Tulokset Finnish Open Grand Prix
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Finnish Open Grand Prix 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Lappeenrannan uimahalli |
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 19, 2019 to Oct 20, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Selkäuinti Miehet - A Final |
|
|
SE |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
637 |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb |
+0.93 |
580 |
58.61 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
576 |
58.72 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isak Gramén |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
571 |
58.90 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roope Eiserbeck |
1999 |
Joensuun Uimaseura |
+0.55 |
569 |
58.98 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
Joensuun Uimaseura |
+0.91 |
568 |
59.02 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
+0.76 |
561 |
59.25 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Korhonen |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
522 |
1:00.68 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.10.2019 18:42:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Selkäuinti Miehet - B Final |
|
|
SE |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Skjäl |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
488 |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jiri Järvinen |
2001 |
Swimming Jyväskylä |
+0.66 |
486 |
1:02.13 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juuso Rahikainen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi |
+0.65 |
486 |
1:02.13 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Risto Martikainen |
2003 |
Kouvolan Uimarit |
+0.61 |
483 |
1:02.26 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Leinonen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
480 |
1:02.42 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Tolvanen |
2003 |
Haminan Uimaseura |
+0.59 |
468 |
1:02.95 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Ruuskanen |
2000 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
451 |
1:03.71 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
+0.70 |
450 |
1:03.77 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.10.2019 18:42:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-19 18:42:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|