)
22 Felix Lindström 2002 Simklubben Neptun +0.75 287 1:11.11 +17.94
50m: 32.90
100m: 1:11.11
(38.21)
Grenen officiell:  2020-02-02 10:19:22
2020-02-02 10:20:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner